CCA C10 incelemesi

'Diğer Markalar' forumunda barocka tarafından 23 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    402
    CCA C10 şu ana kadar 25 dolar seviyesinde deneyimlediğim en iyi chi-fi kulaklık...

Aliexpress üzerinden ilk defa alış veriş yaptığım VS Audio Store yetkilileri her türlü yardımda bulundular, bundan sonra ilk tercihim bu dükkan olacak AE alımlarımda. Nakliye de çok hızlıydı kulaklık 12 günde Ankara' ya ulaştı.

CCA C10; Monitör başına 5 sürücü ile geliyor. ( 4BA + 1DD ) Toplamda 10 sürücülü hibrit bir kulaklık.

kullanılan ekipman:

Dinlemelerimi ZTE Axon 7 + Spotify Premium üzerinden gerçekleştirdim.

Test Parçaları:

Anima - Bana Sorma

Jehan Barbur – Solgun Bir Gül Dokununca

Jane Monheit – Honeysuckle Rose

Massive Attack - Angel

Konfor ve yapı:

Uygun fiyatlı Chi-Fi ürünlerinin en çok geliştiği noktalardan biri konfor ve yapı kalitesi, kulak boşluğuna tam yerleşen, saatlerce kendini hissettirmeyen bir yapıda CCA-C10... Kulağın dışında kalan, Dış kabuğu metal, kulak içine giren kısmı ise kalın cama yakın mika... Bu bütçe civarında ( 25 dolar ) deneyimlediğim kulaklıklar içinde, Premium hissiyatı en yüksek olan kulaklık C10 oldu. Gerçekten malzeme kalitesi yüksek, tasarımı güzel ve ortalama kulaklar için fiti mükemmel bir kulaklık.

izolasyon:

Yalıtımı ortalamanın üzerinde bir kulaklık, ses sızdırma konusunda iki yönde de bir eksiği yok.

Kulaklığın karakteri:

Kulaklık genel olarak bas ağırlıklı, sıcak çalıyor. Ama bu yoğun bas, midlere tizlere sızmıyor.

Bas:

Bir bas kafa olmayan, ama uzak da sayılamayacak baslara sahip. Gövdeli, kontrollü ve derin baslara sahip. Orta baslar, alt baslar dan daha fazla miktarda hissediliyor. Massive Attack’ ın Angel’ ini en keyifli dinlediğim kulaklıklardan biri oldu C10.

Mid:

Vokaller çok başarılı, tertemiz… Özellikle kadın vokallerde kulaklığın performansı çok başarılı…
    Enstrümanlar gayet damarlı ( gevrek ) çalıyor. Gerçek seslere çok yakın enstrüman sesleri…
    Jane Monheit – Honeysuckle Rose dinlerken alacağınız vokal keyfine kefilim. Ayrıca bu parçanın içerdiği enstrüman sesleri de kulaklığın başarısını ortaya koyuyor.

Tiz:

Kulaklığın parladığı nokta tizler. Tam durması gereken noktada duruyor ve sibilansa geçit vermiyor. Sibilanstan eser yok… Zil sesleri parlak, doğal, uzayan cinsten. Anima Bana- Sorma daki zil sesleri gerekeni anlatacaktır.

Sahne:

Sahne genişliği, sahne uzunluğundan daha iyi seviyede. Jane Monheit – Honeysuckle Rose parçasında piyano seslerinin omuzlarıma kadar genişlediğini hissediyorum. Ziller altta çalarken yaylılar ve vokal yukarıda hissediliyor.

son söz:

Premium hissiyatı, fiti, tasarımı, pürüzsüz sesleri, sahnesi ve fiyatı ile bu seviyenin kralıdır CCA C10. Ben Magaosi K3 serisine benzettim ses rengini, sahne daha yakında kurulmaya başlıyor ama C10 da K3 gibi uzakta değil.

Bu fiyat seviyesinde deneyimlediğim, Revonext QT2, Senfer xba 6 in1, Dzat df-10, KZ Zs6,
    KZ Zs5 v2, KZ Zsr, Tennmak pro gibi kulaklıkların içerisinde hep bir eksiklik hissetmiştim.

C10 da bir eksikten söz edemiyorum. Sadece şunu söyleyebilirim belki ama bu da çok öznel olur; KZ ZS5 v1. de benim çok beğendiğim o soğuğa yakın ses rengi ve analitik ses yok, karakteri icabı sıcak çalıyor.

Tür seçmiyor, her türü keyifle dinletiyor, size hiçbir pürüz hissettirmiyor. Jehan Barbur’ un Solgun Bir Gül Dokununca adlı şarkısında kulaklık ışıldıyor resmen…

#1 barocka, 23 Ocak 2019
    Son düzenleme: 24 Ocak 2019
  2. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    İnceleme için teşekkürler. C10 çok merak ettiğim bir kulaklıktı. İbasso it01 ile kıyaslayabilir misiniz ?

3. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    402
    ses karakteri olarak IT01' e yakın bir kulaklık. IT01' e 10 verdiğimiz her hususta ( bassa bas, tizse tiz, sahneyse sahne ) C10 a rahatlıkla 8 verebiliriz. :)

#3 barocka, 23 Ocak 2019
    Son düzenleme: 23 Ocak 2019
    onurdogan4 bunu beğendi.
  4. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Teşekkür ederim aklıma tin audio T2 geldi birden :) Aynı yorumu onun içinde yapabilirim ama o aradaki 2 puan çok farkettiriyor bence. İt01 çok havadar çok dinamik farkını oldukça hissettiriyor bir şekilde.

5. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    402
    T2 deneyimlemedim ama hakkında çok şey okudum :) genel olarak basları yetersiz bulunuyordu. Okuduklarımdan bende oluşan kanı şu, bas konusunda IT01 10 / C10 8 alıyorsa T2 6 alır...

6. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Evet ben de öyle olacağını düşünmüştüm ama öyle olmadı. T2 alt basslara fazla inemese de çok ciddi bir darbe ve uzama gücü var. Ben çok beğenmiştim bass kalitesini. 50 dolar bandında gerçekten çok güzel şeyler yapıyorlar.

barocka bunu beğendi.
  7. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    238
    Yazının başında belirttiğiniz Vs audio store'u ben de tavsiye ederim. Trn v80' ve kz balanced kabloyu Ankara'ya 7-8 günde ulaştırdılar

Collapse Signature Expand Signature
    barocka bunu beğendi.
  8. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    323
    @barocka sahnesini qt2 ile kıyaslarsan neler söyleyebilirsin? Sanırım qt2 kadar ferah çalan bir kulaklık değildir. Açıkcası bu fiyat aralığında dinlediğim son kulaklık olan qt2 son derece iyiydi ama sizinde yazınızda genel anlamda bahsettiğiniz gibi eksikleri çoktu. Bana göre qt2 her şeyin üstesinden gelebiliyordu ama bir yerlerde eksik var gibiydi. Bu kulaklık ile ilgili okuduğum üç beş yoruma göre sanki qt2 nin tam tersi agresif müziklere pek gitmezmiş gibi bir izlenime kapıldım. Acaba bu konuda ne düşünürsünüz?

9. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    402
    QT2 yi elimden çıkarttığım için bire bir karşılaştırma yapamam an itibariyle... QT2 nin bende bıraktıkları ile yaparsam, C10 sahnesi hem daha geniş, hem daha derin... QT2 biraz daha soğuğa yakın doğal çalarken, C10 sıcağa yakın çalıyor. C10' un basları biraz daha önde. qt2 de aklımda pürüzler kalmış midler de, tizler de bir miktar pürüzlüydü sanırım, ya da şimdi C10 kıyasla öyle hatırlıyorum. Çünkü C10 pürüzsüzlükte IT01 seviyesinde.. Tizler, midler vokaller yağ gibi kayıyor kulakta... C10 all-rounder denen cinsten bir kulaklık, herhangi bir türle gitmeyeceğini düşünemiyorum. Ama agresif bir parça örneği verirseniz deneyebilirim, performansını...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Şubat 2019 ---
    Uzun zamandır aldığım, en hızlı çin kargosuydu benim de ;)

10. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    823
    25 dolara bi dünya sürücü, hımmm attım hafızaya ileriki günlerde sipariş geçeceğim.

düzenleme (28 şubat): daha etmedi , etcek gibi gözükmüyor:D

Collapse Signature Expand Signature
    #10 elektronik müzik, 2 Şubat 2019
    Son düzenleme: 27 Şubat 2019
    barocka bunu beğendi.
  11. Cri de la Mort

Cri de la Mort
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    99
    benim de son zamanlarda dinlediğim en etkileyici chi-fi kulaklık kendisi. dediğiniz gibi her tür müziğe uygun. tizler konusunda hassasımdır ve bu konuda beni oldukça tatmin etti. detay da oldukça iyi fiyatında göre. :)

12. serdarkocak

serdarkocak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    İnceleme için teşekkürler, elinize sağlık.
    Bu işte yeni sayılırım ve aranıza yeni katıldım. :)

Kz z7 dinlediniz mi hiç? sürücü sistemi olarak aynı yapıdalar. ses farkı var mıdır acaba merak ettim.
    zs7'nin tamamen metal yapısı benim için bir dezavantaj oluşturmuştu. Kulağıma taktığım anda o metalin soğukluk hissi hoşuma gitmiyordu ve ''iç kısmı keşke metal olmasaydı'' dedirtti bana. Diğer sevmediğim yanı da kablosunun kulağı saracak kısmında olan kalın metal tel olmuştu. Sürekli elle ayarlama yapıp kabloyu kulağımın arkasına yerleştirmem gerekiyordu. ZS7'de sevemediğim bu özelliklerin cca c10'da olmadığını görüyorum, hoşuma gitti bu kulaklık.

barocka bunu beğendi.
  13. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    402
    KZ ZS7 dinleme şansı buldum evet, benim için KZ serisi ile vedalaşma vaktinin geldiğini bildiren bir kulaklık oldu... KZ ZS5 v1. sesinin yükseltmesini bir türlü yapamadı KZ. Kabloyu düzeltti, Monitör malzemesini yükseltti, Fiti iyileştirdi, seste bir türlü KZ ZS5 v1 karakterini devam ettiremedi...

CCA C10 fit, kablo, yapı malzemesi, fiyatı, ses karakteri açısından hakkında kötü bir şey söylenemeyecek bir ürün olmuş.. Hafif renkli ses karakterini seviyor iseniz bu fiyata daha iyisi yok...

serdarkocak bunu beğendi.
  14. Kahya Yahya

Kahya Yahya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Cca c10 aldım kullanıyorum, ses kalitesi gerçekten fiyatının üstünde fakat kulak deliğinin içine tam girmemesi kötü ve dışarıya çok fazla ses veriyor. Kz Zs5 bu konuda çok daha iyiydi.

refuserQ, barocka ve serdarkocak bunu beğendi.
  15. serdarkocak

serdarkocak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Bende şuan it01 mevcut. Almadan önce forumdan ''bahirtaha'' kardeşimin sayesinde dinleme fırsatı bulmuştum. Ondan sonra it01'i Selçuk beyden aldım. Kulaklığı Sony nw-a45 müzik çalarım ile kullanıyorum. Yani demem o ki, kullandığım kulaklıktan anladığınız gibi, renkli ses karakterli kulaklıkları seviyorum :) it01'de eksiklik olarak bass ı bana eksik geldi nedense. Normalde eq ayarı yapmadan dinlemeyi seviyorum ama bu kulaklıkta eq'da bassı +4 arttırmak zorunda kaldım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Mart 2019 ---
    zs5 izolasyon konusunda nasıldır bilmiyorum ama tecrübe edindiğim zs6 ve zs7'de yüksek seslerde hava çıkışları olduğu için dışarıya ses veriyordu. Dışarıya bunlardan daha fazla ses veriyor diyorsunuz o zaman?

16. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    402
    IT01 de bası 4 kademe artırmak :eek:

Bence uç seçiminiz yanlış ve bu nedenle kulağınıza tam oturmuyor kulaklık, köpük uç kullanmanızı tavsiye ederim...

yigitboylu ve serdarkocak bunu beğendi.
  17. Kahya Yahya

Kahya Yahya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Kz zs5 ve zs3 ile kıyasayacak olursam kulak içine oturma konusunda daha kötü, zs5,zs3 çok iyi bu konuda dışarıdaki sesi nerdeyse sıfıra indiriyor ama ses kalitesi olarak cca c10 dediğim gibi fiyatının epey üstünde.

#17 Kahya Yahya, 6 Mart 2019
    Son düzenleme: 6 Mart 2019
  18. serdarkocak

serdarkocak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Uçların hemen hemen hepsini denedim. kulaklığın kulağıma oturmasında da problemim yok, hafif oturmamazlık olduğunda hissediyorum çünkü. köpük uçlarda, bassı azalttı hissiyatı oluşmuştu bende ama ilk fırsatta tekrar deneyeceğim. Belkide her şey normaldir ama ben fazla bass sever biriyimdir o yüzden az geliyordur.

19. Kahya Yahya

Kahya Yahya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Hocam bu arada cca c10'un kablosunu zs3e modeline bağlayıp o şekilde kabaca bir karşılaştırma yapma şansınız varmı? yedek kulaklık olarak zs3e almayı düşünüyorum da.

20. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    323
    Daha önceki kulaklığınızı öğrenebilir miyim?