Forum Hakkındaki Görüşleriniz, Önerileriniz ve Olası Hatalar

'Forumumuz Hakkında' forumunda noXious tarafından 27 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    Bir daha tekrarlayayım, yeni hosta geçtiğimizde PM kotası 50 civarında olacak. Lütfen yedekleyin.

Collapse Signature Expand Signature
  2. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    262
    İlanımı düzenlerken veya yeni ilan açarken "Lütfen kısa bir süre sonra tekrar deneyiniz. Eğer hata iletisini tekrar alırsanız, yönetici ile iletişime geçiniz." hatası alıyorum.

4 fotoğraftan sonra 5. fotoğrafı eklemeye çalışınca bu hatayı veriyor. Fotoğraf sınırlaması veya max karakter kullanımı gibi bir durum mu söz konusu acaba artık?

İlanlarımda mümkün olduğunca açıklayıcı olması için bol ve açıklayıcı fotoğraflar eklemeye çalışıyorum. Umarım eski haline dönmesi mümkün olan birşeydir.

3. blackrx

blackrx
    Expand Collapse
    Guest

techo~fi.net yerine ip adresi geldi :(
    googlede techofi incelemeri yaziyor.giriyorum ana sayfaya atıyor bune yahu :(

4. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,712
    "Sitemiz hosting taşımasını tamamlamıştır.

Bunun dışında alan adımız taşıma sürecindedir. Bu süreç tamamlanana kadar malesef forumumuza yönlendirmeli şekilde girmek zorundayız.

Sabrınız için teşekkürler."

5. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    Dün Uğur abi (historymanx) ile konuşurken aklıma gelen birkaç öneri var:

1.si Alım-Satım bölümünü görebilmek için 10, konu açabilmek için 30 mesaj sayısı gibi bir sınır. Böylece foruma alım-satım yapıp kaçma niyeti ile üye olanların önüne geçilir.

2.si Üye olmayanların yine bu bölümü görememeleri. Evet alım satım bölümündeki hitap edilen kitleyi düşürür belki ama güven verici ortam yine de bir ölçüde korunabilir, yine yukarıdaki amaçlara da destek olur.

3.sü, inceleme yapmak için hatta konulara yazmak için teşvik edici ünvan ya da benzeri bir teşvik paketi olmalı, forum canlılığı düşüyor. ( Ben de stabilite yanlısıyım ama sanki giderek düşen bir canlılık var)

4.sü üye alımının mail yoluyla olması güzel bir şey ancak büyümeyi çok yavaşlatacağı aşikar. Yukarıdaki önlemler dahilinde üye alımının rahatlatılması çok sorun olmaz diye düşünüyorum. Çünkü tarihsel bir kanundur, büyümeyen her şey ölüme mahkumdur. Tarihin tozlu sayfalarında bir Techno-fi görmek kabus olur.

Naçizane önerilerim bunlardır şu anlık.

6. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    1. ve 2. --- Üye olmayanların ve/veya yeni üye olanların Alım/Satım bölümünü görememesi durumu malesef bize direk üye ve ziyaretçi sayısı olarak kayıp getirecektir. O yüzden bu kısımların görülmesini engellemedim bugüne kadar. Aynı zamanda satışa koyduğumuz ürünlerin daha kolay satılmasını sağladığı da aşikar. Yani biz satarken, yeni üyelerin alım yapmaları bize yararlı. Ama satım yaparken, yeni üyelerin elindeki ürünler hakkında nokta bile yazmadan satmaları bize yararsız. Olaya biraz bu açıdan bakıyorum. Satma konusunda şu an ilk mesaj uyguluyoruz, bir ara 5 veya 10 mesaj sayısına kadar ilan açtırmıyorduk. Gene uygulayabiliriz.

3. İnceleme yapmak için teşvik edici durumlar var. Nicklerimizin altındaki "İnceleme" yazan kısımlarda sayılarımız boşuna artmıyor. Belli bir sayıda inceleme yapan kişilere belli ünvanlar tabii ki verilecektir. Mesaj sayısı konusunda ise bence bu forumda mesaj sayısı arttıkça insanlar dost kazanıyor, bu en önemlisi.

4. Üye alımı konusunda bir süre bu şekilde devam edilecek. Bu forum malesef biraz DH'ye benzemeye başladı, o yüzden biraz üye alımını yavaşlatıp, temizleyip, sonra açmak daha mantıklı geliyor şu aşamada.

Bir de yakın zamanda genel olarak rahatsız olunan konulardan bahsedilecek, bazı kurallar gevşetilecek, bazıları kalkacak, bazı yenileri gelecek.

Bu açıdan bu tip öneriler şu günlerde işimize yarayacaktır. Teşekkürler.

7. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    İlk mesajlarını yazacakları otomatik olarak kendini tanıtma başlığına yönlendirecek bir sistem yapılabilir mi?

8. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Üstteki butonlar hoş durmamış sanki yaa :)

9. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    592
    Bence de olmamış.
    Hem logonun yanında durması kötü , hem de "Mobil sürüm" butonu , forumun genel temasına çok ters olmuş.

10. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    Sayfanın uzamaması, son iletilerin nispeten de olsa görünmesi için oraya taşıdım. Gözünüz alışacaktır :)

Mobil sürüm butonunun tipi hakkında ben de emin değilim. Şimdilik kullanılsın diye koydum.

Edit: Log out olunca çok garip bir yerde göründüler :idiot2: :bu

11. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Sağda daha iyi olmuş..

12. besir66

besir66
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    31
    Eğer sakıncası yoksa ve kolaylıkla yapılabiliyorsa sana zahmet Sohbet Kutusunu Son İletiler'in üstüne yada altına taşıyabilir misin Hasan.
    Bu sayede biraz daha göz önünde olduğu için kullanımın artacağı kanaatindeyim.

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    Son iletilerin altına taşıyamıyorum, üstüne de taşımak istemiyorum.. :-\

14. besir66

besir66
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    31
    Son İletiler'in altına almanın bir yolu vardır da uğraşmak yada birisine sormak lazım. Sağlık olsun.

15. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

Her zaman olmamakla birlikte, ileti yazdıktan hemen sonra ana sayfaya girdiğimde yazdığım iletiyi " son iletiler " kısmında göremiyorum, oraya düşmesi biraz zaman alıyor. Zaman alıyor derken, dakikalar değil fakat anlık olmuyor. Çok sıkıntı yaratan bir durum değil tabi ki ama bilinsin.
    Tarayıcım Firefox 12.0

16. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Yarın, ya da en geç pazar yeni kurallar geliyor bu arada arkadaşlar, haberiniz olsun şimdiden.

17. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    Bu durum bende de var, sorunu anlayabilmis degilim o yuzden cozemiyorum...

18. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Şöyle bir önerim olacak. Önceden bizim forumda da vardı. Beğenilen gönderiler için teşekkür ya da beğenme işareti olarak allta bir buton olurdu. Bu şekilde teşekkür mahiyetinde mesajlar azalmış olur.

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    Şu an o rep'i inceleme sayısı olarak kullanıyoruz.

Sıkıntı veren teşekkür mesajları olsun olacaksa..

20. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    İlanlara bakarken aklıma, acaba satılık bölümü, portatif ve masaüstü iki ana başlığı altında, ampli, kulaklık, kablo vs. diye bölümlere ayrılsa, aranılana ulaşmak daha kolay olmaz mı diye bir soru geldi, ne dersiniz?