Grado SR80 Kafaüstü Kulaklık İncelemesi

'Grado' forumunda noXious tarafından 12 Temmuz 2007 tarihinde açılan konu

1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,470
    selam arkadaşlar öncelikle sitede yeniyim ben..gerçekten sitede güzel bilgilere sahip olan arkadaşlarımız var(ses teknısyeni gibi maşallah).sizlere bir kaç sorum olacaktı benim.. ilk önce kulak içi olarak sennehiser cx-200 kullanıyorum yaza girerken almıstım, kafa üstü olarak hd-407 yi kullanıyorum ikiside dengeli kulaklıklar ama ben biraz daha kaliteli müzik dinlemek istıyorum hatta çok kalitleli müzik dinlemek istıyorum :)grado sr 80 i ye baktım aldığı ödüller beni kendımden aldı diyebilirim..incelemesine baktım diğer gradolara göre daha bass ağırlıklıyımıs benim dinlediğim müzik türleri ise club,trance,electro,house..daha çok yabancı hit müzikleri dinlıyorum arada bir rock tabikide..my memoryde sanırım grado satılmıyor bulamadım ben ama sennehiser hd555 e baktım hosuma gitti ama grado da karar kıldım tabikide. Sizin bana önereceğiniz kafa üstü kulaklıklar nelerdir?nasıl satın alabilirim,site buldum ama güvenlımı bilmıyorum (http://www.headphone.com/headphones/grado-sr-80i.php)(acemiyim de biraz kusura bakmayın önceden böyle bir sipariş vermedim)peşin almak istıyorum sanırım 99 dolar grado sr 80..kargo ücreti varmı?dedim ya acemiyim:)şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara cok teşekkür ederim umarım alablirim bir terslik olmazsa 1 aya kadar alacağım..umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır teşekkürler..

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    562
    Forumumuza hoşgeldiniz. Öncelikle mevcut konunun altından devam etsek daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu hadiseye daha sonraki mesajlarınızda dikkat ederseniz sevinirim.

Dinlediğiniz öncelikli türler için ne SR80i ne de HD555 uygun seçimler olur. Denon D1001/Creative Aurvana Live! düşünebilirsiniz ikisi yerine.

Grado alacak olursanız Türkiye'den alabilirsiniz. Fiyat olarak pek farketmiyorlar yurtdışı ile. Ayrıca Grado ülkelerin distribütörlerine yurtdışına satış yapma yasağı koyduğundan sıfır olarak kargo ile yurtdışından Grado alamazsınız muhtemelen.

Veya Sennheiser serisinden HD485 olabilir, ikinci el olarak bulunabilir diye düşünüyorum.

Collapse Signature Expand Signature
  3. golimpo

golimpo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
  4. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    123
    Bu bahsedilenler bulunmasa bile HD555 hiç uygun bir kulaklık değil o türler için, HD485 Sennheiser giriş seviyesinde trance için daha uygun bir model, Türkiye'de de kolay bulunur.

5. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,470
    @MuttFTS
    gradodan vazgec diyorsun anladıgım kadarıyla tamam vazgectim ondan ben daha cok seste ayrıntı istıyorum bassların gercekten kaliteli olmasını istıyorum dinlediğim müzik ortada zaten..denonların fiyatı ne kadar acaba?

6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,470

sony gercekten hosuma gitti ama bilmiyorumki sony seste ne kadar iyidir sennehiserlar yada ne bileyım gradolar kadar iyi ses verebilirmi peki hd380 i tavsiye edermısın?

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    562
    Yurtdışından alabilecek misin yoksa Türkiye'den mi alacaksın? Türkiyedense çok seçeneğin yok zaten.

Bu arada Creative Aurvana Live'i compicat nickli arkadaşımız satıyordu. İkinci el kısmında var. (Denon ile aynı kulaklklar)

8. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,470
    @MuttFTS
    yurtdısına bakıyorum ben burda cok pahalılar ya ciddi anlamda vereceğim paraya daha farklı seyler yaparım, bana 150 lirayı gecmeyecek gercekten fiyat performans ürünü lazım grado olmaz diyorsun hd380 nasıldır my memoryde görmüştüm burdaki fiyatı bayağı yuksek ilgilendıgın için ayrıca tesekkürler..

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    562
    HD380 konusunda da fena olmayan yorumlar var, belki işini görebilir.

Bu arada 150TLya kadar alacağın kafaüstülerden yurtdışından da olsa çok yüksek beklentiler içine girme.

10. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,470
    senide yorduk ya:) şimdi hd_238 e baktım o nasıl bir seçim olur sence beni tatmın edermi bir hd_407 dinleyıcısı olarak ;D fiyatıda 55 euro civarı ve gayet uygun elmasepetindeki fiyata göre

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    562
    Verdiğiniz 55€luk fazla paranın kaydadeğer bir gelişme sağlayacağını düşünmüyorum. Eğer elinizdeki kulaklıktan memnunsanız kullanmaya devam edin bence.

12. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,470
    Selam arkadaşlar grado sr 80 i kulaklık alacağımı söylemıştim ve 2 hafta önce aldım..Açıkçası bass performansı cok hoşuma gitti..ama ciddi bir problemim var..konfor fena değil 1 saatten sonra dinlendırıyorum diyeceğim, diyeceğm ama 1 saat bile dinleyemeden çıkarıyorum..midler ve vokaller kulağı tırmalıyor hemde bu olay hat safada sanki kafama vuruyorlar gibi. O kadar rahatsız edıyor ki anlatamam fiio e 3 amfi ile kullanıyorum..vocal trance da denedim yine sonuc aynı..club dinledim yine aynı..metal dinledim aynı..dinlemediğim müzik türü kalmadı..acaba sorun nedir?yardımcı olacak arkaşlar varmı?konuyu buraya actım bu konudan devam etsin diye..teşekkürler..

13. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Tırmalama derken arıza seslermi geliyor yoksa çokmu sivri geliyor.Evet grado midleri ve tizleri baya bir belirgin ama tırmalayacak kadar rahatsız etmesi tuhaf..Acaba kaynak ile ilgimi bir sorun var??
    Sistemin tamamını yazarmısınız?

14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,470
    [quote author=A Dying Wish link=topic=412.msg27599#msg27599 date=1285595978]
    Tırmalama derken arıza seslermi geliyor yoksa çokmu sivri geliyor.Evet grado midleri ve tizleri baya bir belirgin ama tırmalayacak kadar rahatsız etmesi tuhaf..Acaba kaynak ile ilgimi bir sorun var??
    Sistemin tamamını yazarmısınız?
    [/quote]
    trekstor pink mp3 player,fiio e 3..samsung yp t7, phlips modelini unuttum..daha cok trekstorda kullanıyorum..
    bildiğin gibi değil o vokaller kulağım da çınlıyor,midlerde aynı sanki kafama vuruyorlar.. Ama bu olay hat safada,anlamdım bende arkadsım övdükleri kulaklık buysa ben bişe bilmiyorum..Acaba teknik bir sorunmudur?

15. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Sr60 kullandım ve sesini çok seviyordum..Eğer teknik bir sorun yok ise ve yinede ses böyle rahatsız ediyor ise aklıma birtek equalizer ayarları ve arkada açılmıs efektler geliyor.Eğer onlarda kapalı duruyorlarsa diyecek tek şey Grado tarzı sesi sevmiyorsun.Sr80 fiyatına göre çok takdir edilen bir sese sahip , ''övdükleri kulaklık buysa ben bişe bilmiyorum'' lafına istinaden söyledim.

16. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,470
    Bilgilerin için teşekkürler..eq kullanmıyorum tru bass açık,wow u sonuna kadar kısmışım..eq normale aldım yine aynı(basslar kesildi bu sefer) belki dinledikçe açılır sesi olamazmı?

17. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    O zaman sen sennheisera takılacaksın. Ya da beyer.

18. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,470
    @yilmaz196
    kulak içi cx 200 kullanıyorum gradodan daha rahat ve daha memnunm,evet ilerde beyer dt770 pro almayı dusunuyoum..Sence grado için param boşunamı gitti :embarassed:
    keşke muttfs i dinleseydim..alma demişti..

19. hepimiz_biriz

hepimiz_biriz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Uzaktan davulun sesinin hoş geldiği gibi gradonun sesi de hoş geliyor ;D olay bundan ibaret bence. sr80 kesinlikle 250 lirayı hakeden bir kulaklık degil.Fiyatı 90-100 lira falan olsa ancak o zaman fiyatını hakeden bir kulaklık olurdu. 8)

20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    562
    Senin de yazdığın gibi demiştim, illaki SR80 dedin ve aldın. Güle güle kullan :)