Cayin N3 Dap Techno-Fi Turu

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda cgtyguner tarafından 8 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Evet cihaz 150 Dolara şaka gibi. Üst seviye DAP ların yapamadıklarını (yapmadıklarını diyelim) yapıyor. Bol özellik varsa hiç birini doğru düzgün yapamıyordur gibi düşünenler olabilir tam tersine koydukları bütün özellikler sorunsuz şekilde takır takır çalışıyor :)

Ben Meridian Explorer 2 DAC la kullanıyorum, mont cebime de sığıyor bu şekilde. Şu ana kadar dinlediğim hiç bir DAP tan almadığım sesi (En pahalısı 600 Dolardı turlar kapsamında dinlediğim) mobil olarak almak büyük zevk :D

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    @Chaturanga hocam mavi ışık yandıysa sorun yok :) alet hakikaten spesifik birkaç kusur haricinde fiyatının karşılığını çok güzel karşılıyor.

2 kişi bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Evet mavi ışık yanıyor MQA örnek dosyalarla denedim :)

3 kişi bunu beğendi.
  4. WetReverb

WetReverb
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    16

Tabi ki cihazı şarjdan çekince hemen kapattım. Zaten şu ana kadar ki ilk fulleyişimi yaptım. Bundan evvel dosya aktarmak bir kaç kez taktığımda arada biraz dolumu olmuştu. Yani işin kısacası şüphe götürmez ki yukarıda ki arkadaşında onayladığı gibi. Bu cihazın ciddi bir pil sorunu var. Bu turda bu konuyla ilgili aydınlatıcı bir yorumda biz yapmış olalım. Zira tüm başlığı 2 kez okumama rağmen bu konudan kimse bahsetmemiş (yeterince haşır neşir olamadığından olabilir tabi ki) Tekrar teşekkürler, bilgiler ve yardımlarınız için.

5. Legolas1907

Legolas1907
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Şarj sorunu bende de aynı şarj olması çok uzun sürüyor saat tutmadım ama rahat 4 saatin üzerindedir. Güncellemeyi de yaptım ancak şarj süresinde kısalma olmadı genel bir durum sanırım. Şarjı baya gidiyor aletin üzmez kimseyi.. Bu arada cahilliğimi mazur görün devamlı okuyorum forumda dac olarak kullanma nedir? Nasıl yapılır?

6. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Esrağfurullah.
    N3'ün içindeki DAC çipini farklı dijital oynatıcılarda kullanmak oluyor. Örneğin bilgisayarınıza usb ile bağladığınızda bilgisayardaki ses kartı devre dışı kalıp N3 bir ses kartı gibi davranır ve kulaklığınızı N3'e takarak bilgisayardaki müzikleri DAP'ın ses çipiyle dinlemiş olursunuz. Yani N3 bu ve türevlerine uygun bir cihaz demek oluyor.

2 kişi bunu beğendi.
  7. Legolas1907

Legolas1907
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Peki sadece usb kablosuyla bağlamak yeterli mi menüden herhangi bir ayar yapmak gerekiyor mu?

8. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Menüde usb mode ayarı var diye hatırlıyorum. Biraz kurcalamak lazım.

9. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Bu arada bilgisayarlarin USB cikislari 1A gibi dusuk bir degerde olur. Destekliyorsa hizli sarj ozelligi olan anker, aukey gibi cihazlarla sarj edin. Beklerken pilin dusmesi tabi ayri bir sorun. Normalde olmasini beklemeyiz. Powerbanklerde cok uzun sure kullanmadan bekleyimce olabiliyor.

10. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    İşlemcisi ne yazık ki hızlı şarj destekleyecek teknolojiye sahip değil :) Ben üzerinde yazdığı şekilde 5V 2A ile şarj ediyorum. 0-100 4 saat civarında. Yine pil odaklı işlemci güncellemesi gelir diye tahmin ediyorum.

11. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Tam kesin bilmiyorum ama işlemci mimarisi desteklemiyorsa yazılımla olacak iş değil

12. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Hızlı sarja uyumlu chipseti olması lazım. Yazılımla olmaz.. Yine ANKER, AUKEY gibi cihazlarda IQ charging teknolojisi var. USB portunun max çıkış gücüne kadar, bağladığınız cihaza göre doğru akımı kendisi veriyor. Falza sarkjı da engelleyerek pil ömrünü uzatıyor. 1A,1.4,2.1 vs gibi uyumlu ayrı ayrı adaptorler kullanmanıza gerek kalmıyor.

6329 eklentisini görüntüle

2 kişi bunu beğendi.
  13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Benim cihaz güncel değilmiş, güncellemeyi de yüklerken hata alıyorum ama LG V20 nin hızlı şarj cihazıyla 2.5 saat gibi şarj oluyor.