Chi-fi :)

'Ekipman Genel' forumunda DrWhite tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    T3 biraz daha iyi ve 70 dolar olursa T2 biraz daha kötü ve 30 dolarsa yine de düşünülebilir bence. BQEYZ konusunda ise siz ikisini de dinlediğinize göre (ve ben ikisini de dinlemediğime göre :) ) haklı olabilirsiniz.

2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    250
    KZ AS10 denediniz mi bilmiyorum ama bana göre fiyatının hakkını veriyor, bir inceleyin belki sizi heyecanlandırır :)

veterinerci bunu beğendi.
  3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,348
    T2 bana hitap edebilecek bir chi-fi değil anlamıdığım kadarıyla. :) Teşekkür ediyorum.

Sanırım en azından FH5 almalıyım idareten bile olsa.

4. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    37
    Sibilans sıkıntısı olmasa iyi kulaklık :) O paraya böyle güzel bir dinleti sunacağını hiç düşünmemiştim.

5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    250
    ibasso it01'den sonra ikinci favorim kendisi şu an :) köpük uçlarla sibilansı minimuma indirebilirsiniz, gene de mevcut tabi tamamen kaybolmuyorlar.

6. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    37
    Köpük uçlardan edineceğim en kısa sürede. Bayadır aklımda var ama “sepete ekle” kısmı için üşeniyorum :). Bu arada KZ AS10 kullanan diğer arkadaşlarıma ve büyüklerime küçük bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Kutusu ile beraber gelen kablonun kulağa geçirilen kısmı biliyorsunuz ki ince bir tel ile desteklenmiş. İstediğimiz gibi yontabiliyoruz. Fakat bir süre sonra (bende 2 ay) bu tellerden dolayı kablo deforme olmaya başlıyor. Eski halini almıyor veya iletkenlerde sıkıntı çıkartıyor. Çin’den 2 tane mikrofonsuz kablosunu sipariş ettim. İçerisinde o telden yoktu. Ve istediğin kadar tak çıkar herhangi bir şekil bozukluğu olmuyor hatta kulağı daha iyi sarıyor ve daha konforlu. İnternetten tanesi 18₺ ve artı olarak 10₺ kargo ödedim. 2 kablo ve kargo toplam 46₺ küsür tuttu. KZ AS10 (özellikle bu modeli söylüyorum çünkü as10 ve birkaç farklı model haricinde diğer modellerinde farklı tip kablo kullanıyorlar.) kullanan arkadaşlarım ve büyüklerim Çin’den yedekte bulunsun diye sipariş edebilirler. Sipariş etmek isteyenlere satın aldığım linki yollarım.

fortress34 bunu beğendi.
  7. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    Teneke ses'ciler gözünüz aydın..
    T3 massdrop' ta 60 dolares..:D

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ, fosther ve DefinitioN bunu beğendi.
  8. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    250
    Copper silver mixed cable diye geçer evet, ondan da söyledim, 4-5 adet var şu an elimde. :) Tüm kz kulaklıkları o kablo ile kullanıyorum standart kablonun kancası benim de hoşuma gitmiyor rahatsız baya

9. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    Sizce T3 için massdropa katılmalı mi yoksa AliExpress mi beklenmeli. 60 dolar civarı fatura ile gümrükten geçer mi ?

furkan kocyigit bunu beğendi.
  10. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Konu dışında birşey danışacağım ama kusura bakmayın.
    Bugün sipariş vereceğim.
    Kardeşim için hidizs sonata dac ve onun yanına iem bakıyordum.
    Tfz king bir kulaklık gördüm 110 dolar normal fiyatı aliexpreste 340 liraya düşmüş.
    İkisi toplam 500 lira yapıyor.
    500 liraya telefon için taşıma problemi olmayan daha iyi bir kombinasyon kurulabilir mi ?
    İkisinin indirimsiz toplam fiyatı 150 dolar.

11. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    250
    Normalde geçer kulaklıklar sıkıntı yaratmıyor pek fiyatı da düşük yazıyorlar ali'de, paketleme de göze batmadığı için, ama bir arkadaşın kz as10’unu gümrüğe incelemeye almışlar şaşırdım. Sanırım artık ne var ne yok hepsini xray’den geçirip şüpheli olanları ukime gönderiyorlar. Tip olarak normal telefon kulaklığı gibi durduğu için yırtma şansı var ama :)

#1011 Makale_Helvetia, 8 Şubat 2019
    Son düzenleme: 8 Şubat 2019
  12. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    Massdrop fiyatı düşük gostermez dolayısıyla gümrüğe girer..

13. Volkan

Volkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Ben 1more triple almıştım joybuy’dan 50 dolara. Gümrüğe takılmıştı ve gümrük ücreti olarak da 55 lira ödemiştim.

14. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    O fiyat yine bir şekilde massdrop hatta daha ucuz seviyelere gelir zaten. Hem geri dönüşler biraz daha çoğalsin acele etmemek lazım. Bu hobi bana sabırlı olmayı öğretmeye başladı. Şu an cok sakinim :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 8 Şubat 2019 ---
    Kulaklik için BQEYZ fiyat performans olarak daha iyi olabilir TFZ denemedim. Ama şöyle söyleyeyim, fit sorunu olmasa BQEYZ KC2 yi İbasso İt01 e tercih ederim.

15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,348
  16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    250
    10 liradan biraz pahalı evet.. :) performansı nasıldır acaba

17. sphynx

sphynx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    250tl civarına kc2 alternatifi var mı Öneriniz? Şu an Monster kulak içi kullanıyorum sesini çok seviyorum ama kablosunda sorunlar var yeni bir şey bakıyorum. İt01 düşünüyordum ancak fiyatları iki katına çıkınca şimdilik vazgeçtim. Kc2 bin fiti çok mu kötü? Sporda vs kullanmayacağım, gündelik yürürken, oyun vs oynarken kullanacağım..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

18. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    Kasası enlemesine uzun, arkadan vuruyordu bana. Foamla aşılıyor ama meret silikonla çok daha iyi performans veriyor.Fit sorunu olmasa üstüne kulaklık almazdım sanırım.

Şu an bana göre F/P olarak tahtından edebilecek tek kulaklık Tin Audio T3 olabilir. T2 de çok iyiydi ama Bqeyz dan nasıl desem lüks bir ses çıkıyor. Notalar kalın ve çok doyurucu, oldukça da gövdeli. Ben çok keyif alıyordum kullanırken. Sattığıma pişmanım. Bqeyz 60-70 dolar seviyelerinde yine aynı F/P yi yakalarsa yine kral olur. Onun haricinde sadece ZS7 modelini denediğim KZ var. BQEYZ enkaza çevirir onu.

sphynx bunu beğendi.
  19. sphynx

sphynx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Bas konusunda nasıl peki?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

20. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    323
    KC2 dengeli bir kulaklık, bassları dominant değil, dokusu ve kalitesi oldukça iyi, darbe gücü ve alt basslar benim için yeterli ve oldukça kontrollü ama biraz fazla bass seviyorsanız İt01 ya da ZS7 daha iyi bir tercih. Zs7 de basslar biraz midlere bulaşıyor KC2 de öyle bir problem yok. İt01 ise midleri KC2 ye göre geride ve biraz ince çalıyor pek gövdeli gelmedi bana. Sahne anlamında en üstünü İt01 fakat KC2 daha derli toplu ve dolu dolu çaliyor açıkçası. Bunlar kişisel fikirlerin eleştiriye tamamen açık. Ben KC2 nin ses rengini çok beğeniyorum.

sphynx bunu beğendi.