Davulcular için IEM Tavisyleri

'Kulaklık Genel' forumunda TheDrummer tarafından 10 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. TheDrummer

TheDrummer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    KZ nin üst modellerinden birini kullananmış tecrübesi olan bir arkadaşım sahne için hiç tavsiye etmiyorum aldıktan 1 hafta sonra sattım. Sadece müzik dinlemelik kulaklık demişti. Hangi ürün olduğunu bilmiyorum ama sanırım bi 400$ civarı bişey almış yanlış hatırlamıyorsam.
    Onun da extra tavsiyesi üzerine Shure a yönelmiş bulunmaktayım. Gönül ister ki westone alayım ama bütçe kısıtlı :D :D

2. fuzun

fuzun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    Tabi ki kullananlar üzerinden tavsiyeleri değerlendirmek daha mantıklı ama internette okuduğum yorumlara göre davulcular için çok uygun bir kulaklık olduğu sonucuna varmıştım. Soundstage inin ve bass kalitesinin iyi olduğu yazılmış internette.

Bir diğer düşük bütçe seçenek ise yeni modeli ZSE. ZS3 ün farklı kasada benzer ses tipini sağlayan modeli olarak belirtilmiş.

İkisi de 10 dolar altında olduğu için bence önce bunlardan birini deneyip tatmin olmazsanız bütçenize uygun bir şey almanızı öneririm. En kötü müzik dinlemek için kullanırsınız ki gayet iyi iem ler müzik dinlemek için.

2 kişi bunu beğendi.
  3. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    usta bence sen sol böbreğini sat ve bir adet earsonics s-em9'a gir. yoksa bu araştırman ömür boyu sürecek gibime geliyor. :)

#23 zoso86, 13 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Ağustos 2017
    5 kişi bunu beğendi.
  4. TheDrummer

TheDrummer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Valla shure alacağım kişi telefona cevap vermiyor :D 1-2 gün daha sabrederim yoksa bahsettiğiniz modelleri de düşünmeye başlarım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Ağustos 2017, İlk mesaj zamanı 14 Ağustos 2017 ---
    Umut fakirin ekmeği nabalım :D

2 kişi bunu beğendi.
  5. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Audio Technica IM50, IM70, IM02 ve E40 modellerini bir arastirin isterseniz, davul monitor icin iyi olduklarini okumustum. IM serilerinin yalitimi oldukca iyi ki bu onemli olacaktir sizin icin.

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  6. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    IM02 ters U şeklinde çalıyor hocam. Vokal çok önde, detay ve ses temizliği çok yüksek. Arkadaşın işine yarar mı bilmem. Çünkü o ses imzası herkese göre değil.

2 kişi bunu beğendi.
  7. TheDrummer

TheDrummer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    zoso86 nın da bahsettiği gibi genelde ters U veya V şekilde çalışan tipler onlar. Ayrıca Shure SE215 in Special Edition olanından aldım 2.el 1-2 gün içerisinde elime ulaşır. Sahnede deniycem bakalım normal se215 e göre bass karakteri bir tık daha yüksekmiş. Deneyip görücez :)
    Beğenmezsem satar başka bakarım. :)

2 kişi bunu beğendi.
  8. TheDrummer

TheDrummer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Arkadaşlar bugün elime geçen Shure SE215 Special Edition modelini önce telefonda müzik dinleyerek daha sonra stüdyo da mikser e bağlayıp davul çalarak denedim. Sonuçtan oldukça memnunum. Kulaklığın special edition olması bass ları biraz güçlendirilmiş hali oluyor. Normal versiyonuyla da bir karşılaştırma yapma şansım oldu ve arada bariz bass farkı olduğu ap açık ortada. Basshead olan arkadaşları pek tatmin etmeyebilir lakin eğer sahne alıyorsanız ve özellikle davul çalıyorsanız düşük bütçe ile sahip olunabilecek son derece etkili ve doğru referans monitör olduğunu söyleyebilirim. Şahsım adına çok memnun kaldım. Görüşlerim bu yöndedir. :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Ağustos 2017, İlk mesaj zamanı 16 Ağustos 2017 ---
    Arkadaşlar bu kulaklıkların değişen kabloları hakkında bilgi verebilecek olan var mı aranızda ?
    Hangi materyal kullanılmalı ne kadar performans değişir kaç paradır türkiyede kimden nereden temin edebilirim vs..vs..

9 kişi bunu beğendi.
  9. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,369
    se215 için orijinal kablodan başka kabloya geçişte büyük kalite farkı yaşayacağınızı düşünmüyorum. ama hatırladığım kadarıyla special edition'un kablosu normalinden daha kısaydı belki o sorun yaratabilir

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  10. TheDrummer

TheDrummer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    peki bu kaliteli kablo seçeneklerini nerelerden temin edebilirim türkiyede satışı kimler tarafından yapılıyor. yada site içerisinde böyle satış yapan var mı ? Hiç bilgim yok bu konuda nelere dikkat etmeliyim ?

11. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    kablo'dan ziyade kaynak çok etkiliyor sound'u.. iyi bi dap'la kullanırsan şok yersin. ben bu kulaklığı daha önce hiç dinlememişim dersin. yalnız keşke bunu sana demeseydım şimdi dap soruları gelmeye başlar :) neyse usta sen forumu iyi kurcalarsan aradığın soruların yanıtları bulabilirsin. yalnış anlama ama soru sormanın sonu yok.

8 kişi bunu beğendi.
  12. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Kulaklığınız MMCX pinli. Piyasada yaygın olarak kullanılıyor bu tip pin. Kablo tiplerinin de sese ayrı ayrı etkileri var. Ekipmanlar konusunda deneyim kazandıkça duymak istediğiniz ses karakterine göre kablo arayışına başlarsınız acele etmeyin.

2 kişi bunu beğendi.
  13. TheDrummer

TheDrummer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Tam aksine dap sorum gelmez çünki ben bateri çalıyorum ve kulaklığı sahnede kullanmak için aldım. Mixer e bağlayıp kullanıyorum yani :D

14. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    iyiymiş :eek:k

15. TheDrummer

TheDrummer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    bu arada site içerisinde kullanılan bilmediğim bir sürü terim var az önce kullandığınız DAP terimi gibi. Bunlar için site içerisinde bir terim sözlüğü gibi bir şey mevcut mu ? Konuları okurken hiç bir şey anlamıyorum :D :D

16. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Klimamız mevcuttur. http://www.techno-fi.net/forum/konu...ız-ekipmanlarla-ilgili-terimler-sözlüğü.1606/

Ayrıca rehberlerin olduğu o bölümün konularını okumanızı tavsiye ederim.

3 kişi bunu beğendi.
  17. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801

18. matt_wayne

matt_wayne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    Güzel müzikler yapmanız dileğiyle. Kulaklığınız hayırlı olsun.

2 kişi bunu beğendi.
  19. TheDrummer

TheDrummer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Çok teşekkür ederim. Şu anda kablo arayışı içerisindeyim. Daha iyi bir kablo almak istiyorum lakin fiyatlarda çok yüksek. Nerden ucuza bulabilirim ki onu araştırmaktayım:cool:

20. TheDrummer

TheDrummer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Arkadaşlar herkeze tekrar merhaba.
    Aldığım Shure SE215-Special Edition kulaklık malesef ki replika çıktı ve sağ kulaklık dün akşam sahne sırasında bozuldu ve çalışmıyor. Kablo değişimini denedim fakat sonuç aynı. Şu an aldığım kişiye lanet okumaktayım. Tekrar kulaklık tavsiyelerinizi alabilirim. Sıfır almayı planlıyorum artık. 2.el elektronik cihaz alınmaz mantığını bir kez daha doğrulamış bulunmaktayım. Ayrıca epey sinirliyim.:kafa: