Cayin N3 Dap Techno-Fi Turu

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda cgtyguner tarafından 8 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Miran

Miran
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    175
    Geçmiş olsun:( Son sıradasınız zaten bekleyeniniz yok :D

3 kişi bunu beğendi.
  2. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,369
    @Miran hocam izlenim bekleriz :)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. Miran

Miran
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    175
    Kendimce yazmaya çalışırım bir şeyler. Sesi hakkında pek bir diyebileceğimi zannetmiyorum ama :D

4. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Alan kenara cekiliyor izlenim yazan yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  5. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Dün teslim aldım Dap ı, geç geldi biraz, tarihlerde biraz sapma olacak gibi ..

6. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    Tura katılmadım ama cihaz hakkında deneyimlerimi aktarayım,bir müddet aktif olarak kullandım cihazı,,tura katılıp ses hakkında hiçbir yorum yapmamak ta tur için çok sağlıklı değil,bundan sonra yorum yapabilecek arkadaşların tur'a katılması daha yararlı ve sağlıklı olacaktır,çünkü bizlerin maddiyat ve emek harcayarak aldığımız ürünleri,bedava'ya dinlemek iyi hoşta biraz emek harca be kardeşim ,en azında çok teknik olmasa da ses hakkında genel yorumlar gelebilir,çağatay bunu kadıköy iskelesinde rastgele 10 kişiyi dinletse en azından hepsi güzel çalıyor v.s. derdi

cihazın malzeme kalitesi ortalarda,80'leri yaşatan bir noltaljisi var,kullanım olarak çok esnek bir yazılımı yok,bazı parçaları dakikalarca arayabiliyorsunuz,neyi harf sırasına göre diziyor,neyi dizmiyor bunu sadece kendisi biliyor,zira yazılım olarak ortalama bir çin dap'ından iyi iken kullanıcı için hala kötü..

ses olarak cihaz hafif sıcak çalıyor,bas şiddeti ve derinliği gayet iyi iken baslar yumruk gibi değil,daha geniş geliyor,bu vuruşlar sub-bas'mydı mid-mas'mıydı arada karışıyor,çünkü baslar üstten yumuruk çeklinde gelmesi gerekiyorken bir düzlem şeklinde geliyor,

cihazın ses tuning'i gayet iyi yapılmış,parçalarda nasıl çalması gerekiyorsa öyle çalıyor,yani sahneyi,yorumu kendine göre değilde parçaya göre ayarlıyor,

çoğu çin dap'ında gördüğüm çapaklanma bu dap'tada var,hani eski türk filmleri başlarken çat,çut sesler duyarız aynısı'nı bu dapta bu sesleri duymasakta çok temiz bir ortamdan duyamıyoruz,ses'te netlik problemi var,özellikle elimde hala tuttuğum ve tutacağım kenwood-mg708'i dinleyip bu dap'a geçtiğinizde ses çok kirli diyebiliyorsunuz,berraklık sorunu var..

sahne geniş ve ayırım iyi,ama bu dap biraz kaçak güreşmiş,bütün frekansları hafifçe yuvarlayıp top'a girmemiş,o yüzden'de parlama v.s. hisssetmiyorsunuz,tizler'in belirginliği az, canlı performanslarda gördüğümüz netlik ve ambians'ı düşünelim bu ambians'ı televizyondan izlediğimizi düşünelim,yani bu player'ı dinlerken araya dijital filtrelerin girdiğini çok kolay anlayabiliyorsunuz..

cihaz coşkulu çalmıyor ve bence bir süre sonra sıkmaya başlıyor,yani sesi insanı çok heyecanlandırmıyor..

Bu fiyat segmentinde dap'lar denedim,fiio x1,x3ıı,ibasso dx-50,cowon planue d,hidizs ap 100, bunların içerisinde hepsinden iyi bir sahnesi ve ses gücü var cihazın ama ses'in rafine olmaması,biraz sıkıcı olması dışında,f/p olarak beyendiğim bir cihaz oldu,ama üst düzey sese alışkın birisi bu dap'ı kullanırken birsürü hata bulabilir,ilk dinleyen veya bu işlere yeni girmiş biri içinde wow dedirten bir alet,yani cihaz teknik detaydan anlamayanlar için harika,anlayanlar için iyi bir cihaz olmuş,

cihazı diğerledirken;ses kıstasım şu olmuştur belirgin ve net tizler,berrak ve yuvarlanmamış mid'ler,ve derin yumruk gibi baslar (sub-bas derin ve dağılıp genişlemeden gelecek,mid-bas kambur oluşturmayacak,ve coşkuyu artıracak,çünkü dap'larda coşkuyu ve heyecanı mid-bas-sub-bas ikilisi yapar,bu kriterlerime göre değerlendirdim..

teşekkürler..

#66 complete, 17 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ağustos 2017
    19 kişi bunu beğendi.
  7. Miran

Miran
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    175
    Ben açıkçası bilgi yetersizliğimden bir şey yazmaktan korktum çünkü gerçekten amatörüm ama şöyle bir şeyler ekleyeyim ben de:

Ben malzeme kalitesinden, boyutundan, ağırlığından ve ekranından çok memnum kaldım. Ekranı özellikle M3'den sonra ilaç geldi. Dokunmatiği biraz sıkıntılıydı. Şarkıları albüm albüm ayırması önceden turda kullandığım Aune M1S'e göre bir avamtajdı, onun eksikliğini Aune'de çok çekmiştim. Sesi ise bana gayet yetti. Zaten önceden almak istiyordum şimdi kafama tam yattı.

Bu turu düzenlediği Çağatay Hoca'ya çok teşekkür ediyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  8. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam eline koluna sağlık @Özen Hocaya örnek olsun ondan hayla inceleme bekliyoruz hayla :D
    Keşke Android desteği olsa. Gerçi iyi bir yazılımcı belki belki Android apk larını buna uyarlı bir hale çevirebilir. Çünkü Android de bir Linux alt yapısına kurulmuş işletim sistemi neyse şunu soracaktım AC DC de gerçekten baştan sona o gitarı takip edebildiniz mi Hayri Hocam

2 kişi bunu beğendi.
  9. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Android arka planda Linux kerneli kullansa da aslinda bir android uygulamasinin calismasi icin bunun uzerinde calisan cok katmanli yazilim mimarisinin de olmasi gerekiyor(Android Runtime, Core kutuphaneler, Android Uygulama Framework'u vs..) Linux uzerinde bunu emulatorler vasitasiyla yapabilirsiniz. N3 linux turevine ne kadar root hakki ile erisebildiginize bagli olarak emulator yazilimlari kurulup bunun uzerinden deneme yapilabilir yada yapilamaz. Ama emulatorler uzerinden calistirdiginiz yazilimlar supriz sorunlara da cok aciktir.. Isin ozeti biraz çetrefilli.. Detaylar icin
    https://www.quora.com/How-can-I-run-an-Android-APK-file-in-Linux-OS

7 kişi bunu beğendi.
  10. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    n3 u daha almadım ki ben :D

3 kişi bunu beğendi.
  11. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Salih hocam Thunderstruck ile ilgili açtığım başlıkta belirttiğim şekilde takip edilebiliyor.

12. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam zaten kimse kolay bir iş olacak demedi. :)) o yüzden iyi bir yazılımcı olması gerek :D

13. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Iyi bir yazilimci en ufak bir ozelleştirme icin bile gerekli o ayri konu.. Burada demek istedigim isin daha cok deneysel boyutta kalacagi.. En basit ornek ile her Tidal guncellemesi eger yeni android surumleri ile gelen ozelliklerden en az birini icerecek sekilde kodlandiysa her android os gupgrade i ile emulatorun da bunu desteklemesi icin guncellenmesi gerekir.. Muzikte dinlerken bile ufak donmalarin bizi rahatsiz ettigi dusunuldugunde, native uygulama en dogru tercih olacaktir. Tidal'in nasil ki windows icin istemci uygulamasi var, ve nasil ki bazi linux tabanli daplar tidal icin yazilim gelistirip destek veriyorsa, benzer sekilde cayin firmasi da ya kendi yazacak yada yazilimini kismen yada tamamen, genisletilebilecek sekilde, community e acip, acik kaynak kodlu yapmis olsaydi, community yapacagi katkilar ile tidal icin, kendi ozellestirilmis linux turevi isletim sisteminde calisacak sekilde,hem onyuz hazirlar hem de backoffice kismini kodlardi..

Sozun ozu, olay harbi yazilimci iyi yazilimcidan biraz fazlasi..
    Efor en verimli native olarak uygulamayi yazmaya harcanmali ve ozellestirmelerin verimli olmasi icin acik kaynak kodlu olarak sistemlerini acmalilar..

Acik kaynakli farkli hardwarelerde calisan linux tabanli audio player olarak volumeio vardi bi aralar.. Bunu bir kutu ile streamer olarak ta satmislardi..

https://volumio.org/project/

4 kişi bunu beğendi.
  14. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Merhaba arkadaşlar, PTT nin azizliği sonucu cihaz elime geç ulaşmıştı, 4 gün boyunca dinledim ve cuma günü benden sonra ki arkadaşa ( @xenitis )göndermek için kendisinden gerekli kargo bilgilerini istedim, haftaya yurtdışında olacağını ve cihazı sıradaki arkadaşa göndermemi rica etti, sayın @yolgezer in de durumu daha önceden belli olduğu için ondan sonra ki arkadaşa ( @Synthyss )PM ile durumu iletip adres bilgilerini istedim, maalesef onun da bu hafta işleri yoğunmuş ve bir sonraki arkadaşa göndermemi rica etti :)
    Sırada @Özen arkadaşımız vardı, özel mesaj ile durumu ona ilettim, o da kargo için gerekli bilgileri verdi ve sonunda dün cihazı gönderdim :) elimde kalacaktı az daha :)

En kısa sürede kısaca izlenimlerimi yazacağım.
    Hayırlı günler dilerim..

4 kişi bunu beğendi.
  15. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Cihazı aldik emin ellerde :D
    Ben ne zaman teslim ediyordum simdi cihazı :D

2 kişi bunu beğendi.
  16. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Ortalik biraz karıșmıș. Bayramda almak isteyen var mı kalan üyelerden? Yoksa sende kalsın Özen hocam.

4 kişi bunu beğendi.
  17. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Aslında bayram boyunca bende kalırsa iyi olur. zx2 - echobox ve n3 incelemesi de yapabilirim en azından kısada olsa. :D

6 kişi bunu beğendi.
  18. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    özen bu senin kaçıncı inceleme vaadin!! ,politikacı gibisin sadece vaat ediyorsun:))

5 kişi bunu beğendi.
  19. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Altina imzami atiyorum.
    Özen'dir ne yapsa yeridir.

2 kişi bunu beğendi.
  20. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    ayarlarız ya :D olmedik ya daha var vaktimiz :D
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Ağustos 2017, İlk mesaj zamanı 22 Ağustos 2017 ---
    Senin laf etmeye hakkin yok
    Sen once echo yu gönder :knuppel2: