Esnek 2.5mm to 3.5mm ve 2.5mm to 4.4mm Ultrashort Adaptörler

'Kablo' forumunda CongoFather tarafından 12 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,088
    DD Hifi üretimi 2.5mm balanced kabloları 3.5mm ve 4.4mm e çeviren esnek hareketli bir ultrashort adapter tasarımı dikkatimi çekti.. DJ35A DJ44A modeller.. Aliexpress üzerinden alınabiliyor. Aşağıda linki paylaştım. Benzer ürünler için link paylaşırsanız sevinirim.

https://s.click.aliexpress.com/e/N6LH5pdm

Collapse Signature Expand Signature
    compicat, Engin ve onurdogan4 bunu beğendi.
  2. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,088
    onurdogan4 bunu beğendi.
  3. Hasenn

Hasenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Penon HiFi Dengeli Adaptör Kablosu Kulaklık/IEM/DAP/AMP (2.5mm Dengeli/3.5mm dengeli/4.4mm Dengeli) Adaptörleri de var. Her türlü de versiyonu var.

Tip-A: 3.5mm ses erkek 2.5mm dengeli kadın

Tip-B:3.5mm ses erkek 3.5mm dengeli kadın

Tip-c:3.5mm ses erkek 4.4mm dengeli kadın

Tip-D:3.5mm dengeli erkek 2.5mm dengeli kadın

Tip-E:3.5mm dengeli erkek 4.4mm dengeli kadın

Tip-F: 2.5mm dengeli erkek 3.5mm dengeli kadın

Tip-G:2.5mm dengeli erkek 4.4mm dengeli kadın

Tip-H:4.4mm dengeli erkek 2.5mm dengeli kadın

https://tr.aliexpress.com/item/32986052853.html?spm=a2g10.12010612.8148356.48.32e83fb99b9V7j

4. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,088
    Merhaba,
    Araya ekstra kablo girmesini tercih etmiyorum. Analog sinyal olduğu için ses rengine etki etmesi ihtimali yüksek oluyor. Mümkünse Ultrashort/kablosuz kullanmak biraz daha iyi sonuç veriyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Ekim 2019 ---
    Adaptörleri denemek için biraz önce aldım. Bakalım nasıl çıkacak ve ne kadar sürede gelecek :) ? Bu arada bendeki AudioMinor ultrashort 2.5mm trrs female to 3.5mm trs male(2.5mm balanced kabloyu standart 3.5mm e çeviriyor) ve 2.5mm female balanced to 4.4mm male balanced adaptörler de kayıpsız ve oldukça iyi. Merak işte :)

#4 CongoFather, 14 Ekim 2019
    Son düzenleme: 14 Ekim 2019
    compicat ve Synchronicity bunu beğendi.
  5. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,899
    Aslında tam olarak kayıpsız değil, arada kablo yok ancak konnektörler ve hatta lehim kalitesi vs. sinyalin iletiminde büyük rol oynuyor. Yeterli kalitede değillerse kablolu iyi olanlarsan daha kötü olabilirler. Burada yine markaların 40~100$ bandındaki konnektörleri iyi iş çıkarabilir. İbasso'nun da vardı bunun gibi adaptörleri ve kısa bir aliexpress/amazon araştırmasından sonra 2.kalite konnektörlerden (2-3$) yapıldığını görmüştüm. Fiio nun adaptörüde keza aynı şekilde kötü etkiliyordu. İmkan varsa iyi bir kabloya iyi bir konnektör eşlemesi her zaman iyidir. :) Araya ekstra giren tüm aparatlar istenmeyen etkilere sebep olabilir.

CongoFather ve artears bunu beğendi.
  6. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,088
    Doğru.. Lehim kalitesi, connectorlerin kalitesi büyük rol oynuyor her zaman. Arada kablo olmasa da bağlantı noktalarında kullanılıyor sonuçta. Ondan dolayı Stereoda yada kulaklık kablolarında Furutech gibi connectorlere çok fazla para ödemeyi göze alıyoruz. WBT gibi iyi bir markaya ait ürün kullanılarak lehimlemesi iyi yapılmışsa, ultrashort adaptoru, kablolu iyi olanlara tercih ederim. DD Hifi2 ürünleri ile ilgili de, ne derece güvenilir olduğu tartışılır olsa da , https://twister6.com/2019/09/21/dd-hifi-carrying-case-and-3-5mm-4mm-adapters/ adresinde twister basitçe test etmiş. Hiç yazısı olmamasından daha iyi :).
    Zaten makul fiyatlı ürünler(MoonAudio, EffectAudio, DoubleHelixCables türevlerine göre). Alıp denemek ile çok büyük bir zarar oluşmaz. Gelsin deneyip görelim :)

Synchronicity bunu beğendi.
  7. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    Şu 'esnek' kısmına takıldım. Tasarım güzel, ama videodan falan anlamaya çalıştığım kadarıyla, üstteki kafa bağımsız dönebiliyor gibi. Ki bence gereksiz bir risk, zaten komple döndürür isteyen.

8. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    574
    15 dolara adaptörmü olur

9. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,088
    Kaç dolardan aşağı olmaz :) ?

Synchronicity bunu beğendi.
  10. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    574
    Pahalı değilmi?

11. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,088
    Aslında bu tip bilinen markali ürünlere göre ucuz sayılabilir. Malesef kur çok artıp, gelirlemiz aynı oranda artmadığı için bizlere pahali geliyor :(

ahmet çekirdek ve Synchronicity bunu beğendi.
  12. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,601
    15 dolar normalde para mıdır allah aşkına? Eskiden 30 küsür TL'ye denk geliyordu. Şu anda 90. Muhteşem vergilerimizi de katarsak en iyi ihtimalle kullanıcıya maliyeti 108 TL. Ha bir de gümrüğe sunma vergisi falan var. Her şey dahil 120TL diyelim biz.

Ülkenin parası yerin dibine batmışken gelip bu ürünü üretene "15 dolara adaptör mü olur" demek kadar saçma bir şey olamaz.

Türkiye şu ürünü bile üretmiyor, bırakın kulaklığı ya da müzik çaları.

Adam farklı bir ürün ortaya koymuş, pazardaki ihtiyacı görmüş ve üretmiş. Benim bile şahsem böyle bir ürüne ihtiyacım var. Başka adaptörlerim olduğu için almayı düşünmüyorum ama ergonomik açıdan çok iyi bir çözüm sunmuşlar.

Bu arada ek bilgi; tasarım ve satışı konularında eski bir FiiO çalışanı ilgilenmiş bu ürünle.

#12 VirtuFortuna, 16 Ekim 2019
    Son düzenleme: 16 Ekim 2019
    Synchronicity ve CongoFather bunu beğendi.
  13. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    574
    Bir iki karış kabloya yüzlerce dolar,küçük bir adaptöre 120tl verecek param yok, 160 tlye lambalı amfi satmaya çalışıyorum maalesef.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Ekim 2019 ---
    [​IMG]Bu adaptörde aynı işi görür ,0.77 dolar,indirimle 0,69 dolar biraz ortasıda bulunabilir diye düşünüyorum.

#13 ahmet çekirdek, 16 Ekim 2019
    Son düzenleme: 16 Ekim 2019
  14. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,601
    15 dolara adaptör mü olur söylemiyle 500 dolara kulaklık mı olur söyleminin arasında bir fark yok ki, bunu söylemek için en yanlış mecra da burasıdır herhalde.

Dediğim gibi, ekonomik durumumuz ürünü üretene eleştiri getirmeyi haklı kılmaz.

Aynı işi görür mantığıyla buradaki bütün konuları çöpe atalım şu da aynı işi görür:

Synchronicity ve CongoFather bunu beğendi.
  15. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,899
    Konnektör kalitesinin, ses kalitesine etkisini küçük gören bir amfi üreticisinin ürünleri şahsen bende kuşku yaratırdı. Konumuz Hi-End cihazlar ve ses hatırlatayım. Kaybı azaltmak için veya istenilen sounda getirebilmek için nice ekipmana tonlarca para dökülüyor bu hobide, biraz dışardan bakan bir yorum olmuş.

16. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    574
    #16 ahmet çekirdek, 17 Ekim 2019 04:46
    Son düzenleme: 17 Ekim 2019 04:54
  17. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,899
    Size doğru geliyor olabilir ancak her mesajın altına şu incelemeyi paylaşmanız hiç doğru değil. Zaten kendi konunuzda bu inceleme satın almak isteyenler tarafından okunuyordur. Yukarıda konnektörler/aparatlar ile ilgili bir paylaşım varken yine kendi ürünlerinizin incelemelerini paylaşıyorsunuz, pek alaka yok. 120 liraya aparat çok pahalı 160 liraya amfi mi alalım?

"120 liraya konnektör mü olur? 160 liraya amfi satıyorum hadi alın, bunlarda incelemesi." sizin pazarlama stratejisi olarak profesyonel yardım almanız şart. Aksi takdirde; belki kazanç temalı düşünceniz, antipati oluşturuyor ve bu incelemeyi görmekten de yıldım. Madem ürünlerinize güveniniz tam, teşvik edilmesini istiyorsunuz, sizin tabirinizle elinde pahalı amfi bulunan birilerine gönderin incelesinler. Ama rica ediyorum fotoğraf makinesi, cep telefonu veya bilgisayar parçası inceleyen sitelerde/forumlarda değil Techno-Fi'da paylaşılsın ki inandırıcı olsun.

Siz bence ilk olarak; ürettiğiniz replika amfilerin ve diğer ürünlerin teknik verilerini ölçün/paylaşın. İnsanların kafasında soru işareti kalksın, kalite demek yüksek çıkış gücü demek değil ve bunun dışında fazla bir şey bilmiyoruz.

Pek sanmıyorum elinde 1k$ 2k$ kafaüstü kulaklık olanlar teknik verileri bile belli olmayan bir amfiyi alsınlar.

Edit: Zaten sizin amfilerin sesleri hep aynı değil miydi?

#17 Synchronicity, 17 Ekim 2019 05:22
    Son düzenleme: 17 Ekim 2019 05:27
    yigitboylu, florence ve artears bunu beğendi.
  18. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    574
    Maalesef okuyamıyorlar yine sildiler,bana ambargo uygulanıyor.Sitemizde üye bir arkadaş paylaşmış başka bir yerde, buradaki arkadaşlar haberdar olsun istemiştim.