Creative X7 Dac ve AudioEngine P4 ikilisi nasıldır?

'Ekipman Genel' forumunda Hobar tarafından 24 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Hobar

Hobar
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    2.0 bookshelf hoparlör almayı düşünüyorum. Başta Audioengine A5+ veya Edifier S1000DB düşünmüştüm fakat ucuz ses kartı A5+ yerine biraz daha ekleyip pasif Audioengine p4 yanına da bu hoparlörleri sürebilen Creative X7 seçeneği daha cazip göründü.

Siz ne düşünüyorsunuz. Başka alternatif olarak ne olabilir? Daha ucuz dahili ses kartı ve A5+ da olabilir fakat toplamayı düşündüğüm kasa mini itx olacağı için dahili ses kartı için mini itx den vazgeçmem gerekecek ve daha kötü bir ses kartı olacak.

2. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Bunun için X7'de ve A5+ da kullanıılan amplileri kıyaslamak gerek, bir de A5+ alınca tümleşik ses kartından çıkış alacaksanız, X7 + P4 daha iyi seçenektir kesinlikle.

Bir de benim şahsi kanaatim amplinin hoparlör dışında kalması. Zira sürücülerin yarattığı sarsıntı ampli katını etkileyebiliyor bildiğim kadarıyla.

3. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Geçen gün Audioquest Dragonfly Red + Jitterbug + LSR305 dinleme şansını yakaladım. Direkt PC'den. Fiyatının çok üstünde performansa sahip bir kombinasyondu.

Collapse Signature Expand Signature
    #3 Aras, 25 Eylül 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Eylül 2016
  4. Hobar

Hobar
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Dali zensor 1, heco victa prime 302 ve 202 diye farklı hoparlör daha buldum. 4" sürücülü P4 den hem fiyat hem performans olarak daha iyi göründüler.

5. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Bence aklınızdaki ürünleri, bir büyük şehirdeyseniz, gidip dinleyin. Tavsiyeler ve teorik bilgiler bir yere kadar ışık tutuyor çünkü. Hani teorik bilgilerle binlerce seçenekten on kadar seçeneğe indirgenip, sonra da tecrübe etmek gerekiyor bence.

#5 Sechtdamon, 25 Eylül 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Eylül 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  6. Hobar

Hobar
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Bu tip ürünler genelde istanbulda oluyor. Son 1 aya kadar Ankarada yaşıyordum ama artık Kuşadası'ndayım. Ankarada da bulunabilir belki ama dinlesek bile yeni ürünün sesi ham oluyor. O yüzden o da çözüm sayılmaz bence.

7. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Mağazalar zaten sıfır ürünü açıp denetmez. Deneme ürünleri olur, onlar da yeterince pişmiş olur. Bildiğim kadarıyla Kuşadası'na yakın hi-fi mağazaları var. Hatta Kuşadası'nda bile var. Araştırın isterseniz.

8. Hobar

Hobar
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    İzmir'de burayı buldum.
    www.dukkanhifi.com

Ürünleri arasına dali var ama heco yok. Yine de önceden arayıp gidip bakabilirim bi.

4 kişi bunu beğendi.