DAP mi Portable amfi mi???

'Ekipman Genel' forumunda iPhonist tarafından 16 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,171

@Genco

Sağolun ,

velakin ben müziğin tembel safındayım.

Sadece dinleyiciyim.

☆Yorumlarımın öznel olduğunu ve yorumcunun bu hobide orta seviyede olduğunu lütfen unutmayın.

1- Gitar-Amfi ilişkisinde eğer amfi ana referans ise bizim hobideki karşılığı kulaklıktır.

Kulaklığınızın kapasitesi kadar diğer parametrelerin kalitesine vakıf olabilirsiniz.

Kulaklığı insanın gönlü, varlığıda kaynağınız olarak düşünün.

Varlık sonsuz olsada siz ancak gönlünüze sığan kadarına vakıf olursunuz.

2- Kalitesini verme tarafı, vermeme tarafından ağır basar.

3- Bit lere aşırı anlamlar yüklemeyin. Zaman içinde zihninizde öyle bir put haline dönüşür ki orjinalinde 7 enstrüman tek vokal olan bir 24 bitlik eserde neden 70 enstrüman 5 vokal duyamadığınızı, kendinize dert edersiniz.

Devamındada tüm suçu ekipmanlarınıza yüklersiniz.

Iphone 5s için iki seçeneğiniz var ya apple ın dac adaptörünü alıp lightning çıkışına takıp lod kablosuyla amfi bağlamak (Kulaklık çıkışına bağlamak sağlıklı olmayacağı için) veyahut dac-amfi kombosu olan denon da-10 , onkyo ha-200, teac p-50 veya adl x1 gibi bir cihaz almak.

Lakin bunların fiyatlarıda 250-300 dolar civarlarından başlıyor.

Kulaklık seçimi konusunda bir önceki yorumum hâlâ geçerli.

Ayrıca,
    bu hobide 300 dolarlık ekipmanı olanda 3000 dolarlık ekipmanı olanda maalesef devamlı bir arayış içindedir.

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    #61 Serhat, 25 Mayıs 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Mayıs 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Genco

Genco
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    yardımlarınız için çok sağolun öncelikle. Eğer sizin dediğiniz gibiyse kulaklıık kaynak ilişkisi tıpkı gitar amfi ilişkisi gibi çünkü sizin deyiminizle söylecek olursam amfinin gitarın kalitesini verme tarafı vermeme tarafından çok daha fazla.
    3. Madde de belirttiğiniz gibi bir durum oluştu sanırım bende çünkü stüdyoda ekip çalışması yaparken doğal olarak kim ne yapıyor diye takip etmek durumundasınız. En nihayetinde en ufak bir zil sesinin 1 yerine 2 kere vurması bile bazen bütün şarkının benim içimde taşıdığım anlamı değiştirebiliyor. ( Belki ben gereksiz derecede anlam yüklüyorumdur bilemiyorum) Bu durum müzik dinleme tarafına da yansıdı sanırım ve müzik dinlerken bu durumu çok arar oldum bu yüzden hep 24 bit parçalar indirdim lakin doğal olarak itunesdan indirdiğim şarkılarla aynı detayı verdiler.
    Son cümlenizdeki söyleminizi gayet iyi anlıyorum çünkü yaklaşık 4 amfi değiştirdim gitar olarak da 2. Gitarım ama hala arayış içindeyim.
    Türkiyedeki haksız vergiler yüzünden ve dolar-euro bazında satılmasından ötürü her alanda olduğu gibi müzik alanında da yurtdışında satılan fiyatların 2 katına satılıyor bu ürünler.
    Baya bir başınızı ağrıttım ama görüşleriniz bir çok anlamda aydınlattı beni bu yüzden tekrar tekrar teşekkür ederim

3. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,171
    @Genco

Rica ederim.

Size tavsiyem kesinlikle forumumuzun buluşmalarına katılmanızdır.

Bu hobiye büyük özverilerle bağlı arkadaşlarla tanışır , yüzyüze sohbetlerle onların tecrübelerinden kendinize dersler çıkartır, en önemliside bu hobinin üzerinde döndüğü ekipmanları kendi kulaklarınızla dinleme kendi ekipman ve kayıtlarınızla karşılaştırma imkanına vakıf olursunuz.

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  4. Genco

Genco
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    İlk fırsatta bu buluşmalardan birine katılıca. Sizi baya yordum bu yüzden önerileriniz ve ilginiz için tekrar tekrar teşekkür ederim.

2 kişi bunu beğendi.
  5. Dirty mind

Dirty mind
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    DAP işini daha iyi görür