Chi-fi :)

'Ekipman Genel' forumunda DrWhite tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. .~.

.~.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Arkadaşlar bu soruyu buraya sormam ne kadar doğru belirsiz ancak 2.5 mm balanced kabloyu telefonda kullanmak için 3.5 mm ye çevirecek çin tarzı 3 5 dolarlık kablolar var mı?

2. returnity

returnity
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    261
    .~. bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,723
    Bu tip bir dönüştürmede 3.5mm standart çıkışın balanced çıkışa dönüşmediğini (çünkü cihazın içinde balanced için uygun dizayn olmalı) de hatırlatmış olalım.

Collapse Signature Expand Signature
    .~. bunu beğendi.
  4. .~.

.~.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
  5. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,714
    Fiio bl35 bakın derim evet düzgün olsun uzun süre kullanacam derseniz 100 tl gözden çıkarmak gerekecek. Ama 10 dolar olsa bile zaten 50 tl yapıyor kurlar mahvetti maalesef hobiyi...

6. .~.

.~.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Teşekkürler fiio bl35 sipariş ettim.

DrWhite bunu beğendi.
  7. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Hidizs Sonata ile Lg Hi-Fi Plus'ın ikisini birden tecrübe etmiş bir arkadaşımız var mı?

Lg Hi-Fi Plus modül fiyatları iyiden iyiye artmış, 120-150 TL civarında istiyorlar çok bir sıfır satıcısı da yok zaten.

Bu banttan Hi Fi Plus almak mantıklı mı yoksa 150 TL civarına Sonata HD mi söylemek daha mantıklı.

8. .~.

.~.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Arkadaşlar bana 2pin 0.78mm kablo lazım. Aliexpressten almayı düşünyorum. Şöyle hem uygun fiyatlı hemde görseli düzgün bi kablo öneriniz var mı?

9. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    170
    BQEYZ 2 pin gayet kaliteli ve güzel. Penonda vardı.

.~. bunu beğendi.
  10. .~.

.~.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Hocam bu tarz 4 tane kablo kullandım. Hepsi birbirinden Dandikti. Kesin bunun dışıda pvc kaplama acaba adam akıllı bi tane kablo yaptırsamda kullanacağım ieme göre bu kabloyumu dönüştürtsem?

11. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    170
    Hangi kabloları kullandınız hocam ? BQEYZ in kablosundan ben çok memnundum. Çok kaliteli bir kablosu var. Zaten BQEYZ inanılmaz f/p bir marka. Herkese tavsiye ediyorum lafı geçmişken :)

12. returnity

returnity
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    261
    Olayi ucuz yollu cozmek istiyorsaniz dahi BQEYZ'in kablosunu cok onermem acikcasi, inanilmaz derecede birbirine dolanma egilimi oluyor kulak cevresinde heat shrink ya da tel uygulanmis kablolarda. BQEYZ de boyle. Soru isareti seklinde forma sokulduklarindan ne yaparsaniz yapin o dolanma egilimi mevcut oluyor. Bundan dolayi 2-pin ya da mmcx ucu ciplak kablolar aliyorum hep. AE'de 10-15 dolar civarina yinyoo ya da nicehck marka sayisiz alternatif var.

13. .~.

.~.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Marka model söyleyebilme için aliexpress geçmişini kontrol etmem gerek ancak kullandığım kablolar max 15 dolarlık çinde satılan kulaklıklara ait binlerce olumlu yorum almış kablolardı.

Araştıracağım hocam.

14. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,568
    Bence tr-fi kablo yaptırmak daha iyi. Bütçe ve beklentiyi bilmediğim için şu üreticiden bu tip kablo demek zor lakin aynı fiyatlı chi-fi kablodan daha iyi olacağına inanıyorum.

15. returnity

returnity
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    261
    10-15 dolar bandinda TR yapimi kablo var mi hocam?

16. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,568
    Maalesef o kadar uygun olmayabilir. Shockwavez için Kemal hocayla yine de iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

17. .~.

.~.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Hocam peki daha sonra 2 pin yerine mmcx yapılı bir kulaklığa geçersem yeni kablo mu almam gerekecek yoksa kabloyu satın aldığım yer belli bir maliyet karşılığında kabloma mmcx pini takabilir mi?

Birde genel anlamda kulaklıkları temiz kullanırım ancak kablo için aynı şeyi söyleyemem. Sonuçta son 6 ayda 4 kablo hallettim. Birinde salata yaparken yanlışlıkla müziğin ritmi ile kabloyu kestim. Diğer kablomda merdivenin korkuluk ucuna takılması sonucu koptu. Şans işi evdeydim ve merdiven ahşap ev tipi merdivendi. Eğer beton merdiven olsa büyük ihtimal kafamıda yaracağımdan burada olamazdım. Şuan kullandığım kablomu ise yeğen kemirdi. Allahtan yutmaya fırsat bulamadı. Kısaca Şuan kulaklığın sol sürücülerinden biri çalışmıyor. Ve ses sağ tarafa yakın geliyor. Bunları neden yazdığımı sorarsanız diyelim ki kablonun başına bir şey geldi. Ben yeni kablo almak yerine mevcut kablomu belli bir ücret karşılığında aldığım kişi onarabilir mi?

18. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,568
    Kendisi adına konuşmak istemem ancak bildiğim kadarıyla söyleyebilirim ki kendisi soket değişimi ve tamir konusunda da yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Yine de kendisiyle konuşmakta fayda var :)

Zaten bu forumda aktif biri: @SE_GuRu

19. .~.

.~.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Teşekkürler hocam:)

mfya bunu beğendi.