Chi-fi :)

'Ekipman Genel' forumunda DrWhite tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    Ya da Chi-fi ye olan ilgi azaldı :)

Ben kullanıyorum. Sibilans olayını çözmüşler bu sefer. Olursa da rahatsız etmiyor önceki modeller gibi. Natürel çalıyor,bass da tatminkar. Kasa olarak custom tarzı bir kasa yapmışlar hoşuma gitti. Kolay sürülüyor telefonda vs dinleniyor kolayca. Alınabilecek kz modelleri arasına girmiş kendisi.

2. sphynx

sphynx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Daha önce BA içeren senfer 4in1 kullanmıştım, tizler çoko sertti hele ki kayıt kalitesi düşük parçalarda kulaklığı çıkartıyordum. Bunda tizlerde yırtıcı bir durum yoktur diye düşünüyorum (umuyorum). Bir önemli konuda fiti. Elimdeki monster kulaklıklar gayet iyi ses olarak ama fiti inanılmaz kötü. Kulakta durmuyor, azıcık oynasa ses gidiyor. Fit ve yormayan tiz önemli. Basları yeterli ve yerinde şeklinde yorumlar okudum. Keşke deneme şansım olsaydı almadan önce.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    tizler rahatsız etmiyor, bu modelde iyice törpülemişler, ses karakteri hoşuma gitti.fit konusunda da sıkıntı yaşamadım hatta kavisli yapısı itibari ile daha iyi vakumluyor kulağı,bu da pozitif etkiliyor izolasyon'u :)

4. sphynx

sphynx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Kullandığın kulaklıklar arasında değerlendirmen nasıl olur. Fiyatına göre nasıl yorumlarsın. Alıp uzun süre kullanılır mı?

Collapse Signature Expand Signature
  5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    Zs10 pro ile dönüşümlü kullanıyorum, ikisi ile karşılaştırmam gerekirse zsx daha soft çalıyor, ancak zs10pro sahne olarak daha iyi sunum veriyor. Zsx müzikal açıdan daha doğal geliyor bana. Tizlerin törpülenmiş olması da ayrı bir avantaj. Bana kalırsa fiyatını hak ediyor, kz kullanmak isteyen bu modeli denesin derim mutlaka.

DrWhite, mc_technosoft ve sphynx bunu beğendi.
  6. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Tizler törpülenmiş dediğiniz model sanırım zsx değil mi ? Ben tizler konusunda biraz hassasım. Genelde equalizerden tizleri kısarım. Dediğiniz gibiyse tam benlik bir kulaklığa benziyor. Bu ürünü yurt dışından mı aldınız ? Yoksa Türkiyeden mi ?

7. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    evet zsx iyi bu konuda. yurtdışından aldım. cca c12 de tercih edebilirsiniz. incelemelerini okumanızı öneririm

8. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    chi-fi camiasında uzun süredir heyecanlandıran, ilgimi çeken bir model karşıma çıkmıyordu. Yeni duyurulan tin hifi t2000 tws'i görene kadar.
    Hem true wireless hem de kablolu kullanılabiliyor. Dual driver bir tws modeliymiş kendisi. Kulaklığın tasarımı, şarj kutusu çok fancy çok şık duruyor. Uzun zamandır gördüğüm en şık chi-fi.

Yakında sadece indiegogo sitesi üzerinden satışa çıkacakmış. Erken dönem indirimli fiyatı 49 dolarmış. Fiyatını daha yüksek beklerken şaşırttı. Malum 700 tl civarında seyreden modelleri bile var tinhifi'nin.
    Bu fiyata kaçırmak istemem doğrusu. İlk gelen incelemeler olumlu olursa almayı düşünüyorum.

Satışa çıktığında haberdar olmak isteyenler linkten kaydolabilir
    https://www.indiegogo.com/projects/tinhifi-tws/coming_soon

Bu arada indiegogo'yu son zamanlarda sıkça duymaya başladım. Geçenlerde kz'nin bir true wireless modeli de sadece burada satışa çıkmıştı. Alışveriş yapan var mı? Teslimat süresi, kargo firması nasıl acaba? Merak ettim.

#1248 mfrkn, 6 Haziran 2020
    Son düzenleme: 6 Haziran 2020
    theoldman bunu beğendi.