Forum Hakkındaki Görüşleriniz, Önerileriniz ve Olası Hatalar

'Forumumuz Hakkında' forumunda noXious tarafından 27 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    539
    Dosya yükleme konusu bambaşka bir problem, onunla şu an ilgilenmiyorum. Kolay bir problem olmayabilir.

Şu an şu virüs illetinden kurtulmaya çalışıyoruz.

Site ile ilgili sürekli değişiklik yapacağım bu akşam. Problem yaşayan ve tekrar virüs gören olursa lütfen bilgilendirsin.

Collapse Signature Expand Signature
  2. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Telefonda girince otomatik klavye duzeltmesi caliamiyor neden zaman duzeltilecek.

3. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    539
    Zaten sitemizde öyle bir özellik yok. Telefonunuz veya bilgisayarınızdan kaynaklıdır. (Browserlardan)

2 kişi bunu beğendi.
  4. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,995
    Smileler gitmiş: :gulme :popcorn :) ;) :yourock :eek:k :( :angel: :mad: :angry :confused: :azn :cool: :bu :p :D :cheesy: 8) :eek: :coolsmiley: :oops: :deli :rolleyes: :uzgun o_O

(PC'den chrome ile bakıyorum)

5. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    539
    Evet, forumun o kısmını da silmiştim. En kısa zamanda tekrar eklerim.

2 kişi bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,239
    Forum basindayken cok sık tuvalete gitme ihtiyaci hasil oluyor. Problemi duzeltebilir misiniz lutfen. Tesekkurler.

Edit. Pardon, sorun forumda degil de bendeymis galiba.

7 kişi bunu beğendi.
  7. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,767
    :Dİlaç önerebilirim hocam o_O

8. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Yönlendirmeyi az önce ben de yaşadım. Telefonda Google Chrome üzerinden aradığım bir şey tesadüfen forumda çıkınca tıkladım ve "appstrk.com........" site yönlendirmesi sonrası Google Play Store üzerinden "Total Cleaner" uygulamasının yükleme sayfası açıldı.

9. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,816
    Eski virütik yönlendirme tekrardan başlamış bilginize.

10. AlperÇ

AlperÇ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    234
    Bir durum da ben yazayım. Konularda önerilen forum içi linklere tıkladığımda bu sayfaya erişim izniniz yok cevabı alıyorum.
    Not : Tapatalk kullanıyorum, pc üzerinde denemedim.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,767
    Emojilerde 3 4 gündür sorun yaşıyorum çoğu görünmüyor aynı sorunu yaşayan var mı?

2 kişi bunu beğendi.
  12. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    974
    Bir kaç yanıt yukarıda Hasan durumu izah etmişti.

2 kişi bunu beğendi.
  13. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Site tamamen çöktü galiba :)

STV100-3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  14. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Sadece Tapatalk üzerinden girilebiliyor. Site çökmüş. Geçmiş olsun, umarım yakında tekrar görüşürüz :)

2 kişi bunu beğendi.
  15. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Neyse en azindan burasi var :)

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

16. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,454
    Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda sitede özellikle 2. el kısmında sıkıntılar yaşanmaya başladı. Ticaret yaparken lütfen dikkatli olunuz ve bu sitede bir sıkıntı yaşanmaz gibi düşüncelere kapılmayınız, görüleceği üzere sorunlar yaşanmaktadır.

2. el konularında gönder deneyeyim, beğenirsem alırım tarzı durumlar görüyoruz. Bu yüzsüzlüğe evet demeyin lütfen. Rahatlıkla görülebileceği üzere dert uyum üzerine satın almak vs değil, ekipman denemek hevesini alıp geri yollamak. Kimi arkadaşlar bunu bir adım ileriye taşıyarak önce ekipmanı satın alıp 2 hafta kullanıp bir kulp bulup iade çabasına giriyorlar. Satıcılar da kendini bu çirkinlikten korusunlar lütfen.

Yeni üye/fazla aktif olmayan üyeleri açıkça uyarıyoruz. Forum üzerinden sormaya çekindiğiniz soruları özelden sorduğunuz zaman tecrübeli üye olarak gördüğünüz üyelerden bazıları sizi kendi ürününe veya arkadaşının ürününe yönlendirmekte. Kandırılma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Sorularınızı forum üzerinden açıkça sorarsanız kandırılma ihtimaliniz oldukça azalacaktır. Anlayabildiğimiz kadarı ile özelden sorunca daha samimi cevaplar alacağınızı düşünüyorsunuz ama öyle olmuyor, soru sorduğunuz insanın düşüncelerini foruma neden yazamadığınız sorgulamanızı öneririz öncelikle.

Gelelim özelden sürekli tavsiye veren "tecrübeli üyelere". Eskiden forum üzerinden yazmaya yönlendirin diye rica ediyorduk ancak artık farkedildiği anda işlem uygularız. Zaten bu mesaj sayısı, konum vs olaylarına bir çözüm üretmeyi düşünüyoruz.

Forumda insanlar ekipmanların kölesi oldukça arkadaşlık ilişkilerinden kaynaklanan eleştirmeme durumu gelişti. Eleştiri yapıldığında ekipman sahipleri kendilerine kişisel saldırı olarak algıladıklarından dolayı yorumlar hep olumlu gidiyor. Bu durum hem siteye zarar verir hem de hobiye. Ekipmanlar eleştirildikçe değerleniyor, eleştiriden bu kadar çekinmemek, kişisel algılamamak gerekir. 30 kişinin aynı şeyi tekrarlaması gerçeğin o olduğunu göstermiyor bazen.

17. erdal

erdal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Forumda satış kismi bence kapanmali

#2517 erdal, 11 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 11 Temmuz 2019
    fosther ve Engin bunu beğendi.
  18. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    145
    kapanması yerine geliştirilebilir. referans sistemi ve yıldızla puan verme eklenir.

Nazım, mc_technosoft ve theoldman bunu beğendi.
  19. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    293
    Insanlar sürekli sahibinden takibi yapamazlar. Gerek kategorileme, ürün bulma sorunları olsun, gerek alışveriş sorunları olsun, her gün ne ürün eklenmiş diye bakmak zulüm gibi olur. Araba ararken farketmiştim ki şort sedan bölümünde kamyonet ilanları falan oluyor. Böyle bir çöplükte iğne aramak zor. Burada sorunlar da yaşansa alışveriş yaptığım güvendiğim insanlar da var. Yeni ürünler denemek istiyoruz ve ekonomi nedeni ile her ürünü sıfır alma lüksü çok zor ihtimal. Aklımıza nile gelmeyecek ürünleri ikinci el bölümünde görüp merak edebiliyoruz. Ha istemeyen hiç açıp bakmaz bile o bölümü, ilan da koymaz olur biter.

Büyük harflerle belirtilmelidir ki, yapılan alışverişlerden forum ve adminler sorumlu değildir. Bu nokta kaçırabiliyor.

Nazım ve netknight bunu beğendi.
  20. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,816
    Konunun 2.el satış için kişilere puan veya yıldız gibi markalama yapılması uyumsuz. Bu düşünce yine satış formatıyla ilerleyen bir mantığı geliştirir. Belki anlaşılmamıştır diye bende tekrar edeyim; karşınızdaki kişinin niyetini öğrenmeniz gerekiyor. Puan veya yıldız gibi, mesaj sayısı veya diğer tüm eklentiler durumun doğrulmasına değil bu eklentiler üzerinden de suistimali uygulanabilir kılacaktır.
    Hırsıza kilit dayanmaz gibi düşünün...

Öneri vermeden de geçmeyeyim. Satış ilanlarına mesajların sonradan değiştirilmesine kısıtlama getirilip hatta ilk mesaj direkt olarak sabit kalabilir. İlerleyen günlerde yapılan indirimler güncelleme esnasında yeniden yazılacak metin içerisine dahil edilebilir. Satım konusu başlığına yine değişim kısıtlaması getirilebilir. Satılan ürünün kime satıldığı nickname ile belirtilebilir vs. Mesela yine satış formatına döndü :)

Alışverişlerde olabildiğince detaylı bilgi almak önemli, 100 defa satış yapmış birisi de sizi tekrardan zor durumda bırakabilir. Aslında yukarıdaki Baran Bey'in yazısında olabildiğince anlatılmış ben yinede tekrar etmiş oldum.

Nazım ve theoldman bunu beğendi.