Bykoz class a kulaklık amfisi geliyor

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda yigitboylu tarafından 10 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

 1. yigitboylu

  yigitboylu
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  8 Ocak 2019
  Mesaj:
  306
  Alınan Beğeniler:
  165
  Arkadaşlar dün Bursa Bykoz audio ya uğradım. Sahibi Mehmet bey harika bir insandır. Satış değil tamir yapar ama kendi özel ekipman üretimi de oluyor. Ondan çok memnun kaldığım bir dac ve linear güç kaynağı almıştım. Onu övmeyi geçiyorum.
  Yeni üretmekte olduğu class a mosfet kulaklık amfisinin prototipini audbos p4 32 ohm ile test etme şansı buldum. Cihazın beslemesi son halini henüz almamıştı. Bugüne kadar dinlediğim en güzel tizleri duydum. Resmen çısıl Çısıl çalıyordu. Güç kısmı tamamlanmamış olmasına rağmen hayli detaylı ve keyifli bir sunumu vardı. Şimdilik baslar biraz sızıntılı fakat güç mevzusu tamamlandıktan sonra tekrar test edip almayı düşünüyorum. Hidizs ap100 DAP üstüne iyi bir upgrade olacağını düşünüyorum.
   
 2. yigitboylu

  yigitboylu
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  8 Ocak 2019
  Mesaj:
  306
  Alınan Beğeniler:
  165
  Evet sonunda amfi dinlemeye hazır hale geldi. Henüz kutusunda toplanmamıştı ama tüm fonksiyonları çalışıyordu. Mehmet bey usb dac işlevi de entegre etmiş. Yani dac/amp olmuş.
  İlk denemeyi ibasso it01 ile yaptım. Tizler prototipteki gibi harika sibilanssız ve dokulu gelmeye devam ediyor. Fakat alt frekanslar da bariz bir distorsiyon vardı. Bunu Mehmet ustaya aktardığımda gain in en üst seviyede olduğunu söyleyip düşürdü. Fakat buna rağmen alt frekanslar da distorsiyon bir miktar azalsa da rahatlıkla duyulabiliyordu. Daha sonra fark ettik ki bu kayıttan kaynaklanıyormuş. Farklı dsd flac ve tidal master kayıtlarda distorsiyon duymadım.
  Daha sonra hd6xx i bağladım ve gain i sona yükselttik. Tizler bu güne kadar hiç duymadığım kalitede idi. Fakat volüm sonda iken ancak benim standart dinleme seviyeme ulaştı. Alt frekanslar ise istediğim toklukta ve dokuda değildi. Tabiri caizse biraz boomy yani fazla yumuşak ve midleri gölgeliyor gibi geldi. Daha sonra 2 farklı opamp denedik. Birisinde baslarda bir tık sıkılaşma ile birlikte sanki eq dan 50hz bandına - 6 uygulanmış gibi bir izlenim edindim.
  Yani kısacası belki beklentimi çok yüksek tuttuğum için tatmin olamadım. 1-2 hafta içinde kutuya girmiş soketleri bağlanmış son halini dinlemeye giderim sanıyorum. Ama çok bir fark olacağını tahmin etmiyorum.
   
 3. yigitboylu

  yigitboylu
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  8 Ocak 2019
  Mesaj:
  306
  Alınan Beğeniler:
  165
  Yanılmışım amfi ciddi güçlenmiş. Yakın zamanda denemek için lambalı modelini alacağım. İlk izlenimler keyifli. Dolgun ve doğal sunum.
   
 4. akifb

  akifb
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  30 Ocak 2015
  Mesaj:
  220
  Alınan Beğeniler:
  386
  Bu amfinin solid stateleri sahibindende satılmaya başlanmış. Fotoğraflardan işçilik oldukça güzel duruyor. Alıp deneyen var mı acaba?

  Lambalı hibrid model de yoldaymış, dinlenebilir prototipi hazırmış.
   
 5. yigitboylu

  yigitboylu
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  8 Ocak 2019
  Mesaj:
  306
  Alınan Beğeniler:
  165
  Ben lambalıyı dinledim. Solid karaktere yakın bir sesi var. Derli toplu kaliteli bir cihaz. Hayli güçlü. 600ohm sennheiser hd250 yi konuşturuyordu. İnstagram sayfasında kullanılan komponentleri görebilirsiniz. Bykoz zaten şeffaf bir üreticidir. İyi bir esnaf harika bir insandır aynı zamanda. Ben sıcaklığını eksik bulduğum için almadım. Ama söyleyebileceğim hiçbir kötü yanı yoktu. Aynı şekilde ss amfiler de dengeli temiz ve güçlüydü. Hepsi toroidal trafolu cihazlar.