Fiio X7 çıktı , gözümüz aydın

'Haberler' forumunda elektronik müzik tarafından 19 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    karanehir35 hocam. Fotoğrafını çektiğiniz paylaşımdaki siyah kablolu, uç kısmı gümüş, giriş jakı altın kaplama olan kulaklık AKG K3003' mü K3003i mi? Bir de kulaklığın yanındaki mavi renkli kablo ne kablosudur? Sanırım resimdeki siyah dap ibasso dx80, beyaz olan da qls360 modeli.

2. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Selamlar @kenzo.80 hocam.
    Fotograftaki gumus kablo hama"nin 3.5 to 3.5 amfi kablosu.
    Mavi kablo,dac usb kablosu.
    Dogru,daplarsa dx80 ve Qls qa360.

Collapse Signature Expand Signature
  3. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Teşekkürle karanehir35 hocam. Tekrar görüşmek üzere. :)

4. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Rica ederim.Dap aldiniz mi merak ettim.

5. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Yok karanehir35 hocam. Daha alamadım. Para biriktirmeye devam ediyorum. O kadar parayı biriktirmekte pek kolay olmuyor. Amazon sitesinde AK120 siyah olanı önceden 649$'dı. Şimdi 799$'a çıkmış. AK120 Titan modeli de bir ara 749$'dı.İki gün önce baktım ve 1.199$'a çıkmıştı. Şimdi fiyatına baktım ve olamaz dedim. 1.499$'a çıkmış. Eski fiyatına dönmüş. Özellikle Titan modelini alacaktım. Titanın fiyatları çok yükseldi. Ara sıra siteye girip takip ediyorum. Normalde yılbaşı fiyatlarında %50-%60 oranında düşme olması gerekmiyor mu? Nasıl bir site anlamadım. Para gözlü derler ya. Varyemez tabiriyle. Ne kadar indirim yapsalar da satılan cihazdan elbette para kazanıyorlar. Böyle devam ederse zor olacak. Tabi bunda doların payı da çok büyük. Ah şu dolar yok mu, kemiğimizi, iliğimizi sömürecek. İnsafsızlar ne olacak işte. İnşallah ilk baktığım seviyelere düşerde alırım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Aralık 2015, İlk mesaj zamanı 26 Aralık 2015 ---
    Melesa başka cihazlara bakıyorum. Fiyatları daha da inmiş. Bu cihazların da bazıları AK120'nin döneminde çıktı. Ama fiyatları daha da düşüyor. Nasıl bir iştir anlamadım gitti. Bu dapta çıkalı çok oldu. Araştırdığım kadarı ile 2012 sonu ya da 2013'ün ortalarında piyasaya çıktı . Piyasaya yeni çıkan bir cihazda değil. Üst modelleri de var. Niye fiyatını başlangıçtaki fiyata döndürüyorlar, akıl mantık almıyor. Ne deyim, bekleyip göreceğim.

6. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    ZX2 alın geçin. O fiyatlara değmez, eski cihaz artık AK120.

7. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Aynen VirtuFortuna hocam. İlk aklımda ZX2 vardı. Fiyat olarak daha makul. AK120'nin fiyatlarını takip ediyorum. İndirim ve düşme olmazsa ZX2 alıcam. ie800'ümle iyi çalışır diye düşünüyorum. AK240'la kapışabiliyorsa. Onu almak bile akıl karı değil. Teşekkürler hocam. Hocam bir de size sorum olacak. AK120 Titanın pahalı olması, uzay mekiklerinde kullanılan titanyum madeni ve hafızasının AK120 Black modelinden fazla olması mı?

8. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Kriptonitten yapsalarmış. Kullananlara super gücler falan kazandırırdı :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  9. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    cgtyguner hocam. Haklı değil miyim? Titanyum madeni olması şart mı? Emin değilim ama pahalı olmayan aliminyum, magnezyum veya başka bir materyalden de yapılabilirdi. Önemli olan cihazın verdiği sesin kalitesi, performansı ve kullanıcının beklentisi. Elbette tasarım, dizayn ve işçilikte iyi olmalı. :)

10. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Kesinlikle oyle. Uzaya mi gonderiyoz volkan mi inceliyoz abi cihazla korozyona ugramasin uvden yuksek isidan etkilenmesin diye kasalim. Anca masadan falan duşcek işte.

11. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Aynen öyle hocam. Kullandığınız ekipmanlar nedir hocam? Dap, iem veya amfi olarak? Ben de ie800 iem var. AK120'nin fiyatlarında düşüş olmazsa Sony ZX2 alıcam. :)

12. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Ben nispeten yeniyim bu hobide o yuzden cok fazla alet edevatim yok. Koss pro dj100, sony mdr1a gecti elimden bir de modladığım urbanears kulaklıklarım var. Dap yok henuz ve yolda gelmesini beklediğim soundmagic hp100'le fiio e12 var. iemler ile aram pek iyi degil :)

13. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    @kenzo.80

Hiç kasmayın bu kadar benim cihaz duruyor :naughty ak100 ii 1750 tl hiç artmadı fiyatı , ne dolar ne euro bu kadar dayanmadı :hugesnaf dostu

14. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Anladım hocam. Elbette herkesin kişisel tercihi ve beklentileri farklıdır. :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Aralık 2015, İlk mesaj zamanı 26 Aralık 2015 ---
    Anladım elektronik müzik hocam. Teklifiniz için tekrar teşekkür ederim. Aynen öyle dolar ve euro'nun durumu belli. Yalnız aklımda dünya hocanın AK120 veya AK100ii'den önce Sony ZX2 vardı. Zaten birikim yapıyorum. Tam olarak biriktiremedim. Bu cihazda çok başarılı. Cihazdan memnun kalmayıpta sizin belirlediğiniz fiyatlardan satamazsam, almamın da bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Siz yine iyi fiyat söylediniz. Bunun da farkındayım. Bana biraz zaman verin. İki marka cihaz arasında kararsızım. Sıfır almazsam sizin satıştaki cihazınızı değerlendireceğim. :)

15. tmert0

tmert0
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Benim için en önemli özellik olan wifi ve spotify dahil olmuş muhteşem olmuş. Başlarda bazı arkadaşlar bellek yetersiz gelir demişler ama ben 32 gb bile daha dolduramadım. Ayrıca Spotify gibi sonsuz müzik olan uygulama var daha ne olsun. Gerçi yurt dışı bir incelemede wifi açık iken çok sarj yediğini bahsetmişler ama her güzel şeyin bi handikapı olmalı.
    Bugün x1 e indirdiğim 1.6version güncelleme ile boşa dönen tekerlek sorununu bile çözmüşler. Adamlarda sattık güncellemeyi boşver mantığı yok. Sırf bu düşünce için bile alınır. Gerçi fiyat samsung s6 dan bile pahalı anca 3 yıl sonra arabiliriz sanırım:)

16. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Tidal'ı yükleyin 32gb'ı doldurursunuz

17. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    tmert0 hocam Amazon'da fiyat 999$'dan 659$'a düşmüş. Yine de iyi sayılır. Fiyat olarak Sony ZX2'den iyi bence. Bir fırsat bulupta Sony Center'a gidemedim. En kısa zamanda gidip cihazı deniycem.

18. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Ürünün fiyatı 650 dolar hocam, 999 değil. Head-fi'da wifi üzerinden stream yaparken fazlaca dip ses olduğuna dair eleştiriler gelmeye başladı.

19. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    641
    Çok mantıklı bir alet olmuş ama ben artık hifi sıfatının altından gerçekten kalkacak smartphone istiyorum kendi adıma.azcık takoz olsun önemli değil. Potansiyel var üretim yok nedense.

3 kişi bunu beğendi.
  20. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Cok dap dinlemis tecrubeli bi uyeden kapsamli bir inceleme gelse hos olabilir belki. Lg v10 xpwria z5 gibi yeni nesil telefonlari ve spotify tidal calistiran daplari ozellikle bu wifi ve streaming servislerindeki performansi acisindan degerlendiren/karsilastiran bi yazi fena olmaz hani ^^

3 kişi bunu beğendi.