Fiio X7 çıktı , gözümüz aydın

'Haberler' forumunda elektronik müzik tarafından 19 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Üst kısında neden boşluk var anlamadım gitti , aynı zx1'deki gibi ... Tasarım dediğim bana göre şekil-şemal olarak net olmalı

--- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Ağustos 2015, İlk mesaj zamanı 9 Ağustos 2015 ---
    Katılıyorum takoz gibi duruyor :) Eldeki halini görmedende net bir şey söylemek yanlış olur zira ak100 ii fotoğraflarda çok büyük gösteriliyor ama ele alınca sıkıntı yok

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Tasarım olarak çok beğenmedim fena değil diyelim.

Tasarım olarak en sevdiğim cihaz Cowon Plenue P1

4 kişi bunu beğendi.
  3. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    İlk resimde daha güzel gelmişti. FiiO yine aynı tip bir ürün çıkarmış. Biraz kaba ve endüstriyel. Şu fırçalanmış alüminyum olayı sıktı artık bence.

4. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Aslında boyutu dışında aklıma takılan bir nokta olmadı. Orjinal halini de tasarım olarak beğendim. Sesi performansı da iyi olsa yeter.

Acaba biraz daha teknik detay yayınlandı mı?

Umarım Eylüle yetişir de deneriz cihazı.

#44 moonstar, 9 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Ağustos 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  5. tmert0

tmert0
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Alt kısmın varlığını hala çözemedim. Madem konması gerekti bari dokunmatik harici tuş takımı konsaymış.
    Ayrıca umarım Wifi ya da spotify mevcut olur.

6. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Insanlarin dizaynlarla ilgili yorumlari cok hosuma gidiyor. Simdi bastan soyleyim, kimseye karsi kisisel bir laf soylemiyorum burda.

Ama...

Bu isin muhendisleri, bunun okulunu okuyan insanlar, meslegi bu is olan kisiler var. Bu dizaynlar, bugun basina ve halka fotograflari videolari paylasilacak hale gelene kadar sayisiz kere degisiyor. Bir dap yapmak, bir c/iem yapmak, bir kulaklik yapmak bu isler bu kadar kolay degil. Surasi soyle olsaymis burasi boyle olsaymis sunu suraya koysalarmis bunu buraya koysalarmis. Ben diyorum ki, kendilerince dogru veya yanlis bir secim yapmislardir, aletin dizaynina neyin nerede olacagina karar verirken. Bu tabi ki, biz son kullanicinin hosuna gidebilir veya gitmez. Ama sanki meslegi bu olan insanlara isini ogretiyormuscasina yapilan yorumlar (sadece bu sitede degil genel olaral internet aleminde insanlarin "rahat" konusmasindan bahsediyorum) bana komik geliyor.

Arka ust kisim bosmus, alt kisimda fazla bosluk varmis belki oraya tus takimi konabilirmis.

Emin olun bunu tasaryalan ekip de sizin dusunebileceginiz seyi dusundu ve kendilerince nedenlerinden dolayi vazgecti. O nedenler ne mi? Benim tek bir fikrim bile yok, ben molekuler biyoloji uzmaniyim ne anlarim dap tasarlamaktan.

Demek istedigim sey, yapilan ise biraz saygi, adamlar isini yapsin. Basarili olup olmadigini mesela onlara cihazlarni tercih edip veya etmeyerek soylemek daha iyi gibi. Elestri yaparken de, sanki biraz daha gercekci konusmak mantikli olurmus gibi geliyor. FiiO'nun CEO'su burayi okudugundan ya da tasarim ekibi techo-fi uyesi oldugu icin degil, sadece genel olarak medeni bir sekilde fikir belirtmek adina soyluyorum bunlari.

Dedigim gibi, kimse uzerine alinmasin, ortada bir tadsizlik ciksin diye yazmiyorum bunlari, forum zaten yeterince aksiyona sahit oluyor bence. Benimki sadece arkadasca veya sizin takildiginiz ayni sitede takilan bir yazarin dusunceleri.

Ben mesela, ayni seyi yaptim. Niye iki micro sd girisi koymamis dedim, niye 32 gb kapasite koymus 128 gb 256 gb koymak yerine dedim. Gidip bunu FiiO muhendislerine soyleseydim belki de bana "gen sen daha iyi biliyorsan oyle yap" derlerdi. Kisacasi ben de yanlis ve/veya hatali bir tavir sergiledigimi gordum. Nedeni ne olursa olsun, bunun uzmanlari var, birakalim da onlar secimlerini yapsin, biz de begenip begenmedigimizi urunlerine tomarla para yatirip yatirmayarak gosterelim.

6 kişi bunu beğendi.
  7. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Şöylede bişi var :) ürünü satmak için yaptılarsa beklentileri karşılamalılar...Örneğin gidipte o kalas qls yi almam mesela :) ak jr alırım çünkü tasarımı on numara, tercih meselesi...

8. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    646
    Sanırım alt kısmı değiştirilebilir amfi için o şekilde yapılmış.

9. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    @Ozan 'ın dediği konu hep aklıma geliyor hatta özellikle highend kulaklıklar için yapılan eleştiriler çok vicdansız olabiliyor. koca firma( mesala shure) birsürü adam çalıştırıyor. denetiyor. ses mühendisleri vs den bahsediyoruz. ve belli kriterleri baz alarak üst seviye bir kulaklık yapıyor. (mesala SE846) 999$lık etiketi koymayı uygun görüyor. sonra biz de burada bu kulaklığı yerden yere vuruyoruz. 100$ lık kulaklıklara bundan daha iyi diyoruz... :D komik adamlarız....

x7'yi merak ediyorum gerçekten, muses opamp lı iem katı olan versiyonu iştahımı kabartıyor...

2 kişi bunu beğendi.
  10. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Boyutları ile ilgili yazdıklarımı geri alıyorum. Cihaz hiç de büyük değilmiş.

11. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
  12. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    Haber için teşekkürler günlerdir gözüme uyku girmiyor du, yoksa çıkmayacakmı diye için rahatladı,gerçi alacak değilim benim için çıkması önemliydi:)

2 kişi bunu beğendi.
  13. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    İlk demo, arayüz epey başarılı olmuş.

7 kişi bunu beğendi.
  14. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Türkiye turu düşünülüyor mu acaba? Sanırım forumda FiiO Türkiye distribütörü bir üye vardı :)

15. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    543
    Ekranın tepki süresi fena değil gibi ses olarak ta tatmin eder umarım.Android 4.4.4 tabanlı alet spotify vs. destekliyormu acaba ben mi kaçırdım?

Ayrıca tip olarak sanki zune hd ye benziyor ön yüzden

16. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,348
    Özelliklerini tam göremedim de, alette dijital çıkış var mı? Varsa hangi çözünürlükleri destekliyor??? Bana DSD'ye kadar destek verecek çıkış lazım da... Telefonda oluyor, bunlarda da olsun ister deli gönül... Labunya Samsung, S telefonlarında kart desteğini iptal etmeseydi iyiydi... :testere

17. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Üstte Coax çıkış vardı...
    Bence güzel, standart Android arayüz, Spotify kesin destekliyordur yoksa WiFi filan manasız olurdu.
    PG'dan sonra açılması iki gün sürdü gibi geldi bana :))
    Şu salak Wave'i almamış olsam alırdım bir tane, sırf Fiio'ya destek olayım diye. Seviyorum kerataları.

18. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    543
    Fiyat ne civarda olacak bilmiyorum ama benim f886 gidici gibi :gulme:laugh:

19. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Jeymis abi 650 dolares dediydi.

20. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Cihazın tasarımı çok güzel duruyor. Kutu gibi şeyleri daha çok seviyorum sanırım. Ne kadar düz o kadar iyi. :yourock
    Alt kısmın modüler olması da zekice.
    Spotify, tidal gibi servisleri desteklemesi şart, yoksa bence dokunmatik ekran ve Android'in bence hiç manası yok.
    İzlediğim bir videoda bir launcher yükleyerek neredeyse telefon arayüzüne benzer şekilde çalıştı. Androide aşina olanlar için ileride problem çıksa da çözümü bulunacaktır.