DAP ve Ekipman Fotoğraf Galerisi

'DAP ve Ekipman Fotoğraflarımız' forumunda Be Creative tarafından 29 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,035
    @Picasso16 Tam isabet :)) Güzel set gerçekten

@moonstar Abi sesini sevdiğim icin duruyor hala satmaya kıyamadım,boyle enteresan bi sey daha bulamam heralde :) Oriolus mk2 yi cok beğenıyorum,ileride alırsam heralde yine uzun seneler kullanacagım bi iem almıs olurum.

refuserQ, moonstar ve DefinitioN bunu beğendi.
  2. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,766
    En güzelini yapıyorsun :) Uzun yıllar ekipmanlarını kullanan insanlara hayranlarım :) Oriuslus Reborn al ama ;)

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ, DefinitioN ve fosther bunu beğendi.
  3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,779
    @moonstar 700 dolarcık.Nasıl olacak :)

2. Eli

#6383 DefinitioN, 12 Ekim 2018 18:22
    Son düzenleme: 12 Ekim 2018 18:30
    refuserQ bunu beğendi.
  4. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,766
    Birşey değil ya sadece 700 dolarcık :D

refuserQ bunu beğendi.
  5. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,035
    @moonstar Yanlış anlaşılmak istemem ,herkesin bu hobiden zevk alışı farklıdır tabii.Sürekli ekipman al sat yapınca sanki bu benim dinlediğim,keyif aldıgım müziğin önüne gecıyor gibime gelıyor sanki ama farklı tatlarda denemek,araştırmak o süreç çok güzel bi süreç tabii.

Bir de neden reborn?

6. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,946
    mk2'de kasa çatlıyor. reborn'de farklı vernik kullanmışlar.

fosther bunu beğendi.
  7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,779
    @fosther Ben de Mk2 yerine Reborn bakınıyorum.MK2 olanlar çatlıyor evet.Yoksa harika bir kulaklık biliyorsun.

Şu sıra hazır elimde hakkını verebilecek kaynaklar varken almayı çok istiyorum ama fiyatlar uçuk.Alabilsem senin FX850 gibi uzun süre al-sata ara verecem.

Belki inandırıcı gelmiyor bu ama mantalitem şu ki 'Ekipman seni kendine yeterince inandıramıyorsa vakit kaybetme,sat hemen.'Yıllardır sayısız deneme yaptım zaten.

Hedefim belli.S-EM9-K10U ve -----Reborn-----Ekipman zevkimiz benzer.Sana da tavsiye ederim.Ama 700 dolar değil tabii. :)

fosther bunu beğendi.
  8. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,301
    Ben iki adet Oriolus kullandım, bu çatlak hikayesi ilginç. Taş gibiydi kullanırken ikisi de. Ama demek ki varmış bir durum. Oriolus mk2, hafızamda subbass uzama başarımı konusunda tepe noktalardan biri ve ön planda gövdeli midler olarak kalacak. Güzel çalıyordu, özellikle elektronik müzik epey keyifliydi. Erkek vokaller ise kadınlardan bir adım öndeydi hafızam beni yanıltmıyorsa. Örneğin ilk çıktığında K10 ile çok kez kıyaslanmıştı bu alet. O mu, bu mu diye arada kalan çok kişi olmuştu vs. Sonraları K10 edinip de elden çıkarmam ise çok kısa sürmüştü. Onun hafızamda yeri ise midbass olarak kalacak. Gerisi hakikaten hayal kırıklığıydı benim için. Oriolus ise daha fazla yüz güldürür, satıp tekrar aldırmıştı kendini bana o dönem :) Hızlı bir iem değil, hız arayan s-em9'dan şaşmamalı. Uzun dinletilerde ise Oriolus yorar adamı. Üstlerde de roll off vardı, kısa vurup geçerdi. Yine de her türe gidecek bir karakterde.

Oriolus Mellianus nasıl acaba. Rakam çok yüksek gerçi... Sadece bir adet inceleme gördüm hakkında. Bu kez basslara abanmamışlar.

9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,035
    @DefinitioN MK2 gercekten mükemmel bir kulaklık daha onceden konustugumuz gibi.Ben sanırım alırsam uzun süre kullanırım cünkü benim zevkime müzikal anlamda hitap edıyor.Dönüp arkama baktırmayacak bir iem.Tizlerdeki ayrımı ben başka bir iem de görmedim desem yalan olmaz.Bu ayrımı teknik anlamda değerlendirmemek,müzikal anlamda değerlendirmek gerek.Ben 2010'dan beri üyeyım hic bir zaman ekipmanın teknik beceresine bakmadım.Hep aradıgım bir atmosfer ,hep o müzikallik,hep sarıp sarmalayan bir ses oldu.Kısacası oriolus bu konuda tam keyfime göre.

Ekipman satış konusuna gelirsek gerçekten uygun bir kulaklık buuldugu zaman insan bırakmamalı onu.Şöyle anlatayım kısaca; hd650'yi 2011 ocak gibi aldım 5 sene kullandım.Bir ekipman dusununki her taktıgında insanı ayrı bi heyecanlandırsın.Ondan sonra sattım 2017 de yeniden aldım...Bu süreçte amfi veya dac alıp sattım ama hd650'nin potansiyelini ortaya çıkarmak adına olan bir uğraş.En son yolum ifi black ile kesişti.Bu ne kadar küçük bu ne dedim ama tükürdüğümü yaladım.Sanırım hd650 daha uzun seneler benimle.Ben hd650'den daha üst segment kafa üstü kulaklıklar denedim ama ''atmosferi'' bulamadım.Herkesin zevki farklıdır tabii o ayrı bi konu.Benim bütcem olsa spl phonitor bile alırım hd650'ye gözümü kırpmam bile :)) Hd650 beni gerçekten inandırdı kısacası.

10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,779
    Son zamanlarda MK2 dışında neredeyse hiçbir kulaklığı tam olarak beğenemedim.Eskilerdense sattığıma pişman olduğum ilk aklıma gelen Rock performansıyla Pfe 232 ve 3322+HD 650 kombosu.

İnan bana suan karşıma çıksa bu ikili hemen alırım.Ama ekipmanların dolar fiyatının yaklaşık 4 katına satıldığı piyasamızda 350 dolarlık HD 650 için 2000-2300 istendiği ortamda bu kulaklığı almam.1500 civarı olmalı fiyatı.

fosther bunu beğendi.