Film İncelemeleri Ve En Son İzlediğiniz Filmler

'Konu Dışı' forumunda KontG tarafından 11 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. java

java
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    253
    Terminatör serisinde kaç tane John Connor değişti sayısını unuttum... Bu film böyle olmamalıydı...

Collapse Signature Expand Signature
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,122
    Birçok bilim konusu gibi Artificial intelligence da sinema dünyası tarafından önce tecavüz edilip, sonra da hunharca katledilen konulardan. Spielberg'den Bollywood'a kadar becermeyen kalmadı konuyu. Sağolsun nefes aldırdı bu film.

#802 zxc, 28 Haziran 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Haziran 2015
  3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    #803 DefinitioN, 28 Haziran 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Haziran 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  4. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    870
    Kesinlikle katılıyorum. Çok doğru bi yaklaşım olmuş mevzuya.

5. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    2 kişi bunu beğendi.
  6. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Yazık! Talihsiz bir yazı olmuş ( Genisys hakkında tüm yazdıkları için ), elbette ki James Cameron un hakkında yazdıkları, terminatör fikrinin ortaya çıkışı ve ilk terminatör ün çekimi ve cast seçimi sırasında yaşananları okumak keyifliydi, Hollywood'un ve yapımcıların bu sektöre bakışının asla 90 lı yıllarda ki gibi olmayacağı da aşikar, yazar bunu da uzun uzun süslü cümlelerle anlatmış.

Ama filmi seyreden biri olarak, genisys hakkında ters köşe olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim, tabii henüz film vizyona girmeden 6 ay önce yayınlanmış 2 dakikalık fragmanı referans alıp böyle uzun bir eleştiri yazmak ne kadar mantıklı orasıda ayrı bir konu, eminim ki filmi seyrettikten sonra saçmaladığını anlatmıştır, fakat kendine b*k kondurur mu ? Zannetmiyorum.

Aslında daha uzun yazardım da, gerek yok :) , ama kısaca şunu söyleyebilirim, ard arda resimler paylaşıp eski ile yeniyi karşılaştırıp genisys i eskilerin remix i, remake si v.s. diye yerden yere vurmuş ama film yazarın zannettiği gibi değil.

4 kişi bunu beğendi.
  7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Edge Of Tomorrow

Güzel ve izlemesi keyifli bir film.Fantastik öğeleri olan filmleri seviyorsanız pişman olmazsınız.Gerçi Emily BLUNT için bile izlenir bu film. :naughty

http://www.imdb.com/title/tt1631867/?ref_=nv_sr_1

Dawn of the Planet of the Apes

Daha sağlam bir film bekliyordum ancak bu da izlemeye değer.Fakat bu kez insanlardan çok maymunlara yüklenmişler!Zayıf yönleri var.

http://www.imdb.com/title/tt2103281/?ref_=rvi_tt

The Hobbit: The Desolation of Smaug

Yüzüklerin Efendisi değil.İlk filme göre biraz daha özenilmiş ama gerek yönetmenin gerekse görsel efekt uzmanlarının!!! yaptıkları işe kendilerini yeterince ver(e)medikleri aşikar.HD olarak ev sineması üzerinden kulaklıkla izlemenin etkisiyle keyif aldım lakin tavsiye etsem mi bilemiyorum.Sonuçta Peter JACKSON ve Hobbit.Karar sizin.

http://www.imdb.com/title/tt1170358/?ref_=nv_sr_2

1873 eklentisini görüntüle

1874 eklentisini görüntüle

1875 eklentisini görüntüle

2 kişi bunu beğendi.
  8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,122
    Son zamanlarda izlediğim en iyi film: Judge

Şiddetle tavsiye olunur...

2 kişi bunu beğendi.
  9. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @DefinitioN Tam benim kafamdansın hocam:) Güzel filmler ;)

2 kişi bunu beğendi.
  10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    @moonstar :eek:k

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Baştan sona efekt.Neredeyse hiç doğal sahne yok.Hobbit serisinin sakız gibi uzatılmasından payını almış ama yine de izlenebilir.

http://www.imdb.com/title/tt2310332/?ref_=nv_sr_1

Lucy

Hakkında ne söylesem bilemiyorum.Beğenip beğenmemek size kalmış.İzleyin görün.Tanrı sadece beyninin %100'ünü kullanan bir insandır demeye getiriyor.Böyle de bi finali var!

Not:Hobbit serisinin yapmacık efektlerinden sonra filmdeki maymun oldukça gerçekçi geldi gözüme.Cidden başarılı.

http://www.imdb.com/title/tt2872732/?ref_=rvi_tt

Walking Dead S5-1_8

5. sezonun ilk 8 bölümünü izledim bugün.(2 film 8 bölüm dizi,devreler yanmak üzere ;D )

Kısaca güzelim dizinin içine etmişler.Breaking Bad 5. sezonu ne kadar efsaneyse bu da o derece kötü.

1880 eklentisini görüntüle

#810 DefinitioN, 2 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Ağustos 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  11. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Hobbit'in son filmi cidden hayal kırıklığı oldu ben de geçenlerde büyük merakla açtım ama malesef...

12. zekixx

zekixx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    Kon-Tiki
    Son zamanlarda izledigim en iyi film. Heyerdahl ve arkadaslarinin 101 gunluk pasifik okyanusu macesarini anlatiyor. Gercek hikayeden uyarlanan bir film, herkese tavsiye ederim. Sizi etkilememesi imkansiz.
    http://www.imdb.com/title/tt1613750/

Terminator Genisys
    Gosterime girdigi hafta imax de izledim, terminator hayrani birisi olarak filmi sevdim. Tv serisini de izleyenler cok baglantili noktalar bulacaktir. Bence yeni seri guzel bir baslangic yapmis ve cok guzel devam edicek gibi duruyor. Guncel bilgiler ile orjinal terminator hikayesinin bana gore bosluklari doldurulmus.

http://www.imdb.com/title/tt1340138/

Self/less
    Yine ciktigi hafta sinemada izledim, beklentilerimin altinda kaldi. Cok eksik nokta birakilmis, vasat ustu bir film. Oyunculuk orta seviyede, para verip izlemeyin.
    http://www.imdb.com/title/tt2140379/
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Ağustos 2015, İlk mesaj zamanı 3 Ağustos 2015 ---
    Size aynen katiliyorum, bu sekilde bir karsilastirma anlamsiz. Terminator serisi de ayni Batman baslangic gibi yeni bir seri ve gunumuz teknolojisi ve bilgi birikimi ile hikaye bosluklar doldurularak tamamlaniyor. Bir kere sunu soylemeliyim, terminator tv serisini seven herkes bu filme bayilir, cok baglantili noktalar var. 90 lardaki birikim ve teknoloji ile gunumuz ayni olamaz, cok bosluk nokta vardi ama su anki hikaye beni tatmin etti. Eski serinin devami olan 3 ve 4 ten kat kat daha kaliteli yeni bir seri bizi bekliyor. Imdb deki o puani bence haketmiyor, gerci yeni puan sistemi rezalet. Yeni neslin sinema anlayisi cok farkli.

#812 zekixx, 3 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Ağustos 2015
  13. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    MUCİZE

-Benim garıyı acaba muallime mi göstersek baba? ;D

Keyifli ve izlenesi bir film olmuş.Eşkiya güzellemesini,gereksiz uzunluğunu ve öğretmendeki inanılmaz özveriyi :evl saymazsak güzel film.

1884 eklentisini görüntüle

The Equlaizer

Bu tür abartılı kahraman filmleri sıktı artık.İzlerken pek keyif alamıyorum.Zira kahramanımız alt tarafı "Black Ops" timi.Ama yaptıklarına bakacak olursak ufak çaplı bir Terminatör var karşımızda.

İzleyip izlememek size kalmış.Denzel Washington hatrına izlenebilir.

http://www.imdb.com/title/tt0455944/?ref_=nv_sr_2

1885 eklentisini görüntüle

14. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Terminatör: Genisys

1935 eklentisini görüntüle

Artıları:

-Birçok sahnesi görece yeterli.
    -Efekt başarımı çok iyi.
    -Arnold S................ (bu ne ya :evl ) rolünün hakkını veriyor.Özellikle başlarda.
    -İzlerken insanı sarıp sarmalıyor.
    -Bütçe-sonuç oranı yüksek.

Eksileri:

-Detaylar yetersiz,birçok soru işareti var.
    -İzlemesi keyifli olsa da işçiliğin kaliteli olduğu söylenemez.
    -Sahneleri birbirine kusursuz bağlı değil.Senaryo ortalama.Analizden çok keyfe önem veren orta sıcaklıkta sıcak bir film.
    -Bazı oyuncuların duyguyu verebildiğini söylemek çok zor.Pişmeleri için daha çok zaman gerek.

Sonuç:Şurada şu vardı,burada bu.Gerek yok bunlara.İzleyin,keyfinizi alın ve geçin.

4 kişi bunu beğendi.
  15. java

java
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    253
    Furious Seven (2015)

http://www.imdb.com/title/tt2820852/?ref_=nv_sr_2

Film okuduğum bir yorumdaki gibi Mission Impossible ve 007 karışımı olmuş gerçekten de... Genelde aksiyon vs olsa da biraz abarmış ama finalini çok beğendim... Paul devam filminde oynayamayacağı için nerede öldürecekler diye izlerken sonundaki duygu dolu final hoşuma gitti... Biraz aksiyon abartısıyla klasik FF filmi, izlenir...

16. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Demonic

Demonic Türkçe adı ile Şeytani filmi bu yıl James Wan'ın yaptığı en iyi gerilim filmi diyebiliriz. James Wan deyince zaten akan suların durduğunu hepimiz çok iyi bir şekilde biliyoruz. Demonic 2015 filmi konusu; Bir polis memuru ve bir psikolog, hayalet çağırmaya çalışırken öldürülen beş kişinin ölümlerini soruştururlar. Demonic Filmi son dakikasına kadar gizem ve gerilimi çok harika bir şekilde izlemiş baş yapıt olabilecek bir filmdir.

Müzikte tercihim metalse,sinemada tercihim de her zaman korku-gerilim flimleridir.Hayat zaten o kadar gerçek gerçek ki,bu Tür filmler biraz olsun o katı gerçeklikten uzaklaşmamızı sağlıyor.

17. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,507
  18. MagicSound

MagicSound
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  19. ssungur33

ssungur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    marvel serileri hayranıyım en son izlediğimde antman tavsiye ederim

20. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Akşam son Mad Max'i izledim.Söylendiği derecede yorucu değildi film.Çok iyi gelişse de sonlara doğru ritmi bozuluyor.Hadi artık sıkıldık,bağlayalım şu işi demişler gibi.

Aksiyon sineması için devrim denemese de yılın bombası diyebiliriz.

10/8

Not:Müzik kullanımı şahane.Ritmler amaca kusursuz hizmet ediyor.

1946 eklentisini görüntüle