EarSonics S-em9 Universal Referans İem

'Haberler' forumunda bakieryigit tarafından 14 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Frank Lopez CEO/founder of EarSonics (France)
    announcement of the new flagship S-EM9

Ürünün ilk canlı görseli videoda görülebilir. Earsonics firmasının Ceo ve Kurucusu Frank Lopez in yaptığı kısa tanıtım videosu.

Fransızca bilen varsa çevirisini de yapsın :)

Dimitri Trush kendi çekmiş sanırım.

Collapse Signature Expand Signature
    #61 bakieryigit, 10 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Kasım 2015
  2. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    821
    Dimitri reis izlettirmişti bize, o büyük kanaldan güzel bass vermesini temenni ediyorum :) almıcak olsamda heyecanlandım şimdi...

2 kişi bunu beğendi.
  3. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975

• S-EM9
      3WAY / 9 DRIVERS
      Discover how the music was recorded…

Sensibility: 119 dB/mW
    frequency response: 5 Hz -20 kHz
    DCR: 38,5 ohms
    Driver: 9 drivers with 3 way crossover

Ses imzası Earsonics S-em9 ;

Ses imzası Earsonics Velvet ;

sub , bass ve low mid noktasında s-em9 velvetin balanced modla aynı görünüyor , Midler velvetin 3 moduna göre daha alt seviye de gibi grafiğe göre high midler yine balanced mode'a yakın treble noktasında balanced ve warm ile aynı görünüyor.

Earsonics S-em9

http://www.earsonics.com/en/audiophiles-earphones/s-em9-2/

Earsonics Velvet

http://www.earsonics.com/en/premiums-earphones/velvet-2/

#63 bakieryigit, 11 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Kasım 2015
  4. Vordhosbn

Vordhosbn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    482
    Dahil olmak için son gün ne zaman ? Önceden kapora gibi birşey bırakmamız gerekiyor mu ?

5. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,015
  6. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Selam en son karar tarihi ne zaman?

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Dimitriyle dün konuştuğumda ilk parti için stok olarak 25 unitten preorder olarak 22 sini sattığını söylemişti , bugün beklediğim maille bende ilk partiye gireceğim. Sonrası büyük olasılık 2. partiye dahil olacak ama bir sayı vermemiz de gerekiyor Dimitri'ye , şuan S-em9 alacak 5 kişiyiz. Kesin alacaklar belirtirse bu aralar iyi olur.

8. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Earsonics kadar rezalet bir müşteri hizmetleri anlayışına sahip firma görmedim. Daha doğrusu adamların müşteri hizmetleri yok. Gün aşırı mail gönderirsiniz, tek bir tanesine dahi yanıt alamazsınız. Bilindiği gibi Earsonics'in malzeme kalitesi tuningine kıyasla çok aşağıda. Hani ses harika fakat housing işçiliği zayıf. Dedim benim Velvet'i bir göndereyim, milimetrik de olsa açık var kasada, Velvet sahipleri incelesin göreceklerdir büyük ihtimalle, bilinen bir mesele zaten değiştirip yollasınlar yenisini istedim.

Deseler ki, 2 ay sonra kafamıza eserse geri göndereceğiz, ona da razıyım ama adamlardan haber almak mümkün değil. Bunu da buraya bilin diye yazıyorum.

7 kişi bunu beğendi.
  9. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    821
    Bu firma babadan zengin galiba :)

10. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Ben de SM64 için detaylı fotoğraf çekip mail göndermiştim. Hiç cevap gelmedi.

Fransızlar işte :) Arasak Fransızca isterler kesin zaten. Bunlardan custom yaptıranlar ne çekiyordur kimbilir :)

3 kişi bunu beğendi.
  11. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @florence kasanın üstünde açıp sıkmak için vida var , saatçi vidalarından alıp açıklık birleşme yerindeyse sıkıştırabilirsin. Öyle birşey mi ?

12. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Şahsi kanaatime göre belirli bir etiketin üzerinde satılan her kulaklık için ömürboyu garanti verilmesi lazım. Örneği var mı başka sektörlerde? Var.
    Etymotic ve Meeaudio gibi bazı firmalar bozulan ürünler için ucuz fiyattan sıfırlama imkanı veriyor ama o da yetmez.
    Dünyanın parasını verip aldığın iem'in kasası çatlayacak ve muhatap bulamayacaksın. Bulsan da sana kestiği cezaya razı olacaksın.
    Olacak şey değil.

3 kişi bunu beğendi.
  13. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Bombe var gibiydi, kullanılan malzeme kalitesiz ve ince plastik olduğu için tam anlamıyla kapalı değildi. Olay aslında birleşme yeri ya da bitiş yeri değil, benimkisi "al bunu, işçiliği de hak ettiğini göster öyle teslim et" demek. Üstelik bunlar son aşamada el yapımı iemler. Velvet harika bir ses kalitesine sahip dediğim gibi, ona şüphe yok.

14. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Madem linç başladı ben de katılıyorum :D Fransızların ürettikleri malları pek almam parfümleri dışında :D arabaları mesela, kağıt resmen kaportalari. Ufacık kazada hurda olma ihtimali var.

Büyük konusmamak lazım ama isterlerse dünyanın en iyi kulak ici kulakligini uretsinler yine de o rezil malzeme kalitesi ve işçilikten dolayı asla ürünlerini satın almayacağım bir firma earsonic. Müşteri hizmeti de olmaması artı bir neden olsun.

15. postgres

postgres
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    123
    Hocam araba olayı aslında bahsettiğiniz gibi değil tam olarak maalesef ülkemizde renault' un ürettiği bu esnek malzemeler kağıt muamelesi gördü ama diğer araçların sac veya daha spesifik alaşımlarından daha pahalı ve daha iyi darbe emen bir malzeme var orada, fransız otomotiv sektörü başarılı bir sektördür her yönü ile ama diğer konularda yazının altına bende imzamı atarım.

2 kişi bunu beğendi.
  16. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam. Ülkemizde fransız arabası dendiğinde akla kağıt geldiği için ben de ona uymusum:) Alman arabası dışında hiç kullanmadı peder bey o yüzden bilmiyorum ama bir olay yaşamıştım babamın arabasıyla anlatayım :)

Arabayı park etmiş markete girmiştim. Önümde de kamyon vardı. Şu toptancı kamyonlarindan. Markette sigara alırken güm diye bir ses geldi. Aha dedim benim araba gitti :D arkadaşlarım da içinde beni bekliyordu. İnanır misiniz koca kamyon geri geri kaportanin üstüne çıkmış olmasına rağmen ufacık incilme vardı. Yani dikkatlice arabayı incelemedigin sürece görmen imkansız olan bir parmak boyutunda eziklik. Hatta kamyoncu korkudan pasta-cila ile halledilir bu demişti. Şimdi düşünüyorum da bir fransiz arabası mesela citroen olmuş olsaydi ne olurdu.

Not : kamyon daha fazla hasar görmüştü bizim arabadan :D

2 kişi bunu beğendi.
  17. postgres

postgres
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    123
    Valla konuyu daha çok kirletmeyelim istersen özelden konuşalım ama sanırım aynı parametrelerde sonuç çok değişmezdi be hocam :D

https://www.youtube.com/user/iihs şuradan alman araçlarının aslında o kadarda başarılı olmadıklarınıda görebilirsin.:angel:

2 kişi bunu beğendi.
  18. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Aynen konuyu kirletmeyelim :) O halde şimdiden kulakligi alacak arkadaşlara hayırlı dinlemeler dileyip kaçiyorum.

19. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Bugün ;

Musica Acoustics Japan
    Dimitri Trush'a Earsonics S-em9 için ödemeyi geçtim arkadaşlar , 1 saat önce falan ödeme için paypal linki gönderdi.

Dolar bazında ödemeyi gerçekleştirdim ama banka TL çevireceği zaman paypalın çevirdiği fiyat gibi bir fiyatlandırma yapıyor , yine de dolar olarak ödedim.

2560 eklentisini görüntüle

2561 eklentisini görüntüle

2562 eklentisini görüntüle

1 TL = 0,33469 ABD Doları imiş buradan dönüşüyor yani 1252 Dolar gibi birşey yapacak , TL çevirmeyi çok yüksek yapıyorlar malesef , paypalın sistem bu bundan kaçış yok..

1. Parti ye girmiş bulunuyorum , 20'sinden sonra Dimitriye ilk parti geldikten sonra ürünü kargolarlar sanırım , son durum bu şekilde..

Düşünenler liste için adını yazdırsın.

3 kişi bunu beğendi.
  20. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    386
    Paypal ayarlarda kuru değiştirme , hangi birim ise öyle kartıma yansıt gibi bir seçenek var. Onu seçerseniz kaç dolar gönderirseniz direkt onu kredi kartına yansıtıyor. Banka kendi kuru üstünden tl ye çeviriyor.