Brainwavz M2 inceleme

'Brainwavz' forumunda indicavia tarafından 9 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. indicavia

indicavia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Ürünü almadan önceki araştırmalarımda tamamen dengeli bir ses üzerine olduğu bilgisi edinsemde, kendi kullandığım kısımda fikrim kısmen değişti.

Ürün bas üzerine kayan (ama sadece kayan, bas karakterli değil.) bir yapıya sahip ama dıp-tıs müzikleri ile uyum sağlama konusnunda sınıfta kalmakta. Genel olarak rock tarzı müziklerde kullandığım için bass gitar performansını çok beğendim. Tiz kısmında zillerde yüksek seslerde çatlamalar yapmaktadır.. Yalnız söylediklerim yüksek ses için geçerlidir. Normal ses seviyesinde tizler gayett tatminkar.

Sahne olarak, çok övülen yüksek sahneye sahip kulaklıklar dinlemediği belirteyim öncelikle. Ama benim şahsi görüşüm ortalama bir sahneye sahip olduğu yönünde. Enstruman ayrımı çok çok iyi olmasada ortalamanın üzerinde.

Dış görünüş ve malzeme çok kaliteli, ürün kolay kolay bozulmaz gibi bir izlenim bırakmakta.

Gelelim asıl konuya, mid performası fiyatına göre bence çok güzel, elimde grado sr60i mevcut ona 10/10 verdiğimizi düşünürsek m2 en azından 8/10 alacaktır. Ayrıca bir karşılaştırma daha yapmamız gerekirse, kesinlikle ve kesinlikle detay olarak sr60i den daha detaylı bir kulaklık.
    Tabii birinin açık diğerinin kulak içi olmasıda bu konu için önemli bir faktör.

Bağlamak gerekirse ürün rock ve metal türlerine phonak pfe kadar olmasa bile fiyatına göre gayet iyi gidecek bir kulaklık.

Fiyatını şahsımca tamamen haketmektedir. mp4nation.com zaman zaman kampanyalar düzenlesede ortalama fiyatı 59$ civarındadır.

2 kişi bunu beğendi.
  2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Kısa, öz ama yeterli olmuş. Elinize sağlık :eek:k

Collapse Signature Expand Signature
  3. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    590
    Birkaç fotoğraf da koyabilirseniz görselliği de tamamlayıp , "10 numara" inceleme yapmış olursunuz :)
    Elinize sağlık.

4. knukstar

knukstar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    ağnızına sağlık güzel olmuş hocam.
    forumda Brainwavz için bir kaç inceleme daha lazım bence.
    yakında M4 için bir şeyler yapabilirim belki
    sonra da bir karşılaştırma yakışır bu ikisine :eek:k

5. indicavia

indicavia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    sağolun arkadaşlar, işyerinde ayaküstü yazılmış bir inceleme..

müsait bir zamanımda insanların kafasında ses karakterini daha iyi canlandırabilmesi amacıyla cx200, ep630 gibi çoğu kişinin eline en az bir kere geçmiş kulaklıklarla kıyaslayarak incelemeyi geliştirip, sonlandıracağım.

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    @indicavia elinize sağlık m2 hakkında benim aklımda kalanları paylaşayım kısaca.

Öncelikle gerçekten f/p ürünü.Elime ilk geçtiğinde malzeme kalitesine hayran olmuştum.Kabloda güven veriyor bence.Tek sıkıntısı kasa biraz ağır ama eşittir sağlamlık.Jack'da öyle kolay kolay bozulacak bir yapıda değil.izolasyon konusunda da başarısız diyemem.

Genel Ses Karakteri
    @indicavia'ya aynen katılıyorum :) Dengeli deniyor ama bas'lar bir tık daha önde.Arka plan ciddi anlamda karanlık,müzikal bir ses verdiğini söylemeliyim,haliyle kalitesiz kayıtlara karşı anlayışlı.Arka planın karanlıklığını iyi yönde kullanamıyor ve seste bu yüzden bir miktar boğukluk mevcut.

Bas;Baslar dediğim gibi 1 tık önde kaynak ve kayıt yoğun baslı ise boğulma yaşanabiliyor.Bas'lar orta sertlikte ve çok derine inmiyor.Kalite yönünden iyi olsa da hızlı partlarda yavaş kalabiliyor.Midbaslar daha alt frekanslara göre daha başarılı.

Mid:Karanlık yapıda kaybolmuyorlar,enstrümanlardan ziyade vokaller daha belirgin.Mid'de bir miktar perdelenme de mevcut.Ama yine de çoğu kullanıcı için fazlasıyla iyi diye düşünüyorum.Vokaller normalden daha yakındalar.

Tizler:Basların güçlü olduğu bölümlerde az da olsa eziliyorlar.Ancak bu fiyatlarda ki kulaklıklarda daha iyisini duymadığımı da belirtmek isterim.

Sahne bence biraz dar,enstrüman ayrımı ise orta seviyede.Doğallık yönünden de başarılı diyebilirim.Sahne,normalden biraz daha dar geldi bana.

Artıları;
    Fiyat;Bu fiyatlara fazla bir seçeneğiniz yok maalesef.
    Rakiplerine oranla hemen hemen her tarz'a gidebilmesi.
    Malzeme kalitesi ve yeterli aksesuar desteği.Taşıma çantası çok şık ve sağlam :)

Eksileri;
    Seste boğukluk mevcut
    Birazcık ağır.

F/p'de bence en iyi 3'e girebilecek bir kulaklıktır kendileri.Kaynak,sony A845 ve ipod classic 6g
    Bir çırpıda ancak bu kadar oldu,yanlış veya hatalar için affola.Saygılar

7. indicavia

indicavia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    umutech, incelemenin eksik kalan kısımlarını tamamlayıp son noktayı koymam için pası bana atmış sanırım.. :) yardımın için parmaklarına sağlık hocam.

ilgili konuyu, toplayıp özetlemek gerekirse, umutech arkadaşımızında dediği gibi ilgili ürün f/p olarak kendi fiyat bazında ilk üç'e çok rahat girer. Bass şöyle boğuk, tiz şöyle patlak gibi cümleler kurulduğuna bakmayın. İlgili yorumlar (kendi adıma konuşuyorum) 200-400 tl civarında kulaklıklara göre yapılmıştır. eğer şuan kullandığınız kulaklık cx300, cx200 ve ep630 tarzı birşeyse; bu kulaklıklardan sonra brainwavz m2 detay, sahne ve tınılarıyla size devrim gibi gelecektir.

bol müzikli günler

8. gilmour

gilmour
    Expand Collapse
    Guest

M4 ile karşılaştırmasını bekliyoruz :)

Yeni başlayanlar için vazgeçilmez kulaklıklardan. Bence paranız olsa bile bu tarz bir kulaklıktan başlayıp yavaş yavaş yükselmelisiniz. Hem bu işten tat ala ala ilerlersiniz, hem karşılaştırma yeteneğiniz gelişir.

Güzel inceleme olmuş bu arada :)

9. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Estagfurullah eksiklik tamamlama değilde aklımda kalanları paylaşmak istedim.Ürünun eksikleri olması normal eksiği olmayan kulaklık yok zaten.
    Aynen Dediğiniz kulaklıklardan geçen arkadaşlar,kendilerini cennette hissedebilirler :)

M4'ü sadece 10-15 dk dinleme fırsatı bulduğum için yorum yapmayayım ben :) Tahminimce bu işi sevgili haber editörümüz Engin çok iyi yapar.

10. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    857
    Elinize sağlık. Ve evet bende olaya M4 alarak başlıycaktım ancak M4 ile ilgili doğru dürüst bir inceleme bulamadığımdan emin olamamış ve alamamıştım. İncelemesi olsa yeni gelenlere büyük yardımı dokunur.

11. Eru

Eru
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Resim eksikliğini farkedip hemen makinamı çıkardım :)
    Acele oldu biraz ama olabildiğince makro çekim yapmaya çalıştım
    Umarım faydalı olur..
    Kabloyu odağa alamadığım için elimi kullanarak çektim
    Genel görünüm

#11 Eru, 29 Mayıs 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  12. Technics

Technics
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    aynı kulaklığı kullanıyorum ilk 2 ay çok etkilememişti beni, hatta bas konusunda çok zayıf bulmuştum, yine ilk izlenimim sahnesi ve midlerinin iyiliğiydi, şimdi burn-in li tanışma sürcemizle geçen 2 senemizden sonra söyleyebilirim ki, m2 tam bir f/p ürünü. Sadece Elektronik ve klasik müzik dinleyen birisi olarak beni tüm frekanslarında fazlasıyla memnun ediyor, hatta büyülüyor diyebilirim :) kulaklığa yapmadığım kalmadığı halde, ne bir arıza ne bir bozukluk yaşadık, kablo ve malzemeleri çok ama çok kaliteli gerçektende, kısacası bu fiyat için ben daha iyisi olacağını sanmıyorum.

13. meczup

meczup
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2011 aralıkta aldığım kulaklığım 1 buçuk yılını doldurmadan kablosu temassızlık yapmaya başladı. Genelde kablosunun çok sağlam olduğu yazılmış çoğu incelemede ki katılıyorumda ama sanırım benim de kötü kullanımıma bağlı beklediğim kadar uzun sürmedi birlikteliğimiz. Ama bu süre içinde çok memnun kaldım gerçekten. ipod touch 4g ile kullandım arkadaşımın modelini hatırlayamadığım 70-80 tl lik AKG kulak üstü kulaklığından daha yüksek ve daha kaliteli ses veriyordu. Kesinlikle f/p ürünü denebilir. Her türden müzik dinlediğim için beni tatmin etti. R&B ve Rap parçalarda ekolayzırdan bası artırarak dinlediğim de beni tatmin etti diyebilirim. Rock müzikteyse Elektro gitar bass gitar ve davul üçlüsü ile çıldırmış gibi dinliyordum mükemmel performans gerçekten. Rock müzik için biraz daha uygun bana kalırsa.

14. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
  15. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Evet var. Hatta 9-16 günlük kargosu 35 tl , 2-4 günlük olan 70 tl. Ürün de 115 tl ye denk geliyor. Yalnız bu ayın başında 9-16 günlük kargo seçeneğiyle ödeme yapmama ve teslimat tarihi olarak 20 Ağustos demelerine rağmen ürün 6 Ağustos'ta elimdeydi.Pahalı olan kargo seçeneğine pek gerek yok sanırım ya da benim şansım yaver gitti :)

16. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Mp4nation'a bakın kargo ücretsizdir büyük ihtimalle.

17. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Anladım hocam. Yani para vereceğim kargoya. 60 dolar Mp4nation'da. Orda ücretsiz mi kargo arkadaşın tahmini üzre ?

18. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Umut hocamında belirttiği üzere mp4nationda kargo 10-30 günlük airmail ile ücretsiz, 2-7 günlük fedexe 16$, bir de hong kong post ems seçeneği var 3-7 günlük bu da 26$. Tabi fiyat ne olursa olsun fedexe güvenilmez heralde takılma ihtimali olabilir tam bilemiyorum. Eğer aceleniz yoksa mp4nation'dan ücretsiz kargo ile almanız daha mantıklı olur.

19. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Aman derim Fedexten uzak durun bugünlerde. Ems ile sıkınıtılar varken Fedex işkence olur.

20. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Fedex'in ems ile alakası yok. Sıkıntı ptt'de yani. Ems ile gelen bütün kargolar direk gümrüğe giriyor. Kargo ücreti önemli değilse ve aldığınız ürün 75€ altıysa tabi ki fedex tercih edilmeli. Amerka'dan 2,5 günde Ankara'da ki evime getirmiş mübarek bir şirket sonuçta Fedex.