Fostex TH900 Kafaüstü Kulaklık İncelemesi

'Fostex' forumunda Baran tarafından 28 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,552
    Uzun yıllardan beri merak ettiğim, dinlemeden zaman zaman buna da bakabilirsiniz dediğim, tipiyle beni mest eden ama bir türlü sıranın kendisine gelmediği bir kulaklıktı. Bu yüzden Extreme Audio'ya hem site adına hem kişisel olarak teşekkür ederim.

Kulaklığı alacak arkadaşlara ilk uyarım bir süre burn in etmeniz olacaktır. Kulaklık burn in sürecinden etkileniyor diyerek incelemeye başlıyorum.

Kutu İçeriği ve Malzeme Kalitesi:

Kutu enlemesine uzun bir yapıda. İçinde 2 adet kutu çıkıyor. Büyük kutuda kulaklık, küçük kutuda ise kulaklık askısı bulunmakta. Büyük kutudan kulaklık, bir kullanım kılavuzu tarzında kağıt ve taşıma kılıfı çıkıyor. Taşıma kılıfının yumuşaklığı oldukça hoş bir kalitede. Neyse asıl mevzumuza gelirsek TH900 resimlerde görüldüğü kadar güzel bir kırmızılıkta bizlere merhaba diyor.

Malzeme kalitesi olarak ele alındığında kupaların tahta hissiyatını hemen yansıttığını söyleyemem, başta endüstriyel bir ürünmüş gibi dursa da kupaları tıklattığınız zaman ben ağacım diyor. Yakından baktığımız zaman tekdüze boya olmadığını damarlanma yapısına sahip olduğunu görüyorsunuz. TH900'ü diğer birçok kulaklıktan ayıran en büyük özelliği üzerinde uygulanan sistem. Bu sistemde aşağıda videodan da izleyebileceğiniz üzere özel bir ağacın belli bölgelerinden toplanılan reçinenin belli işlemlerden geçtikten sonra kulaklık yüzeyinin üzerine sürülmesi ile ağacının çok daha uzun yıllar yıpranmamasını sağladığı gibi sese de olumlu katkısının olduğu söylenmekte. Videodan da görülüyor bir kulaklığı üretmek için ne kadar uğraşıldığı. İnsan saygı duyuyor verilen emeğe. Kupaların üzerine yazılan yazı da tek düze değil damarlı bir biçimde yazılmış ve güzel gözüküyor. Kupalardan gözümüzü alabildiğimiz vakit geri kalan kısımlara gelebiliriz. Kafabandı komple deri tarzı bir madde ile kaplanmış ve biraz kalıplı. Bu kalıp size yanlış düşündürtmesin oldukça yumuşak bir yapıda. Kullanım olarak kafaya takıldığında çok rahat olduğunu söyleyemem ancak rahatsız da değil. Daha iyi olabilirmiş diyebileceğiniz kadar rahatsız edebiliyor. Bir Hifiman HE1000 kadar rahat etmedim ama Audeze kulaklıklardan çok daha rahat, Sennheiser HDxxx serisinden de biraz daha rahat diyebilirim.

Kulaklığın kupalarında da kafa bandında kullanılan malzemeden kullanılmış. Açılı bir şekilde yerleştirilmişler ve oldukça yumuşaklar. Hiç rahatsız etmiyorlar. Kabloya gelecek olursak bu seviyede ve bu fiyatta olan bir ürünün kablosunun değişmemesi büyük bir eksiklik. Değişebilir bir kablo olsa hem kullanan insanın kafası daha rahat olur hem de ses kalitesi upgrade kablolarla ilerletilebilirdi. Dünyada birçok kişinin bu talebi olacak ki bazı firmalar kablo giriş yerine güzel bir işçilikle soket takabiliyorlar. Kablonun kendi yapısına gelince kalın bir kablo ve sağlam hissiyatı var. Kablodan sorun yaşayan kullanıcılara da denk gelmedim.

Genel olarak toplayacak olursam şıklığı gerçekten muazzam olan bir kulaklığın işçiliği de oldukça iyi. Uzun vadede kullananlara bir sıkıntı çıkartabileceğini düşünmüyorum.

Ses:

Geldik asıl önemli kısıma:)

Genel olarak kulaklığın fazla baslı olduğu düşüncesi hakim. Gerçekte öyle mi? Hem evet hem hayır. Kulaklıkta baslar kuvvetli doğru fakat çalan eserde bas yok ise gereksiz bir bas veren yapısı çok yok. Hatta ilk dinlediğimde ee bu bahsedilen baslar nerede dedim. Kulaklığın baslarını aktif olarak tanımlayabilirim:)Parçada güçlü ise baya güçlü bir şekilde vuruyor ki ününün buradan geldiğini anlayabiliyorsunuz ama az ise veya yok ise ona göre vuruyor. Bu konuda baslarını oldukça başarılı buldum. Birçok kulaklıkta böyle geniş aralıklı bas performansıyla karşılaşmıyorum. Kulaklığın basları beklediğimden oldukça hızlılar. Herhangi bir detayı atlamadan, çözünürlüğünü kaybetmeden hızlı pasajlardan başarıyla çıkmayı başarıyor. Sert vurması gereken noktada sert, uzatması gereken yerde uzatan ve oldukça iyi şekilde derinlere inebilen bir yapıda. Eleştiri olarak belirteceğim noktası genelde benzer tonlama ile vuruyor.

Orta frekanslara gelince kulaklık bu frekanslarda çekinik bir yapıda ve renkli bir tonlama ile çalıyor. Vokalleri önde seven bir yapınız var ise TH900 sizi mutlu etmeyebilir. Bir miktar geride olması ve tınısının renkli, parlak olması bana Hybrid kulaklıkları hatırlattı. Tabi TH900 çok daha çözünürlüklü bir şekilde çalıyor ve bu karakterde bana göre asıl başarısı sibilansa çok girmemesi. Bu yapıda çalan kulaklıklar genelde bolca patlama yapar ama ağacın etkisinden midir bilinmez bu konuda daha başarılı. Kayıtta varsa yapıyor tabi. Orta frekanslarda beni şaşırtan durum ise kalın notalı çalmaması oldu. İşin açıkçası ben Th900'den daha gövdeli dolu dolu bir ses beklerken temiz ve alt tınıları yeterince doldurmayan keskin şekilde çalan bir kulaklık ile karşılaştım. Bir gitar teline dokunduğu zaman o telden çıkan sesi veriyor fakat telden gelen uzayan ince tınıları uzatmadan çabuk kesip bitiriyor. Aynı şekilde insan sesinde çıkan gırtlak hareketleri vs. Kısacası bu frekans bandından çıkan frekansları çabuk kesip bırakıyor. Bana göre yanlış bir durum ve benim hoşuma gitmedi, fakat birçok kişi bu durumu seviyor çünkü yanında getirdiği vokallerde temizlik, ayrım mevcut. Bunun dışında kulaklık oldukça detaylı bir sunum gerçekleştiriyor. Herhangi bir enstrümanı alan içerisinde sıkıştırmadan başarıyla çalıyor.

Tizlerine gelince; kulaklığın bas bölümüyle beraber ön yerlerde konumlanan bölümü diyebilirim. Kulaklığın tizleri keskin, net, hızlı bir yapıda ve biraz da sert. Tonunu çok doğru bulmadığımı belirteyim. Tizleri aydınlatılmış-metalik bir yapıda. Detay hissiyatını artırmak için mühendislerin bu alanda ekstra oynadığını düşünüyorum. Kulaklık aslında bu bölümde oynama yapılmasa da detaylı olurmuş. Zilleri sahnede de değineceğim şekilde karanlığın içinden açığa çıkartması oldukça güzel bir başarı. Uzaması gereken yerde uzuyor ziller, üstlere çıktıkça bir miktar incelme var. Bunun dışında bu frekans bandının tamamında bir enerji, rahatsız etmeye meyillilik mevcut. Sakin parçalarda enerjisi rahatsız etmiyor fakat hızlı ve üst frekansların fazla bulunduğu parçalarda enerjisi rahatsız edebiliyor.

Enlemesine geniş bir sahnesi var, dikey sahnenin geniş veya dar olduğunu düşünmüyorum. Yalnız bu kulaklığı açık tipte bir kafaüstü kulaklıkla kıyaslamaya sokunca ortaya çıkan bir durum var. Örneğin Sennheiser HD600'ün enlemesine sahnesi geniş değildir. TH900 zaten bu noktada bir hayli geniş kalıyor HD600'e göre ama kapalı bir alanda çaldığını da hissettiriyor. Açık tipte olan kulaklıklar bir enstrümanı çalıyor ve dışarı salıp bırakıyormuş hissiyatı verirken TH900 o enstrümanı kendi kapalı sisteminin içinde bitirip yenisine başlıyormuş gibi çalıyor. Kelimeye dökmesi kolay değil ancak TH900 oldukça zor bir işi başarıyla gerçekleştiriyor. Bu başarısına rağmen alanları belirlenmiş bir sahne imajı yaratıyor. Bu hissiyatın dışında sahnede rahat bir sunumu var kulaklığın. Kapalı tipte kulaklıklara göre oldukça başarılı.

TH900'ün en ilginç noktasına gelirsek arka planı oldukça karanlık. Enstrümanlar sanki uzay boşluğunda parlayan yıldızları andırıyor. Başlayıp bitmesi seri bir biçimde ve diğer enstrümanlara müdahale etmeden yapıyor bu işi. Hayran kaldım işin açıkçası.

Amfiye Tepki:

Kulaklık oldukça rahat sürülüyor. Telefona takanlar bile vardır diye düşünüyorum. Tabii iyi bir amfiyle verdiği sonuç daha iyi ama çok çok büyük farklar ortaya çıkmıyor belli bir seviyenin üstündeki amfilerden sonra. Bu şekilde rahat sürülebilmesinin bir dezavantajı var. Eğer ohm'u yüksek olan kulaklar baz alınarak yapılmış güçlü bir amfi varsa kulaklık dipses yapıyor. Çok büyük bir miktarda olmasa da hissettirecek kadar mevcut belirtmekte fayda var.

Karşılaştırmalar:

Sennheiser HD600:

Th900 almak isteyenler büyük ihtimal HD600-650 kullananlardır diye düşünüyorum. O yüzden daha anlaşılabilir olabilmesi için kıyaslamak istedim.

Bas alanında her türlü TH900 üstün. TH900 bas alanında daha çözünürlüklü, derinlere çok daha iyi inebilen, katman katman ayıran ve hızlı bir bas performansına sahip HD600'e göre. HD600 özellikle derine inme konusunda çok başarılı bir kulaklık değil ama TH900'ün yanında iyice sırıtıyor ve dağıtarak vuruyor. Mid kısmında TH900 teknik olarak üstün olsa da ben HD600'ü tercih ederim. Daha doğru bir tınısı var. TH900 renkli çalıyor HD600'e göre. Sahneye konumlanma şekli de farklı. HD600 öne yaslı ve biraz yüksek bir konumda çalarken sahnesi içerisinde TH900 geride göz hizanızda çalıyor. Çözünürlük olarak, ayrım olarak tabii ki TH900 net olarak farkını ortaya koyuyor ama dediğim gibi HD600 daha dinlenebilir bir tınıda. Tiz bölümünde gene farklılar. HD600 biraz soğuk yapıda iken TH900 renklendirilmiş, aydınlatılmış,sıcak bir yapıda. Çözünürlük, hız ve detay olarak TH900 farkını ortaya koyuyor; yalnız ilk dinlediğimde farkın daha fazla olduğunu düşünmüştüm. Uzun dinlemelerde çözünürlükte başta gelen çok yüksek farkın Fostex mühendislerinin tizleri sahneye başarılı bir şekilde konumlandırıp, rengi ile oynamasından olduğunu düşündürttü. Adamlar karanlığın içinde zilleri HD600'e göre öyle bir belirgin veriyorlar ki ilk dinleme yanıltıcı oluyor. Bunu dinlemeden anlamak da anlatmak da inanın zor ama ilk dinleminiz de çok ciddi bir fark görülürken uzun dinlemelerde belirgin bir farkın yanında baştaki hayvani farkın olmadığını gördüm. Sahne olarak TH900 daha geniş sahneye sahip ve daha önemlisi oldukça güzel konumlandırıyor enstrümanları HD600'e göre. Arka plan koyuluğunda ki avantajıyla da bu konuda HD600'e üstünlük kuruyor. Kulaklığı genel olarak kıyaslayacak olursam TH900 daha çözünürlüklü, detayı net şekilde fazla, enstrüman ayrımı daha iyi, çok daha iyi arka plana sahip bir kulaklık ancak tonlamasını sevmezseniz HD600'ü tercih edebilirsiniz.

Hifiman HE1000:

Evet bir de üst segmente karşı ne durumda diye merak edenlere yazalım.

Kulaklık HD600'e karşı nasıl üstünlük kuruyorsa HE1000'e karşı da o şekilde kategorik olarak geri de kalıyor. HE1000'den sonra TH900'de ses robotik geliyor. Çözünürlük, enstrüman ayrımı, detay gibi konularda geride kalıyor. TH900 dinledikten sonra HE1000'i takınca burada bu mu varmış diyip tekrar TH900'ü taktığım çok oldu. TH900'de orayı veriyor ancak stresli bir şekilde ve mekanik bir sesle. He1000'in en büyük avantajı alt tonlamalarını iyi doldurması. Bir zil vurduğu anda TH900 o zilin ana gövdesini verirken HE1000 uzamalarını iyi bir şekilde vermeyi başarıyor. Bu durum her frekans aralığında olduğu için HE1000 Th900'e üstünlük kuruyor.

Son olarak TH900 yurt dışında oldukça sevilen, popüler olan bir kulaklık. Başlıca sevilme sebebi fazla miktarda bir bas yapısına sahipken sahneyi ve sesi boğmaması, detaylı olması ve çözünürlüğünden bir şey kaybetmemesi diye düşünmekteyim. Piyasadaki kulaklıklardan HD600, HD650 seviyesinden gelen birisiyseniz net olarak bir upgrade olacaktır ve mutlu edecektir, tavsiye ederim.

2. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,744
    eline sağlık,bir solukta okuduğum bir yazı oldu, fotoğraflardaki malzemelerin hepsi ağız sulandıran şeyler. keyifli dinlemeler...

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    İnceleme için teşekkürler abi.Kulaklarına sağlık.:)

4. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,747
    İnceleme için teşekkür ederim Baran Hocam :eek:k TH900, Earsonics Velvet ile beraber kendi kategorilerinde en çok merak ettiğim ve edinmek istediğim kulaklıkların liste başında yer alıyor. Ancak garip bir şekilde HD600/HD650 için de tekrardan merakım körüklendi (fiyat farklarını göz önünde bulundurursak) :)

5. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    644
    einize sağık

2 kişi bunu beğendi.
  6. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,552
    Teşekkür ederim:)

Teşekkürler Dünya'cım.

Teşekkürler. Evet fiyat farkı var ama performans farkı da var:) Velvet'i yazılanlardan sonra bende merak ettim. Elbet birgün dinleriz diye düşünüyorum:)

Teşekkürler.

2 kişi bunu beğendi.
  7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,348
    Baran eline sağlık.Kulaklık ilgimi çekmeyi başardı incelemenden sonra. (Tabii fiyatını görüp ışık hızında kaybolmasını saymazsak. ;D )

Tavsiyem,fiyat bilgisini incelemenin en başında paylaşman. :evl

6 kişi bunu beğendi.
  8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Başka bir TH900 kullanıcısı olarak altına koşulsuz imzamı atabileceğim bir inceleme olmuş. Elinize sağlık.

Bu arada, HE1000 harbiden o kadar iyi mi bass konusunda? HE560 bence TH900'dan derine inebiliyordu ama o kadar sert vuramıyordu. Eğer HE1000 bass konusunda TH900'ü yakalayıp (hatta geçip), diğer sorunlarını giderdiyse harbiden süper bir kulaklık olmalı.

4 kişi bunu beğendi.
  9. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,552
    @DefinitioN Teşekkürler abi. Uyarını dikkate alacağım bundan sonra:)

@zxc Teşekkür ederim.

HE1000'in baslarının sert vurması biraz sisteme bağlı. Yulong DA8+Questyle CMA800R ile biraz yumuşak vururken Hugo ile daha sert vuruyor.

Onun dışında derine inme, çözünürlük, enstrüman ayrımı gibi konularda üstünlüğünü kuruyor. Bana göre arada sınıf farkı var zaten. Karakterini sever misiniz bilmem ama teknik olarak durum bu şekilde:)

10. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,966
    @baran88 inceleme için teşekkürler , eline sağlık ; dap ve ekipman konusuna 2 ürünün resmini attığında şurada ;
    http://www.techno-fi.net/forum/konu/dap-ve-ekipman-fotoğraf-galerisi.20/page-208
    fostexi satarsan söyle yazmıştım :) geri dönüş olmayınca bende kendim aldım :)) şaka bir yana Extreme Audio'dan aldın sanırım sana kaça mal olmuştu ürün maliyet olarak. Türkiye'deki satışlarını merak ettim. He 1000i bir ara dinlemek isterim.

2 kişi bunu beğendi.
  11. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,552
    @bakieryigit Ricaederim. Ben Fostex'i satın almadım. Extreme Audio incelenmesi için sitemize yolladı. Ürünü inceleyip geri yolladık:)

Fiyatını sorup size geri dönüş sağlarım:) HE1000 şu sıralar Denizli'de bir arkadaşta. Geldiğinde ve uygun olduğum bir vakit tabiki:)

12. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,966
    #12 bakieryigit, 30 Temmuz 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Temmuz 2015
    6 kişi bunu beğendi.
  13. obsidyen

obsidyen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    90
    İncelemenin beni en çok etkileyen kısmı HE-1000 karşılaştırması oldu. Hifiman'in affordable kulaklığı HE400S o kadar hoşuma gitti ki, HE-1000 ilgimi fena halde çekmeye başladı. :)

2 kişi bunu beğendi.
  14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,481
    Başlığına hala yazmanız bekleniyor :pol

15. Tunç

Tunç
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    inceleme için teşekkürler, gerçekten keyifle okudum ama aklıma takılan 2 soru var.
    1. Th-900'ün kablosunun değiştiremiyor olması. Eğer kabloya birşey olursa kesinlikle yurtdışına mı gönderilmesi gerekiyor yoksa bu işi güvenilir bir şekilde yapan bildiğiniz biri var mı Türkiye'de?
    2.Bir başka düşündüğüm kulaklık ise He-6.TH-900'un He-6'ya göre bass miktarı daha fazla fakat kalitesi daha az olduğunu ve midlerinde çekinik olduğunu okumuştum. Bu durumun metal müzikte sesi boğmasından ve ince kalmasından endişeliyim. Gerçi siz Th900 incelemenizde boğmuyor demişsiniz ama hard rock'tan metale geçince bile bass fark edebiliyor.
    Siz metal(heavy, power, symphonic metal) için bir kulaklık alacak olsanız hangisini seçerdiniz? Teşekkürler

16. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,744
    foruma hoşgeldiniz. kablo konusu sorun olmaz bu işi profesyonel olarak yapan foruma da üye arkadaşlar var. biraz forumda gezinirseniz göreceksiniz zaten :D
    he6 metal için çok iyi bir kulaklık özellikle power metal için. fakat bu kulaklığı sürecek amfi için 1000$ ek maliyetiniz olmalı bunu unutmayın. ayrıca çok rahatsız.
    heavy metal dediğinizde ise th900 gerçekten iyi iş çıkarır. bassları heavy metal için yeterince hızlı. th900 için basshead kulaklığı olduğunu düşünüyorsanız öyle bassyoğun bir basshead kulaklığı olmadığını söyleyebilirim.

ilk kafaüstü kulaklığınız olacaksa. bu 2 kulaklıktan önce he6 yerine he500(400s), th900 yerine hd600(650) gibi bir kulaklıkla başlamanızı önerebilirim. dac&amp yatırımı yapmanıza bütçe açacağı gibi, daha üst kulaklıklara geçtiğinizde de neden daha iyi olduğunu anlayabilmenizi sağlayacaktır. ki bu kulaklıklar ile aralarındaki fark öyle gündüz gece kadar belli değildir.

#16 KaraSinek, 27 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ekim 2015
  17. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,552
    @Tunç Yorum için teşekkür ederim. Sorularınıza gelince,

1-Kablo değişmemesi ciddi bir eksi. Kablonun bozulacağını düşünmüyorum, sağlam bir işçiliği var ama bozulursa forumda yapabilecek arkadaşlar var. compicat nickli üye bu konuda bilgi verebilir.

2-HE-6 TH90'den net olarak üstün bir kulaklık başarı anlamında ancak HE-6'yı alacaksanız iyi araştırmanız gerekir. Altyapısını iyi araştırıp seçmeniz lazım. Diğer türlü parlaklığı bir süre sonra yoracaktır. Baslı elektronik tabanlı müzikler dışında TH900'ün kalite yönünden HE-6'ya yaklaşabilme ihtimali yok bana göre. Evet He-6'nın basları miktar olarak TH900'den azdır ama kalitesi daha iyidir. Asıl farkını ise mid ve tiz bölümünde ortaya koyacaktır. TH900'ün midleri hem geride hem renkli. Tizlerde ise aydınlatılıp renk katılmış. Çözünürlüğü HE-6'nın bir hayli gerisinde kalır.

Dediğiniz türleri hiç dinlemiyorum ama ne istediğiniz ortada zaten. İlk olarak TH900 almazdım onu belirteyim:) TH900 bas boğması yaşattırmayacaktır fakat midlerinin renkliliği ve dinlediğiniz türlerdeki yüksek frekans fazlalığı sizi yoracaktır diye düşünüyorum. Almak isterseniz önce dinleyin derim. HE-6 alınabilir fakat gerçekten iyi araştırılması gerekiyor. İyi seçilmemiş ekipmanlarla fazla tizli, açık çalıp sizi rahatsız edebilir. Yüksek fiyatlara çıkarsanız HE1000 önerebilirim. Aklıma HD800 geliyor. Her ne kadar klasik müzik için sevilen bir kulaklık olsa da bence kalitesiyle o tarz müziklerinde altından rahatlıkla kalkar fakat kayıt kalitesi önemlidir bu kulaklıkta fazlasıyla. Gradolar öneriliyor fakat üst seviyelerini hiç dinlemediğim için bilmiyorum. Eğer İstanbul da yaşıyorsanız Metan’a gidip HD800 deneyebilirsiniz.

Kısa vadede Hifiman HE400S deneyimleyebilirsiniz. İkinci eli ülkemizde bulunabiliyor zaman zaman.

Bunlar dışında aklıma şuanda bir kulaklık gelmiyor. TH900 ve HD800 için önce dinlemenizi tavsiye edeyim tekrardan. HD800’ün karakteri uyar beğenirseniz kalitesi iyidir ama dinlediğiniz türle mutlaka deneyimleyin.

7 kişi bunu beğendi.
  18. Tunç

Tunç
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Bu benim ilk kafaüstü kulaklığım olacak ama ekipman değiştiren birisi olmadığımdan, birşey aldığım zaman bozulana( veya ben bozana) kadar kullanıyorum(kabloyu sormamın sebebi de bu). O yüzden de iyi bir şey almak istiyorum.

2. He-6, TH900 karşılaştırması için ayrıca teşekkür ederim çok aydınlatıcı olmuş. Aralarında bu kadar fark olduğunu bilmiyordum.
    Fiyat olarak çıkabileceğim en üst nokta he-6 o yüzden he1000'i hiç düşünmüyorum bile. Th900 ve hd800 konusunda,İstanbul da oturuyorum ama th900'u dinleyecğim biryer olduğunu bilmiyorum. Hd800 de sizin dediğiniz gibi klasik müzik için olduğu için pek düşünmedim.

Elimde şu an hm901(standard) var. Amfi için de speaker amp düşünüyorum. Headfi'da inandığım(güvendiğim değil) birisi SLA-2($ 369) önerdi. Bir Dark Star veya ef-6 olmasa da, onlara yakın olduğunu belirtti ama açıkçası he-6'yı speaker amp ile kullanma konusunda şüphelerim var(headfi da kulaklığı yakanları okuduktan sonra). Bilmiyorum forumda he-6'yı speaker amp'le kullanmış birisi var mı.
    Olmadı bu gidişle he500 alacağım gibi gözüküyor:)

19. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    He-6 yerine He500 almak daha mantıklı gibi. Hm901 içinde bir minibox kart aldığınız zaman masaüstü kadar olmasa da hakkıyla sürebileceğini tahmin ediyorum He500'ü. Ne alırsanız alın, Hm901'e minibox kartı mutlaka alın.

20. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    He500 metal müzikte gayet iyi bir kulaklık hocam. Arkadasiminkini denemistim ben de severim senfonik ve power metal türlerini. Gayet başarılı gibi geldi bana metal müzikte :)