ER2SE için DAC TAVSİYESİ

'DAC' forumunda oguzhan3 tarafından 13 Ekim 2021 tarihinde açılan konu

1. oguzhan3

oguzhan3
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar merhaba,
    uzun bir araştırmadan sonra etymotic er2se kulaklık aldım. Kulaklık bugün geldi. Samsung note 8 telefonum ve dizüstü bilgisayarım ile denedim kulaklığı fakat beklediğim ses kalitesini alamadım. Bu konularda pek bir bilgim yok açıkçası ama kulaklığı besleyemediğimi düşündüm. Konu ile ilgili yardımcı olabilecek ve ya bir dac tavsiyesi yapabilecek var mıdır ? Ayrıca istanbulda dac satın almadan önce deneyebileceğim bir var mı emin olmadan da almak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

u.taskiner bunu beğendi.
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,714
    Eger mumkunse iade edin bence. Genelde begendigim karakterde kulakliklar neyle dinlersem dinleyeyim zevkli ses uretiyorlar. Evet belli ekipmanla ses kalitesi kat kat daha iyi oluyor ama hic bir zaman zevksiz ya da sorunlu gelmiyor. Abarti bir ornek olacak belki ama HD600'u telefona takinca bile bir cok IEM'den cok daha iyi ses geliyor, ki telefonla surulecek kulaklik degil HD600.

u.taskiner bunu beğendi.
  3. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    262
    Er3se kullanıyorum. Etymotic lerde fit konusu çok hassastır. İyi bir fit ile benzersiz performans verir. Ben triple üç ile kullanıyorum. Aleti kulak yoluma 2mm az soktuğumda izolasyon ve bas performansı büyük oranda kötüleşiyor. Telefondan dinleniyor mu dinleniyor ama dediğiniz gibi yetersiz kalıyor. Amfi ile kullanımda bariz fayda var. Telefon yeterli akımı sağlayamıyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 15 Ekim 2021 ---
    Sarı sayfalarda jds atom+dac takımı ve topping ex5 vardı. İkisi de iyi iş görür.

4. AvantGarde

AvantGarde
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Okuduklarım kadarıyla giriş seviyesi kulaklık veya hoparlör ürünlerine kendinden çok daha pahalı kaynak/yükselteç cihaz önerilmiyor. Hi-Fi seviyesi değil sanırım Etymotic'ler. Keza önerdiğiniz dac/amplerle kullanıldığında "verimsiz" demek oluyor sanki?

5. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    262
    Önerilmeme sebebi fayda göstermeyeceği için değil. Öncelik kulaklık ta olduğu için. Bu arada etymotic hifi ın dibidir. Yeterki fit iyi olsun.

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,714
    Mesele sahsi tercihte bitiyor. ER4P kulanmistim. Sesini cok sevmedigim icin satmistim. Ama sesinden memnun olan bir suru insan da mevcut.

Etymotic'in en azindan bazi modellerinde "iyi berber ama dokunduruyor" durumu soz konusu sanki, kulak zarina yani :)

yigitboylu bunu beğendi.