cowon plenue d hakkinda

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Blacdus tarafından 9 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Herkese hayirli gunler. Cowon kullanan arkadaslar veya abiler yardimci olursaniz cok sevinirim. Headfonics sitesinde eq ayarlarinin rockbox a yakin oldugu soyleniyor. O kadar detaylimi gercekten, yani clip+ rockboxta kisik seslerde aldigim guclu derin baslari cowonda alabilirmiyiz?
    Bu arada zart zurt konu aciyorum ama kusura bakmayin. Once forumda ariyorum, cevap bulamazsam konu aciyorum :)

2. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    501
    Detaylı bir eq'su var ayrıca Bbe+ diye bir olayı var. Ses netleşiyor. Gördüğüm en detaylı eq ya sahip müzik çalar rockboxlu cihazlardan sonra. Ama sesi dijitalleştiriyor her eq gibi.

2 kişi bunu beğendi.
  3. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    hocam peki rockbox taki gibi ses karakteri bozuluyormu acaba eq yapinca. Acikcasi ben anlam veremiyorum, 2 bin liralik daplardada keske rockbox gibi en azindan ses karakteri bozulmadan yapilabilcek ayarlar olsa. Mesela rockboxta oynadigim tek ayar en dusuk hz. Misal, 10hz desibeliyle oynayinca kisik seslerde bile sub bassi belirginlestirebiliyorum. Malesef su an arastirdigim hic bi dapta buna ulasamadim. Yani subbasslari bangir bangir almak icin illa sesi cok acmak gerekiyor.

2 kişi bunu beğendi.
  4. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    501
    Hocam seste bozulma aslında yapmıyor ama kulaklığın sınırları çok önemli bu konuda. Rockbox kadar ayrıntılı bir ayara izin vermiyor. Benim hatırladığım 10'a yakın frekans bazında(60hz, 250hz vs.) ayara izin veriyor. Ve subbas bölgesini arttıran ayrı bir ayarı mevcut. Kullandığın kulaklığın sınırını geçmediği sürece bozulma olmuyor.

2 kişi bunu beğendi.
  5. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    @erenn kullandigim kulaklik ibasso it03. Soylediklerinizden cikardigim kadariyla sanirim sansadaki gibi dusuk seste yuksek basslari alabilirim :)

6. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    501
    İbasso it03 ise hiç sıkıntı çıkacağını sanmıyorum hocam.

2 kişi bunu beğendi.