eski

'Panasonic - Technics' forumunda SonyPro tarafından 24 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. SonyPro

SonyPro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    148
    eski

#1 SonyPro, 24 Mart 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Mayıs 2018
    11 kişi bunu beğendi.
  2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,988
    Emeğinize sağlık, ama Sony 100aap için "v-shape çok fazla belirgin" demenize şaşırdım, belli ki farklı duyuyoruz.

4 kişi bunu beğendi.
  3. SonyPro

SonyPro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    148
    Yada hd6m çok nötr. Ben 100apnin küt baslarından hiç memnun kalmadım.

4. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Kulağınıza ve elinize sağlık.
    Ama bende 100aap non v shape denmesini garipsedim :D 100aap bildiğin vokal delisi bir kulaklıktir. 5 kere alip sattığım yek vazgeçemediğim kulaklıktir. Fp olarak verdigi vokal ve vurmali çalgılarda ki performansi ile.

Hd6m yi de bariz merak ettim. fiyatida 67 dolat görünüyor amazon da. Alınası duruyor

5. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,988
    Özen hocam "V-shape" den farklı şeyleri mi anlıyoruz acaba? Benim bildiğim v-shape kulaklıkların bas ve tizleri fazla olur, midleri, vokalleri çekinik olur. "Vokal delisi bir kulaklık" haliyle -müsadenizle sizin tabirlerinizi kullanıyorum- "non v-shape" olacaktır.

6. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Hocam non yazısını hic dikkat etmemisim k. Bakma . Ben de tlf dan ezbere non diye yazmışım. Hangi ruh haliyle yazdım suan onu anlamaya çalışıyorum. :gulme Ben direkt v shape okudum :D

2 kişi bunu beğendi.
  7. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,988
    Hocam burada sanırım "nötr" ü "flat" anlamında kullandınız?

Zaman zaman bu anlamda kullanıldığını görsek de, bence "Nötr ses" kavramını, frekans yanıtının düzlüğünden ziyade, kulaklığın karakterinin, sıcak ya da soğuk/analitik taraflardan birine eğilmediği anlamında kullanmak daha iyi oluyor. (Çünkü o anlamda başka kelimemiz yok.)

Kulaklıkla ilgili olarak da, karşılaştırmada eğer 100aap nin vokalleri çekinikmiş gibi hissettiriyorsa, bence kulaklığın flat'ten ziyade yükseltilmiş vokalleri olabilir, ya da sahneyi 100aap ye göre önde kuruyor da olabilir.

(Amacım ne incelemenizi eleştrimek, ne de 100aap yi savunmak, maksat birbirimizi doğru anlayalım, doğruları bulalım. Umarım beni yanlış anlamıyorsunuz :eek:k )

#7 Mikrobiyolog, 25 Mart 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Mart 2018
  8. SonyPro

SonyPro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    148
    Yo asla amacımız kulaklıkları konuşmak tabi. Nötrdeki amacım flate dönük evet.
    Benim test ettiğim 100 ap burn sürecini tamamlamamış da olabilirdi o konuda bilgim yok.
    Kasa yapısından, hitap ettiği kitleden de anladığım kadarıyla baslarının woofer karakterli diil de tok olması çıkarımını yaptım ve duydum.
    Mdr-1a daki karakteri bulamadım.
    Tabi zevk meselesi. Ben daha çok akustik, orkestral parçalar dinlediğim için sakin baslar arıyorum. Uzun dinlemeler sonucunda 100ap de bunu bulamamıştım.
    Hd6m in müziğin türüne göre soğuk-sıcak arası gezinebildiğini, ancak genel anlamda hafif sıcak bandında kaldığını gözlemledim.

2 kişi bunu beğendi.