Film İncelemeleri Ve En Son İzlediğiniz Filmler

'Konu Dışı' forumunda KontG tarafından 11 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,195
    Ben de geçen gün Spirited Away isimli animasyon filmi izledim. Ne anlatıyordu, ne anladın derseniiiz, demeyin... :D

5 kişi bunu beğendi.
  2. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,076
    dün vakit geçirmek için arkadaşlarla assassins creed'e gittik. kötü bir film olmuş. senaryo yok, karakterler 0, aksiyon sahnelerinde çok fazla blur ve cut var. takip etmek zor.

çerezlik olarak izlenilebilir ama sinemaya gidip para vermeye değmez oyun serisinin fanı değilseniz.

3. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,003
    #943 DrWhite, 30 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Aralık 2016
  4. bleak

bleak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    John Wick :eek:k İkincisini de heyecanla bekliyoruz.

5. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    İzleyenlerin 99%u anlamaz Miyazaki filmlerini zaten. Karmaşık bir senaryosu vardır, o senaryosunun altında da çok farklı anlamlar yatar. Mesela, en basitinden örnek verilebilecek Spirited Away filmindeki mekan banyo değildir. Başka bir şeydir. Kızların çalıştırıldığı. Ehem... Filmlerdeki her şey aslında başka bir şeye referanstır, aslında anlatılan çok başka bir şeydir. İnternetten Miyazaki filmleri hakkında ayrıntılı araştırmalar bulabilirsiniz. Hepsi birer tez konusu.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  6. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,295
    goldfinger ile beraber 3 favori bond filmimdir, Sean Connery zannımca en iyi bond olabilir.

4 kişi bunu beğendi.
  7. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,263
    En son sinemada "star wars rogue one" filmine gittim. Star wars 7 tam bir maymunluktu, berbat bir filmdi. 10 yaşındaki çocuğa ilk 6 filmi seyrettirip 7.yi yapmasını söylesen çıkacak amatörlükte bir filmdi. Bu rogue one filmini tekrar Lucas'ın yaptığını görünce şans vermek istedim. İyi ki de vermişim. Mekanlar yeniydi, hikaye güzeldi, film sürükleyiciydi ve efektler iyiydi. Bir star wars hayranının kaçırmaması gereken bir film olmuş. Bir tek Darth Vader abimizin, muhtemelen telif hakları ile ilgili olsa gerek, modifiye kıyafet başlığını sevmedim... ve evet, filmde Darth Vader abimiz de var...

Sent from my fridge using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  8. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,439
    Goldfinger da dediğiniz gibi iyiydi. Goldfinger abimiz oldukça sık ekranda görünüyordu abimizde harbi kötü adam karizması vardı. İlk sahnelerde pek belli olmuyordu ama oldukça donanımlı bir karakterdi. Bana Hannibal Lecteri hatırlattı.

Sean Connery iyi gidiyor. Ancak ilginç gelen şey şu; Bond iki filmdir düşündüğüm karizmayı devam ettiremiyor. Bundan "M" in altında oldukça ezildi. Keza disiplin zaafları var belli. Hele Rusyadan sevgilerle filminde bizim Ali Keremin yanında resmen çırak kaldı. Bond o filmdeki Türklerden bir gömlek alttaydı. Ali Kerem Bonda çapkınlık dersleri veriyordu siz düşünün gerisini.

3 kişi bunu beğendi.
  9. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,195
    Bana kalsa rorschach testi gibi bu filmler, kelebek görüyorsan kelebek, kurt başı görüyorsan kurt başı.. Yok illa doğrusu ne dersen, mürekkep lekesi.. :D

5 kişi bunu beğendi.
  10. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    cin seddi dun sinemaya gittim surukleyici ve harika bir film olmus tavsiye ederim mutlaka sinemada izleyin

11. murat71

murat71
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    169
  12. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,348
    8 kişi bunu beğendi.
  13. SoundMeister

SoundMeister
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    159
    Bir anne ve çocuğunun aşırı dramatik hikayesini anlatan Room filmini de herkese tavsiye ediyorum. Bugüne kadar kime önerdiysem ve kim izlediyse hepsi filmi fazlasıyla beğendiler. Öyle sandığınız anne-çocuk dramalarından değil, çok daha farklı bir konuyu ele alıyor ve bir çeşit kaçma/hayatta kalma filmi diyebilirim. Spoiler olmaması adına daha fazla detaydan bahsetmeyeyim ancak boş zamanınız varsa ve daha önce izlemediyseniz ilk fırsatta açıp izleyin, çok beğeneceksiniz.

IMDB: 8.2
    http://www.imdb.com/title/tt3170832

#953 SoundMeister, 2 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Ocak 2017
    8 kişi bunu beğendi.
  14. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Wazir güzel filmdir izleyin.

15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,348
    Çoğunluğunuz için sıkıcı olsa da bu tür filmlerden değişik bir lezzet aldığımı söylemiştim.Bu damardan devam ediyorum tavsiyelere.

Kısa bir süre ömrü kalan taksi şoförünün Darwin adlı bir yerdeki kliniğe yolculuğu.Meraklısına...

http://www.imdb.com/title/tt3680410/

4976 eklentisini görüntüle

16. Atilla

Atilla
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    [​IMG] Vizyondan yeni kalktı sayılır. Yakında internete düşer. Son derece tavsiye edilir.

17. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,439
    Goldfiger, Thuderball, You only live twice filmleri ile külliyata devam ettim.

Goldfinger: Auris Goldfinger muhteşem bir kötü adamdı. Adamı karizma yapa unsur ise, bir sürü defosu olan biri olması sanırım. Garip garip takıntıları var, çekici biri kesinlikle değil ve fiziksel olarak zayıf ancak buna mukabil aşırı donanımlı. Kumarı biliyor, işleri hep düzenli tedbirli zeki kendine güvenen e güzel risk alan bir karakterdi. Bond ise bana göre bu filmde oturdu karakter olarak, çözemediğim noktalarını çözmüş oldum. Vardığım nokta ise, o da nihayetinde bir insan fazlası değil. Goldfiger fazlasıydı, adama gıpta ettim resmen.

Thunderball: Film görsel olarak hoşuma gitti. Deniz altıda geçen bir çatışma sahnesi vardı izlediğim en iyi aksiyon sahnesiydi resmen. Largo mu neydi, kötü adam çok düz biriydi. Yani ne bir tutkusu, ne bir zaafı ne de bir fantastik özelliği vardı. Keza planları da çok basitti. Kendisinde bir zeka parıltısı da göremedim. Filmde Q abimiz iyi oynadı bu sefer, teçhizatı verir giderdi bu sefer operasyonun içinde bulundu da bulunmasa da olurmuş. O mutfakta çalışıp bondu da arada azarlasa yeter de artar bile.

You only ive twice: İkinci bir rusyadan sevgilerle olayı olmuş resmen. Fark olarak, Japonlar bondu Türkler kadar ezmedi, biraz daha teknolojik ve cılız bir milletti. Ayrıca bond istanbulda her şeye şaşırıp tökezlerken burada o seviyeye gelmedi. tanaka idi yanılmıyorsam, abimiz de bir Ali kerem olmasa da iyi plan yapan erbap biriydi. Karşılaşmasalar da M i ezdi. Japon teknolojisi de göz alıcıydı. Krater içindeki aksiyon sahnesi de iyiydi. Osato da iyi bir kötü karakterdi. Fazla psikopat gözükmese de, donanımlı e düzenli olduğu belliydi. O seviyede bir teknolojiye de böyle bir adam yakışırdı. Biraz daha kurt biri olmasını beklerdim. Uyanıklık kısmında biraz zayıf kaldı aslında. Ernst Stavro Blofeld bu adamı da biraz daha hasta biri olarak canlandırabilirlerdi. Neyse, goldfinger çıtayı iyi yükseltmiş anlaşılan. :D

5 kişi bunu beğendi.
  18. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,768
    Bu kel olan aktör Oz'daki manyak Schillinger'mi yoksa :)

Ek: Evet oymuş J.K.Simmons.

19. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,076
    aynen jk simmons :)

20. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,768
    Oz'daki performansı efsaneydi adamın gerçekten. Gerçi o dizinin kendisi efsane zaten.

2 kişi bunu beğendi.