DAP ve Ekipman Fotoğraf Galerisi

'DAP ve Ekipman Fotoğraflarımız' forumunda Be Creative tarafından 29 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Silikon olanlar ACS gibi duruyor. Benim bildiğim başka T2 konektör kullanan yok şu an. Pek tabii yanlış da olabilirim.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Devlet sirri hocam

5 kişi bunu beğendi.
  3. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Aynen ısrarla yazılmıyor ne olduğu kulaklıkların...

4 kişi bunu beğendi.
  4. tmert0

tmert0
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Sansa Fuze'u çaldırdıktan sonra emekli ihtiyara kaldık:) Kaset dinlemek ve eskilere dönmek eğlenceli tabi.
    Merak edenler için Sony Wm-B53 kendisi su geçirmez dalgıçlara özeldir, kulaklık ise Fidue A71.[​IMG]

17 kişi bunu beğendi.
  5. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Resimdeki ekipmanların ne olduğunu yazmayacaksanız boşuna burada yayınlamayın. Bu başlıkta 100 küsür sayfa öncesine bakıp "millet önceden bakalım neler kullanmış" diyerek bakan insanlar var. Dolayısıyla bunlar nedir ne değildir yazmanız gerekir altına. Unutursunuz anlarım ama bilerek yaptığınız çok belli. Şu paylaştığınız fotoğraf altında bilgi olmadan hiçbir işe yaramıyor şu anda. Kendi İnstagram'ınız Facebook'unuz falan varsa oraya koyabilirsiniz. Foruma hiçbir faydası yok.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Mayıs 2015 ---
    Hocam çok ilginç olmuş ses nasıl çok merak ettim :)

10 kişi bunu beğendi.
  6. tmert0

tmert0
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Hocam çok ilginç olmuş ses nasıl çok merak ettim :)[/QUOTE] @VirtuFortuna

Teşekkürler.Ergenlik dönemimden kalma hatrı sayılır kasetlerim hala var dinlemesi eğlenceli oluyor. İnanmıyacaksınız ama ses çıkış gücü muazzam. Çok güçlü çıkışı var gerçekten. Eski hopörlerlerim vardı onları bile beslidiği olmuştur bilgisayarım olmadığı zamanlarda. Gayette iyi pil yiyor tabi:) Tek eksiği kasetin dip sesi var:) Kaset sistemi biliyorsunuz okuması için alet dönüyor ve en arkada hep bir o okuma hışırtısını duyuyorum:)

7. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,348
    Genelde bu tip polemiklere girmem ama cevapsız bırakmak istemedim yine de... Öncelikle neyin gerekip gerekmediğini, nereye ne koymam koymamam gerektiğini bana tebliğ ettiğiniz için teşekkür ederim. Yanlış yerlere olmadık şeyleri koymam bundan sonra, tam gereken yerlere koyarım merak etmeyin. Forum siz polislik etmeseniz ne yapardı bilemiyorum. İyi ki varsınız.

Fotoyu tekrar koyuyorum, altına da yazıyorum, herhalde bu sizi biraz olsun ferahlatmıştır. Bu mesajdan sonra da benimle kişisel olarak polemiğe girmeyin, devam etmeyeceğim çünkü, tavsiye ederim, yorum yapmadan önce de bir müsekkin alın olmadı, belki uslubunuz yumuşar biraz...

8. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    @artears

Hepimiz burada bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz, belki sizin sağlayacağınız küçücük bir bilgi bir başkasının tüm ihtiyacı olandır. Forum bu temeller üzerine kuruludur, yardımlaşma. Arkadaşın belirttiği de bu aslında. Bakın bu konu kaç sayfa, prosedür hep aynı.

4 kişi bunu beğendi.
  9. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    @artears

Lotoo PAW 5000 Tur Başlığı: "kulaklık olarak muhtelif CIEM'ler"
    Audiominor Yeni Nesil IEM Kabloları Başlığı: "Bunlar da bir CIEM takılmışken ucuna"
    Dap ve Ekipman Fotoğraf Galerisi: "Şimdilik fotoğraf arkası sonra"

Şimdi kullandığınız CIEM'ler, çeşitli olağanüstü sebeplerden ötürü isim verilmemesi gereken şeylerse bize açıklayın biz de bilelim. Nedir bu CIEM'lerin olayı, dünyada 2 kişi falan mı kullanıyor.

Mesajınızın altına bilgileri yazmışsınız. Çok teşekkür ederiz. Israrla marka model yazmayışınıza tepki gösteren tek kişi ben değilim, buraya yazan 1-2 arkadaş ve yazmayanlar da vardı. Dolayısıyla sadece direkt bana konuşmanızın pek bir anlamı yok.

Amacım sizle polemik yapmak filan değil benim zaten. Buraya fotoğraf koyan herkes altına hiçbir şey yazmadan koysaydı sizce bir anlamı olur muydu bu başlığın? Sadece bana değil kime sorarsanız sorun "hayır altına bilgi yazmasın" diyen bir kişi çıkacağını ben zannetmiyorum. Forumun polisi ben değilim ama diğer arkadaşlar direkt tepki vermek istemediler, ama ben yazmak istedim.

Üslubumda bir şey yok "müsekkin alın yazmadan önce" tarzı konuşan sizsiniz. Ben eleştirimi yaptım, kişisel bir mesele haline getirmeye gerek yok.

He isterseniz de yazmayın bilgileri. Benim için çok da önemli değil. Ama bundan rahatsız olan pek çok arkadaş oldu, o yüzden sizi eleştirdim. Bakın şimdi altına yazdınız ne güzel oldu. Fotoğraf için teşekkür ederiz. Güle güle kullanın CIEM'leri efendim.

6 kişi bunu beğendi.
  10. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,348
    @VirtuFortuna

Güzel takip etmişsiniz tebrik ederim. Tur başlığında da ne ile test edeceğimi yazmama dahi gerek yoktu, öylesine yazdım, şimdi ondan da mı bahsediyorsunuz? Kablo konusu da adı üstünde kablo konusu, orada da kablonun etkileri ve genel farklardan bahsettim, konu CIEM değildi, ayrıca kablonun ebadı ile ilgili sorular da vardı. İnsanların gözünde canlansın istedim, şimdi kalkar, o yorumlarımın da işe yaramaz olduklarından falan bahsedersiniz, bunları ısıtıp örnek olarak buraya koyduğunuza göre... Burada laf etmenize o kadar bir şey demezdim, çünkü konu alakalı, ama o lafları da ters ettiniz...

"Resimdeki ekipmanların ne olduğunu yazmayacaksanız boşuna burada yayınlamayın"; "bunlar nedir ne değildir yazmanız gerekir altına" "Kendi İnstagram'ınız Facebook'unuz falan varsa oraya koyabilirsiniz. Foruma hiçbir faydası yok." tarzında yazılarınız karşı tarafa ne yapıp yapmaması gerektiğini söyleyen, emir kipi içeren kesin ifadeler. Müsekkin, ilaç dünyasında, sakinleştirici diye tanımlanabilecek ilaçların genel adı. "Yazıları yazmadan önce sakinleştirici almanızı tavsiye ederim" demekle sizin emir kipi kullanmanız ve yapılacakları ve yapılmayacakları dikte ettirmeniz arasında çok fark var. Ben kişisel mesele haline getirmiyorum, siz sert bir şekilde direkt beni adresleyerek konuşarak olayı kişisel hale getirdiniz. Başkaları sizin gibi tepki vermedi, sizinki hariç toplam 3 tane yorum geldi zaten, iki tanesi de esprili bir uslupta idi. Ben yazmayanları bilemem, neticede onlar yazmadılar, veya bana özelden mesaj falan da atmadılar, size ise direkt olarak konuşurum, zira üslubunuz bana ters geldi, durum budur.

Tahmin ediyorum gençliğin verdiği bir fevrilik var sizde, olayı burada kapatalım. Uzatmak da istemiyorum, size önerim, biraz daha sakin bir şekilde yaklaşın insanlara, aralarında tanısanız seveceğiniz kişiler çıkabilir, papaz olmaya veya kırıcı olmaya gerek yok şu forum ortamlarında...

11. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    @tmert0
    Valla hocam çok merak ettirdiniz :) Bir kulaklığımı takıp denemek çok isterdim. Çok eskiden çocukken Walkman dinlerdim. Ama sesini hiç hatırlamıyorum. Ses çıkış gücü konusuna da çok şaşırdığımı belirteyim ayrıca.

12. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,348
    @Synthyss

Bu konuda altta ne olduğu yazılmadan, okuyanların ekipmanları tanıyacağı kabul ederek konmuş bir dolu fotoğraf da var. Forumu her okuyan kişinin o ekipmanları tanıması gerekmiyor, herkes altına ne kadar bilinen ekipman da olsa, ne olduklarını yazsın o zaman. Malum, dediğiniz gibi, yardımlaşma, yeni birisi bu ekipmanların ne olduğunu öğrenip ona göre davranabilir. Tabii buradaki ekipman adı bilgisinin ve fotoğrafının, izlenimler olmadan, insanlara ne yardımı oluyor onu tam bilemiyorum, orası ayrı bir tartışma konusu. Dediğim gibi, bu konuda çok uzatmak istemiyorum...

Forumların genel yapısı ile ilgili bilgi için de ayrıca teşekkür ederim. Şu ana kadar attığım mesajları bir çıkarın isterseniz, DIY prosedürleri de göreceksiniz, ekipman izlenimleri, testleri vs. de. Yardımlaşma konusunda bir eksiğim olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Böyle olduğunu düşünen arkadaşlar/yöneticiler varsa şu an üyeliğimi askıya alabilir ve beni forumdan uzaklaştırabilirler. Zaten çok vakit ayıramıyorum, ayırdığımda da bu şekilde uğraşacaksam çok da önemli değil zaten...

13. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    @artears hocam öneriniz çok yerinde, aynı şekilde şu dakkadan sonra siz de konuyu devam ettirmeyin bence. devam ettikçe konu istemediğimiz yerlere gidecek belli ki

2 kişi bunu beğendi.
  14. tmert0

tmert0
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    @VirtuFortuna inşallah bi yerde denk gelip dinletirim hocam:) Dünya küçük. Çıkışı bence gayet başarılı hele o yıl ki teknolijiye göre alkışlanmalı:)
    @ru61oguzhan Sizle kulaklık kardeşliği yapmışız:) Açıkçası forumda benden başka kullanan yoktur diye tahmin ediyordum. Evet üzmeyen bi kulaklık ama birde küçük olsaymış boyutları daha iyi olacakmış. Memory wire kısmını anlayamadım biraz açarmısınız konuyu? Bu arada AK120 ile uyumu nasıl acaba baslar daha bir gövdelidir eminim ki. Çıldırtır adamı:)

15. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    @ru61oguzhan

Hocam ak120'e kavuşmuşsunuz...:coolsmiley:

16. tmert0

tmert0
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Aslında o kıvrılan kısımı bana kullanışsız gelmişti ama onlar olmasa kulağıma tam oturmazlar. Hiç alışık olmadığım şekilde kabloyu kulağımın arkasına dolayıp kullanıyorum ama bu büyüklükte alet için lazımlar. Çünkü aşağıya düşüyorlar sınıfta kalan kısmı malesef kullanışsızlığı. Ayrıca çıkartınca bir daha takamıyoruz değil mi? Biraz komplike bi iş gibi geldi bana. Ayrıca o kısım sanki ileride kablodan kaynaklanıcak temassızlık ve bozulmaları biraz önler gibime geliyor.
    İyi dinlemeler Dap bana aşırı pahalı geldi o zevki tadamıyacağız ama size keyifli dinlemeler dilerim:) @ru61oguzhan

17. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780

Fotoğraf aceleyle çekildi bu sefer idarelik...;D

Qls ile biraz Ak100II kapıştırdım.Şimdi öncelikle bu qls hızlı bir alet evet saygı duydum yanlız benim açımdan zx1 ve ak100II arayüz olarak çok daha iyi.Bu qls son sınıf elektronik mühendisliği öğrencisi ile bilgisayar öğrencisinin birleşip ortaya çıkardığı final projesi gibi...:evl

Neyse sese geleyim öncelikle qls ile ak100II arasında önemli 2 fark var.Bunlardan birincisi sahne diğeri sunum farkı.Ak100II ile sahnenin 10 metre ilerisindeyken qls ile vokalin 2 metre önündesiniz.Vokal evet qls ile daha temiz daha yakın ama diğer enstrumanlar gölgede kalıyor.Sunuma gelirsek ak100II müzikal ve daha etkileyici ses verirken qls biraz daha donuk ve cansız bir sese sahip.Ben ak100II'yi her türlü tercih ederim bunu belirteyim ama qls'de işini iyi yapan bir alet.Ses dinleyen belki qls tercih eder ama müzik isteyenin adresi ak100II bana göre...

11 kişi bunu beğendi.
  18. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    ak100 2 'nin amfiye ihtiyacı oluyor mu? kulaklığa göre değişir tabide merak ettim ... Yanılmıyorsam iem kullanıyordunuz

19. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    İhtiyaç duymaz elbette amfi katı kaliteli bir ürün.Kafaüstü için elbette lazım yüksek ohm olanlar için.Yanlız ben şiddetli ses istediğim için ve kaliteyide arttırdığı için duet amfi aldım.Mesela enteresan bir şekilde amfisi övülen qls son ses çok yüksek değil.Yani onun içinde amfi şart çok yüksek ses arayanlar için.

20. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    Şuan elimdeki qls ak100II''den daha düşük ses veriyor bunu belirteyim.Yanlız son seste ak100II dinlemek çok çok zor hem yüksek hem de seste bir miktar kalite düşüşü oluyor...