Film İncelemeleri Ve En Son İzlediğiniz Filmler

'Konu Dışı' forumunda KontG tarafından 11 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    THE SHRİNE ve genel düşünceler
    [​IMG]Jon Knautz’un SHRINE’ını büyük keyifle izledim. 80′lerin old school korku filmlerini anımsatan film akıcı ve sadeydi.Klişe bir başlangıçla başlayan SHRINE birden doğaüstü olaylara bağlanıverdi. Kahramanların ormanda sisler arasında heykeli buldukları tek bir çekim ile, başarılı korku sinemasının aslında nasıl olması gerektiğini anlatabilecek güçteydi.
    İyi ve sıkı bir korku filmi.13 yaşımda Elm Sokağında Kabus filmiyle başlayan korku filmi serüvenim tam gaz devam ediyor.Ve hatta Son iki yıldır flim olarak sadece korku filmi izler oldum.
    En beğendiğim korku filmi,gerçek hayatta da olduğu gibi sonunda kötülerin kazandığı bir Roman Polanski filmi olan Rosamary'nin Bebeği.Bu filmin de anlattıklarını tam olarak yazmak istesem de forumun kuralları gereği hassas öğeler (din,ahlak,v.s) içerdiği için sadece izlemenizi tavsiye etmekle yetineceğim

Collapse Signature Expand Signature
    #841 karanehir35, 5 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Ekim 2015
  2. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    870
    28 gün nasıl geçecek hiç bilemiyorum.

Edit: 58 oldu.

#842 sensable, 20 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Ekim 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Hiçbir zaman Star Wars serisinin hayranı olmadım.Filmlerini de (özellikle 2. seri) öylesine izlemişimdir.Ama bu film çok iyi olacak diye düşünüyorum.Fragman ve yönetmen bu hissi veriyor.

2 kişi bunu beğendi.
  4. tworule

tworule
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    2 kişi bunu beğendi.
  5. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    623
    Şimdi bunlara film demek ayıp olur zaten de. İzlemeyen vardır elbet, olur da burada gören bir kişi bile izlerse, büyük kârdır zaten.
    Devlet nedir, inanç nedir, ekonomi nedir, para nedi, eğitim nedir az çok anlatıyor adamlar yıllardır.

#845 AxiAziz, 22 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Ekim 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  6. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
  7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    4 kişi bunu beğendi.
  8. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Sinemaya gidipte izlemeye değmez , evde öylesine boş zamanda belki izlenebilir

en kötü 007 filmiydi bana göre

2 kişi bunu beğendi.
  9. ssungur33

ssungur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Limitless filmi ile girip dizisiyle devam ettim filmin devamını dizi olarak devam ettirmişler tabi bradley cooper baş rolde değil daha 8 bölüm yayınladınmı her haftayı iple çekiyorum

3 kişi bunu beğendi.
  10. butterflv

butterflv
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    4 kişi bunu beğendi.
  11. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
  12. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    870
    Evangelion'dan çalıntı zaten tüm konu. Çalmayı bile becerememişler hatta sinema bilgileri elvermemiş o güzelliği çalabilmeye.

AntMan'ı beğenmedim ben. Hala en iyi Süper kahraman uyarlaması Hulk 1'dir bana göre. Rorschach'ın hatırına Watchmen de kapışabilir bir kaç tık.

Warcraft'ın yönetmeni aynı zamanda Moon'un yönetmeni olduğu için ümitliyim ben. Tamam iki film arasında hiçbir alaka yok ama kalite heryerde kendini konuşturur. Kendisi ayrıca David Bowie'nin oğlu olur. Şimdi tartışma çıkmasın ama düzgün işlenirse Yüzüklerin Efendisi'ni zorlar o derece iyi bir altyapısı vardır Warcraft'ın.

Star Wars güzel çıksın da gerisi fıs zaten.

Benden bu kadar:)

3 kişi bunu beğendi.
  13. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220

Umarım dediğiniz gibi olur ama Warcraft'in yönetmeni bir christopher nolan ya da james cameron olmadığı için işine karisilacaktir. Belki de çekmek istediği filmden alakasız bir film dahi ortaya çıkabilir. Yüzüklerin efendisi kadar başarılı bir film olması herkesin temennisi ama bence bu biraz zor. Her ne kadar peter jackson'i pek sevmesem de, ayrıca serideki bir çok sahne kitapla alakasız da olsa başarılı bir film çıkardı ortaya. O epik atmosferi gayet iyi yansıttı. Zaten en büyük hayali yüzüklerin efendisi filmlerini yönetmekmiş. Star wars'un yönetmeni J.J. abrams pek güven vermiyor bana umarım güzel film ortaya cikarir.

Not: Hulk 1'i ben de çok severim :D Ang lee değişik kafa adam. Film pek begilmese de benim hoşuma gitti :)

#853 Shagrath, 17 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Kasım 2015
  14. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    870
    @Shagrath Çok doğru bi tahminde bulunmuşsunuz. Warcraft oyununun kendi ekibi de çok sağlam olduğu için 1-2 tık karışmasında sorun olmaz diye düşünüyorum ben. Diğer bir ümit vaad eden durum ise yönetmenin zaten normalde bir Warcraft hayranı olması. Özellikle tercih edilmiş. Yani doğru yerlerde doğru eklemeler yapıldıysa(Warcraft ekibi tarafından) güzel bir film izleyebiliriz.

Ama sinema gerçekten çok acayip birşey. Biz karşısına oturup seyrederken ''Bu nedir ya, böyle saçmalık mı olur sen koskoca yönetmensin böyle hata yapılır mı'' gibisinden eleştiriyoruz ancak dev gibi yönetmenler bile öyle kötü filmler çekiyorlar ki bazen, insan düşünmeden edemiyor; Demek ki o kadar da kolay değil, bizim bilmediğimiz ne zorluklar var film yapımında/kurgusunda. Özellikle doğru kurguyu oturtabilmek ya da kurguyu doğru oturtabilmek konusunda sıkıntı yaşıyor Hollywood sineması.

Mesela Hollywood çok klişe filmler yapıyor, avrupa sinemasının kalitesine ve özgünlüğüne yaklaşamıyor diye en çok eleştrildiği dönemde Amerikalılar ''Eternal Sunshine of the Spotless Mind'' ı tokat gibi indirmişti eleştirmenlerin suratına. O öyle olmaz böyle olur diye. Bu aralar da özellikle biri bir başka birine sinema bilgisi ile ilgili hava atmak için ''Hollywood nedir ya, hep klişe'' şeklinde cümleler kuruyor ama işin gerçeği en zor olan Hollywood'un kullandığı yöntemler diye düşünüyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,122
    Continuum sezon 4:

Zaten can çekişiyordu, kısa yoldan altı bölümde ipini çekmişler, iyi olmuş.

Narcos:

Süper ötesi. Tavsiye olunur. Pablo Escobar'in hayatı işleniyor.

Burn Notice:

Fena değildi. Zevkli, çerez niyetine hoş ve güzel bir dizi. Biteli çil oldu gerçi.

16. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Çok sıkı bir Sylvester Stallone ve daha da sıkı Rocky Balboa hayranıyım.Hatta Rocky karakteri olmasa belki de Stallone'ye hayranlık duymazdım.Süper kahraman filmlerinin özel güçleri dışında önemi olmayan karakterlerine,kahraman nasıl olurun cevabıdır Rocky Balboa!

Yakında spin-off u geliyor.CREED

İlk yorumlar nete düşmeye başladı.Görünen o ki sağlam bir film bekliyor bizi.Rocky Balboa hayranlarına duyurulur. :eek:k

2601 eklentisini görüntüle

Ekstra:

#856 DefinitioN, 21 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Kasım 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  17. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    @sensable

İronman 1,captain america winter soldier ve hulk 1 benim favori 3'lümdür.İlk 2'si zaten genel izleyici tarafından beğenilir ama hulk 1'i beğenen pek yoktur.Şaşırdım ve sevindim...

2 kişi bunu beğendi.
  18. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Daha önce paylaşıldı mı? (ben de paylaşmış olabilirim) hatırlamıyorum.Filmseverler için farklı ve keyifli bir site.

http://www.filmloverss.com/
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Kasım 2015 ---
    Alakasız Ek:Creed Soundtrack

#858 DefinitioN, 22 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Kasım 2015
    3 kişi bunu beğendi.
  19. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Ookami Kodomo no Ame to Yuki

İçinizi sımsıcak yapacak; hem eğlendirip hem de hüzünlendirecek mükemmel bir hikaye. Kurt adam mitolojisi hiç de düşündüğümüz gibi değilmiş meğer! Usta yönetmen Mamoru Hosoda'nun en başarılı filmi olduğunu düşünüyorum.Kesinlikle izlenmesi gereken bir şaheser!

20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,507
    İzleyin demıyorum ama izlemeyin de demıyorum.Merak eden varsa izleyebilir.Oldukca absürd ve kanlı bir film.Ben merak ettiğim için izledim.Filmin asıl adamı ichi ancak kakihara'nın gölgesinde kalmış bence.Kakihara kendisini en iyi döveni,canını en iyi acıtanı seviyor..Canının acıyacagını bilince mutlu oluyor.Mevzudan uzaklaşınca üzülüyor ve hayal kırıklıgına uğruyor. ;D İlginc bir film.

6 kişi bunu beğendi.