Earsonics'ten yeni bir IEM: Velvet

'Haberler' forumunda MikePortnoy tarafından 30 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Flange uçlar benden uzak olsunda gerisini hallederiz , westone uçlarını takarsak bana uyar ...

Collapse Signature Expand Signature
  2. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Head-fi'den iem inceleme listesiyle meşhur "Joker"in incelemesine alttan ulaşabilirsiniz;

Joker daha çok tiz kulaklıkları seven birisi bu yüzden inceleme de ona da dikkat etmek gerekiyor. İncelemenin genelini tiz moduna alarak yapmış kendisi zaten :) yine bası güçlü bir kulaklığa ses kalitesi olarak 9.4/10 vermesi zaten yeterli benim için.. Bası sevmeyen birinden bu oranlarda puan alması güzel.

http://theheadphonelist.com/headphone_review/earsonics-velvet-in-ear-earphone-review/

baya bir kulaklıkla karşılıklı kıyaslama yapmış.

Bu arada Westone STAR tips'ler rahatlıkla kullanılabilir extra kullanmak isteyen olursa , bende bakacağım duruma göre alırım.

Amazondan Tr'ye satışı var ; http://www.amazon.com/gp/product/B0...=as2&tag=thehealis-20&linkId=OQASUHUIO5U7LPD5

Yada Joker şunu tavsiye etmiş: MEElec M6 double-flanges: http://www.meelec.com/MEElectronics_New_M6_Double_flange_Eartips_p/tipset3-bf35n-mrg-cl.htm tips isteyen 4 dolara bunlara da bakabilir.

Ben asıl altın-gümüş kablolarla değişim fark eder mi onu merak ediyorum , Audiominor kabloyla olmadı denemek isterim bakalım , duruma göre alabilirimde kendisi Ankaradaydı sanırım.

@elektronik müzik konforu bende deneyerek göreceğim , kulakiçim benimde çok büyük değil ama head-fi de de kulakiçi küçük kişilerin sorunsuz kullandığını gördüm , umarım fit olur.

3. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    All three of the Velvet’s sound settings have significantly higher than average bass impact (especially for a BA earphone) and a nice balance of mid-bass and sub-bass. Compared, for instance, to flatter IEMs such as the InEar StageDiver SD-2 and Shure SE535, the Velvet sounds warmer and offers more bass depth and impact

Hımmmm sd2 nötr kabul ettiğime göre ve yukarıdaki joker'in cümlesinide referans alırsak velvet nötr değil :evl

#63 elektronik müzik, 15 Haziran 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Haziran 2015
  4. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @elektronik müzik, Elektronik müzik dinliyorsan illa biraz bass olmalı kulaklıkta :) nick-beklenti uyumsuzluğu yapma :) , şaka bir yana tight modda bas seviyesi baya düşüyor , beklentilerini karşılacaktır diye düşünüyorum. Joker % bass dinleyen birisi şahsen dinlemeden bass anlamında çok dikkate alma derim.

Dikkate alınacaksa şu cümlesine bakmalı, sonuç kısmına yönelik ;

Pros: potential end-game IEM for warm and smooth sound, detachable cables
    Cons: N/A

2 kişi bunu beğendi.
  5. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    tight modunda dengeli ses geliyorsa no problem , zaten bu yüzden bu kulaklık ilgimi çekiyor ,ayarlanabilir olması ... Bass çok severim özellikle woofer etkisi veren baslara bayılırım ... Dengeli ses istememim sebebi her türde sıkıntı çıkarmaması için ...

6. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @elektronik müzik Obsidyen (Aytaç) ürünü balance modda dinlediğini , tight da bass seviyesini düşük bulduğunu söylemişti ki grafiğine bunun head-fi de denk gelmiştim , istediğin orandadır diye düşünüyorum , bass hepsinde yüksek olsa zaten 3 farklı modun ne anlamı kalır.

Bu arada ürünün kargosunu gün içinde bekliyorum , Ankaraya yola çıktı. Yurtdışından almayı düşünenler için bir yol olsun diye kargonun geliş sürecini ups'in ağzından inceleyebilirsiniz. Ben sadece ups'in brokerına gümrük işlemlerini yaptırmadım ek masraf çıkmasın diye :) gümrükçü arkadaşı olması güzel insanın :evl , orada ek işlemler o yüzdendir.

bu Türkiye'ye giriş işlemlerini gösteren fotoğraf, alttaki sonraki işlemler;

6 kişi bunu beğendi.
  7. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Evet arkadaşlar ürünü bugün teslim aldım , 1-2 fotograf ekliyorum.

16 kişi bunu beğendi.
  8. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Hayırlı Uğurlu olsun :eek:k İçim eridi resimleri görünce :) Güzel bir burn-in'den sonra sizin de izlenimlerinizi beklerim ;)

2 kişi bunu beğendi.
  9. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Teşekkürler @moonstar :eek:k

Burn-in istiyor kesinlikle cihaz , ilk dinlediğimde cihazda bass beklentimin altındaydı baya şimdi 2-3 saattir dinliyorum ciddi fark ettiğini düşünüyorum. Bir 50-60 saat kullanıyım , kablolar kendine gelsin birşeyler karalıyacağım. Çok temiz sesi var onu söyleyim :)

Bu arada kulaklık kulağıma tam oturdu diyebilirim baya fit oldu. Sadece küçük uçları kullanıyorum ondan da tek çift var ilerde bir uç almam gerekecek gibi görünüyor.

4 kişi bunu beğendi.
  10. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Çok güzel görünüyor, güle güle kullanın! Süper bir setup olmuş bence (iphone'a daha uzun kablo lazım ama :D). Kutu içerik filan çok kalite duruyor. Kulaklıkların yakından iyi kalite resimlerini çekip koyabilirseniz çok makbule geçer.

2 kişi bunu beğendi.
  11. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @dulty sağolasın , teşekkür ederim , iphone'da da sıkıntı çıkarmıyor ya kablo :) sorun olmuyor. Yakından çekip eklerim tabii , gündüz vakti çekmek lazım :) , bu arada küçük uçtan standarta uca geçiş yaptım biraz önce , ciddi anlamda bass olarak geri döndü :) uçun etkisi baya fazla arkadaşlar. Standart ucu kullanmaya alışacağım kesinlikle sesden ödün veremem , o uç da rahatsız etmiyor zaten baya yumuşak.

12. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Hayırlı olsun Güle güle kullanın, detaylı resim ve izlenimleri bekliyoruz :)

2 kişi bunu beğendi.
  13. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Hayırlı olsun çok güzel görünüyor setup :)

2 kişi bunu beğendi.
  14. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    Hayırlı olsun çok güzel görünüyor.

2 kişi bunu beğendi.
  15. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Hocam hayirli olsun cidden sahane gorunuyor. Benim de ilgimi ceken bir cihazdi hem ses karakterinden dolayi hem de kaliteli ses icin kulakligin icine dusunmeden BA tikmanin dogru bir yol olmadigini savundugum icin.

2 kişi bunu beğendi.
  16. Submariner2

Submariner2
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    488
    @ bakieeyigit , keyifle kullanın , burn-in sonrası inceleme , gözlem ve yorumlarımızı merakla bekliyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  17. tmert0

tmert0
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Hayırlı olsun kutu da canavarmış. Elektronik müzik için çok idealmiş bir an evvel incelemenizi bekliyorum efenim.

2 kişi bunu beğendi.
  18. fck93

fck93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Hayırlı olsun hocam. Ağanın eli tutulmaz ama toplam kaça mal oldu acaba? :)

2 kişi bunu beğendi.
  19. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar , daha iyileri sizin olsun. 1-2 gün burn-in yapıyım cihaz kendine gelsin , inceleme yaparız tabiki.

Earsonics Velvet : 1992 TL (ürün ve kargo) + 375 TL (gümrük) = 2367 TL maliyeti oldu bana.. Gümrükte bekletselerdi 350-400 gibi ek masraf çıkabilirdi ama ondan kurtuldum.

iFi Micro iDSD DAC/Headphone Amp :1890 TL

İpod Touch 5 32 GB : 750 TL

İphone 6 Plus 128 Gb: 3500 TL

Portable olarak kullandığım sistem şuan bu. İfi micro idsd apple ürünlerine usb'den çıkış verebildiği için (Usb - kamera kit aparatı ile, android'e de usb-otg bağlantısı ile veriyor) başka bir dap almak yerine bu şekilde bir setup tercihine gittim. Bir diğer sebepte Kafa üstü kulaklığı da yoğun şekilde tercih etmem , güç isteyen kafaüstüleri çoğu dap'ın yeteri kadar süremediğini düşünüyorum.

Şunu söyleyebilirim ama amp olmadan da iphone ve ipod'dan velvet gayet iyi sürülüyor. yanınıza sadece kulaklığı alarak apple ürünleri ile kullanabilirsiniz , amp illa ki fark yaratıyor ama kafaüstü kulaklıklarda ki gibi farklar beklememek gerekiyor , velvet : Imp: 31.5 Ω– 41.5 Ω (ses ayarına göre değişiyor) sunuyor ama gerçekten iyi bir telefon tek başına dışarda kullanım için yeterli olur gibi görünüyor. Berrak ve çok temiz sesi var. Balanced armature kulaklık yapmak zordur , ohm değerini sabit tutmak ciddi bir mühendislik istiyor ,earsonics velvet'le bunu başarmışlar, hiçbir dinamik sanırım bu sesi veremez. şimdilik bu kadar arkadaşlar.

4 kişi bunu beğendi.
  20. Submariner2

Submariner2
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    488
    Teşekkürler @ bakieryigit kardeşim , güle güle keyifle kullan high end Velvet iem ni

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2 kişi bunu beğendi.