Elektronik sigara

'Konu Dışı' forumunda Nyanna tarafından 5 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Hocam bu tank çok şıkmış modeli nedir aroma ve buhar performansı nasıl :)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182

:)

3. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Forumda bir uzman varmış demek, teşekkürler :)

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  4. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,771
    Troy x den farki varmi acaba buhar ve aroma olarak yoksa sadece tank mi eklenmis. Troy 1x kullanıyorum..

5. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Troy x çok farklı bir ürün açıkçası alakası yok sistem olarak. Troy X'in hava kanalı çok daha dar ve zaten RDA. Bu RBA sizde ki ürün de RDA mesela. Troy X ile 1X desek aynı kulvarda savaşırlar o ayrı ama Troya bambaşka bir kategori.

6. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,480
    @moonstar Gökhan hocam @esTFyz Esat hocamın bir videosundaki sözünü paylaşmak istiyorum. "sigara kullanan herhangi bir insanın elektronik sigara ile sigarayı bırakamaması sözkonusu bile değil"

Ben 24 yıl hiç bırakmadan sigara içiyordum. 2 ay önce Esat hocamın güzel diksiyonu ve türkçesiyle videolarına denk geldim. Şuan 2 aydır tek bir sigara dahi içmedim. Kokusundan bile tiksinir hale geldim.

Tabiki Esat hocamın videolarında söylediği gibi doğru cihaz ve en önemlisi doğru likitle başlamak çok önemli. Şöyle ifade edeyim 2 ayda aldığım likit sayısı herhalde 30 u geçmiştir. Ama bu likitlerin çoğunu ben değil lavabo içti malesef.

3 kişi bunu beğendi.
  7. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Ben de 14 Kasım 2015 den beri sigara içmiyorum ki günde 1 bazen 1.5 paket içtiğim oluyordu. Tabi o günden beri elektronik sigara kullanıyorum ve aslında onu dahi içmesem olur :) Bazen bir yere gittiğimdeo 2 - 3 gün kullanmadığım oluyor. Kullandığım likitler zaten 0mg yani hiç nikotin kalmadı, ama bu bir tür hobi gibi oldu ama yakında tamamen bırakırım diye düşünüyorum :) Neyse reklam ve özendirme gibi olmasın benden bu kadar ...

6 kişi bunu beğendi.
  8. felix

felix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    74
    Bi gülme geldi, profil fotosundan tanıdım bu arkadaşı. Elektronik sigara forumunda kendisini ifade etmek için sürekli karikatür paylaşan arkadaş.

İnce ince işler bu arkadaş ;) sonra bi satış konusu açar o bu derken yürür gider. İlginç olan kısmı her forumda aynı fotoğrafa rağmen farklı karaktere bürünmesidir, nabza göre şerbet verir anlayacağınız. Ciddiye almayın derim.

#288 felix, 11 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Ocak 2018
  9. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57

7 kişi bunu beğendi.
  10. felix

felix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    74
    Auuu ne kadarda sexi bir mod . mp3 çalıyor mu?

Daha önceden bir arkadaş yazmıştı, forum olduğu gibi kalsın.Bu elektronik sigaracı ahalinin beyni fena yanıktır hiç bulaştırmayın derim. Siz deyin virüs ben diyeyim çomar sürüsü.

11. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,480
    4 kişi bunu beğendi.
  12. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    646
    http://www.haberturk.com/ingiltere-...n-nikotin-yanlis-biliniyor-aciklamasi-1938282
    İngiltere Halk Sağlığı Kurumu'ndan "Nikotin yanlış biliniyor" açıklaması!

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu, e-sigaralarla ilgili hazırladığı yeni raporunda, nikotinin kamuoyunda yanlış bilindiğini açıkladı.

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu (Public Health England), e-sigaralarla ilgili hazırladığı yeni raporunda, nikotinin kamuoyunda yanlış bilindiğine dikkat çekti. Kuruma göre; İngiltere’de sigaranın sağlığa zararlı etkilerinin büyük çoğunluğunun nikotinden kaynaklanmadığını bilen yetişkinlerin oranı yüzde 10’dan daha az.

"ZARARA NEDEN OLAN ZEHİRLİ DUMAN"

İHA'nın haberine göre; araştırmaya ilişkin yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen King's College London Tütün Bağımlılığı Profesörü ve başyazar Prof. Ann McNeill, "Ne yazık ki sigara içenler, sigaradan kaynaklanan zararın nedeni hakkında hâlâ yanlış birtakım bilgilere sahip. İnsanlar tütün içeren sigaraları içtiğinde, sigara dumanında bulunan ve 70'inin kansere neden olduğu bilinen 7 bin maddeden oluşan ölümcül bir karışımı teneffüs ediyor. İnsanlar nikotin için sigara içiyor, fakat birçoğunun bildiğinin aksine, nikotin oluşan zararın çok küçük bir bölümüne neden oluyor. Zarara neden olan zehirli dumandır ve tütünle ilişkili tüm hastalık ve ölümün en büyük nedenidir" dedi.

HASTALIKLARIN TEMEL SEBEBİ NİKOTİN DEĞİL

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu’nun raporu, gençler ve yetişkinlerin e-sigara kullanımı, halkın tutumları, sigarayı bırakma üzerindeki etkisi, sağlık riskleri ve nikotinin rolü konularında yeni bilgiler içerirken, aynı zamanda ısıtılan tütün ürünlerini de ele alıyor. Hükümetin İngiltere için oluşturduğu yeni Tütün Kontrolü Planı "Sigaraya karşı daha güvenli alternatiflerin erişilebilirliğini en üst düzeye çıkarmak" taahhüdünü içeriyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün tahminlerine göre; 2025 yılında 1 milyardan fazla insan sigara içmeye devam edecek. Dünyada tütün endüstrisi ve kamu otoriteleri de son yıllarda tütünde zarar azaltma kavramı ile zararı azaltılmış ürünleri tartışmaya açmış durumda. Otomobillerde güvenlik, çocuklara cinsel eğitim veya alkol kontrolü gibi pek çok alanda uygulanan zarar azaltma politikaları, tütün endüstrisi için büyük bir değişimi ifade ediyor.

SİGARA YANDIĞINDA BİNLERCE KİMYASAL MADDE AÇIĞA ÇIKIYOR

Halk sağlığı uzmanları tütünde doğal olarak bulunan nikotinin bağımlılık yapıcı özellikte olmasına karşın, sigaraya atfedilen hastalıkların temel nedeni olmadığı görüşünde birleşiyor. Sigara yakıldığında, yanma dolayısıyla binlerce kimyasal madde açığa çıkıyor. Endüstrinin geliştirdiği yenilikçi ürünlerde yanma değil ısıtma sistemi devreye giriyor. Pek çok halk sağlığı uzmanına göre yakmanın olmadığı ürünlerin geleneksel sigarayla kıyaslandığında potansiyel olarak daha az zararlı olması muhtemel. Çünkü bu ürünler, sigarayla ilgili hastalıkların temel sebebi olarak nitelendirilen, tütünün ve diğer bileşenlerin yakılmasıylaortaya çıkan zararlı kimyasalların oluşumunu önemli ölçüde azaltıyor.

3 kişi bunu beğendi.
  13. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,771
    Bir süre aradan sonra vaporesso switcher kit , swag& penodat ile sahalara döndüm. Bu sefer likit konusunda da bilgili olduğumdan premium veya genel kabul görmüş likitler satın alarak çok keyifli bir hale getirdim puflamayi. Tek derdim vaporesso nrg tank için coil bulmak. Uygun fiyat veren hiç yok.

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    E-sigara ile ilgili bir suru problem ciktiydi, ciddi solunum yolu rahatsizligi olan insanlar olduydu. N'oldu o durum?

Edit. Usenmeyip baktim:

What We Know:
    • As of February 18, 2020, a total of 2,807 hospitalized EVALI cases or deaths have been reported to CDC from all 50 states, the District of Columbia, and two U.S. territories (Puerto Rico and U.S. Virgin Islands).
    • Emergency department (ED) visits related to e-cigarette, or vaping, products continue to decline, after sharply increasing in August 2019 and peaking in September.
      • National ED data and active case reporting from state health departments around the country show a sharp rise in symptoms or cases of EVALI in August 2019, a peak in September 2019, and a gradual, but persistent decline since then.
      • Reasons for the decline are likely multifactorial and may be related to the following:
        • Increased public awareness of the risk associated with THC-containing e-cigarette, or vaping, product use as a result of the rapid public health response.
        • Removal of vitamin E acetate from some products.
        • Law enforcement actions related to illicit products.
    • Laboratory data show that vitamin E acetate, an additive in some THC-containing e-cigarette, or vaping, products, is strongly linked to the EVALI outbreak.
      • A recent studyexternal icon analyzed samples from 51 EVALI cases from 16 states and a comparison group of samples from 99 comparison individuals without EVALI for vitamin E acetate, plant oils, medium chain triglyceride (MCT) oil, coconut oil, petroleum distillates, and diluent terpenes.
      • Vitamin E acetate was identified in bronchoalveolar lavage (BAL) fluid samples (fluid samples collected from the lungs) from 48 of the 51 EVALI patients, but not in the BAL fluid from the healthy comparison group.
      • No other toxicants were found in BAL fluid from either group, except for coconut oil and limonene (1 EVALI patient each).
    • Due to continued declines in new EVALI cases since September 2019, and the identification of vitamin E acetate as a primary cause of EVALI, today’s release is the final CDC update on the number of hospitalized EVALI cases and deaths nationally. CDC will continue to provide assistance to states, as needed, related to EVALI and will provide any updates at: www.cdc.gov/lunginjury.

• What CDC Recommends
      • CDC and FDA recommend that people not use THC-containing e-cigarette, or vaping, products, particularly from informal sources like friends, family, or in-person or online dealers.
      • Vitamin E acetate should not be added to any e-cigarette, or vaping, products. Additionally, people should not add any other substances not intended by the manufacturer to products, including products purchased through retail establishments.
      • Adults using nicotine-containing e-cigarette, or vaping, products as an alternative to cigarettes should not go back to smoking; they should weigh all available information and consider using FDA-approved smoking cessation medicationsexternal icon. If they choose to use e-cigarettes as an alternative to cigarettes, they should completely switch from cigarettes to e-cigarettes and not partake in an extended period of dual use of both products that delays quitting smoking completely. They should contact their healthcare professional if they need help quitting tobacco products, including e-cigarettes, as well as if they have concerns about EVALI.
      • E-cigarette, or vaping, products (nicotine- or THC-containing) should never be used by youths, young adults, or women who are pregnant.
      • Adults who do not currently use tobacco products should not start using e-cigarette, or vaping, products.
      • THC use has been associated with a wide range of health effects, particularly with prolonged frequent use. The best way to avoid potentially harmful effects is to not use THC-containing e-cigarette, or vaping, products.
      • Persons engaging in ongoing cannabis use that leads to significant impairment or distress should seek evidence-based treatment by a healthcare professional.

15. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,771
    İnsanlar bilinçlendikçe hasta sayısı azalmış. İçmemek daha iyi diyor sanırım.

16. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    Aşağı yukarı 4 senedir her modelini kullandım. Kısa aralıklarla normal sigara da içtiğim oldu. Şu anda 1 seneyi geçiktir elektronik kullanıyorum. Muhakkak içmemek daha iyidir. Fakat normal sigara ile kıyaslanmayacak kadar az nefes problemi yaratıyor. Özellikle yeni çıkan pod cihazlar daha az buhar verdiği için nefeste problem yaratmıyor. Hiç içmeyin ama sigara mı elektronik mi derseniz kesinlikle elektronik derim

17. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,771
    Meşhur reload 26 rta aldım. Hazır fused clapton tel taktım 0.17ohm. söylenen aromayı alamadım henüz.50 den 63 w e kadar denedim Çok sıcak geliyor buhar . Switcher nrg tank hazır coil 0.40 ohm çok daha iyi geldi. Nerede yanlış yaptım ben

18. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    Fused clapton teller normal tellere göre biraz daha geç ısınır. Fakat ısınınca daha geç soğur. Kullandığınız ohm değeri çok düşük. Aynı ohm değerine sahip düz teller daha düşük watt ile yakın buhar performansını daha soğuk ve içilebilir vermekte. Ayrıca benim şahsi görüşüm clapton tellerin aroma performansları iyi değil. Tavsiyem düz kanthal tel ile 20-40 watt aralığında kullanırsanız batarya süresinden ve likitten tasarruf edersiniz
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Temmuz 2020 ---
    Ek olarak clapton teller rda (damlatmalı) atomizerler ile daha uyumludur

19. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    846
    Kurulum videolarını izleyin, nerede hata yaptığınızı bulursunuz..
    Ben 0.1 Ohm SS316L Clapton telle 80-90 watt aralığında kullanıyorum, aroma en iyi RDA'leri bile aratmaz..
    Aroma yönünden Reload ile yarışabilecek gördüğüm tek RTA alternatifi Steamcrave Glaz V2, onu da deneyebilirsiniz..

20. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,771
    Pamuklamayı çok sıkı ve fazla yaptım belki sorun o olabilirmi? Tekrar yapacağım ama buhar çok sıcak geldiğinden onu da çözebilir miyim bilmiyorum. Yani smok gt2 coil 50w deki aroma ve çok sıcak olmayan buhar performansını yakalamam lazım. Yoksa ne diye dünyanın en iyi rta'larından biri denmiş ki Reload için..