Chord'dan Yeni Dac/Amp: Mojo

'Haberler' forumunda MikePortnoy tarafından 14 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Bakın olay şu; bir tek mesajın yazılış tarzı, amacı, üslubu hoşuma gitmedi, ben de mesajımla bunu belli ettim. Cihaz Chord değil de Ford olsaydı yine belli ederdim. Ben bir cihazı satacaksam maliyetiyle bir hesap yapar fiyatı yazarım. Bana maliyetidir bu, burada daha ucuza verenler de olabilir, bu beni bağlamaz. İsteyen alır istemeyen almaz. Yani Mojo'nun fiyatı düşmüş yükselmiş umurumda değil. Satmaya niyetim de yok. Ama satarsam da fiyat bellidir. Aynı şekilde Mojo'ya çok kötü de deseler, çok iyi de deseler bu benim onu dinlerken aldığım zevki arttıramaz veya eksiltemez. Siz cihazı dinlediniz mi bilmiyorum. Dinleyince yorumlarınızı yazarsınız buraya, biz de zevkle okuruz. Kimse kimseye niye beğenmedin de diyemez, niye beğendin de diyemez. Ama "Mojo yu alan herkes neden satmak için ilan aciyor hemen o kadar mi kotu" mesajı eleştiri değildir, art niyet kokusu alırım. Sadece Mojo için değil, benim gözümde tüm cihaz yorumları için geçerlidir bu. Siz cevap yazdığınız için de doğal olarak size neden alındınız diye sordum :).
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Şubat 2016 ---
    İlave: Bu arada söz konusu mesajı yazan arkadaş yanlışını farkedip yukarıda düzeltmiş. Mesele kalmamış yani :).

#361 okty_k, 16 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 16 Şubat 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,015
    Boyle konulara girip patlamis misir yiyen biri vardi nerde acaba.. Endiselenmeye basladim..

@dulty

Collapse Signature Expand Signature
  3. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Dur geliyom şimdi...

2 kişi bunu beğendi.
  4. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Eğitim filan baya yoğun bu aralar ondan pek giremiyorum ama senin icabına bakmaya velvet severler derneği konusuna saldıracam yakında :D

3 kişi bunu beğendi.
  5. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,015
    Hahahah abi gel bi cayimizi ic bakarsin seni de katariz icimize.. :p

2 kişi bunu beğendi.
  6. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Evet sanırım Mojo konusu burada kapandı, arkadaşları Velvet konusuna davet ediyoruz... ;D

#366 okty_k, 16 Şubat 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  7. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Head-Fi TV's CanJam Singapore 2016 Preview

yada: https://goo.gl/IpSTxO

Bir mısır da ben patlatıyım o zaman , bugün eklendi Head-fi sahibi jude mojo için hugo'dan daha iyi diyor , yine pek çok masaüstü dac'dan iyi demiş , benim kulağıma göre böyle diyor.. hayırlısı..

:gulme :evl

yine şok oldum. linke tıklarsanız direk chord mojo hakkında konuştuğu yer açılıyor.

8. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    386
    Bu arada konuyu mojo almak ve bilgi edinmek için okuyan arkadaşlara küçük bir hatırlatma:

Ben dahil çoğu kişi mojo yu http://www.custom-cable.co.uk/ tan aldı. Posta dahil fiyatı 351 Pound : 1507 TL . Küçük bir kutu olduğu için ve üzerinde fiyat yazmadığı için, -bildiğim kadarıyla- kimseninki gümrüğe takılmadı. Tabi bu kesin takılmayacağı anlamına gelmiyor. Siz bahtsız bedevisinizdir sizinki takılır. Takılsa bile %18 yani 270TL ödeyerek alabilirsiniz. Ve bir haftada elinizde oluyor.

Bu bilgide mojo almak isteyen arkadaşlar için burada bulunsun.

#368 akifb, 16 Şubat 2016
    4 kişi bunu beğendi.
  9. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @akifb bunları konunun en başında fatura şekilde ekledim zaten daha önce şuan yapmaya çalıştığın ne onu anlamadım :) millete nereden nasıl ucuz alınırı gösteren kişi bendim de bu mesajın oraya hiç olmamış , alacak adam 19 sayfayı okumuyorsa bence zaten bu ürünü almasın.

Bana maliyeti 1600 TL olmuştu ayrıca mesela , zamana göre , kura göre değişir o rakamda üç aşağı beş yukarı. Tabii gümrüğe takılmazsa..

#369 bakieryigit, 16 Şubat 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  10. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    386
    Merhaba, ben kendim çok uzun sayfalarca olan yazıları okumaya üşenip son sayfalara atlıyorum forumlarda, bu şekilde olunca da bazı şeyler arada kaynıyor. Yukarıda ki bilgilerde o yüzden tekrarlandı. Zaten başında hatırlatma yazmamın sebebi söylenen bir şeyi hatırlatma anlamında. Ben de sizin sayenizde ucuza aldım teşekkür ederim. Umarım birisi de benim sayemde ucuza alır.

Pound değerinden fiyatı da yazdımki okuyacak kişi o günün kuruyla hesaplayabilsin.

Ben derdimi anlattım umarım. Şimdi de siz 19 sayfa okumayan kişi neden bir ürünü almamalı ve mesajım neden olmamış onu anlatır mısınız rica etsem.

11. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @akifb ucuza almanıza sevindim.

Dün yazdığım mesajdan dolayı ; http://www.techno-fi.net/forum/konu/chorddan-yeni-dac-amp-mojo.9941/page-18#post-170338

okursanız, sanki bana yönelik bir yazı gibi algıladım , fiyat çıkarmıştım amerikadan alınsaydı bize maliyeti şu şekilde olurdu diye çoğu ülkeye göre ucuza alıyoruzu göstermek için eklediğim bir yazıydı.

Bu seviyelerde ürün alınıyorsa en azından Türkçe forumda ürünle ilgili ne dönmüş diye okurdum , ben kişisel olarak bir ürünü alacaksam piyasada ki bütün yerli yabancı yazıları okuduğum için , en azından yerli konuyu da herhangi bir üye okumalı diye düşünüyorum , sonuçta az paralar verilmiyor.

2 kişi bunu beğendi.
  12. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    386
    Sizinde dediğiniz gibi mojo konusunda en şanslı ülkeyiz, en ucuz biz alıyoruz şu an sanırım.
    Yazım kişisel olarak size değildi, kimseye değildi. Sadece bilgilendirme.

Okuma konusuna gelince tabi ki bende elimden geldiğince okumaya çalışıyorum ama mesela head-fi de mojo konusu 800 sayfaya yaklaşmış. Göz dayanmaz. O yüzden atlıyorum sonlara mecburen.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Miles

Miles
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    Mojo'yu çok kısa süre dinleme şansım oldu. Bir dönem uzun süredir Hugo kullandım. Gönül rahatlığı ile Hugo'nun kendi fiyat aralığındaki DAC, hoparlör, kulaklık, amfi vs fark etmeksizin en iyi ürünlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Rob inanılmaz işler yapıyor ve umarım uzun süre daha yapmaya devam eder. İlerde Chord'dan piyasanın vizyonunu değiştirecek işler bekliyorum desem, bilmem abartmış olur muyum?

14. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Adamlar zaten yıllardır yaptıkları referans amplifikatörler, pre amplifikatörler, CD çalar, CD transport, DAC'larla en uç standartları belirliyor. Ben açıkçası beklemezdim, kulaklık işine gireceklerini...

15. Miles

Miles
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    Açıkçası eski ürünleri için F/P segmentine denk gelmedim ben daha önce. Kulaklık marketi, stereoya göre oldukça hesaplı olduğu için bu segmentte Chord kalitesi ile bir ürün ile karşılaşmak son kullanıcı için oldukça avantajlı. Yeni serilerde galvanik izolasyon kullanımı da çok yerinde. Transport çeşidi akıllıca tasarlanan ürünlerde neredeyse fark etmiyor böylece.

16. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Aslında bundan önce de Qute serisinde oldukça uygun fiyatlı ve çok iyi ürünleri vardı ama nedense hep alçaktan sessizce seyretmeyi tercih eden bir firma oldu Chord. Bu son açılımları beni mutlu ediyor, yaşasın İngiliz HiFi ekipleri!!

2 kişi bunu beğendi.
  17. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Tekrar Mojo aldım, yolda. Satmadan önce ikiden fazla düşünmek gerekiyor bazı ürünleri :) Şimdi hiç yoktan tekrar Apple CCK almak gerekecek :eek:

4 kişi bunu beğendi.
  18. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @florence hayırlı olsun tekrardan , alıp satıp , pişman olup tekrar alan 3. kişi oldun tanıdığım :) mojo değişik istatistik yaratmaya devam ediyor.

2 kişi bunu beğendi.
  19. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Chord Mojo + İOS 9.3 versiyonu "Fiio L19 Kablo" ile sorunsuz çalıştı , kullanan varsa yükleyebilir.

Örnek fotoğraf;

3582 eklentisini görüntüle

İpod touch 5 + Chord Mojo + Fiio L19 Kablo + Earsonics S-em9

2 kişi bunu beğendi.
  20. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Arkadaslar hugo ile karsılaştıran varmı mojoyu? Hugoya upgrade etmeye degermi?

Sent from my iPhone using Tapatalk