Fiio X5iii Android Dap İzlenimlerim

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda karanehir35 tarafından 1 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Balanced çıkışı zaten yeteri derecede güçlüydü bence, genelde IEM lerle kullanıldığı düşünülünce. Ancak acaba USB Out desteği verdiler mi çünkü ilk çıktığında ilerde güncellemeyle bu desteğin geleceği yazıyordu ama bir türlü gelmedi.

Collapse Signature Expand Signature
  2. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,049
    yazılımla gücü yükseltilen ilk dap herhalde. enteresan.

4 kişi bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Yazılımla dizaynı değişen DAP ta çıkarırlar yakında :D

4 kişi bunu beğendi.
  4. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,995
    Dötle dizaynı değişen telefon çıkarmıştı bir ara Apple :D

3 kişi bunu beğendi.
  5. Sametsamet

Sametsamet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Cihazdaki çevrimdışı sıkıntısı hala devam ediyor mu?
    Bir de ben müziklerimi telefon üzerinden Spotify ve apple müzikten dinliyorum benim bu cihaza geçmem ses kalitesi açısından bir şey değiştirir mi?
    Yani bu cihaza geçmiş olsam bile yine bu uygulamalardan dinleyeceğim, haricen kayıpsız formatta müzik indirip cihaza atıp dinleme gibi bir arzum yok. Kulaklığım sony mdr1a

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Muzigi telefon isliyor nereden dinlerseniz dinleyin, dolayisiyla x5 telefondan daha iyi calacaktir.

Totem bunu beğendi.
  7. Sametsamet

Sametsamet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Teşekkürler. Peki İphone touch 6 nasıl bir seçim olur?

8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    X5 3.Nesil'den telefonunuza göre daha iyi ses alırsınız ancak şu anda X5 ten daha yeni Android DAP lar var onları da araştırın bence. Fiyat olarak X5 i uyguna bulduysanız o ayrı tabi.

9. Sametsamet

Sametsamet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Farklı bir android dap olarak Sony zx2 dikkatimi çekti fakat pek ucuz bir cihaz değil. Sizin önerebileceğiniz bir model var mı?

10. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Butcenizle beklentilerinizi ilgili konuya yazarsaniz daha iyi olur. iPod touch da x5 kadar calmaz benim tecrubeme gore ayrica.

11. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Birkaç ay önce denediğimde Spotify offline sorunu devam ediyordu lakin üzerine Spotify en az 19 kez güncellendi X5 ise 2 kez. Sorun giderilmiş olabilir. Tidal ile aradaki ses farkını hissettikten sonra zaten Spotify kullanmayı bıraktım. Tidal X5iii üzerinde tertemiz çalışıyor çok şükür bir sıkıntı yok.

iPod touch konusunu bu başlık altında konuşmaya gerek bile yok... O kadar uzak aletler.

Ayrıca X5 ile 1A'yı uzun süre keyifle dinledim. Uyumları da çok iyiydi bence.

2 kişi bunu beğendi.
  12. Sametsamet

Sametsamet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Sanırım Dap önerileri için konuya ilgi yerde devam etsem daha iyi olacak. Değerli yanıtlar için teşekkürler.

13. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Foruma girmiyordum uzun zamandır denizde görevdeydim. Olay tamamen Spotify ile alakalı. Ayda bir kez x5 üzerinden spotify hesabınıza giriş yapmanız lazım. Yani ayda bir kez online olmadığınız zaman offline şarkılar da gidiyor cihazdan

6 kişi bunu beğendi.
  14. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Aynen öyle. FiiO ile yazışmalar sonucunda da aynı sonuca vardım. Bazı cep telefonlarında da Spotify uygulamasının böyle bir hatası var. Aradan aylar geçti ama Spotify, hâlâ aynı.

2 kişi bunu beğendi.
  15. Carpediem

Carpediem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Offline şarkıların gitmesi olacak iş değil.

16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Üyeyken offline müzikleri indirip daha sonra sürekli kullanılmasının önüne geçme yöntemi.

Tidal de siliyor mu bilmiyorum ama Tidal'de de belirli bir aralıkta (Haftalıktı sanırım) en az bir kez online olmanız gerekiyor aksi takdirde programı yeniden online olana kadar kullandırmıyor diye biliyorum.

17. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Hiç alakası yok. Spotify ile bu durum 1 gün arayla bile olurken tidal 1 ayda bile hiç online olmadan sorunsuz çalışıyor.

Spotify başta cihaz hafızasını iki ayrı cihaz olarak görüyordu bu sebeple çakışıyor deyip siliyordu. Sonradan bu durum düzeldi fakat şu an hatırlayamadığım bir sebep yüzünden yine aynı sorun oluyordu. Ben de en sonunda Spotify hesabını komple kapattım.

Cihaza yeni 1.2.1 güncellemesi geldi, Spotify hâlâ kullanan varsa belki uyum sorunu çözülmüş, sıkıntı giderilmiş olabilir. Bilgilendirirseniz sevinirim, zira ne kadar kötü desem de bazen Spotify arşivini özlüyorum.

18. Carpediem

Carpediem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Evet Tidal bu konuda daha istikrarlı. 3 senedir spotify kullanıyordum aracımda da android ana ünite var ve spotyfy yüklüydü. Tabii offline kullanabilmek için indiriyordum. Ama her açtığımda bir problem sürekli online olmak istiyor online olunca internetten çalıyor mobil internet yetişmiyor tam uzun yola çıkıcam bir bakıyorum online-offline müzikler uçmuş çok sövdüm ve komple sildim spotify ı. Tidal kullanıyorum kafam rahat. Sorun genelde cihazlardan değil spotifyın saçma sapan güvenlik önlemlerinden kaynaklanıyor bence.

5 kişi bunu beğendi.
  19. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Sayın ahali bir yeni saçma sorunla daha karşınızdayım.

X5iii cihazımda Google uygulamalarını sildim. Nasıl oldu hatırlamıyorum, Google servislerini inaktif ettim sonrasında aktifleşmedi. Uygulamayı ayarlardan silmek istediğinizde hani stoksa sadece güncellemeleri siler ya, bunda uygulamayı da sildi, üstelik tüm Google uygulamalarını. Cihazda Google'ye dair şu an hiçbir app yok. Play store'yi APK olarak indirip çalıştırıyorum açılmıyor. Chrome yine aynı. Mevcut stok tarayıcı üzerinde Google hesabı açıp android markete tarayıcıdan girdim ve play hizmetleri uygulamasını yüklemek istedim, inmedi. Şu an uygulamalarda APK ile kurulmuş bir play store var fakat hard reset yapınca o da gidiyor.

Alet saf android ve stok halde yani ben bootloader vs hiçbir şeyle uğraşıp rootlamadım. Recovery menüsüne hard reset haricinde bulaşmadım çünkü elimde rom yok daha fazla riske girip olanı da silip Çin'e kargo yapmak istemiyorum.

Çözüm öneriniz varsa memnun olurum.

Son bir ek: aslında Google uygulamalarının yokluğunu hiç hissetmiyorum çünkü Tidal ve FiiO Music Player haricinde uygulama kullanmıyorum lakin Google tabanlı bir cihazda Google uygulamalarını yanlışlıkla çok basit bir şekilde silebilmek gerçekten garip ama çözümüm hâlâ yok...

20. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Google apps'i bu şekilde tek tuşla silmenin imkanı yok çünkü google uygulamaları /system/priv-app dizininde bulunur (en azından 5.1 de bu şekilde)

Eğer ki siz cihazınıza google play kurabiliyorsanız iki ihtimal var:

1)Eski google play'i gerçekten sildiniz ancak temel google uygulamaları hala mevcut.(temel google uygulamaları bulunmadan play store asla kurulmaz)

2)Cihazdaki google play modlanmış yada eski bir imzaya sahip.(bu durum sizin 2. bir google play store'u sisteme kurabilmenizi sağlıyor olabilir)

Bence ikinci ihtimal geçerli siz yinede ayarlar>uygulamalar>sağ üstteki üç nokta>sistem uygulamalarını göster kısmını gözden geçirin.

Mutlu pazarlar...

2 kişi bunu beğendi.