Chi-fi :)

'Ekipman Genel' forumunda DrWhite tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    Ya da Chi-fi ye olan ilgi azaldı :)

Ben kullanıyorum. Sibilans olayını çözmüşler bu sefer. Olursa da rahatsız etmiyor önceki modeller gibi. Natürel çalıyor,bass da tatminkar. Kasa olarak custom tarzı bir kasa yapmışlar hoşuma gitti. Kolay sürülüyor telefonda vs dinleniyor kolayca. Alınabilecek kz modelleri arasına girmiş kendisi.

2. sphynx

sphynx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Daha önce BA içeren senfer 4in1 kullanmıştım, tizler çoko sertti hele ki kayıt kalitesi düşük parçalarda kulaklığı çıkartıyordum. Bunda tizlerde yırtıcı bir durum yoktur diye düşünüyorum (umuyorum). Bir önemli konuda fiti. Elimdeki monster kulaklıklar gayet iyi ses olarak ama fiti inanılmaz kötü. Kulakta durmuyor, azıcık oynasa ses gidiyor. Fit ve yormayan tiz önemli. Basları yeterli ve yerinde şeklinde yorumlar okudum. Keşke deneme şansım olsaydı almadan önce.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    tizler rahatsız etmiyor, bu modelde iyice törpülemişler, ses karakteri hoşuma gitti.fit konusunda da sıkıntı yaşamadım hatta kavisli yapısı itibari ile daha iyi vakumluyor kulağı,bu da pozitif etkiliyor izolasyon'u :)

4. sphynx

sphynx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Kullandığın kulaklıklar arasında değerlendirmen nasıl olur. Fiyatına göre nasıl yorumlarsın. Alıp uzun süre kullanılır mı?

5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    Zs10 pro ile dönüşümlü kullanıyorum, ikisi ile karşılaştırmam gerekirse zsx daha soft çalıyor, ancak zs10pro sahne olarak daha iyi sunum veriyor. Zsx müzikal açıdan daha doğal geliyor bana. Tizlerin törpülenmiş olması da ayrı bir avantaj. Bana kalırsa fiyatını hak ediyor, kz kullanmak isteyen bu modeli denesin derim mutlaka.

DrWhite, mc_technosoft ve sphynx bunu beğendi.
  6. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    58
    Tizler törpülenmiş dediğiniz model sanırım zsx değil mi ? Ben tizler konusunda biraz hassasım. Genelde equalizerden tizleri kısarım. Dediğiniz gibiyse tam benlik bir kulaklığa benziyor. Bu ürünü yurt dışından mı aldınız ? Yoksa Türkiyeden mi ?

7. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    evet zsx iyi bu konuda. yurtdışından aldım. cca c12 de tercih edebilirsiniz. incelemelerini okumanızı öneririm

8. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    chi-fi camiasında uzun süredir heyecanlandıran, ilgimi çeken bir model karşıma çıkmıyordu. Yeni duyurulan tin hifi t2000 tws'i görene kadar.
    Hem true wireless hem de kablolu kullanılabiliyor. Dual driver bir tws modeliymiş kendisi. Kulaklığın tasarımı, şarj kutusu çok fancy çok şık duruyor. Uzun zamandır gördüğüm en şık chi-fi.

Yakında sadece indiegogo sitesi üzerinden satışa çıkacakmış. Erken dönem indirimli fiyatı 49 dolarmış. Fiyatını daha yüksek beklerken şaşırttı. Malum 700 tl civarında seyreden modelleri bile var tinhifi'nin.
    Bu fiyata kaçırmak istemem doğrusu. İlk gelen incelemeler olumlu olursa almayı düşünüyorum.

Satışa çıktığında haberdar olmak isteyenler linkten kaydolabilir
    https://www.indiegogo.com/projects/tinhifi-tws/coming_soon

Bu arada indiegogo'yu son zamanlarda sıkça duymaya başladım. Geçenlerde kz'nin bir true wireless modeli de sadece burada satışa çıkmıştı. Alışveriş yapan var mı? Teslimat süresi, kargo firması nasıl acaba? Merak ettim.

#1248 mfrkn, 6 Haziran 2020
    Son düzenleme: 6 Haziran 2020
    theoldman bunu beğendi.
  9. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Arkadaşlar başlığı hortlatıyorum ama CCA C10 kullanıyorum, kz aptx-hd bluetooth kit ile kullanıyorum. Kablolu kitin şarj süresi vasat diyebilirim. Bu sebeple tws sisteme geçmeyi düşünmüyor değilim, tavsiyeleriniz var mıdır?

10. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    58
    Moondrop aria veya starfield kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? İncelemeleri henüz yapılmamış sanırım.

11. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    315
    Şahsen ben tfz king exclusive'ı aldığım günden bugüne o kadar memnunum ki yılda 3 tane kulaklık değiştirirken yıllardır başlığa bakmaz oldum:)

12. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    ben de tws ile devam ediyorum şu aralar anker soundcore liberty 2 pro ile haşır neşirim. evde de kablolu kullanmak istersem cca c12 kullanıyorum

13. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Selamlar hocam tws nizden memnun musunuz? Bende de 3 tane kablolu var, cca c10 için kz aptx bluetooth aldım ama şarjı kesmiyor ve kablo kısmı var. Bass kafayım tavsiye başka tws önerileriniz var mı?

14. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    Merhabalar hocam bu fiyat aralığında da bir iki denemem oldu ama hiçbiri soundcore liberty 2 pro kadar tatmin etmedi beni. Ses seviyesi olsun akustiği olsun izolasyonu olsun çok memnunum. Gene devam edecek olursam bu markadan devam ederim. ANC'li model soundcore life a2 NC de mevcut onda bir miktar daha ses düşüklüğü var ama anc olduğu için zaten yeteri kadar izolasyon sağlıyor ve ses yüksekliği aramıyorsunuz. İncelemenizi öneririm

Bir de edifier NB2 Pro aldım ancak kullanmadım. Çekmecede duruyor. Oyuncu kulaklığı olarak geçiyor oyun ve anc modları mevcut. Bass ağırlıklı bir kulaklık olarak geçiyor. Şimdilik diğerleri ile takılıyorum bunu elden çıkarırım belki bakalım :)

15. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219

Benim şimdiki aparatım bu ancak şarj olayı fiyasko diyebilirim, şarj bitiyor uyarısı 5 sn aralıkla 2 kez gelip kapanıyor :) kablo olayı da pek konforlu değil, mikrofonu berbat kimseyle görüşemiyorum, karşı taraf anlamıyor.

16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    Hocam ben bunu aldım denedim denediğim gibi çıkardım kulaklığın yanında hediye ettim satış yaparken. 5 para etmez gerçekten de

BeatMaster bunu beğendi.
  17. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Jabra elit serisi hakkında fikriniz var mı hocam 1000lira altında başka fikirlerde olabilir.

18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,792
    Bass için Jabra 75t güzel bir seçenek. ANC önemliyse daha yüksek fiyata Sony XM4 te güzel bir seçenek. Forumda karşılaştırmalı incelemeleri mevcut.

19. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    ANC asla önemli değil benim için, ear tipli olması, ses kalitesi ve batarya süreleri çok önemli benim açımdan.

Jabra Elite 75T ile Anker SoundCore Liberty 2 Pro arasında kaldım teknikte hangisi öne geçerse ona göre yürüyeceğim artık.

2 sini de mukayese eden biri var mı ki aramızda?

#1259 BeatMaster, 4 Ağustos 2021
    Son düzenleme: 4 Ağustos 2021
  20. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    Hocam ben bizzat kullanmadığım ürünü iyidir diye öneriyorum kimseye önce test etmem lazım ve denediğim kadarı ile Liberty 2 pro elime aynı fiyat bandında ulaşan tws'lere göre daha güzel iş yapıyor. Aptx desteklemesi de önemli. Jabra elite 75t de El üstünde tutulan bir model büyük ihtimal yakın performansları vardır birbirleri ile. Deneme imkanınız olursa öyle alın ama şu ortamda o da zor malesef.