Bykoz class a kulaklık amfisi geliyor

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda yigitboylu tarafından 10 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

1. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Arkadaşlar dün Bursa Bykoz audio ya uğradım. Sahibi Mehmet bey harika bir insandır. Satış değil tamir yapar ama kendi özel ekipman üretimi de oluyor. Ondan çok memnun kaldığım bir dac ve linear güç kaynağı almıştım. Onu övmeyi geçiyorum.
    Yeni üretmekte olduğu class a mosfet kulaklık amfisinin prototipini audbos p4 32 ohm ile test etme şansı buldum. Cihazın beslemesi son halini henüz almamıştı. Bugüne kadar dinlediğim en güzel tizleri duydum. Resmen çısıl Çısıl çalıyordu. Güç kısmı tamamlanmamış olmasına rağmen hayli detaylı ve keyifli bir sunumu vardı. Şimdilik baslar biraz sızıntılı fakat güç mevzusu tamamlandıktan sonra tekrar test edip almayı düşünüyorum. Hidizs ap100 DAP üstüne iyi bir upgrade olacağını düşünüyorum.

2. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Evet sonunda amfi dinlemeye hazır hale geldi. Henüz kutusunda toplanmamıştı ama tüm fonksiyonları çalışıyordu. Mehmet bey usb dac işlevi de entegre etmiş. Yani dac/amp olmuş.
    İlk denemeyi ibasso it01 ile yaptım. Tizler prototipteki gibi harika sibilanssız ve dokulu gelmeye devam ediyor. Fakat alt frekanslar da bariz bir distorsiyon vardı. Bunu Mehmet ustaya aktardığımda gain in en üst seviyede olduğunu söyleyip düşürdü. Fakat buna rağmen alt frekanslar da distorsiyon bir miktar azalsa da rahatlıkla duyulabiliyordu. Daha sonra fark ettik ki bu kayıttan kaynaklanıyormuş. Farklı dsd flac ve tidal master kayıtlarda distorsiyon duymadım.
    Daha sonra hd6xx i bağladım ve gain i sona yükselttik. Tizler bu güne kadar hiç duymadığım kalitede idi. Fakat volüm sonda iken ancak benim standart dinleme seviyeme ulaştı. Alt frekanslar ise istediğim toklukta ve dokuda değildi. Tabiri caizse biraz boomy yani fazla yumuşak ve midleri gölgeliyor gibi geldi. Daha sonra 2 farklı opamp denedik. Birisinde baslarda bir tık sıkılaşma ile birlikte sanki eq dan 50hz bandına - 6 uygulanmış gibi bir izlenim edindim.
    Yani kısacası belki beklentimi çok yüksek tuttuğum için tatmin olamadım. 1-2 hafta içinde kutuya girmiş soketleri bağlanmış son halini dinlemeye giderim sanıyorum. Ama çok bir fark olacağını tahmin etmiyorum.

jamesdean0701, Mikrobiyolog ve Serhat bunu beğendi.