Earsonics VELVET [Kullanıcı Kulübü]

'Kulaklık Genel' forumunda Synthyss tarafından 24 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Ebay

Collapse Signature Expand Signature
  2. zalman_1

zalman_1
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Arkadaşlar benide aranıza alın velvet diyorum başka birşey demiyorum :)

3. zalman_1

zalman_1
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Velvet kullanan arkadaşlar,bir konuda tavsiye istiyorum dap olarak x5ıı var ve bass sevdiğim için x5 in basları bana hafif sert geliyor bassları gümbür gümbür duymak için ne tür bir dap önerirsiniz?

4. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,963
    dap'dan ziyade basları gümbür gümbür veren ibasso it03 düşenmek daha mantıklı..

2 kişi bunu beğendi.
  5. zalman_1

zalman_1
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    iem den memnunum astell 300 düşünüyorum acaba onunla güzel ikili olurlarmı.Bass ta astell 300 nasıldır acaba

6. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    344
    AK 300 sıcak çalan bir dap. Bass anlamında Velvet'in warm mode da güzel bir sunumu olacağını düşünüyorum.

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    822
    Sansa clip+ ile birlikte efsane çalan bi kulaklıktır kendisi , ahh ahh zamanım olunca hemen alıcam bir daha...Öylesine yazayım istedim...

2 kişi bunu beğendi.
  8. zalman_1

zalman_1
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Bende öylesine teşekkür ederim
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 21 Mart 2017, İlk mesaj zamanı 21 Mart 2017 ---
    Teşekkürler hocam cevap için.Sanırım siz kullanıyorsunuz bu ikiliyi

9. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    822
    Kulaklığın hakkı bana göre stok uçlarla alınıyor , elimde başka uçlar var onlarla kıyaslama imkanım oldu , söylenmiş olabilir ama hatırlatayım dedim .... Heyecan hissi diğer uçlarda eksik kalıyor

#129 elektronik müzik, 18 Mayıs 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Mayıs 2017
  10. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Ne ruzgarlar estirmisti bir ara Velvet... :popcorn

11. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    822
    v2 'yide görsek bu forumda ne iyi olur :)

12. tbone

tbone
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    195
    Merhabalar. Beni de Velvet kullanıcıları arasına ekleyebilirsiniz.

Velvet öncesi IEM geçmişim Audio Technica IM70 ve Rha T20i'den oluşuyor. Bu bağlamda ilk BA ve high end kulaklık deneyimim. Dolayısıyla karşılaştıma ya da çok derin bir inceleme yapabilecek pek bir tecrübem yok. Zaten forumda iki ayrı başlıkta detaylı ce çok güzel incelemeler yapılmış. Yine de izlenimlerimi paylaşmak isterim.

Şu anda cihazı iBasso DX80 ile kullanıyorum. Açıkçası dinledikçe kulaklığı daha çok seviyorum. Enstrüman ayrımı ve çözünürlük üst seviyede. Sahnesi yatay da dikey anlamda oldukça geniş. Bu bağlamda çok ferah çalıyor. Şu anda Kenny Burrell dinliyorum ve sanki bir Jazz klubünde geniş sahnenin ortasına 5 metre uzaklıkta bir masada oturuyor gibiyim. Gitar sahnenin solunda hemen önde, biraz arkasında kontrabas konumlanmış. Davul sağda arkada, alto saksafon sahnenin ortasında solo çalıyor. Harika.

Alışamadığım tek yönü vokalleri fazlasıyla arkada konumlandırması. Vokal ağırlıklı parçaları "Tight Mod"da dinleyerek bu sorunu nispeten azaltabiliyorum.

Hemen her tür müzik türünü dinlediğim için Velvet'in üç farklı modu olması benim için hayat kurtarıyor. Daha önce de yazılmış, Rock, Blues ve muadilleri için Tight Mod, Jazz için Balanced Mod ve elektronik müzik için Warm Mod en iyi sonuçları veriyor.

Baslar çok doğal ve inebildiği kadar derine iniyor. Ziller tam yerinde kesiliyor. Roll off veya fazla uzama yok. Özellikle swing dinlemek çok keyifli.

Velvet'i stok uçları, Comply, Sony Hybrid, Spinfit ve RHA Dual Density uçlar ile denedim. En iyi sonuçları RHA'lar ile aldım. Spinfit, fit olarak en rahat olanı ancak alt frekansları olumsuz etkiliyor. Comply'ları zaten spor veya yalıtım ihtiyacı dışında hemen hiç kullanmıyorum. Bence tüm frekansları olumsuz etkiliyor. RHA ve stok double flange uçların performansı bence çok yakın. Double Flange'lerin yalıtımı biraz daha iyi ancak RHA ucun sahne ve tiz performansı daha üstün.

Benim için, tecrübe azlığımı göz önüne alırsak, konuşmak için belki biraz erken ancak IEM arayışımı sonuçlandırmış olabilirim. Özellikle çoğu müzik türünde iyi performans verebilmesi bu düşüncemi pekiştiriyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

13. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    822
    Kulüb canlanalım biraz .... Stok kablo yerine ne almalıyım? o_O

14. sonkullanici

sonkullanici
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Yukarıda adı geçmiş o yüzden buradan sorayım dedim. Velvet ile it03 karşılaştırması yapabilen oldu mu. Elektronik müzik seven, bassi onemli olan ve totale baktığımızda hangisinden keyif aldınız

@elektronik müzik

15. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    822
    İt03 kullanmadim hic ...

sonkullanici bunu beğendi.
  16. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,866
    Her ikisini de kısa süreli birkaç kez dinledim. Elektronik için bence it03 daha keyifliydi, özellikle de basslarda. Lakin ben şahsen farklı türlerde de zevk alabildiğimi hatırlayarak velvet tercih ederim.

Velvet farklı bir kulaklık. Seveni çok seviyor, sevmeyeni nefret boyutunda :)

E bir de fiyat kısmı var...

sonkullanici bunu beğendi.
  17. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,768
    Ben tercihimi velvet den yana kullanıyorum bu durumda...it 03 e göre velvet biraz daha uzaktan sesleniyor. Sahne daha rahat ve geniş. Kişisel olarak velvet diyorum..

sonkullanici ve mfya bunu beğendi.
  18. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    822
    Canlanalım birazcık, velvetime yeni kablo alacağım kısmetse, kendin pişir kendin ye mantığıyla kablo alıp uğraşsam mı? :cool:

@Synthyss Yağız buluşmada bana gösterdiğin kablonun detaylarını ilk mesajına ekler misin? O kablo mutlaka denemeli

19. hikkk

hikkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Konu güncel iken buradan sorayım istedim.

İlk mesajda RHA dual density tips 'in bas ve tizlerde iyileşme yönünde etki ettiği söylenmiş. Peki bu yalnızca Velvet için geçerli bir durum mu yoksa uçların genel karakteri mi bu yönde? Ona göre sipariş edeceğim açıkçası.

20. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,768
    Velvet baslarda güçlü olduğu için stok duble flange uçlar en iyisi. Güçlü olan basi yükseltmek manasız olur .kablo yükseltmesi yapılırsa da bence %40bakir %60gumus iyi sonuç verir..

mfya ve elektronik müzik bunu beğendi.