Custom Art Harmony 8 Pro İncelemesi

'Custom Art' forumunda MikePortnoy tarafından 4 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,486
    Benim kulağıma bana yapılmış gibi oturdu.8)

Collapse Signature Expand Signature
  2. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Teşekkür ediyorum.

Sen aklına yatanı al. Illa custom olacak diye bir kural yok :)

Teşekkürler bu arada.

Yenge duyacak, sonra kim kimi durduruyor göreceğiz :D

Sağol Tahsin'im.

Zaten bir baktım, sol taraf herhalde ES5ten daha iyi oldu :D

3. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    Bu kulaklık sadece size özel oluyor sanıyorsam peki hocam bu kulaklığı satmak gibi bir olanağınız ilerde olmuyor heralde.Birde bu kulaklıktan aldığınız ses performansıyla diğerleri(üst seviye iem) arasında çok fark var mı...

4. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Benim dinlediğim üst düzey universallerin üzerinde bir kulaklık H8P.

Satmak isteyince satılır :) Neticede siz kendi kulak kalıbınıza göre tekrar yaptıracaksınız. Remold diyoruz bu işleme. Ikinci el bir customda esasen kulaklığın içini satın alıyorsunuz.

5. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    Hocam size bu işlemin maliyeti tam olarak ne kadar tuttu.Ödemeyi nasıl gerçekleştirdiniz ve son olarak gümrük olayını nasıl hallettiniz bilgi verme imkanınız var mı...

6. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Kulaklığın kendi salt bedeli dışındaki işlemler şu şekilde, 40 TL kulak kalıbı, 10 TL de kargo. Normal posta ile geldi ve gümrük sorunu olmadı.

Eğer remolddan bahsediyorsanız, ben remold yaptırmadım. İkinci el custom alıp Peter'a remold yaptırmak ise 150 euro gibi bir maliyete sahip.

Not: Ödeme paypal üzerinden gerçekleşiyor

7. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Remold, sanırım kulaklığın kalıbının bozulup(eritilip) tekrardan şekillendirilmesi(doğru kalıba göre)

Doğru mudur?

8. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Evet remold o anlama geliyor. İkinci el alınan bir custom başka bir kulağa göre yapılı olduğu için, bizim kendi kulağımıza göre kullabilmemizde olanak sağlayan bir işlem. Bütün firmalar remold yapmasa da, akrilik remold yapan firmalar da var. Az miktarda da olsa..

9. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    @MikePortnoy Comply wrap silikon ciemlerde kullanilmiyor Ates, yapismiyorlar kulakliga, akrilik olanlara yapisiyorlar sadece.

Bu arada giremedim siteye bir kac gundur, simdi geldim okudum incelemeyi. Kral olmus cok guzel valla ozenli bir is cikarmissin. Ben senin gibi o kadar ayrintili ve detayli yapamadim :)

10. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Hacı uhu diye bir icat var, yapıştır tak :D İşin şakası bir yana, bu bilgi eksikmiş bende. İyi oldu söylediğin. Aslında wrapleri çok efektif bulmuyorum. Sonuçta az bir seal kaybını düzeltmek için fazla kalınlar.

2 kişi bunu beğendi.
  11. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Dinlediğimden anladığım kadarı ile Spiral SE5 ile kısa bir karşılaştırmasını yazayım.

Spiraldeki alt frekans miktarı ve vurgusu daha fazla. Spiral derinlik konusunda daha başarılı. Ama midbas kısmındaki detayda Harmony daha tane tane veriyor. Vuruş konusundaki uzama Spiralde biraz daha başarılı. Ayrıca Spiral, Harmony'ye göre daha gövdeli.

Mid kısmında Spiral'in duyguları, dikine katmanlaşması daha iyiyken, Harmony yanal konumlandırmada daha başarılı. Midlerin tonu Spiralde daha kalın, daha doğru, daha duygu yüklü iken Harmony'nin tonu biraz ince ve renkli kalıyor. Notaların temizliğinde- tane tane oluşunda ise galip Harmony. Spiral'de sibilans ve mid çözünürlüğü işi daha başarılı bu arada ekleyeyim.

Spiral'in üstleri Harmony'ye göre daha cansız fakat daha doğal. Harmony, belirgin tizleriyle kaydın-dap'ın durumuna çok fazla tepki veren bir alet. Bu duruma bağlı olarak karşılaştırıldığında, biraz sertleşerek çuvallayabiliyor. Spiral kötü kayıtları daha tolare edebilir gibi duruyor. Üstlerin çözünürlüğü konusunda ben Harmony'yi daha iyi buldum. Micro detay işinde de Harmony daha iyi benim fikrimce. Fikrimce diyorum, çünkü tam seal almadan ciddi karşılaştırmalar yapmak imkansız.

Spiral yanal konumda enstrümanları ortaya toplayıp, biraz sıkıştırarak çalıyor Harmony'ye göre. Harmonyde enstrümanlar arasındaki hava çok daha rahat belli oluyor. Harmony'nin sahnesi daha genişken, Spiral'inki daha derin. Ben enstrüman ayrımını Harmony'de daha iyi buldum.

Metal müzik, hızlı davul sololoarında Spiral, Harmony karşısında biraz çuvallıyor. Harmony hız olarak daha iyi kesin olarak. Metal müzik dinleyenler için Harmony hızıyla tercih sebebi olacaktır. Daha yumuşak, tizleri çok istemeyenler için Spiral tercih sebebidir. Ben şahsen Spiral'in genel tonunu Harmony'ye tercih ederim. Spiral'in arka planı,midleri, tonu, derinliği, basları ile Harmony'nin temizliği, hızı, enstrüman ayrımı, havadarlığı gibi unsurlar birleşirse, muhteşem bir ürün ortaya çıkabilir.

Not: Yukarıdakiler hayal ürünü olabilir :D

6 kişi bunu beğendi.
  12. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    @MikePortnoy karşılaştırma için teşekkürler abi. :)

13. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    821
    Son dakika haberi :D

Peter reisden aldığım habere göre hp8 universal modeli yılbaşından sonra gelecekMİŞ ...

14. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,324
    Silikon ve ya akrilik olması farkediyormuş. Akriliklerde lehim yerleri kırılmadan kalabiliyormuş, yani sadece akriliği kırıp yeni akriliğe batırıyorlar. Ama silikonda komple sürücülerin içindeki lehimlere kadar parçalayıp, sonra tekrar lehim vs işlerle uğraşıyorlar :)

15. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Kesin bilgi olmasa da böyle bir proje var. Ama tarih veremiyor.

En azından su an icin universal üretimi yapmıyor.

Biraz daha enseye tokat olursam, tarihi de alacağım.

16. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
  17. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Universalden ziyade demo versiyonlar onlar. Muhtemelen universal daha iyi calacaktir. Çünkü bazı Fit sorunları var o demoların.

18. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Abi yine az farkla kaçırdım seni:) Bi de imzaya lear eklenmiş, yavaşla biraz yav zaten ortalık karışık

2 kişi bunu beğendi.
  19. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Lear gelsin basıyla oynar dururuz artık :) inşallah o bas zimbirtisi bozulmaz. Benim icin ikinci sorun, harmony gibi midleri geride. Bakalım iki geride midli alet nasıl kapışacak. Iddialara gore Spiralden iyi diyorlar Lear 4.2 icin. Kötü çıkarsa sen o zaman gor nasıl karıştırırım isleri. :D Tamah etmenin cezası olacak gibi.. hayirlisi..

20. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    821
    Filtre olsa iyi olur üniversal modelde BENCE , kulağa takmadan önce üfleyip temizleyen kıl birisi olarak , sürücüleri tükürük yağmurunda bırakmak istemem ... ( mübalağa vardır :) )