Chord'dan Yeni Dac/Amp: Mojo

'Haberler' forumunda MikePortnoy tarafından 14 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. silver

silver
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    teşekkürler Baki bey

2 kişi bunu beğendi.
  2. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    genele bakarsak ifi micro'dan daha çok beğenilmiş gibi duruyor mojo.

velvet ile deneyen var mı diye sorayım hemen?

velvet>mojo>iphone için, tamam bu olmuş diyebilir miyiz örneğin?

dap almaya lüzum yok, mojo o işi zaten çözüyor denilebilecek seviyede mi diye merak ediyorum.

spotify ya da tidal kullanımında direkt, müdahale etmeden devreye giriyor mu?

2 kişi bunu beğendi.
  3. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Arkadaşlar bir soru, içinden cikar haric düzgün bir usb - audioquest forest - almaya degerimi, 25pound gibi bir yatirim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  4. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Hocam bildiğim kadarıyla usb'nin sese katkısı yok yani o pahalı usb'ler hep para tuzağı.

2 kişi bunu beğendi.
  5. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    yanlız şunu diyebilirim mojo kotu kayıtlarda fark ediyor, REM UP 24bit dinliyorum harika, DM Songs of Faith and Devotion dinledim cok begenmedim, ZX2 ile daha iyi idi..... hem shure 535 hem sony z7 ile dinledim....

bir de sormak isterim iyi bir 6,3-3,5 adaptoru nerden bulurum online yada istanbulda, audeze lcd2yi mojo ile hala deneyemedim

6. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Hocam sennheiser'in vardı böyle bir ürünü. Metan'da satiliyor olmalı. Az önce link aradım başka sitelerde de satılıyordu nedense bulamadım :D

2 kişi bunu beğendi.
  7. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975

1- Sadece daplara değil pek çok masa üstü amp/dac kombosuna kafa tutar mojo diyorum.
    2-İfi micro kombosunu oluşturma amacım bu yöndeydi , yine aynı doğrultuda mojo'yu aldım aradığın cevap evet bu 2 amp/dac ürünü de isteğine cevap verir ama mojo daha taşınabilir olduğu için iemlerle daha iyi bir kullanım sağlıyor.

Spotify kullandım sorunsuz çalışıyor , Tidalı da deneyenler çalıştığını söylüyor zaten çalışmaması çok saçma olur çünkü cihazın yönetimi ses anlamında direk dac/amp ürününe geçiyor , açtığınız youtube parçalarından tutun her türlü sesli uygulamaya mojodan komut gidiyor , iphone için kulaklık üzerinden sesli görüşme bile yaptım.

"dap almaya lüzum yok, mojo o işi zaten çözüyor denilebilecek seviyede mi diye merak ediyorum."

Bu ürünlerin amacı bu zaten telefon yada benzeri cihazları amfi yardımıyla high-end sınıfa dahil edip üst seviye ses vermek , 4000 dolarlık ak 380'i chord mojo ya bağlamakla , iphone'u chord mojo'ya bağlamak arasında fark yoktur. Cihazı mojo'ya bağladığınız anda ses yönetimi mojoya geçer elinizde playerlar işlevsellik anlamında sadece player anlamında olaya etki ediyor yani dsd oynatma özelliği varsa playerin bunu mojo'da başarabilirse oynatıyor. Sese yapan bütün etki mojo'ya ait kısaca. İyi bir amp/dac kesinlikle en iyi denilen daplardan iyi ses verir kişisel görüşüm bu yönde mojo şimdiden ödülleri bu anlamda almaya başladı birkaç üst mesajımda görülebilir.

Chord mojo'nun sesini ayarlarken kafaüstü kulaklık olarak AudioQuest NightHawk kullanılmış , iem olarak da velvet kullanılmış olabilir çok iyi bir ikili oldular benim gözümde , performansı oldukça yükseldi , sahne , ensturman ayrımı , bassların daha da bir tok ve gövdeli vurması , Tizleri parlatmadan doğal ve net verebilmesi , kulaklığın karakterini bozmadan tepe noktaya taşımayı başarıyor mojo , kesinlikle çok uyumlu 2li oldular , sıfır sibilans..

7 kişi bunu beğendi.
  8. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
    Grado nun öyle bir ürünü var. Elma sepetinde satılıyor

3 kişi bunu beğendi.
  9. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Çok yasa hocam grado idi sennheiser değil. Ben de niye çıkmıyor aramalarda diyordum :D

3 kişi bunu beğendi.
  10. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975

Grado Mini Adaptör Kablosu

http://www.dr.com.tr/Elektronik/Gra...eri/Kablo-ve-Baglantilar/urunno=0000000426009

Ben bunu kullanıyorum Senheiser HD 598 ile Fostex Th-900 de piyasada alabileceğin en iyi kablo , hamanın var yine buna benzer , Grado tercihin olsun.

Fotoğraftaki Fostex-Th900 ün ucuna bakarsan kabloyu görebilirsin.

6 kişi bunu beğendi.
  11. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    tskler...... aldım, 2de plak girdi aksam aksam:)

6 kişi bunu beğendi.
  12. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Teşekkürler yanıtlar için!

İyi hadi bakalım Mojo'yu aldım listeye bir süredir inceliyordum. Aldığı ödüllerin farkındayım ancak bir de kullanıcısından duymak istedim, en doğrusu bu.

Böylelikle ZX2 out, Mojo in. :p

13. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    Merak ettiğim kaynak mojo'ya frekansları gönderiyor mojo sesi yorumlayıp kulağa iletiyor, Burada kaynak önemli değil mi yani? Mojo'ya ne verirsen onu alıp yorumlar!!!, çok iyi ses kalitesi'ne taşıyabilir, ama detay v.s. etkilenmez mi?Ben ce kullanılan player'da çok önemli bu noktada..

14. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
    Aynen. Mojo alınacak. Ifi micro + mojo 2015 i kapatmış oluruz inşallah :eek:k

15. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Telefon dijital veri gönderiyor. Yani elbette arada bir kablo kullanılıyor bu durum ne kadar etki yapar bilemiyorum. Ancak telefon sadece size ihtiyaç duyduğunuz dosyaları veriyor burada. Bu şekilde düşünüldüğünde de telefonun sese bir etkisi olması mantıklı olmaz diye düşünüyorum.

Öte yandan benim için bu tarz cihazların hiçbiri DAP'ların yerini alamaz. Bikere kablo bağlanacak o şekilde bir sistemi yanınızda gezdireceksiniz, telefonun şarj durumu var, telefonda çok yüksek çözünürlüklü büyük bir arşiv bulundurmak falan (hele benim için işkence sistemiyle İphone) benim için çok sıkıntılı meseleler. Ses olarak dinlemeden yorum yapılmaz ama kullanım açısından benim önceliklerime ters bir durum.

Tabi Streaming için çok iyi bir cihaz. Streaming yapan doğru dürüst DAP yok piyasada çünkü.

4 kişi bunu beğendi.
  16. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Tespitlerinizin altına imzamı atarım hocam. %100 katılıyorum. Çok kaliteli bir dac olduğundan şüphem yok majo ya da hugo'nun fakat taşıması çok sıkıntılı. C4 kullandığım dönemler kabus gibiydi. Cebe girmez elde taşınmaz :D Gelecekte bu tarz bir cihaz alırsam masa üstü aleti olarak kullanmayı planlıyorum :)

17. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Taşınmasına taşınır sonuçta cihaz çok kompakt yapılmış iyi bir iş başarılmış. Ama ben telefonumu onunla taşımam açıkçası. Telefonu ayrı DAP'ı ayrı kullanmayı tercih ederim. Diğer sıkıntılar da var benim için belirttiğim gibi.

Kısacası her şey tercih ve öncelik meselesi.

4 kişi bunu beğendi.
  18. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Kesinlikle. Majo minik bir cihaz taşınır da telefonla birlikte kullanmak zorunda olmak biraz zor. benim aslında burda taşımadan kastım genelde amp/dac'i üst üste koyup bağlıyorlar ya hani majo ile telefonu da aynı şekilde bagladiginda yine buyukce bir cihaz ortaya çıkabilir. Yalnız chord firmasının ürettiği her ürüne hayranım. Gorunuslerinden bile kalite akıyor.

19. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Binlerce euro'luk transportlarda var kat kat hatta:) dap hem 256gb müzik tasiyabilmesi hem hd calabilmesi hem tek basinada kullanmak icin guzel bir lüks, hele iPhone kullanıyorsan memorysi büyük telefon almak ayrı dap almak gibi! Zx2 uzun zamandır en Sevdiğim müzik aletim oldu, pratik, açıkcası evde cebimde dolaşıp 2 album dinliyorum evde nerde kendime yer açarsam:) ayrı bir müzik odam var, hem streamer hem pikap hem cd olarak iyi bir ekip ama walkman pratik geldi, mojo ise bilgisayarimi. Basında super pratik! Bide o boyda suremeyecegi kulaklık az herhalde, z7 mini hoparlör oluyor ve distorsion yok! Hepsi guzel tum favori albümlerin üstünden geciyorum

2 kişi bunu beğendi.
  20. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    402
    Ben de sizin gibi düşünüyorum. aksi durumda dap üretmek yerine firmalar amp/dac kombinasyonuna yönelir ve üretirler. Lotoo ya da zx2 ile iPhone'nun aynı sesi vereceğini düşünmüyorum. iş dsd'te dönüştüğünde bu iş dap konusunu vazgeçilmez kılıyor.

2 kişi bunu beğendi.