COMPLY FOAM BİRCOM GÜVENCESİYLE TÜRKİYE'DE

'Bircom (Sennheiser, A&K, Comply)' forumunda hifimyfi tarafından 16 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. hifimyfi

  hifimyfi
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  24 Mayıs 2016
  Mesaj:
  116
  Alınan Beğeniler:
  553
  Herkese merhaba,

  Kulakiçi kulaklıklar ve IEM'ler için ürettiği kulaklık uçlarıyla tanıdığımız Comply, Bircom distribütörlüğü ile artık Türkiye'de...

  Comply Foam nedir?

  Bildiğimiz gibi, kullandığımız kulakiçi kulaklıkların kutu içeriğinden S' den XL boya kadar farklı büyüklükte klasik kulak silikonları çıkıyor. Bizler de bu boylar içinden kendimize en uygun boyu belirleyerek kulaklığımızı kullanmaya başlıyoruz. Fakat yine de kulak yapılarından kaynaklanan farklılıklardan dolayı uyuşmazlıklarla karşılaşabiliyoruz. Hatta iki kulak arasındaki biyolojik farklılıklardan dolayı, silikonların tam oturmamasından kaynaklı, kulaklığın kulağımızdan düşmesi ya da büyük gelerek rahatsız etmesi gibi sorunlar yaşayabiliyoruz...Bu durum gerek konfor, gerek izolasyon gerekse duyum anlamında olumsuz sonuçlar almamıza neden olabiliyor. İşte Comply Foam kulak uçları tam bu noktada devreye giriyor. Memory Foam / Hafızalı sünger yapısıyla, farklı kulak yapılarına uyum sağlayarak fit bir oturuş sağlıyor. Vücut ısımızla birlikte daha da yumuşayarak kulak deliğimizin şeklini alıyor. Kulaklığımızı takmadan önce Comply kulaklık ucunu parmaklarımızın ucuyla hafifçe ezerek kulağımıza takıyoruz. Comply Foam saniyeler içinde eski şekline gelerek, kulak deliğimizin şeklini alıyor ve tam olarak oturuyor.

  5238 eklentisini görüntüle

  5233 eklentisini görüntüle

  Comply Foam modellerinin farklı varyasyonları mevcut. Bu farklılık neyden kaynaklanıyor?

  Kulakiçi kulaklıklarımızda kulaklık uçlarının takıldığı ve ses tüneli ya da nozzle adını verdiğimiz kısım, farklı kulaklık modellerinde farklı çaplarda olabiliyor. Comply Foam modellerini kulaklığımıza tam olarak takabilmemiz açısından kulaklığımızın nozzle çapına uygun Comply modelini tercih etmemiz gerekiyor. TX 100' den başlayarak TX 600 'e (İnce nozzle çapından, kalın nozzle çapına) giden modeller içinden kulaklığımızla uyumlu modelleri tercih edebiliyoruz. (Kulaklığınızla uyumlu modeli öğrenmek için tarafımızdan destek de alabilirsiniz...)

  5235 eklentisini görüntüle
  Nozzle çapına göre TX 100 - TX 200 - TX 400 - TX 500 modelleri  5236 eklentisini görüntüle
  TX serisini belirli marka kulaklıklarla uyumluluğunu gösteren görsel

  Comply Foam Kulak uçlarının ses izolasyonuna nasıl bir katkısı var?

  Klasik silikonlar, gerek kulak deliğini yeterince kapatabilme kabiliyetlerinin sınırlı olması gerekse silikon temelli malzeme yapılarından dolayı, dış ses izolasyonu anlamında yetersiz kalabilmektedirler. Bu durum dinlediğimiz müziğin dışardan duyulması ya da bizim dışardan gelen seslerden etkilenmemiz ve bu seslerin müziğimizi maskelemesi gibi sonuçlar doğurmaktadır. Comply Foam modelleri ise özel memory foam yapıları sayesinde, hem kulağa tam oturdukları için hem de akustik karakterleri gereği klasik silikonlara göre 10-20 kat daha fazla izolasyon sunabilmektedirler.

  5237 eklentisini görüntüle

  Bazı Comply Foam modellerinde WAXGUARD ifadesi yer alıyor. Bu ne demek?

  WaxGuard, belirli Comply Foam modellerinde yer alan ve kulak akıntısının kulaklığı tıkamasını engelleyen, akustik olarak transparan bir koruyucu tabaka...

  Comply Foam modellerinde de boyutlar var mı?

  Evet. Comply Foam modellerinde de S- M - L boylar mevcut. Klasik silikonlarda bize uygun boylardan hangisini kullanıyorsak, Comply ürünlerinde de aynı boyda kulak ucunu tercih edebiliyoruz.

  Comply Foam modelleri seste bir iyileştirme sağlıyor mu?

  Elbette. Özellikle kulağımızı tam sardığı için, daha detaylı ve dengeli bir duyum sağlıyor. Özellikle bas frekansları daha doygun, sibilant diyebileceğimiz tiz frekans bölgesini ise daha kontrollü duymamızı sağlıyor. Akustik olarak iyileştirme sağlasa da, bunu kulaklığımızın karakterine radikal bir etki yaratmadan yapıyor diyebiliriz.

  Sorularınız, görüşleriniz ve teknik destek için bizimle irtibata geçebilir, Deneyim merkezimize gelerek kulakiçi modellerimizi Comply ürünleriyle deneyimleyebilirsiniz.

  Müzikli günler...

  Deneyim merkezi adres : Eski Büyükdere Caddesi No:61 Kat:3 34416 4. Levent İSTANBUL - TÜRKİYE ( Sanayi / Seyrantepe Metro durağı güney çıkışı, Gold Bilgisayar üstü 3. Kat.)
   
  12 kişi bunu beğendi.
 2. Ozcan86

  Ozcan86
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  1 Mart 2018
  Mesaj:
  17
  Alınan Beğeniler:
  13
  Turkce satis icin siteniz var mı
   
 3. VirtuFortuna

  VirtuFortuna
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  24 Şubat 2014
  Mesaj:
  1,966
  Alınan Beğeniler:
  5,873
  Collapse Signature Expand Signature
  5 kişi bunu beğendi.
 4. mfya

  mfya
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  6 Nisan 2017
  Mesaj:
  563
  Alınan Beğeniler:
  1,859
  Konu üste çıkınca farkettim ki deneyim merkezi adresi artık burada yazan adres değil, Kanyon AVM'deki @hifimyfi mağazası.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  2 kişi bunu beğendi.
 5. Pax

  Pax
  Expand Collapse
  Moderator
  Site Yetkilisi

  Katılım:
  4 Ekim 2016
  Mesaj:
  356
  Alınan Beğeniler:
  1,456
  Kısa zaman önce Comply isolation serisini kullanmaya başladım. Yaklaşık 1 aydir her gün kullanıyorum. Silikon uçlarla baya bir sorunlar yaşadım. Özellikle sağ kulağımda bir türlü fit alamıyordum.

  Anatomik olarak hiçbirimizin kulak kanalı yuvarlak değildir. İem ucuyla kulak kanalı arasında sızdırmaz bir conta oluşturamazsanız ses tabiri caizse tekeri patlak araba misali oluyor malesef. En çok da izolasyon ve bass frekanslar darbe alıyor.

  Comply öncelikli fit alamama sorunumu çözdü. İzolasyon gelişti müzik dinleme ses seviyem düştü. Benim için konfor da gelisti.

  Elimde daha önceden markası belli olmayan köpük uçlar vardı. Fakat özellikle konfor anlaminda Comply ın yanına dahi yaklaşamaz. Üstelik iem in frekans cevabını değiştirip sesi boğuyorlardı.

  Comply doğru kullanıldığında iem in frekans cevabını asla değiştirmez. Evet daha iyi fit aldığınız için özellikle bass frekanslarda kayıp yaşamazsınız. Yok bassları boğuyormuş tizleri yumuşatıyormuş gibi şehir efsanelerini geçiniz.

  Sevgili @Sechtdamon özgür beyin benimle paylaştığı videoyu da aşağıda paylaşıyorum. Comply kullananlar ve kullanmak isteyenler videoyu dikkatle izlesinler. Doğru kullanım videodaki gibidir. Bu şekilde kullanımda Comply kulaklığın sesini değiştirmez.

   
  Collapse Signature Expand Signature
  13 kişi bunu beğendi.
 6. acemi üstad

  acemi üstad
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  13 Ocak 2018
  Mesaj:
  5
  Alınan Beğeniler:
  6
  her kulak içi için gerekli bence
  1 Saatin üzerinde kullanımlar için vazgeçilmez , olmazaza olmazlardan
  ziyaretimde 20 dakika kadar kullanmıştım (dünya varmış dedirtti) dk 7:48
   
  #6 acemi üstad, 14 Haziran 2018
  Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Haziran 2018
  4 kişi bunu beğendi.