Chord Mojo & Centrance Dacportable [DAC/AMP İncelemesi]

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda DefinitioN tarafından 29 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,882
    Chord Mojo-Centrance Dacportable Karşılaştırmalı İnceleme

6758 eklentisini görüntüle

1. Aşamada ayrı ayrı değerlendirilecekler.
    2. Aşamada ise karşılaştırma yapılacak.

Notlar:
    Karşılaştırmanın ana odağı ses olacaktır.
    Dinlemeler Philips Fidelio X1 ile yapılmıştır.

Kullanılan yöntem:
    a)Aşina olunan parçalarda verdikleri his.Yeni detaylar.
    b)Çeşitli parçaların aynı kısımlarını ard arda dinleme

Dinlenen Parçalar:
    Not:Her şarkı farklı türlerde özenle seçilmiştir.

Orhan Gencebay-Diriliş (16 bit)

Müslüm Gürses-Unutamadım-Remastered

Safiye Soyman-Kapın Her Çalındıkça (320 kbps)

Erkin Koray-Arapsaçı (16 bit)

Sezen Aksu-Gülümse (320 kbps)

AC/DC-Back İn Black (16 bit)

AC/DC-Burnin Alive (16 bit)

Sakia Bruin-The look of Love (16 bit)

İnna-Amazing (Chen&Ron Remix (320 kbps)

Lady Gaga-Summerboy (16 bit)

Lady Gaga-Dance İn The Dark (16 bit)

Eminem-Remind Me (16 bit)

Eminem-Heat (16 bit)

David Elias-Vision of Her (24 bit)

The Police-Every Breath You Take (16 bit)

Mark Ronson-Uptown Funk (16 bit)

Lost Frequencies-Are You With Me(Radio Edit) (16 bit)

Linkin Park-The Messenger (16 bit)

Linkin Park-Waithing For The End (16 bit)

Enrique İglesias –Bailando (16 bit)

Gustav Mahler - Symphony No.9 in D-major - IV, Adagio. Sehr langsam und noch zurückhaltend (24
    bit)

Vivaldi 'Four seasons' - Presto from summer (24 bit)

v.s. v.s. v.s. v.s……………..

Chord Mojo
    https://chordelectronics.co.uk/product/mojo/

6750 eklentisini görüntüle

Inputs:

• 1x Micro USB 768kHz/32-bit Capable Input
    • 1x 3.5mm Jack Coaxial 768kHz/32-bit Capable Input
    • 1x Optical TOSLINK 192kHz/24-bit Capable Input
    • 1x 1amp Micro USB Charging Port Input
    Output:
    2x 3.5mm Headphone Jacks

Technical Specs:

• Output Power @ 1kHz – 600Ω 35mW
    • Output Power @ 1kHz – 8Ω 720mW
    • Output Impedance: 75mOhms
    • Dynamic Range: 125dB
    • THD @ 3v: 0.00017%
    • Weight: 180g (0.4lbs)
    • Dimensions: 82mm (l) x 60mm (w) x 22mm (h)

Chord Custom FPGA DAC
    10hr Battery Life
    768kHz Micro USB Input
    768kHz Coax Input via Jack
    192kHz Optical Input
    Line Level Mode (3v RMS)
    Supports 800Ω Headphones
    Supports up to 768kHz
    DSD 256 (4x) Capable
    CNC Aluminium Chassis

Mojo forumumuz da dahil,dünya piyasasında çok tutulan ve beğenilen ilginç bir cihaz.İnanılmaz bir dosya desteği sunuyor size.Üstüme at ben hallederim der gibi.Ya da 800 ohm gibi pek görmeye alışık olmadığımız empedans desteği.Mojo ezberleri bozmak için üretilmiş gibi.

Tanımlamam gerekse, ‘boyundan büyük güce sahip,kontrol ustası cürretkar bir doğallık’ derdim.

Mojo neden bu kadar tutuldunun en kısa cevabını vereyim size?:Çünkü mojo farklı çalıyor.

Dinlemeye ilk başladığınızda türlü türlü ekipmanlar dinlemiş ve artık kulağına herşey aynı gelen bünyede ufak çaplı bir şaşkınlık yaşıyorsunuz.İlk dikkatinizi çeken,sesteki derli-toplu sunum oluyor.Sonrasında detaylara yoğunlaştığınızda sağda-solda-ilerde az az duyulan vurmalıların ne kadar da doğal tınladığını seziyorsunuz.Ve derken keman sesinin bu fiyattaki bir üründen alışık olmadığınız kadar gerçeğe yaklaştığını hayretle duyuyorsunuz.

Ve evet.Başka bir şey yapmasına gerek kalmadan Mojo sizi etkisi altına aldı bile.

Mojo’ya hakim olan imza müzikalite.Size kendini dinletiyor.Etkiliyor da.Bu fiyat seviyelerinde kaç ekipman var ki müziği yaşatan?

Bence püf noktaları şunlar:Müzikalite,kontrol,doğallık,güç.

Mojo’nun iyi kotardığı bir kısım daha var ki bu da enstrüman ayrımındaki netlik.Bol enstrümanlı bir parçada kemanlar şurada,vurmalılar şurda ve şurda,ziller şurada diyebiliyorsunuz.Mojo bu ayrımı fiyatından beklenmeyecek kadar iyi yapıyor.Bence high-end sınırına en çok yaklaştığı alan bu.Enstrümanları dağılmadan,kontrolünü kaybetmeden paket paket sunabiliyor.Bütün enstrümanlar tane tane ayrılmıyor ancak hatları belirgin.

Bu kısmı vurgulamalıyım.Mükemmellikten bahsetmiyorum.Hala alması gereken çok yol var.Enstrümanlar bıçak gibi ve çok berrak şekilde ayrılmıyorlar.Taşınabilir bir DAC ve 2. El fiyatı 1500 tl civarı ise alkışı hakediyor Mojo.

Detaylar havada uçuşmuyor.Mojo bonkör sayılmaz bu hususta.Ya da şimdiye kadar yüzlerce kez dinlediğim şarkılarda pek fazla yeni bir şey duymadım.Diyeceksiniz ki X1 kullanıyorsun,ondan.Ancak,yukarıda yazdıklarımda X1 süzgeçinin geçirdikleri değil mi??Bu birazda Mojo’nun size vermek istediğiyle alakalı.Fiyatı ölçüsünde güzel şeyler sunsa da ben Premium noktada olduğunu düşünmüyorum bu kısmın.

6754 eklentisini görüntüle

Çözünürlük?Yüksek.Orta segmend fiyatına sahip bir cihazdan bu kadar bekleyebilirsiniz.Beklentinizi kesinlikle karşılar.Hatta aşabilir.High-end ürün dinlemedim hiç.Yine de Mojo’nun üst düzey bir çözünürlüğe sahip olduğunu düşünmesem de kullanıcısınayetecektir.

Sahnesi hakkında defalarca yazılmış ve katılıyorum.Geniş bir sahnesi yok bu cihazın.Daha çok ileri doğru genişliyor.Ben Mojo dinlerken sahnenin,sağımdan solumdan ileriye doğru uzadığını hissettim.Dar-uzun bir stüdyoda gibiydim.Ama ilginç şekilde çok olumsuz bir etkisi yoktu müziğe.Evet,sağdan soldan yeterince uzamaması sesi baskılasa da bunu da makul şekilde kotarıyor Mojo.

Baslar çok iyi seviyede derinlik ve güce sahip değil.Daha derin ve vurucu baslar bekleyebilirsiniz kullandığınız kulaklığa göre.Haa tabiki eksikliğini hissetmezsiniz.Ben fiyatı ölçüsünde olduğunu düşünüyorum.Dahası değil.Hız açısından da pek sorun bulamadım.

Tizler gerek çözünürlük,gerek miktar,gerekse kontrollülük bakımından sırıtmıyor.İyiler.Beklentiyi karşılarlar.Ancak Mojo,şıkır şıkır çalan bir cihaz değil.Dinlediğinizde sizi etkileyen kısım tizleri değil.Mikro detaylara yoğunlaştığınızda belli-belirsiz bir zil vuruşu dahi olsa duyabiliyorsunuz.Yeterince inceliyor ve uzuyorlar.Özel bir şey olmasa da üst frekansları beğendim ben.

Midleri sona bıraktım zira anlatması ilginç ve zor olacak.

Mojo hafifçe sıcak ve müzikal çalan bir ürün.Bas-mid-tiz frekanslarını hep birlikte düşündüğümüzde ben bu cihaza flat diyemem.Midler,mid-basların da etkisiyle bir miktar daha etkililer.Önde diyemem ama daha belirgin gibiler.Bütün frekansları flat düzlemde düşünün.Mid-bas ve mid arası hafifçe yukarı çıkarılmış gibi.Ancak bu durum pek sırıtmıyor.Çünkü Mojo kontrollü çalan bir Dac/Amp.Bu bahsettiğim durum tınılara vurgu katmış.

Gelelim benim açımdan asıl sıkıntılı noktaya.Mid-baslar asıl olmaları gereken yerde değiller.Midlerden rol çalıp orta frekansı baskılıyorlar. Flat dengesi yukarı-aşağı yönlü ise bunu sağa-sola şeklinde düşünün.Mojo’nun frekans dengesinde midlere doğru ufak çaplı bir ayarsızlık olduğunu düşünüyorum.

Mid-basların midlere doğru yaklaşması basları zaman zaman zayıflatıyor.Genel ses karakteriyse bir miktar ferahlıktan uzak olabiliyor.Eğer mojo kontrollü çalmasaydı bu çok daha büyük bir sorun olabilirdi.Böyleyken bile yer yer ses boğulur gibi oluyor.Daha ferah çalmasını istiyorsunuz.Bence bunun sebebi geniş olmayan sahnesinden çok mid-basların baslardan uzaklaşarak midlere gereğinden fazla sokulması.

Uzun bir konu.Bu kadarla geçmek istiyorum…

6756 eklentisini görüntüle

Mojo boyutundan beklenmeyecek ölçüde güçlü bir amp katına sahip.Ciddi anlamda güçlü.Ben süremeyeceği kulaklıkların,sürebileceklerinden çok daha az olduğunu düşünüyorum.Ufacık boyuta öyle bir gücü sığdırmalarına hayran kaldığımı belirtmeliyim.

Amp kısmı Dac katına tam anlamıyla meydan okuyor.Hangisinden daha çok etkilendiğinize karar veremiyorsunuz.Bu cihazın Amp katı ‘bence’ mühendislik harikası olduğu noktadır.

Mojo’yu ufak tefek kusurlarına rağmen sevdim ben.Daha high-end için alacağı çok yol olsa da taşınabilir Dac/Amplar için mihenk taşı olduğu kesin.

2. cihaza geçelim……………….

Centrance Dacportable

https://www.centrance.com/products/dacportable/

6749 eklentisini görüntüle

Resolution
    32-bit (Also supports 24-bit)

Sample Rate
    44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.2 kHz, 192 kHz, 352.4 kHz, 384 kHz

DSD Support
    DSD64 and DSD128

Clocking
    Two custom, mil-spec clocks, 1 ppm precision, 1 ps jitter

Freq. Response
    20 Hz...40 kHz

S/N Ratio
    110 dB

THD+N
    0.002 %

Crosstalk, 1kHz
    -111 dB

Output Impedance
    1 Ohm

Output power, 32ohm
    775 mW (total)

Supported Headphones
    16...600 Ohm

Max Output Level, 1kHz
    4.1 V rms / +14.5 dBu

6755 eklentisini görüntüle

Dacportable ABD’de üretildi.Çıkış yılı 2016.DAC çipi olarak AK4490 kullanıyor.Çipin bu cihazda iyi iş çıkardığını söyleyebiliriz.Kendi kulvarında çok beğenilen ve hayli olumlu yorumlar alan abisi HİFİ-M8’in EQ ayarlarıyla bezenen Dacportable kısaca bizlere ‘denge’ sunmayı başarıyor.

Evet,tek kelimeyle özetlemem gerekse bu 'denge olurdu'.Hiçbir noktası sivrilmeyen ve hiçbirşeyi olağanüstü yapmayan ancak hemen herşeyi yeterli seviyede yapan bir cihaz Dacportable.Bu aslında kulağa pek cazip gelmese de belli seviyenin altı ürünlerde fazla bulunmayan bir özellik.

Amfi katıyla başlayalım.Bir kere boyutuna göre güçlü olduğunu söylemeliyim.Taşınabilir bir cihaza göre de güçlü.X1 ile yaptığım denemelerde son sese ulaşamadım zira kulaklık %70 sonrası seviyede dayanamaz hale geldi.Birçok kulak içini ve orta seviye güç isteyen kafaüstüleri sürecektir.Daha çok güç isteyen kulaklıklarla neler verebileceğini denemek lazım.Amfi gücü ve ses yüksekliği Mojo’nun gerisinde.Kıyas bölümünde değineceğim.

Dacportable dengeli bir cihaz dedik.Biraz açalım.Hiçbir frekans diğerinin alanına girmiyor,etki etmeye çalışmıyor.Hepsi yerli yerinde.Frekanslar diğerinin önüne de geçmiyor.Flata çok yakın diyebilirim.Mojo da bahsettiğim olumsuzluk yok.Bas-mid-bas-mid-tiz hepsi olması gereken yerde.Böyle olunca ilk dikkatinizi çeken haliyle cihazın dengesi oluyor.Sunum ise ne cılız,ne gövdeli.Tam olması gereken noktada.

Doğallık fiyatının gerektirdiği beklentiyi karşılıyor.Seste yapaylaşma,sivrilme hissedilmiyor.Tınılar kulağa doğal ve normal geliyor.Alt seviye cihazlarda hissedilen metalikleşme yok.Ses yükseldikçe tınılarda herhangi bir kontrol kaybı yaşanmıyor.

Dacportable sahnesi geniş ve ferah.Yanlara doğru daha geniş olmakla birlikte derinlemesine sahnesi de yeterli alanı veriyor enstrümanlara.Burada da belli bir dengeden sözetmek mümkün.Sahne genişliği ve doğruluğu referans noktasında değil ancak bu seviye bir cihazdan beklenecek ölçüde.

Baslar kazanç anahtarı kapalıyken güç,derinlik ve vuruculuk yönünden yeterli.Bazı parçalarda biraz daha fazla vursa diyorsunuz.Sub-bas eksikliği yer yer hissediliyor.Bu noktada kazanç anahtarını açtığınızda baslar daha gövdeli ve etkili hale geliyor.Sese bariz rahatsız edici bir etkisi yok bas ayarının.Bu oldukça büyük bir artı zira mesela alt-orta seviye FiiO ürünlerinde Gain ve bas ayarları sesi az ya da çok bozuyorlar.Ben kazanç anahtarını kapalı tutmayı tercih ediyorum.Ancak,baskafalar bu özelliği kullandıklarında memnun olacaklardır.

Baslar hız olarak beklentiyi kaşılıyor.Genel olarak Dacportable’nin dinamik bir Dac/Amp olduğu söylenebilir.

Midler çekinik ya da agresif değil.Geniş sayılabilecek sahnenin de etkisiyle rahat bir sunum gerçekleştiriyorlar.Midlerin kalitesi ve yumuşaklığı daha iyi olabilirdi.Bu noktada Dacportable dengesini ortaya koyuyor olsa da ben biraz daha sıcak çalmasını isterdim.

Tizler gerek miktar gerekse çözünürlük yönünden normal seviyede.Tizlerden herhangi bir perde yok.Ayrıca sivrilme,keskinleşme ve parlama da yok.Sadece düşük kayıtlara karşı pek töleranslı değiller.Kayıt seçtiklerini söyleyebilirim.Tiz çözünürlüğü bir miktar daha iyi olabilirdi.Ancak fiyat bu seviyede kalmazdı.

Ben Dacportable'nin,piyasada çok tutulan ancak Amp katları yetersiz olan ürünlere karşı iyi bir alternatif olabileceğini düşünüyorum.

Dacportable,beklentisinin farkında olan ve bütçesi sınırlı kullanıcılar için yeterli olacak bir cihaz.Taşınabilir Dac/Amp piyasandaki ürün azlığında kendine yer bulmalı.Bunu fazlasıyla hakediyor.2. elde bir konumlama yapacak olursam rahatlıkla 1000 tl civarı diyebilirim bu ürün için.

Kıyasa geçelim................
    Bu kısımda maddelere göre galibi yazacağım,kısa açıklamalarla.

Mojo v.s. Dacportable

6753 eklentisini görüntüle

Fiyat

Mojo:550$

Dacportable:350$

Genel : Mojo
    Mojo daha kaliteli kasası ve ışıklı toplarıyla daha albenili,daha sağlam.Ayrıca giriş-çıkışlar ve desteklediği dosya formatları yönünden daha zengin.Premium bir havaya sahip.Dacportable sade kalıyor ve çizilmelere karşı biraz hassas.

Amfi Gücü:Mojo
    Mojo gerek ses yükseliği,gerekse gücü bakımından rakibini kesin olarak altediyor.Fark net.

Pil Ömrü: Mojo
    Tam olarak ölçmedim ama bu ikiliyi 6 gündür yoğun şekilde kullanıyorum.Kağıt üstünde Mojo 10 saat,Dacportable 8 saat vadediyor.Bunu karşılıyorlar.Pil ömrü ve kullanım süresi 2 cihaz içinde yeterli.İkisi de USB den güç alan rakiplerine karşı avantaj sahibi.

Sahne Doğruluğu+Genişliği: Dacportable
    Dacportable daha geniş,ferah ve dengeli sahnesiyle Mojo’yu alt ediyor.Mojo’nun yer yer daralan sahnesine karşın Dacportable daha ne yaptığını bilen havada.Enstrümanların sahne içinde konumlandırılması noktasında çok yakınlar.

Detay Seviyesi: Eşit
    Yaptığım uzun süreli dinlemelerde 2 cihazında detay seviyelerini birbirine çok yakın buldum.Bariz bir galibi yok bu kısmın.Birinde duyup ötekinde duyamadığım hiçbir ayrıntı olmadı.

Çözünürlük:Eşit
    Belli nüanslar dışında 2 ürün de çok yakınlar.Tiz çözünürlüğü Mojo'da bir miktar daha iyi olsa da genel çözünürlük seviyeleri eşit gibi.Aslında bu alanın galibi olarak Mojo'yu yazabilirdim ama bunun Dacportable'ye haksızlık olacağını düşündüm ve vazgeçtim.

Kontrol: Mojo
    Mojo’nun ses yorumu daha derli-toplu.Bu noktada Dacportable biraz daha enerjik ve zıpır!!Zaman zaman bir miktar çoşabiliyor.Mojo enstrümanlar üstünde daha hakim.Sesin dağılmasına pek müsaade etmiyor.

Enstrüman ayrımı: Mojo
    Dikkat kesilerek dinlendiğinde Mojo daha belirgin hatlarla enstrümanları ayırıyor.Dacportable’de iyi ancak Mojo daha iyi.Tam olarak fiyatlarıyla paralel gidiyorlar.

Doğallık: Mojo
    Enstrüman sesleri Mojo ile biraz daha gerçekçi.Dacportable’da da sıkıntı yok.Arada fark olsa da yakınlar birbirlerine.Dikkat kesilerek dinlemeden farkı anlamak burada da zor.

Sunum: Dacportable
    Tamamen denge üstüne kurulmuş gibi ses ayarları ve imzasıyla Dacportable Mojo'nun bir tık önünde.

Keyif+Müzikalite:Mojo
    Dacportable hemen herşeyi mükemmel değil ama yeterli yapıyor.Mojo ise hemen her şeyi yeterli yapmanın yanında bazı şeyleri harika sunuyor.Her türde olmasa da doğal enstrümanlarda Mojo dinlemek hayli keyifli mesela.

Bas: Dacportable

Bas güçleri eşit.Bas derinliği eşit.Bas çözünürlüğü çok daha fazla dinleme gerektiriyor.Yorum yapmayacağım.Kazanç anahtarı açıkken açık ara Dacportable daha güçlü ve etkili baslara sahip.Ben iki cihazında genel bas kalitelerini eşit buldum.Ancak kazanç anahtarı Dacportable için büyük kazanç. :)

Midler: Eşit
    Midlerin doğallığı,etkileyiciliği ve vurgusu Mojo’da daha iyiyken,ferahlığı ve yeri Dacportable’de daha iyi.Kişiye ve zevke göre değişecektir.İki cihaz da farklı ses imzalarına sahip.Tamamen tercih meselesi.

Tizler:?
    Ne yazsam bilemiyorum?Bu kısma ekleme yapmam kaçınılmaz çünkü kararsız kaldım.Aklımda uçuşan birçok yorum var.Ancak mikro detaylardaki çözünürlük farkıyla Mojo diyorum kendime şerh koyarak.

Son söz:Bence Mojo,piyasada kendine haklı bir yer edinmiş ve aldığı övgüleri hakeden,Dacportable ise talihsiz şekilde değeri bilinmemiş bir ürün.

Her ne kadar Mojo fiyatıyla paralel olarak çoğu yönden daha iyi olsa da Dacportable ezilmeden karşı koyuyor ve zaman zaman da öne çıkıyor.

Son kullanıcı olan birçok kişi aralarında ses kalitesi farkı yok diyecektir.Başka ekipmanlarla nasıl bir sonuç çıkardı bilemiyorum.Benim kulağım ve X1’le durum bu.

Dac/Amp incelemesi yazarken çok zorlandığımı itiraf eder,okuduğunuz için teşekkürlerimi sunarım.

Not:Bu karşılaştırmaya sebep olan @karanehir35 Ahmet'e ve Mojo'yu dinlemem için gönderen @moonstar Gökhan'a teşekkür ediyorum.

#1 DefinitioN, 29 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ocak 2018
    24 kişi bunu beğendi.
  2. pazac

pazac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    Elinize kulağınıza sağlik, çok güzel bir inceleme olmuş. Aynı kategoride yarışan bu iki 'güreşçiyi' karşılaştırmak çok isabetli olmuş, ilgiyle okudum. İkisinin de ayrı şarz yuvaları var, bu bilgisayara bağlı iken gücü usb üzerinden değil pilden alıyorlar mı demek?

2 kişi bunu beğendi.
  3. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,769
    Çok detaylı ve güzel bir karşılaştırmalı inceleme olmuş Fatih, emeğin için teşekkürler :)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,882
    Teşekkür ediyorum.
    USB yuvası ve Şarj yuvası ayrı evet.USB bağlantısı yapıldığında gücü kendi bataryalarından alıyorlar.Ancak dinleme süreleri yeterli.
    Bilgisayar bağlantısı yapıldığında ayrıca bir kabloyla şarj yuvasından da bağlantı yapıldığında güc azalıyor mu? denemedim.

Teşekkürler Gökhan.Güzel bir ürün sahibisin.Pek fazla rakibi yok. :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Elinize kulağınıza sağlık Mojo'ya karşı DACportable'ın da yarışabildiği alanlar var demek ki.

Mojo'yu bende merak ediyorum. İmkan olursa Mojo vs Meridian Explorer 2 kıyaslaması yapma düşüncesindeyim. 200 Dolar'lık Explorer 2 ne kadar ezilecek ya da ezilecek mi merak ediyorum :D

Gerçi tam olarak aynı kategoride sayılmazlar, Explorer 2 dahili bataryalı değil daha çok PC ile masaüstü kullanım amacına hizmet ediyor. Ancak hafif bir cihaz olması sebebiyle, USB çıkışı olup doğrudan besleyebilen bir kaynakla (Cayin N3 le kullanıyorum) portable olarak ta kullanma imkanı var. O yüzden ben kendisini portable kategorisinde görüyorum :)

6 kişi bunu beğendi.
  6. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Mojo kullanmış biri olarak severek okudum, gerçekten de boyutuna göre çok kaliteli ve beklenmedik bir taşınabilirli performansı sağlayan cihaz. Bugün ki kurlarla beraber -1500 ₺' ye her zaman alınabilir kenarda tutulabilir olarak görüyorum çünkü alternatifi neredeyse yok bi bu karşılaştırmada Centrance Dacportable işte o kadar. Elinize sağlık.

3 kişi bunu beğendi.
  7. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,448
    Explorer 1'i ağır ezmişti Mojo, muhtemelen 2'de de sonuç değişmez. İkisi farklı kategorilerin cihazları. İkisi de güzel fiyatına göre...[DOUBLEPOST=1517219457][/DOUBLEPOST]
    Sana bir Mojo lazım :).

8. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,765
    İnceleme için teşekkürler. Güne güzel bir inceleme okuyarak başlamak gibisi yok :)

3 kişi bunu beğendi.
  9. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,882
    Teşekkür ederim.Aynı sıklette sayılmazlar pek.Gerek fiyat gerek kalite açısından bi alt kulvarda Dacportable.Yine de iyi direndi.

Dacportable satışta.Neden acaba? :)

Çok teşekkür ederim.Gününe keyif katabildiysem ne mutlu. ;)

3 kişi bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    @CongoFather Belgi hocam sağolsun Mojo'yu Şubat'ın 3.haftası gibi bana gönderecek ME2 ve başka bir taşınabilir DAC la (sürpriz olsun oda) beraber kıyaslamaya çalışacağım.

Genel olarak Mojo vs Meridian Explorer 2 kapışmasını Mojo kazanacaktır ama Explorer 2 nin orijinal Explorer'ın üzerine ciddi bir update olduğunu söylüyor her ikisini dinleyenler, o açıdan ME2 nin de DACPortable kadar direneceği bazı alanlar olacağını düşünüyorum. Sürpriz bir şeyler bekliyorum ME2 den.

İngiliz derbisine hazır olalım mart başı gibi nasipse :)

5 kişi bunu beğendi.
  11. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,448
    Explorer1 kullanıyorken çok araştırdım 1 ve 2 karşılaştırmalarını, genelde 2 nin kuş kondurmadığı söylendiği için ona yönelmeden Mojo almıştım. Beklentiniz olmasın derim, farklı sınıfta cihazlar.

12. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,943
    Dacportable ciddi anlamda hak ettiği değeri görmemiş bir cihaz hobide.
    Mojo'nun bu denli ünlü olmasının nedenini Chord'un inanılmaz distributor ağına ve reklam/sponsor bütçesine bağlıyorum.
    İki cihazı da kullanmış biri olarak DP'nin Mojo'dan biraz daha kolay taşındığını eklemek istiyorum..

Bu arada inceleme için teşekkür ederiz, ellerinize sağlık.

4 kişi bunu beğendi.
  13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Kuş kondurmadığı derken Meridian 1 e göre 2 de gelişme yok mu demek istiyorsunuz? Ben de tam tersine görüşler okumuştum. Mojoyu çok kısa sürelerle buluşmalarda dinledim ama açıkçası kendi parçalarım değildi. Gelsin göreceğiz bakalım. Didik didik edeceğimden emin olabilirsiniz :)

2 kişi bunu beğendi.
  14. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,448
    Kuş kondurmaması; gelişme var ama 1'i elden çıkarıp 2 'yi almaya değecek kadar değil.

15. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Head-fi Meridian Explorer 2 konusunda biri Chord Hugo'nun ses karakteri yerine ME2 yi tercih ederim demiş. Mojo vs Meridian Explorer 2 iptal arkadaşlar bana Hugo'yu (Mazlumu) getirin :D[DOUBLEPOST=1517233343,1517233276][/DOUBLEPOST]
    Oktay hocam siz Explorer 2 yi de dinlediniz mi peki?

16. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,448
    O biri fazla uçmuş herhalde :).

Bendeki Explorer 1 idi. 2 yi alacaktım, araştırmıştım çok, yorumlardan dramatik fark hissedemeyince Mojo'yu almıştım...

3 kişi bunu beğendi.
  17. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Anladım hocam. Ancak benim okuduklarım Explorer 1 in biraz fiyasko olduğu. Örneğin ilk çıkınca çıkış empedansı 50 Ohm imiş, sonra 5 Ohm'a çekilmiş. ME2 de ise 0.47 Ohm. Ayrıca ME2 de ki "apodising filter" ilavesinin ve upsample da ki başarısının 1 e göre önemli fark ortaya koyduğu yönünde. MQA desteğinden bahsetmiyorum çünkü ME1 de zaten yok ve bence ME2 nin en dikkat çeken yanı MQA çalması değil. Hatta MQA çalmasa da çok umrumda değildi açıkçası :)

Neyse özetle ME 1. versiyon Mojo ile kıyaslanamayacak durumdaymış söylediklerinizden anladığım, ME2 de durum ne bakacağız. Onda da aynıysa o zaman ME 1 ve 2 arasında da çok bir fark yokmuş fikri daha kökleşmiş olacak.

18. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,448
    2 yi çıkardıktan sonra firma 1 ile farkları gidermek amaçlı bir yazılım güncellemesi yayınlamıştı. Eskiye göre sesi bir tık daha güçlü ve detaylı olmuştu, ben elden çıkardıktan sonra başka güncelleme oldu mu bilemiyorum... Elinize geçince denersiniz ikisinide.

2 kişi bunu beğendi.
  19. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    761
    @Chaturanga Yaninda N5ii'yi de gonderiyorum. Yüce Magaosi K3 PRO ile balanced kablo kullanarak denersin:)) . Yorumunu merak ediyorum. Mojoya transport olarak ta kullanimi var.. Yorumuna gore K3 HD e bir balanced kablo alirim.

3 kişi bunu beğendi.
  20. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    K3 Pro teşekkür ediyor Belgi hocam :D Ben de cihazları geri gönderirken ME2 yi yollayacağım bir de sen kıyaslarsın Fostex TH900 MKii ile de denersin. N5ii yi hem Mojo hem de ME2 ye transport olarak ta değerlendiririm.

2 kişi bunu beğendi.