Detaylı ses için 100$'a Ad700x önerir misiniz?

'Kulaklık Genel' forumunda Nameless44 tarafından 7 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Nameless44

Nameless44
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Geçen yıl kulalık almaya niyetlenmiştim ancak bazı olaylar sonucu mümkün olmadı. Şuan xiaomi in ear (hybrid) pro hd kullanıyorum 32ohm empredansı 20hz-40khz desteği var. 1 yıldan fazladır Audio Technica ad700x almaya niyetliyim. Şuan amerikadan gelecek bir tanıdığım aracılığıyla amazondan 100$ alacağım. Arkası açık ses sahnesi geniş ve bir çok öneren olduğu için AD700x'e yönelmiştim. Yanında zalman zm1 mic alacağım daha iyi ucu takılabilir mikrofon öneriniz varsa alabilirim. Kulaklığı kullanım amacı evde fps tarzı oyun oynamak nightcore tarzı müzik dinlemek ve diğer dinlediğim müziklerde enstürmantal ve vokal düzeyinde detaylı ses elde etmek. Türkçe bir inceleme yorum pek yok o yüzden mecbur soruyorum.

Sorularım
    Yıl 2017 oldu kulaklık çıkalı kaç sene olmuş daha iyi bir model öneriniz var mı?
    Kulaklarım orta-küçük boyda bu kulaklık kulağımı içine alır mı? Son kullandığım kulaküstü kulaklık dandik çakma beats wirelessdı kulak kepçeme olabilecek en büyük uyumsuzluktaydı 2dk kullandığımda işkence oluyordu 2 saatten uzun kullanımda rahatsız eder terletir mi?
    Kulaklığın empredansı 38 ohm diye biliyorum telefonla, anakart onboarduyla, macbookla besleyebilirim herhalde değil mi?
    Ses sahnesi konusunda daha geniş modeller daha detaylı ses veren ürünler neler var?
    Oyun için bile gaming kulaklıkların pratik olmadığını düşünüyorum haksız mıyım?

2. Nameless44

Nameless44
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Amfi sonraki aşama şuan iyi bir headphones ile başlamak istiyorum. Giriş-orta Kulak içi ile bir yere kadar oluyor. Amfiye girersem dac/amp'tır ses kaydıdır şu dur bu dur iyi bir masrafa girmem gerekir aşama aşama gideceğim.

3. sallanansandalye

sallanansandalye
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    184
    Kulaklığı bir seneye yakın kullandım. Kapalı tip metalik mavi olan modeliydi. Sesi fiyatına göre oldukça iyiydi.
    Kötü yanlarını yazayım siz karar verin.

Mid seslerde cılızlık var.

Kablosu çok uzun, bilgisayar başında ya da amfiye bağlı şekilde, sabit konumda kullanabilirsiniz. Telefona-dapa bağlayayım, müzik dinleyeyim olayını pek yapamazsınız. Sadece bilgisayar başında kullanacaksanız kablosunun uzun olması sizin için avantaj olabilir.

Kulaklığın kupaları rahat ve kafaya baskı yapmıyor ama kulaklığı kafada tutmak zor. Kulaklığın taç kısmı gereksiz büyük.

4. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    Bir de kulağı tam olarak içine almıyor. En azından benimkini :eek:k

5. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,507
    O mavi farklı yahu :) Biri kapalı olan A serisi,biri açık olan AD serisi..

Benim fikrim uygun olacağı yonunde.Ancak 100 doların 350 lira ettiği su günlerde biraz daha üzerine ekleyip Sennheiser hd598 gibi bisey almanız..

2.el de cok gorunuyor 400-450 liraya.

6. sallanansandalye

sallanansandalye
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    184
    Açık olan versiyonu hiç dinlemedim, ama ses karakteri genel olarak aynıdır diye düşünüyorum. Taç kısmı ve kablo aynı. Kimse cevap yazmayınca yardımcı olayım diye mavi olanın özelliklerini yazdım.

7. Nameless44

Nameless44
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ürünü sipariş ettim haziranın 15i gibi elimde olacak. Kısa bir inceleme yazarım.