Chord'dan Yeni Dac/Amp: Mojo

'Haberler' forumunda MikePortnoy tarafından 14 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @artears Hocam, aslında sahnesi haricinde her türlü ZX2'ye tercih edilebilecek bir cihaz. Bu arada yanlış anlaşılmasın sahnesi belki ZX2 kadar geniş değil, fakat PG'den de en azından bir tık daha geniştir :) Üstelik PG ile birlikte kullanmış olduğum tüm DAP'lardan daha güçlü ve daha ufak (DX90, X5, AK100II, Plenu P1 vs. vs.) bir ekipman.

Ben cihazı daha düne kadar satmayı düşünüyordum, ta ki dün gelen yorumlara kadar.

Sonra şöyle düşündüm; Yağız @Synthyss gibi (tabi ikinci el :) ) minik bir Sony Z2 veya Z3 compact alırım, böylece çok daha ucuza evde kullanmalık bir DAC/AMP, hem de dışarıda Android'li ve GSM özelliği de olan bir DAP'a sahip olmuş olurum. Bu arada öyle komik teklifler geldi ki bana, ağzım açık kaldı. 1100 TL - 1200 TL gibi komik rakamlar. Az kalsın çok büyük bir hata yapmış olacaktım.

Bu arada cihazı satışa koyduğumu gören ve daha önce siparişi etmiş olan arkadaşların içi rahat olsun. Çok iyi bir cihaz alıyorsunuz ;)

Collapse Signature Expand Signature
    10 kişi bunu beğendi.
  2. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Bana da Daplar daha mantıklı geliyor .Mojo'nun hafifliğinden faydalanmak için mecbur akıllı telefonlarla kullanacaksanız zaten telefonların şarjı kendine zor yetiyor ekstra müzik dinlemek sıkıntı yaratır gibi zx2 ile aralarında çok ses kalitesi yoksa yine zx2 daha mantıklı gibi .

3. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Ben de DAP kullanmayı daha çok seviyorum. Fakat şu anda en mantıklısı Mojo gibi geliyor bana. Ama hepsinin bir yerde, bir veya daha fazla eksiği oluyor maalesef :(

Hayalimdeki DAP nasıl birşey derseniz :)
    • Kasa şekli, boyut ve arayüz olarak Sony ZX1
    • Ses ve güç olarak PG veya Mojo
    • Usb Dac özelliği, Mojo
    • Sahne ve Pil ömrü olarak ZX2
    Tabi bir de GSM özelliği de ekleseler muhteşem olur :)

9 kişi bunu beğendi.
  4. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    @zafer çoban Sarj hakkinda aydinlatmaya calisayim, her gun 4,5-5 saat tidaldan muzik dinliyorum yolda. Sony Z3C rahat bir sekilde gunu cikariyor. Gece 12-1 gibi bitiyor sarji.

Onun disinda guc isteyen bir iem yada kafaustu varsa zx2 yaninda amfi tasimaktan baska careniz yok.

2 kişi bunu beğendi.
  5. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Bir kaç yıla dediklerinizi bir firma yapar da bu sefer de fiyatı yüksek olur :))

2 kişi bunu beğendi.
  6. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Eline sağlık Yağız @Synthyss , bazen çok da detaya girmeden ürün hakkında daha iyi bilgi verilebiliyor sanırım .
    Yazın güzel bir örnek olacaktır. Hype yapmıyoruz arkadaşlar buna emin olun , ek olarak elektronik müzik ( house ,edm , techno vs..) ve pop içinde mojo + velvet ikilisinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

Sahne içinde büyüklük sorun değilse yanı sorun sadece sahne ise o arkadaşlara ifi micro idsd öneriyorum. Sahne onları memnun eder hertürlü. Mojo'nun sahne özellikle iem ise dinlenen kulaklık benim beklentilerimin üstünde performans veriyor.

@moonstar Gökhan hocam satmamanız iyi olmuş sevindim , piyasa ölücülerle dolu zaten ölücülere shenzhenaudio'yu öneriyorum ben ;
    http://www.shenzhenaudio.com/chord-mojo-hifi-dsd-dac-headphone-amplifier.html 710,00 $ a buradan alabilirler.

Chord mojo Dünya'ya kendini ispatladı zaten, açın okuyun ilgili forumu biraz , hi-fi camiasında bu kadar kısa sürede bu kadar yoğun satış grafiği yakalayan başka bir ürün henüz yok , uzun bir sürede göremiyeceğiz.

#246 bakieryigit, 24 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Kasım 2015
    3 kişi bunu beğendi.
  7. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Pg usb dac olarak da kullanılabiliyor olsaydi efsane olabilirdi.Sanırım istediğimiz her şeyi tek bir cihazda bulmak zor :)

Mojo gerçekten güzel bir ürün. Kısa süreli dinlemede dahi bunu farkettim hemen. Bu konularda çok fazla teknik bilgim yok hala öğrenme aşamasındayım ama kulaklarıma fazlasıyla güvenirim.Ayrıca sahne dediğimiz şey bana göre ensturmanların doğru konumlandırılmasıdır. Gep geniş saçma sapan yerlerde ensturman konumlandiran bir cihaz yerine daha dar fakat doğru konumlandirani tercih ederim.

#247 Shagrath, 24 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Kasım 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  8. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Bu tür kullanım için Sony pek tavsiye etmem, usb yanda olduğundan stack yapması çok zor. Telefon olarak süper memnun olsam da bu yerleşim sorunu oldukça kısıtlıyor bence kullanım kolaylığını.
    Hala anlamadı insanlar, ben diyelim 1000tl ilan verdiğim birşeyi 500tl ye bırakmam arkadaş, öyle olsa 550-600 yazardım çok daha çabuk satılurdı. Geçen bir arkadaş bana (2 tane) CKR9 var mı alinizde diye mesaj atmış. Bu foruma üye olduğum günden beri klavyemden ckr9 lafı çıkmamıştır, anlamadım valla nasıl böyle bir sonuca vardı :D

PG dac olarak kullanılsa tahmin ediyorum ortalama bir performans sergilerdi. Bence cihazın toplam sinerjisi sonucun bu kadar iyi olmasına yol açıyor.
    Sahne konusunda kesinlikle katılıyorum.

4 kişi bunu beğendi.
  9. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Ne ikiliymiş arkadaş, evi satıp mojo, arabayı satıp velvet alacam en sonunda..

15 kişi bunu beğendi.
  10. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Şimdi ağlıycam, kaç para arkadaş bu cihazlar, ne yazsam birisi ev araba satcam yazıyo! Valla ben alıp dağıtıcam hepinize, amme hizmeti niyetine :p

2 kişi bunu beğendi.
  11. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    dap/dac/amp kombinasyonunda hızlı ve sürekli gelişmeler yaşanıyor. o istediğimiz tüm özelliklerin olduğu daplar gelecek inanıyorum ben. buna inandığım için dap'a para yatırmıyorum.
    istediğim tüm özellikleri barındıran totl bir cihaz çıktığında ise paraya kıyacağım acımayacağım. sonra da siz sağ ben selamet. cihaz bozulana kaybolana kadar kullanırım. o cihaz çıkana kadar ifi nano ile devam.

12. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Yazdiklarimin hiçbiri size yönelik degildi:)

13. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Custom-cable.uk sıfır mojo kapıda 1550tl hatta 1530tl, tam 351pound ilgilenenler icin tekrar belirtmekte yarar var, hem mojo hem zx2 sahibi olarak ikiside super, turkiyedeki fiyati ise amazon uk super promo fiyatindan bile dusuk, 535pounda bir gun sattılar olay oldu turkiyedeki en iyi fiyatli hifi aprati hatta tek iyi fiyatli hifi aprati denebilir, taksitle alma kolaylıgıda ayrı kolaylık, sony calısanı degilim bu arada ama memlekette kirk yilda bir ucuz hifi var destek vermek gerek

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 kişi bunu beğendi.
  14. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @Shagrath Aslında çok kolay birşey istiyorum (veya istiyoruz), fakat her nedense kimse bu işe yanaşmıyor :) Öyle birşey yapsalar resmen piyasayı alt üst eder.

@KaraSinek Çıktığında ben de "DAP" arayışlarımı sonlandırırım, ama forumu bırakamam sanırım :D

@dulty Yağızın cihazını kullanırken hiç dikkatimi çekmemişti. Mojo ile birlikte kullanabileceğim minik boyutlu otg ve kart desteği bulunan telefon önerebilir misiniz arkadaşlar?

@Engin Engin hocam, eğer yolunuz İstanbul'a düşerse, size bir çay/kahve eşiliğinde dinletebilirim bu ikiliyi. Tabi öncelik muhabbet olsun ;)

2 kişi bunu beğendi.
  15. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @emreisiklar shenzenaudio fiyatını farklı bir amaçla yazdık orada , konunun ilk sayfasında ürün nasıl ve nereden ucuza alınırın açıklamasını yapan kişi benim zaten bakılabilir ; http://www.techno-fi.net/forum/mesaj/161131/ toplu satın aldığımız dönem şansımıza gümrüksüz almış olmamız ürünün ederini o fiyatta yapmıyor sonuçta ben şuan satın almak istesem tekrar o ürün gümrüğe takılacak mı belli değil , satın alırken gümrük bedelini de göze almıştık sonuçta , keza satan kişi isterse ürünü gümrüksüz aldıysa aldığı fiyattan satar , bana maliyeti mesela 1600 TL gümrüksüz , her karta göre bu oran değişiyor. 351 pound demenin bir mantığı yok alacak kişi o riske girerek alıyor sonuçta , ben şuan satsam belki aldığım fiyata satarım ama satmayana sen niye bu fiyattan satıyorsun da diyemem belki o kişi gümrük ücreti ödedi , kısaca Türkiye şartlarında o 351 pounda + %18 pound gümrük ücreti eklemen gerekiyor.

16. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Tam mojo alma arifesindeyken dap+iem kombinasyonuna güvenerek kredimi yine dap yönünde kullandım, umarım pişman olmam :)

17. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Takılma ihtimali düşük, paket ufak ve ustune fatura koymuyorlar denemeye değer, normal posta ile tabi,kim ne fiyata satar kendi bilecegi iş tabi ki, ben kendi tecrubemi paylaştım

Sent from my iPhone using Tapatalk

18. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Engin, ayıp ettin, darılma kırılma yok zaten. Ben yanlış ifade ettiysem özür dilerim :hug

2 kişi bunu beğendi.
  19. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    3 kişi bunu beğendi.
  20. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Bu kadar övmeden sonra afaki merak ettim ürünü. Birkaç güne taşınıyorum. Biri gönderirse bana, birkaç gün dineyip, geri göndermek çok isterim. Afaki titiz biri olduğumu belirteyim bu arada. Ellerimi sabunlamadan hiçbir ekipmana dokunamam. :D

Özellike Yağız hocamın bu mesajı merakımı fena tetikledi.

Dac türlerini (multibit, sigma-delta ve pulse array) araştırırken Chord'un teknolojisinin açıklandığı bir kitapçık (pdf) bulmuştum. Adamların üzerine basa basa tek iddiaları müzikalite zaten.

Dediğim gibi keşke biri gönderse de birkaç günlüğüne dinlesem... :)

4 kişi bunu beğendi.