Cayin N5ii

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Nazım tarafından 24 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    bence Spotify premium çıkması zor ,hali hazırda bu kadar kullanıcısı var ,böyle bir yükün altına girerler mı bilemiyorum ,320kbps ile yetinemeyen kitle de çok büyük değil zaten .

2. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    359
    Spotify ın flac kaliteye geçiş yapmasi için öncelikle tidal iyi bir başarı elde etmeli. Bu işler arz talep meselesi.

3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,987
    Spotify'ın lossless a geçiş için testleri zaten başladı arkadaşlar.

İnsanların halen Spotify'da kalmasının ve Tidal'e geçiş yapmamasının Tidal'in ses kalitesi olarak losslessı yeteri derecede pazarlayamaması ile bir ilgisi bulunmuyor bence.

Spotify konusunda insanlar çoğunlukla Spotify'ın kütüphanesinin daha zengin olması, telefon uygulamasının daha kullanışlı bulunması ve Spotify'da kişisel tercihlere uygun önerilerin daha başarılı olması sebebiyle ısrar ediyorlar.

Tidal'i seçen insanlarsa çoğunlukla sadece ses kalitesi sebebiyle seçiyor. Tidal Spotify dan kapabildiklerini lossless a borçlu.

Tidal kütüphanesini Spotify kadar zenginleştirebilse şu anki abone sayısını ragatlıkla ikiye katlardı insanlar uygulama ve sizin için seçtiklerimizi bir nebze gözardı edebilirdi.

Aynı şekilde Spotify losslessa geçtiğinde Tidal büyük bir kayıp yaşayabilir.

Collapse Signature Expand Signature
    DrWhite bunu beğendi.
  4. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,097
    Hocam ne zamandır bekliyorum ama gelmiyor yok serverları kaldırmaz, yok elektrikler yetmez, yok kurtarmaz bir sürü saçma sapan yorum gördüm tidal karlı şekilde bu işi sürdürüyorsa Spotify için lossless a geçmemenin gerekçesi yok gibi, yokladilar epey önce fakat ya istenen talep alınamadı ya da denemelerde aksaklıklar oldu bilemiyorum bı şekilde gelmedi lossless. Godot u bekler gibi bekliyoruz :D

5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,987
    Haklısın hocam beklemek sıkıcı bir olay tabi. Tidal doğrudan girişte losslessla başladı diye biliyorum. Azar azar artırdı kütüphanesini.

Spotify'ın kütüphanesini komple losslessa geçirince şimdikinin haricinde 2.5-3 kat daha depolama alanına ihtiyaç duyacak. Zaman alıyor olabilir teknik olarak bu dönüşümü sağlamak. Eninde sonunda geçecek düşüncesindeyim.

DrWhite bunu beğendi.
  6. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    204
    Bu n5iiS deneyen var mı ?

7. kayisikent

kayisikent
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Ses karakterinde herhangi bir değişiklik olmadığı/yapılmadığı yazılıyor. Ramin artışı arayüze akıcılık kattığı, daha premium görünüşünün olduğu da ekstrası.

8. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    204
    Ekstra bir şeylerden bahsediyor sitede 3 tane filtre falan. :) Bu 500 dollar fiyat bandında önerisi olan var mı re800 ile güzel gidebilecek. Android Dap olmasa da olur

9. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,512
    Re800'ü üst mid tiz arasında kontrol edecek bir Dap lazım size.
    Re800 nötr-parlak arası çalan ve üst mid-tiz bölgesinde zaman zaman dengesiz karakter ortaya koyan bir iem.
    Re800 için en uygun dap ibasso dx150'dir 500usd'de, 300usd civarında ise Fiio M9'u tavsiye ederim.

10. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    204
    Cok teşekkür ederim. Re800'e henüz yeni sahip oldum ve Dap maalesef şu an için elimde yok telefon ile de pek anlasilmiyor. :) Karakteri güzel geldi bana canlı çalıyor Sony düşündüm bir an ama onun da oturacagindan supheliyim mesela zx300 gibi bir seyin

11. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,512
    Aynen canlı ve perdesiz çalıyor re800.
    Zx300'ü dinlemedim, fakat dediğim dapları re800'de denedim. Dap-iem uyumu bu noktada önemli. Nötr ya da kuru çalan Daplarla o tür iemler daha da parlar ve gövde kaybeder. Re800 gövdeli çalan bir iem değil zaten, re800'e bir daptan ekstra sıcaklık-ek subbas/midbass vurgusu, gövde ve üst mid tiz kontrolü lazım.

12. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    204
    Ilgi için çok teşekkür ederim. Keşke hazır arada çok fark yokken re2000 silver aldirsaydim ona daha çok Dap kombinasyonu olurdu sanırım.

13. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,512
    Adına kanmayın onun, detay olarak re800'ün altında re2000. Fang baba'nın kazığı o. :D Adı totl ama başarım 500-600 dolar seviyesinde.

DrWhite bunu beğendi.
  14. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    204
    Yani goldu 1200 dolar.
    Silver 799 dollar aslında karşılıyor ama neyse ki detail daha önemli benim için. Peki dx150'den başka 600-800 bantta bir öneri var mı Dap için ? Denediginiz. Bunları abime aldiriyorum da hazır askerde ajitasyon yapmisken onu da aldirayim :D

15. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,512
    Re2000 gold 2000 dolardan satışa çıktı, re2000 silver ise 1500 dolardan satışa çıktı. Fakat Hifiman'in müzikal çalsın diye yaptığı aşırı üst mid ve tiz kesintisi yüzünden bu iemler kuşa döndü, o yüzden fiyat düştü, yani satamadılar ondan düşürdüler fiyatı.
    600-800 usd arasında astell kern sr15 var, o da klasik yumusak-sıcağa yakın çalan AK karakterli bir Dap. Son güncelleme ile tidal offline yanında Spotify offline özelliği de kazandı.

16. Klostrohobi

Klostrohobi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhabalar. Cihazı Black Friday zamanı eş dost vasıtasıyla Amerika'dan aldırttım ve dün elime geçti. Kurulum vs yapıp ilk dinlemelerimi yaptım ama 2 saat kadar sonra wifi durumunu da anlamak için internete bağladıktan sonra "maalesef cayin audio durdu" gibi bir sorun vermeye başladı. Ve bu uyarı sürekli geliyor. Firmware güncellemesini de yaptım, bir süre düzeldi hatta Tidal'dan indirme de yaptım fakat bu sabah cihazı açtığımda aynı arıza tekrar başladı. Bilgisi veya önerisi olan olursa çok sevinirim. Not: Android ayarlarına ve usb moduna girdiğimde bu uyarı kesiliyor ama ana ekrana geçtiğimde tekrar başlıyor.

17. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,987
    Cihazın son versiyonda olup olmadığını kontrol edin, değilse son versiyona güncelleyip tekrar duruma bakın.

Pardon yapmışsınız zaten. O zaman N5ii kullanan arkadaşlar hiç yaşamış mı son firmwarede aynı durumu yazarlar. Yaşamadılarsa aldığınız yerle yazışın.

18. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,435
    Merhaba,
    N5ii yazilim sorunları yaşamanız çok muhtemel. Firmanin support ekibinin canli destek verdigi ayri bir sayfa var Head-fi da. Sorunu direk oraya yazmanız durumunda support ekibinden dönüş oluyor. Bilginize..

Chaturanga bunu beğendi.
  19. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,987
    Şu sayfa sanırım:

https://www.head-fi.org/threads/cayin-n5ii-technical-support-thread.875864/

20. CongoFather