DAP ve Ekipman Fotoğraf Galerisi

'DAP ve Ekipman Fotoğraflarımız' forumunda Be Creative tarafından 29 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,714
    Ety sana gitmez hocam senin ilacın dinamik bassı başkası zor bence. :)

2. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,516
    Teşekkür ederim. Şöyle ki, kulaklık epey hızlı, ancak hız konusunda midbass ve subbassa kıyasla tizleri daha başarılı olduğu için metal ve rock müziği daha rahat kotarıyor. Yani elektronik müzik için hayır, tam olarak uygun olmaz hocam. Çünkü uzayan bir subbasstan ziyade nitelikli ama anlık vurgusu olan bir alt frekans mevcut kulaklığın karakterinde. Bir örnek daha faydalı olabilir kafanızda canlanması için.

Mercan Dede - 800 parçasının 1:20 civarı bir ritim başlar, yumruğunu indiriyor er4xr burada. Yıllar evvel fx850 almıştım ben de ve sizde mevcut sanırım, takın dinleyin, woody bir subbass olduğu için fx850 muhtemelen size daha yayvan daha bir genleşerek vururken (yayvan derken kötü manada demiyorum), etymotic'te ise yumruğu indirip uzamaya girmiyor pek, belki kafanızda canlanmıştır. Işte burada etymotic uzamasa da daha steril bir bass performansı sergiliyor. Gövde konusunda ise, yanına idsd black eklerseniz daha gövdeli bir hal alıyor kulaklık ancak udlarda etli orta frekans yerine, yine cılız olmayan fakat daha çözünürlüklü bir gövde duyuyorsunuz. Mesela Oriolus veya iSine20 net şekilde daha gövdeli iken, er4xr daha detaylı ve çok yakın midlere sahip, burada tercihler devreye girecektir diye düşünüyorum.

Bu sebeplerden dolayı ben olsam, envanterde başka kulaklıklar da bulundurup er4xr seçimi yapardım. Bunun eksiklerini diğerlerinde bulup, diğerlerinin eksiklerini etymotic verecektir. Sorunuzun çerçevesinden çıkmadan genel bir özet çıkarmaya çalıştım mesajı görünce, belki biraz faydalı olmuştur.

fosther ve refuserQ bunu beğendi.
  3. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Kafaüstü HD650, kulakiçi fx850, daha da ötesi yok, gayrı gelecek nesillere bırak arayışları :)

fosther bunu beğendi.
  4. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,568
    Uzun süredir müzikleri telefon veya kumandadan dinliyordum.

Hello World diyorum :)[​IMG]

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ, xxyx, fenrir ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  5. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,129
    @florence Valla dinlemis kadar oldum resmen.Tesekkür ederim.Basarılı bir kulaklıga benzıyor...

@zodiac_tauruss Sen oyle dıyorsan haklısın Özgür abi :)

refuserQ ve zodiac_tauruss bunu beğendi.
  6. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    132

Kablo efsane duruyor furkan hocam hayırlı olsun :)

mfya bunu beğendi.
  7. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    825
    Fostex Th900 Dekoni Fenestrated Sheepskin Pad Upgrade.. Ufak denemelere devam :)

Collapse Signature Expand Signature
    Pax, mattiadestro, mfya ve 5 kişi daha bunu beğendi.