E12? X3? DX50?

'Amfi' forumunda metinus93 tarafından 11 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. metinus93

metinus93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Merhabalar. İmzamda da yazdığı üzere elimde bir adet İpod 5g 60gb bulunmakta.

Ancak yakın zaman edindindiğim bir tecrübeden dolayı aslında baya yetersiz olduğunu anladım.

İpod benim için kötü bir dap değil bu yüzden onu bir kenara atmak istemiyorum.

Sizce ipod' umun yanına bir e12 mi almalıyım yoksa x3 ile dx50 den biri üstüne mi yoğunlaşmalıyım?

Maddi imkanlarımı göz önüne alınca e12 bana çok mantıklı geliyor hemde şuan forumda bir adet satışta e12 var, aslında x3 ve dx50 de var :b

Bu üç seçenek arasında baya kararsız kaldım yardımlarınıza muhtacım ;D

İyi forumlar :love:

2. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Ipod'un nesinden memmun değilsiniz?

Collapse Signature Expand Signature
  3. metinus93

metinus93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Sesinden bir şikayetim yok tek sıkıntım empedansı yüksek kulaklıkları sürmekteki başarısızlığı. Yakın zamanda dt1350 dinleme fırsatım oldu ve ben yeteri kadar ses alamadım.

Elimde bir adet babamın sahip olduğu vintage kulaklık var 150 ohm ve onu.. tabiki hareket bile ettiremedi :)

4. metinus93

metinus93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

5. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Tek dert bu ise bir adet LOD ile E12 keser gibi duruyor. Hatta ipodu satıp yerine alınan DIYmod artı E12 de daha şahane oluyormuş okuduğum kadarıyla.

6. metinus93

metinus93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Bendeki ipod' u kimsenin alacağını sanmıyorum, kozmetik olarak on üzerinden en fazla 6 alır. Kendisine pek iyi baktığım söylenemez :kafa:

peki bu üç setup arsında ki kazançlar ve kayıplar ya da artılar ve eksiler neler olur ?

Tabi kulaklıkları sürebilmek istiyorum ancak tek derim bu değil tabi ki :)

7. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Bu konuda tavsiyem X3 ve DX50 incelemelerini okumanız. Yaklaşık aynı kalitede, birbirine göre artı ve eksileri olan ve ses karakterleri bir miktar ayrılan iki cihaz. Bence seçim yapmak için 2 soru sormalısınız kendinize: upgrade işlemine devam edecekmiyim ve dinlediğim medya yeterince kaliteli mi. Bu sorulara cevabınız evet ise X3 veya DX50'ye bakın derim.

Seçenekler arasındaki performans farkı benim için fiyatlarıyla aynı derecede (benim cihazlarımla). Benim için E12 üzerine 100 dolar civarında daha verip aldığım X3 bu fiyatı rahatlıkla hakediyor, sadece performans olarak bile düşünürsem. Birde üzerine harici DAC ve DSD kabiliyeti bonus gibi.

8. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Dx50 sakin düşünmeyin. Benim ipod classic 7g den daha kötü surdu senn hd25 i.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. orhun5454

orhun5454
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    27
    Bir yanlışlık olmalı , dx50 kesinlike ipoddan çok üstün bir dap . Nasıl böyle bir kanıya vardınız , yani bu kadar kesin konuşabilmenizden bahsediyorum .

Bu arada sizin ilacınız e18 olabilir , fakat forumda 2. el yok fakat 0 almak isterseniz fastfalcon isimli üyemiz satışını yapmaktadır .

10. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    561
    Diymodla E12 cok koyu olabilir. Hatta boguklasabilir, can sikabilir.

Aklinda olsun :)

11. metinus93

metinus93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    DX50'de DSD kayıtları çalıyor diye biliyordum?

E12 ile diğer cihazlar arasında kalmamınn nedeni biraz teknik faktörler ve aldığım zaman uzun süre kullanacağımı ve cihaz günceleme yapamayacağımı göz önünde bulundurmam.

Aklıma takılan teknik faktör ise cihazların çıkış güçleri
    E12: 32ohm/880mW

X3:Output Power 1 > 540 mW@16Ω
    Output Power2 > 270 mW@32Ω
    Output Power3 > 30 mW@300Ω

DX50:
    Output Level: 1.2V(Low gain), 1.7V(Mid gain), 3.1V(High Gain)
    S/N: -103dB +/-3dB(Low gain), -106dB +/-3dB(Mid gain), -108dB +/-3dB(High Gain) (32ohm Load)

Ulaşabildiğim veriler bunlar ve anladığım kadarıyla E12 daha yüksek çıkış veriyor. Yüksek sesle müzik dinlemeyi çok seven biriyim :) E12' yi bu 'çelişki' ye katmamın sebebi de bu.

Eğer DX50 ve X3 daha düşük çıkış veriyorsa E12' den hangisi daha fazla çıkış veriyor onu çözemedim.

incelemeleride okudum ve çoğu kişinin tercihi X3 yönünde. Tam bir çıkmazdayım. Sizleri çok uğraştırdıysam kusuruma bakmayın.

12. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Benim bildiğim o model ipod dan dijital çıkış alınamıyor, E18 mantıksız olur bu durumda... Yada öyle değil mi? :deli

Edit: Ben X3 sahibi olduğum için o şekilde yorum yaprım, DX50 de yok anlamında değil :)

Güç ses seviyesinden çok genelde sürülmesi zor kulaklıklar için kritik oluyor. Sizin kulaklığınızın özelliğini bilemiyorum ama örnek vermek gerekirse X3'ün high gain modu E12'nin low gain çıkışına yakın volume veriyor. İki cihaz da HE-400 kulaklıklarımı çok yüksek seviyelere kadar sürebiliyorlar.

13. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,804
    iPodunuz ABD çıkışlı mı acaba?

14. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Evet abd çıkışlı

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,804
    O zaman dx50'nin kulaklık çıkış gücü yeterli değil bir hifi cihazı olarak, benim Classic de ABD çıkışlı ama X3'ün çıkış gücü yaklaşık %30 daha fazlaydı.

16. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Dx50 classic'ten çok daha güçlü bir cihaz hem ses seviyesi olarak hem de güç olarak. Bence biryerlerde bir yanlışlık var.

e18 için de sadece amfi olarak kullanılacaksa gereksiz olur e 12 varken. Ancak amfisi de açık karakterliyse ve istenen buysa o zaman tercih edilmeli diye düşünüyorum.