Fiio K5 PRO kullanım deneyimi

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda Emirhano tarafından 30 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. Emirhano

Emirhano
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
  2. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,839
    @Emirhano elinize sağlık, özellikle 24/96 kayıtlarım için maviden sarıya geçememiştim, faydalı oldu. 6xx için ben de orta gain ayarını kullanıyorum, en üst gain fazla geliyor. Yakında daptan mini optik çıkıp toslink giriş deneyeceğim uç gelince bakalım, buradan yazarım.

İzlenimlerinizi bir de yazarsanız hem dikkat çeker hem de daha çok beğeni alırsınız.

3. Emirhano

Emirhano
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    teşekkür ederim. Sizin setup ınızda muhteşem.
    Optik kablo olayı için bir kaç şey yaşadım. Kaynaktan gelen bilgiler yani 0 ve 1 ler elektrik sinyalleri lazer ile ışığa dönüşüp fiber kablo ile bizim fiio k5 pro dac a geliyor. Burada tekrar elektrik sinyallerine dönüşüp dac ile analog elektrik dalgalanmaları ile kulaklığa geliyor 4 çevrim geçiriyor yani 2 defa fazladan çevirim var. Usb den bağladığımızda fazladan 2 çevrimi atlamış oluyor. Bu fikirden yola çıkarak usb den daha temiz ses geldiğini zannediyordum. Ama çok ilginçtirki arkadaşım yüksek kaliteli bir fiber kablo verdi. İşler değişti. Manyak temiz ve güçlü bir ses almaya başladım. fiber optik kablom sıradan marketten alınma kabloydu. Sanırım kablo çok önemliymiş. Ama yüksek kaliteli usb kablom yok. onda da fark olur diye düşünüyorum.

Italoman bunu beğendi.
  4. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,839
    USB bağlantıda kaynağın dacı zaten by pass edilip Fiio dac/amp devreye giriyor. Ancak Optik bağlantıda kaynağın dac'ı mı yoksa K5 Pro'nun AK4493 dac'ı mı kullanılıyor? Bunu sormamın nedeni şu: Benim Cowon PM2 dapta lod çıkışı yok, kulaklık çıkışından mini optik desteği var. Ben dapın Burr Brown dacını kullanıp Fiio'yu da amfi olarak kullanma düşüncesindeyim.

Ekleme: Bu arada arşivden 96 khz'den düşük dosyalara geçildiğinde sarıdan maviye dönüş olmuyor.

#4 Italoman, 2 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 2 Temmuz 2020
  5. Emirhano

Emirhano
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Optic bağlantıda fiio k5 pronu dacı çalışıyor.

Italoman bunu beğendi.
  6. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    165
    Dac barındıran bir cihaza usb, spdif veya coaxial gibi dijital giriş yaptığınızda bu cihazın dacı görev yapar.

Italoman ve Emirhano bunu beğendi.
  7. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131