Fostex TH-X00 Kısa İzlenim__Baskafalar Buraya

'Fostex' forumunda DefinitioN tarafından 9 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

 1. DefinitioN

  DefinitioN
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  9 Mayıs 2012
  Mesaj:
  2,786
  Alınan Beğeniler:
  6,348
  Aceleye gelmiş,hatta uyuma yaz artık birşeyler denilerek yazılmış bir izlenim yazısı bu.Bunun için çok özür dilerim.Kulaklığı dinlemem için uzun zaman önce @Pascalci Hasan göndermişti.Teşekkür ediyorum kendisine.

  7133 eklentisini görüntüle


  Kulaklığı eş zamanlı olarak X1 ve HD 650 ile birlikte dinledim.Kaynak Micro İDSD Silver.Aklımda kaldığı kadarıyla çok kısa da olsa yazmak istedim zira haftalardır bir türlü yazamıyordum.

  Önce olumsuz taraflarıyla başlayalım.Bir kere kulaklık sabit kablolu ve kablosu kalın ve uzun.Bırakın dışarıda kullanmayı evde bile sabit kullanmak zorundasınız.O derece.Masaüstü sistemi olanlar için diyebilirim.

  Konfor yönünden yeterli ve rahatsız edici değil ancak X1 ve HD 650 nin gerisinde.

  Malzeme kalitesini başarılı buldum.Ayrıca güzel de görünüyor.


  SES

  Dengeli diyebileceğim,bas ve midlerin çok az önde,tizlerinse öne çıkmaya çalışmadan,sivrilmeden görevini yaptığı bir kulaklık TH-X00.Seste rahatsız edici sorunlar yok.Dolu dolu ve gövdeli çalıyor.Mid-bas kamburu yok ve midlerle mid-basların ayrımı,geçişi ve uyumu güzel.Genel sunum X1 ve HD 650 ye göre daha temiz ve berrak.Dinlerken stüdyoda koca koca mix cihazlarının önünde yaptığınız ayarları kaliteli ve irice bookself hoparlörden dinliyor gibi hissediyorsunuz.Bas-mid,bas ve midler aynı düzlemde birbirlerinin alanına müdahale etmeye çalışmadan çalıyorlar.Bana Sony EX1000'i andırdı bu sunum biraz.

  Sahne yeterli genişliği ve derinliği sunuyor.Sizi detaylara fokuslamadan,sahnenin genişliğinde kaybetmeden :)) sarıp sarmalayan sıcak ve müzikal diyebileceğim bir sunum yapıyor TH-X00.

  Tizlerde özel bir durum yok.Ancak yetersiz diyebileceğim bir durumda.Agresif ve önde tiz sevenler için doğru tercih olmayacaktır.Şıkır şıkır değiller.

  Midlerde öne çıkmaya çalışmıyor ama belirginler.Bazen hakimiyet kuruyor olsalar da bunu sürekli yapmıyorlar.Çekinik bir durum da yok.Midlerin doğallığını ve detay seviyesini yeterli buldum.


  BASS-BASS-BASS
  Basları çok beğendim.Güçlü,derin,yeterince uzayan baslarıyla kesinlikle baskafalara öneriyorum bu kulaklığı.Hatta risk alıp böyle bir izlenim yazmamın yegane sebebi TH-X00 baslarıdır.Çünkü yazılmayı hakediyorlar.
  Baslar kuru ve sert değiller.Gerektiğinde tatlı tatlı,gerektiğinde gümbür gümbür vurabiliyorlar.Ve en önemlisi midleri ve sahneyi boğmuyorlar.Sıralama yapacak olursam X1<HD 650<TH-X00 diyebilirim.
  Kontrolü kaybetmeyen,kulak titreten alt frekansı ve temiz,gövdeli,dolu dolu çalan sesiyle çok seveni olacaktır.

  Önceliği bas olanlar ve daha çok masaüstü sistemle müzik dinleyenler bu kulaklığı gözardı etmesinler.Çok sağlam bir alternatif var karşılarında.  Not:Birşeyler yazacağıma söz vermiştim.Ancak sözümü bir türlü tutamadım.Not almadığımdan sadece aklımda kalanları yazdım yanıltmamak adına.Bu sebeple kısa ve özensiz oldu.Tekrar özür dilerim.
  Ekleme ve düzenleme yapılacaktır.  7134 eklentisini görüntüle
   
  #1 DefinitioN, 9 Nisan 2018
  Son düzenleme: 14 Ekim 2018
  24 kişi bunu beğendi.
 2. Pascalci

  Pascalci
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  11 Ekim 2014
  Mesaj:
  307
  Alınan Beğeniler:
  687
  Eline sağlık buda güzel olmuş. En azından sitede incelemesi oldu
   
  Collapse Signature Expand Signature
  5 kişi bunu beğendi.
 3. mfya

  mfya
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  6 Nisan 2017
  Mesaj:
  563
  Alınan Beğeniler:
  1,859
  Elinize sağlık hocam. Baskafa kulaklığı olarak bilinen jvc ha sz1000 ve 2000 kulaklıklarıba göre sesi değerlendirmeniz mümkün mü?

  Bas ağırlıklı olan Sony MDR1A ile kıyas isteyeceğim ama sanırım seviye olarak fostex TH-X00 daha üst seviye bir kulaklık olacağından çok doğru olmaz :)
   
  Collapse Signature Expand Signature
 4. DefinitioN

  DefinitioN
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  9 Mayıs 2012
  Mesaj:
  2,786
  Alınan Beğeniler:
  6,348
  Furkan öncelikle ince bir ayrıntı vereyim.TH-X aslinda baskafa kulaklığı olmaktan çok baskafaların seveceği bir kulaklık.Şöyle ki:

  Baslar tüm frekanslara baskın değil.Heryerde öne çıkayım,sesi domine edeyim havası yok.Ancak gerektiği yerlerde ziyadesiyle vuruyorlar,uzuyorlar.Derinler,güçlüler.
  Baslar işini çok iyi yapıyor.Bu sebeple baskafa kulaklığı olmak yerine baskafaların seveceği bir kulaklık diyorum.Sanırım @Pascalci Hasan'da bana katılacaktır.

  Ayrıca 1A bas kulaklığı degil bana göre.Alt seviyede tatmin edici olsa da genel kalite,etki,güç vb yönlerden bas ağırlıklı diyemeyiz. Bass yönündense kıyas kabul etmez.Fostex ezer geçer.
   
  #4 DefinitioN, 20 Nisan 2018
  Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2018
  4 kişi bunu beğendi.
 5. Pascalci

  Pascalci
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  11 Ekim 2014
  Mesaj:
  307
  Alınan Beğeniler:
  687
  Biraz kabaca bir tarif olacak ama sanki baslar ayrı bir driver dan geliyor gibi ve çok da güzel derinlere kadar iniyor. Fatih hocam sana birde Ultrasone Performance 880 gonderiyim onuda dene
   
  Collapse Signature Expand Signature
 6. DefinitioN

  DefinitioN
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  9 Mayıs 2012
  Mesaj:
  2,786
  Alınan Beğeniler:
  6,348

  Teşekkür ediyorum Hasan.Ultrasone markasını hep dinlemek istemişimdir.Ancak ekipmanları sıfırladım yine.Clip dahi gitti.Kısa sürede birçok ürün aldım sattım ama tatmin olamıyorum.Ya cok iyi kulaklığım oluyor ya kaynak.Bütçeden dolayı ikisi birlikte olamayınca duydugum ses yetmiyor bana.Çıta yükselince istesende düşmüyor.

  Yani kulaklık gelse de takıp dinleyecek birşey yok şuan.Teşekkür ediyorum.Senden bir iki yorum alırız artık.
   
  #6 DefinitioN, 20 Nisan 2018
  Son düzenleme: 14 Ekim 2018
  3 kişi bunu beğendi.