Chord'dan Yeni Dac/Amp: Mojo

'Haberler' forumunda MikePortnoy tarafından 14 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    denemeden mojonun ifiden daha müzikal çalacağını düşünüyorum...

Collapse Signature Expand Signature
  2. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Bekliyorum bende:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    14 kişi bunu beğendi.
  4. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    Benimki de geldi, iPhone'a bağlamak için gerekli kabloyu almadığımdan dinleyemedim iyi mi.

4 kişi bunu beğendi.
  5. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    Hayırlı olsun verdiğiniz para'nın karşılığını alırsınız umarım..ayrıca detaylı yorumlarınızı bekliyoruz.

6. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Chord Mojo Unboxing (Kutu Açılışı) (Part 2)

2443 eklentisini görüntüle

2444 eklentisini görüntüle

2445 eklentisini görüntüle

2446 eklentisini görüntüle

2447 eklentisini görüntüle

2448 eklentisini görüntüle

2449 eklentisini görüntüle

2450 eklentisini görüntüle

Earsonics Velvet , Chord Mojo , AudioMinor Silver/Gold Litz iem Kablo , İfi Micro İdsd , Oppo Pm-3 , İpod Touch 5G , İphone 6 plus kullanılmıştır.

Açılış fotoğrafları bu şekilde , umarım beğenirsiniz. biraz aceleye geldi idare edin artık :)

15 kişi bunu beğendi.
  7. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    @bakieryigit Fotoğraflar şahane, hayırlı olsun cümleten. Yalnız bir kılıf çıksa iyi olurmuş, hemen çizilecek ya da küçük boya atmaları olacak gibi bir his yarattı bende.

8. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Senin ürün gümrüğe takıldı mı? bu arada senin ki de hayırlı olsun @leylines , kabloyu keşke alsaydın :) geç kalmışsın ben duramazdım .

Velvette ses olarak ayrıntılarda çok iyi cihaz , tizler parlama yapmıyor kesinlikle , basslar da da ben burdayım diyor daha bir tok vuruyor güm güm , deep basslar da daha iyi.. , Hafif warm tarafta cihaz. bu küçük cihaza bu gücü iyi yerleştirmişler , bu arada şarjı dolu geldi bitene kadar kullanıp öyle tekrar tam şarj yapacağım. Müzikal ve çok tatlı bir sesi var sevdim. Sahne de daralma yok aksine biraz daha genişlemiş hissettim.

#88 bakieryigit, 26 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ekim 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  9. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    @bakieryigit Ofis dışındaydım muhaberata 300 TL bırakmıştım. Sekreter arkadaş da şimdi dışarıda, ödedi mi ne yaptı bilmiyorum inşallah takılmamıştır benimki de. Ben gelmesi cuma gününü bulur deyip sallıyordum kablo alma işini ama PTT ters köşe yaptı saolsun. :)

Bende Velvet ile deneyeceğim, ses dediğiniz gibiyse ne ala süper.

#89 leylines, 26 Ekim 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  10. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Baki hocam resimler harika görünüyor, teşekkürler.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Ekim 2015, İlk mesaj zamanı 26 Ekim 2015 ---
    Bu arada fiio lightning to micro usb lod yapıyormuş, bitmek üzereymiş.

Bir de son olarak, tidal'ı denemeniz mümkün mü? Tidal'ı da kullanabiliyorsanız ipod veya telefondan, adamlar yapmış diyeceğim :)

@bakieryigit

#90 Synthyss, 26 Ekim 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  11. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Keşke Chord, Mojo'yu standart aluminyum renginde çıkartsaydı. Bence çok daha güzel olurdu.

iFi Micro iDSD ile karşılarştırmasını ben de merak ediyorum...

12. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    [​IMG][​IMG]

Küçükmüş yahu

Simdi dinlemece

Hemen geldi custom cable ve iki ülkenin postasina tebrikler

8 kişi bunu beğendi.
  13. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975

Fiio'nun çıkaracağı lightining to micro usb kablosu bu , Fiio L19 diye geçiyor dediğin gibi yakında çıkaracaklarmış bu tarz bir tek parça aparat çıkar çıkmaz alacağım bende.

Tidal'da denemedim ama yabancı forumlarda Tidal da sorunsuz kullanıyorlar mojo yu , ios da sorun yok tidal da sesi mojo dan alıyor. Tek sorun buysa şüphen olmasın tidal çalışıyor bir ara üye olur denerim olmadı.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Ekim 2015 ---

Dün gece mojo'yu şarj ettim , ifiyle bugün test edecektim bu seferde ifi micronun şarjı düşük seviyeye inmiş gücü yetmiyor dinlemek için akşam onu da şarj ediyim tam bir karşılaştırma yapacağım.

5 kişi bunu beğendi.
  14. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Bilgisayarda tidal app ile ses alamadım nedense, Web arayüzünü denemedim daha

15. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Tidalide becerdim, audirvana acil olunca calmıyor

16. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    İfi Micro İdsd VS Chord Mojo

2463 eklentisini görüntüle

2464 eklentisini görüntüle

Acil bir karşılaştırma bekleyen arkadaşlar için 1-2 şey karalayım istedim. Aynı parçaları sırayla mojo ve ifi ile denemek kaydıyla 4 parça üzerinden gerçekleştirdiğim ufak bir ön analizdir önce onu belirtiyim.

İfi Micro İdsd'de kafaüstü için 3 mod iem kulakiçi kulaklıklar için 3 mod olmak üzere istenirse ses düzeyleri değiştirebileceğiniz 6 farklı mod bulunuyor. Kafaüstü ile denediğim ve iem olmadığı için değerlendirmeyi power modlar üzerinden yapacağım.

İfi Micro da Eco-Normal ve Turbo olmak üzere 3 power (güç Modu) bulunuyor. Bunlar sırasıyla şu şekilde resimdeki gibi sıralanabilir;

iem modları görüldüğü gibi aslında düşük gücü temsil ediyor , hassas iemlerde ses yüksek gelirse cıhazı İEMatch dediğimiz iem modları ile düzenleyebiliyoruz. Neyse mantık kısaca anlaşılmıştır sanırım.

HP Amp ÇıkışıGüç (maks)Güç (Sürekli)
    - Turbo mode10.0V/4,000 mW @ 16 Ohm>1560 mW @ 64 Ohm
    - Normal mode5.5V/1,900 mW @ 16 Ohm>950 mW @ 32 Ohm
    - Eco mode2.0V/500 mW @ 8 Ohm>250 mW @ 16 Ohm

Değerler görüldüğü gibi İfi micro idsd'de baya yüksek , bunun getirisi şöyle yüksek ohmlu ve çok güç isteyen kulaklıklarda turbo mode sizi kesinlikle yarı yolda bırakmıyor , yine en hassas kulakiçilerde sesi oldukça düşük seviyelere getirebiliyorsunuz.

Parçaları dinlerken dolayısla kıyaslama yapacağım eco -normal ve turbo mode lar arası geçişler yaptım. İfi micro da ne kadar cihazı güçlü değerde açarsanız yani sesi güçlü mode'a alırsanız , vokaller biraz daha öne geliyor ensturmanlar yine daha önde oluyor , normal modda dinlerken vokaller ortalarda biryerlerde iken turbo mod'a geçtiğimde vokallerde ensturmanlarda daha bir yüzünüze doğru vuruyor. Kendi zevkinize göre ince ayar yapma şansı bu anlamda daha yüksek oluyor , turbo mode da özellikle 3d effect denilen özelliği açınca sahne de biraaz daha genişliyor ve vokaller daha belirginleşiyor.

Cihazı anlatmam karşılaştırma yapmamdan daha uzun tuttu farkındayım ama ifi micro idsd böyle bir amp/dac , yoksa anlaşılması zor olurdu. Karşılaştırmayı Fostex-Th900 ve Oppo Pm-3 de yaptım.

2 Cihazda sorunsuz Fostexi de Oppo'yu da yeterince sürüyor hatta gereğinden fazla güce de sahip ürünler.
    Chord Mojo bu anlamda çok beğendiğim bir cihaz oldu , sonuçta ifi micro nun yarısı ebatında , ve kullanımı çok rahat bir ürün.
    Tabii ürün ne kadar küçülürse extra ayarlarla oynama seçeneği o kadar azalıyor.
    Chord Mojo'da Sahne , derinlik çok iyi yine midler , tizler ve basslar çok dengeli ayarlanmış cihazda. İfi ile kıyaslarsam Normal mode la turbo mode arası bir yerde ses veriyor derim ama bunu hiçbir sesi karıştırmadan olabildiğince net ve doğal şekilde yapıyor derdim.

Turbo mode da ifi verdiği güç anlamında biraz daha öne geçiyor bence vokaller ses epey öne geliyor Fostex Th-900 de bu fark biraz daha fazla anlaşılıyor Oppo pm-3 e göre , opponun ihtiyacı olan güç daha düşük olduğu için mojo'nun oppo ile uyumu çok güzel. Fostex'le mojo da gayet güzel çalıyor yanlış anlaşılmasın sonuçta sesi veriş açısıyla oynanmadığından sahnesi geniş kulaklıklarda biraz bu anlamda fark oluyor.

Kısaca istenildiğinde ifi de sesin konumunu verdiğiniz güce bağlı ayarlayabiliyorsunuz , mojo da fabrikasyon ayarlar geçerli oluyor ama o ayarı çok güzel yapmışlar keşke şu tonlar şu sesler daha önde olsaydı dedirtmiyor cihaz size , İfi micro bu arada mojo'ya göre biraz daha renkli bir amp diyebilirim. Mojo biraz daha tizlerde ifi'ye göre parlamıyor ve doğal diyebilirim , Bassları da bazen daha fazla vuruyor gibi geldi :) yanlış anlaşılmasın burası ifi de çok güçlü bass vuruyor. İfi Micro biraz daha renkli ve alternatif ayarlar yapılabilecek bir cihazken Chord Mojo Ufak yapısıyla oldukça güçlü ve doğal çalan bir ürün olmuş. Mojo'yu ifiye kıyasla biraz daha analitik tarafa koyabilirim , Genişlik olsun , sahne derinliği olsun 2 üründe güzel cihazlar öyle birbirlerine ahım şahım aşırı bir üstünlükleri yok , hangisini alırsanız alın sizi mutlu edecek ürünler , şahsen 2 ürünü de satmayacağım türde ürünler. İfi Micro da Chord Mojo da basslarda önde vurgulu ve hızlı ürünler , her türlü müzik türüne gidecek cihazlar ayrıntılı gitmeyen bir tür olursa eklerim. Vokal ve enstrüman sesleri net ve güzel her iki üründe başka ne biliyim gece gece bu kadar :)) iş yorgunluğu falan bunu bile zor yazdım idare edin artık.

Chord Mojoyla adına yakışır bir ürün yapmış iem olsun güç isteyen kafaüstü kulaklıklar olsun her türlü kulaklığı sürecek bir amp/dac ortaya çıkarmışlar gerçekten bu yılın ürünü olmaya aday , Fiyat/performans değeri chordun kendi içinde çıkardığı ürünlere göre çok yüksek. Çok fazla insanın İfi Microyu Chord Hugo'ya tercih ettiğine şahit oldum , Chord Hugo bu anlamda Mojo'dan tokat yemiş olabilir , Mojoyla Hugo arasında fark olmadığı söyleyen insan sayısı oldukça fazlalaşmaya başladı bunu da belirtelim .

Nihayetinde alın ve ömürlük kullanın arkadaşlar , 2 kere bile düşünmeyin o kadar iddialı konuşuyorum.

İyi geceler...

Son Edit : Görseller eklendi.

#96 bakieryigit, 27 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Ekim 2015
    14 kişi bunu beğendi.
  17. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    İncelemeyi tamamlasın diye üstteki mesaja 1-2 görsel ekledim. Bu arada Mojo alıp ne tür bir kaba koyarım diye düşünenlere , velvette tipslerini kullanmak için aldığım
    MEElectronics M6 PRO nun kabını önerebilirim fit oldu , yanına kulakiçi kulaklıkta rahatlıkla sığar 2 in 1 şeklinde kullanabilirsiniz.

Görseller şu şekilde ;

2465 eklentisini görüntüle

2466 eklentisini görüntüle

Satış linki; http://www.amazon.com/MEE-audio-Uni...r_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1446021691&sr
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Ekim 2015, İlk mesaj zamanı 28 Ekim 2015 ---
    #whathifiawards Best DAC £400-£800

http://www.whathifi.com/news/chord-electronics-dominates-best-dacs-2015

2467 eklentisini görüntüle

5 kişi bunu beğendi.
  18. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014

Hype train choo choo

#98 Synthyss, 28 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Ekim 2015
    6 kişi bunu beğendi.
  19. silver

silver
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    "Chord Mojo Ufak yapısıyla oldukça güçlü ve doğal çalan bir ürün olmuş. Mojo'yu ifiye kıyasla biraz daha analitik tarafa koyabilirim"
    Baki bey yazınızı zevkle okudum. elinize sağlık. sadece yukarıdaki yorumunuz kafamı karıştırdı. ifi bu durumda daha doğal çalan taraf mı oluyor?

4 kişi bunu beğendi.
  20. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975

Yok hayır kesinlikle kıyas doğallıksa Chord Mojo daha doğal çalıyor , İfi Micro biraz daha sıcak tarafta Mojo'ya göre. İfi Micro da nasıl desem biraz daha yumuşak şekerimsi ses var.

4 kişi bunu beğendi.