Forum Kuralları

'Forumumuz Hakkında' forumunda MuttFTS tarafından 21 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,604
    Arkadaşlar son zamanlarda ikinci el ilanlarında pazarlik veya takas teklifleri konular altından yazılmaya başlandı. Ticari konuşmalarınızı özel mesaj yoluyla yaparsanız seviniriz.

İyi forumlar.

2. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,388
    Bir de satılan ürünlerin fiyatları silinmese iyi olurdu.

3. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Bazen forumda geçen mesajlarda lan v.b. kelimeler oluyor . Bende sokak ağzıyla konuştuğum zaman sohbet kutusuna yazıyorum çünkü forumda yazılan mesajlar kalıcı oluyor . O mesajı kimin okuyacağını bilemeyiz . Bence biraz özen gösterilse iyi olur, iyi forumlar. :)

4 kişi bunu beğendi.
  4. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,604
    Genel olarak silinmesinin önüne geçiliyor fakat genis bir fiyat tabanı oluşmuş durumda. Bilindik markaların ürünlerinde çok fazla müdahale etmiyoruz. Zaten kapanan ilanlar bölümünde benzer ilanlardan fazlaca olmuş oluyor.

5. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,464
    Bir de bol bol millet tavsiye istiyor ama daha sıkıntı kısmı ise devamlı başlık açılıyor.

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Konulara "mümkün olduğunca" konunun özüne uygun ve içerikle alakalı mesajlar atmaya özen gösterebilirsek daha yerinde olur.:wink

2 kişi bunu beğendi.
  7. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,457
    Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Yeni gelen arkadaşlar, biraz daha forum kurallarına dikkat ederlerse memnun kalırız. İlk başta ben de forum kurallarını okumamıştım, ben de sonradan öğrendim. Nezih ortam, nezih sonuçlar doğurur.

2 kişi bunu beğendi.
  8. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Güncel arkadas güncel

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,457
    Saygıdeğer forum üyeleri, lütfen konuyu açmadan önce forumun arama kısmından sorununuzun cevabı mevcutsa oradan devam edin. Farklı bir sorunuz var ise başlığı sadece bilgi amaçlı ve kısa tutun. Sorunuzu-sorununuzu başlıkta belirtmeyin. Kısa ve öz şekilde.

İki de bir de ''satarmısın'' şunu ''sat bana'' ''takasa girelim'' şeklinde ileti atmatın. Özel mesajdan gerekli kişiye ulaşın ve kendisine sorun, garanti veriyorum yemeyecektir sizi.

Türkçe'yi düzgün kullanmaya, en azından noktalama işaretleri ve büyük harflere dikkat etsek yeter diye umuyorum.

Bunları yazmak bana düşmez ama, hergün girdiğim forumda bunları görmek istemiyorum. Saygı ve sevgilerimle

5 kişi bunu beğendi.
  10. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Bunları yazmak bana düşmez ne demek foruma giren, katkı sağlayan herkesin hakkı eşittir.

2 kişi bunu beğendi.
  11. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Forum sahipsiz, yöneticiler acz içinde.

Aslında çalışıyordu ne güzel de 1 2 haftadır bişi oldu birden..

12. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    İmam osurursa cemaat ne yapsın.

13. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Son bir kaç gündür bir dağınıklık mevcut forumda. Ama bu dağınıklığın sebebi yöneticiler değil daha çok dağınıklığa sebebiyet veren üyelerimiz. Azıcık forum kurallarına riayet etseler sorun ortadan kalkacaktır. Riayet etmeseler bile, genel anlamıyla forumu azıcık okumaları yeterli olacaktır. Her extra konu açanı, ilan altına her yorum yapanı uzaklaştırsak bu sefer de katı yönetim diyoruz. Uzaklaştırmasak yönetim nerede diyoruz. Bu noktada üyelerimizin bilinçli davranması gerekiyor.

Not: Anasayfada forum kuralları gibi sabit bir başlıkvari birşey olsa.. (Reklamlar gibi)

4 kişi bunu beğendi.
  14. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,457
    Yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına; yönetim de olan kişiler de insan. Sizlerinde normal hayatları, yapılması gereken işleri, sosyal yaşamları ve sorumlu olduğu şeyler vardır diye düşünüyorum. Zaten iletimde yönetime karşılık hiçbir varsayım bulunmamaktadır. *Üyelerin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurguladım sadece.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Ağustos 2014 ---
    *Düzeltme

#114 Solanahtarı, 22 Ağustos 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Ağustos 2014
  15. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ne yapsın?

16. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Ben zaman zaman iğneleme gereği duyuyorum.Sonra mesajım siliniyor ama ben yine de "çok nadir de olsa" kırmadan,gücendirmeden minik dokunuşlar yapacağım.

Forum demlenme noktasına ulaştı gibi.Bu sebeple durgunluk mevcut.Yeni üyeler hafif dağıtıyor ama olsun o kadar.:))

2 kişi bunu beğendi.
  17. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Yönetimin ne çok seveni varmış. Yöneticiler ölsün bence.

Şaka bir yana bence foruma Ateş, Mustafa gibi forumu ciddiye alan yöneticiler eklenmeli.

18. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Sen de şimdi, ne yapalım dövelim mi çocukları :) Tamam senin de haklı olduğun taraflar var ama çok da sert olmamak lazım.

Gayri ciddi yaptın adamları iki dakikada :evl

19. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,604
    Fatih abi senin kibar iğnelemenden daha ötede yazanlarda oldu. Değişiklik olmadı. Senin yazdığın konu dahil olmak üzere aynı üye tarafından birçok eski konuya post kasma amaçlı ileti atıldığı için müdahale etmemiz gerekti.

Üyenin iletilerini silince senin gibi yazanların iletileri boşluğa düşüyor. Farkındayım olumlu/olumsuz birşeyler düşünüp yazdığınızda silinmesi hoş bir durum değil fakat belli bir süre görüldüğünü düşündüğümüzde müdahale etmek zorunda kalıyoruz.

20. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Farkındayım.Silinmesi normal olanı.Elbet o kısa sürede görülüyordur.

Foruma yeni bir katılım olduğunda ve bu arkadaşlar iyiniyetle birşeyler (boş-gereksiz-saçma da olsa) yazdığında bu heves benim hoşuma gidiyor.Bu arkadaşlar elden geldiğince küstürülmemeli.Nedeni ise,ilerleyen zamanlarda ciddi gelişme gösterip bambaşka niteliğe bürünme ihtimalleri.

Hakaret,aşağılama,kasıtlı tahrik v.s. olmadıkça bırakalım aksın forum.Ciddi bir ikaz kültürü gelişiyor bir yandan.Yönetimin müdahale etmemeye çalıştığı zamanlarda eksik kalan otokontrol mekanizması bu şekilde yerine getiriliyor bir nebze.Bu artacaktır.

4 kişi bunu beğendi.