Creative T40 için tavsiyeler

'DAC' forumunda Deliverance tarafından 25 Aralık 2020 tarihinde açılan konu

1. Deliverance

Deliverance
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Merhabalar. Elimdeki Creative T20'yi T40'a terfi ettirdim :) T20'nin bir hoparlöründe sorun vardı, bass vurduğu anda patlak kolondan gelen ses geliyordu. Bu durum canımı daha fazla sıkmadan T40 aldım (ikinci el sıfır gibi)

Bu arada ilginç bir şekilde T20'nin T40'dan daha yüksek ses verdiğini düşünmeye başladım. T20 seri 1, T40 seri 2.. Acaba devre elemanları ile ilgili bir oynama mı yaptılar emin olamadım. Genel olarak ses seviyesinden memnunum ama onboard ses kartı ile dinlememin bu hoparlörlerin hakkı olmadığını düşünüyorum.

Geçmişte Fiio X5 dap'ıma Fiio E11K amfi almıştım. Kulaklığın hakkını şimdi veriyorum dediğimi hatırlıyorum. Harici bir ses kartı ile Creative T40'dan aynı seviyede verim alabilir miyim? Alabileceksem eğer önerileriniz neler olur? Bütçem çok yüksek değil bu yüzden ilk karşıma çıkan ürünü sizinle de paylaşmış olayım.

https://www.asus.com/tr/Sound-Cards/Xonar-U7-MKII/

Ek olarak şöyle bir şey de alabilirim riske girip: https://tr.aliexpress.com/item/3296...668#1000022185#1000066059#0_668#3468#15607#77

2. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    Audioengine d1 dac da düşünülebilir.

Kayıt kalitesine de bağlı olarak, kulaklıkta olan terfi kadar olmasa da fark edeceğini düşünüyorum.

pyken123 bunu beğendi.
  3. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    Ben aliexpresteki linkini attığınız ürünü almıştım, maalesef elime bozuk gelmişti :)
    Bence riske girmeyip daha güvenilir markalara/modellere yönelin.

Zaten bu tür ürünler için macbook'un sesinden üstün demek bile zordur.

4. Deliverance

Deliverance
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Bütçemi biraz zorlar gibi duruyor audioengine.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 25 Aralık 2020 ---
    üzüldüm bozuk geldiğine, geçmiş olsun. açıkcası ben macbook'tan üstün olabileceğini düşünüyorum.

5. Deliverance

Deliverance
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Bu arada merak ettiğim bir şey daha var. Ortalam bir pciex ses kartı taksam üzerinde bulunan amfi ve dac ne derece etki sağlar? Mevcut onboard'umun üzerinde ALC 892 varmış.