HİDİZS AP100 Dap İNCELEMESİ

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda karanehir35 tarafından 1 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Re0 denedim guzel oluyor elimde re262 var sahne genisligi fazla deniyor ama hifiman hm603s ses cok yapaylasabiliyor benim genel olarak sormak istedigim ister yuksek ohm ister dusuk ohm hangisi daha çok uyar

2. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Baris hocama katiliyorum.
    Hidizs ap100 nötrün hafif sicaginda calan bir dap.
    Konum olarak dx50-Fiio x5-hm603s'in kesinlikle üstünde.
    Özellikle alt bas ve entsruman ayrimi konularinda qls 360'in bir altina konumlandiriyorum ben ap100u.

Collapse Signature Expand Signature
  3. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    Ahmet hocam , bu cihazın second generation modelinden görüyorum amfi katını değiştirdiler sanırım..

2 kişi bunu beğendi.
  4. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    ahmet hocam merabalar.özelden attığım pm'ler muhtemelen görülmüyordur bide burdan yazayım.hocam yaklaşık 1 haftadır hifiman hm603 kullanıyorum ve canımı çok sıkan bazı hususları var.1'incisi cok aşırı sibilans'e kaçıyor, s,ç,z,ş gibi harflerde yırtılırcasına ıslıklı oluyor.2'incisi sahne ferah değil, hep bi basıklık var ve hep bi agresif hava mevcut.hocam size sorum, hm603'ün burn in suresi varmı, varsa dediğim hususlarda düzelme olurmu, yoksa hm603'ün kalıp sesi bumu,çünkü şu an dinlenilir gibi değil.kısa kısa özetlerseniz sevinirim.

5. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Öncelikle 200 saate yakın bir Burn in suresi var @djcaprio hocam.
    400 saatden sonra o koyu ve de sicak ses aciliyor, ferah bir yapiya kavusuyor.
    Hm603s'de sibilance olmamasi lazim, cunku tizleri geriden ve yumusak bir sekilde geliyor.
    Bu durumda kullanilan kulakliktan kaynaklanan bir durum olmus olabilir sibilance sorunu.
    Kulaklik uyusmazligi üstünde duruyorum ben su anda.
    Hm603sin cok ferah bir sunumu yoksa da oyle insani cok daraltan bir sunumu da yoktu.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 kişi bunu beğendi.
  6. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    içim biraz rahatladı hocam,ozaman burn in'e devam, çünkü toplasam 50 saat burn in olmuştur.açık,koyu,sıcak karakterde kulaklıklarla yaptım hocam dinletileri, hepsinde ortak nokta olarak sbilans mevcut şu an için.dediğiniz gibi hocam 200 saat bi pişsin ozaman umarım dediğiniz gibi olur.vakit ayırıp cvp verdiğiniz için teşekkür ediyorum ahmet hocam.

2 kişi bunu beğendi.
  7. Carcharies

Carcharies
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    Dx50 ile ap100 arasında kaldım. Bose qc 25 kulaklık ile kullanacağım. Her tarz dinlediğim için karakter belirtemeyeceğim. Bu durumda kesinlikle ap100 mü tercih etmeliyim

8. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Ap100 sizi üzmez bence hocam. Ayrıca naçizane fikrim, burda sizin yapacağınız dap tercihinden önce odaklanmanız gereken başka bir konu var o da bose qc 25 :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  9. Carcharies

Carcharies
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    Neden hocam kötü bir tercih mi olmuş kulaklık

10. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    Aslında kötu tercih değil iyi bir kulaklık ama o fiyata daha iyileri var;)

2 kişi bunu beğendi.
  11. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Yok ben çok sevmem de ondan dedim. Fiyatının hakkını vermiyor kanımca. Siz de bol bol farklı kulaklık deneyip kendi zevkinizi oturtunca belki benim gibi beğenmeyeceksiniz belki beğeneceksiniz. Öyle takılmak için o şekilde yazdım :D

12. Carcharies

Carcharies
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    Siz öyle diyince moralim biraz bozuldu açıkçası. Birçok faktörde benim için şahaneydi özellikle acoustic noise cancelling özelliği tercih etmemde etkili oldu ve belkide sınıfının en iyilerinden diye düşünüyorum. Malum patentleri Bose markasında. Yüksek sese gelemeyip distortion ve s'lerde parlamalar yapıyor bunlar eksi faktör evet. Fakat onun dışında detay ve sahne olarak memnundum. Gerçi yeni kullanıcıyım. Siz ne gibi yönlerden eksik görüyorsunuz tecrübenizden faydalanmak isterim teşekkürler

13. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Hocam bose markasıyla benim ses zevkim tamamen ayrı dünyalara ait :D bose u noise cancelling teknolojisindeki en iyi firmalardan biri olduğu için elbette takdir ediyorum ama ses karakteri bana baslı ve boğuk geliyor biraz. Detay açısından sahne açıından sizi tatmin ettiyse sorun yok ama beni hiç tatmin etmemişti. Ben açık detaylı çalan kulaklıkları seven biri olarak bose qc modellerini beğenmemiştim. Tabii bunları rock- klasik- metal dinleyen birisi olarak söylüyorum.

3 kişi bunu beğendi.
  14. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Merhaba,
    Sorunuzu profilimede yazmışsınız, ancak böyle soruları başlığında belirtmenin daha yararlı olduğunu düşünüyorum.

Sorunuza gelirsek son firmwareler ile Ap100 kendini çok toparladı. Fiio'ların X7 si hariç ve iBassolardan iyi buluyorum ben. (Dx80i dinlemedim daha.) Dx50nin bir kaç gömlek üstünde Ap100.

Ama Qc25 ile iPhone6'dan geçtiğinizde tam olarak umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Ap100 size daha temiz, daha ayrışık, daha sahneli, arkaplanı daha sessiz, çıkışı daha güçlü bir ses sunacak olsada ses rengi bakımından iPhone'a göre geceyle gündüz kadar fark sunmayacaktır. iPhone sadece daha metalik, daha hırçın, arkaplanı daha gürültülü kalacaktır. Ayrıca appledaki kullanım kolaylığı ve playlist özgürlüğünüz nerdeyse yok olacak. (Kullanımı en rahat çin daplarından biridir hidizs.)

Fiyatının bu kadar ucuzlamasının sebebide Hidizs'in sanıyorum Çin dışındaki desteğini çekmiş olması. Uzun zamandır head-fi forumlarında yoklar. Servislik durum olursa aldığınız firma ile başbaşa kalırsınız büyük ihtimalle. Firmwareleri ben proxy ile çin forumlarından kendim ediniyorum. Kendim modluyorum gibi teferruatları var.

Burada tercihi size bırakmakla beraber tavsiyem daha küçük adımlarla, elinizde birden çok ekipman varken kıyaslama yaparak yukarı doğru tırmanmanız olur. Yani alma gibi bir niyetiniz varsa duygusal yaklaşmadan karar verin ap100 için. Birde bir konuda daha görüşümü belirteyim, ilk başta qc25 gibi kulaklıklar kulağa hoş gelselerde ileriki dinleme safhalarında referans kulaklıklara/stereo ekipmanlara nazaran +/- performanslarını gözlemlemeye başlayacaksınız. Elinizde deneme yapabileceğiniz benzer performans aralıklarında kulaklık yada dap olursa kıyaslama yöntemiyle +/-'lerini daha rahat kavrayabilirsiniz. Sözün özü Qc25i elinizden çıkarmayın, sizi yukarı taşırken bir noktaya kadar yanlışlar yada doğrularınız için referansınız olur.

Selamlar

5 kişi bunu beğendi.
  15. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    sd kart sorunu yazmışlar headfi türk arkadaşlarım
    açıklamak isterlerse bu forumda almak isteyenlere bahsedebilirlerse tam nedir sevinirim

16. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    İlk çıkan Ap100 hafıza kartını bazen görmüyordu,daha sonraki sürümde bu hata giderildi diye biliyorum

17. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Fat32 diye normal hızda bicimlendirilirse hafiza karti, bir sorun kalmiyor.Ben ikinci versiyondan almistim temmuzda.Ama kart okuyamama sorunu yasamamistim.Yine de o zaman ne olur ne olmaz diye fat32 yapip bicimlendirmistim.

18. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Anladım abi sağol

2 kişi bunu beğendi.
  19. Submariner2

Submariner2
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    488
    @karanehir35 Ahmet hocam , mukayeseli ve detaylı incelemen için çok teşekkürler sevgili kardeşim . :)

2 kişi bunu beğendi.
  20. lacordello

lacordello
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Ahmet bey incelemeniz için teşekkür ederim sizin yorumlarınızı begeniyor ve takip ediyorum..
    Genel olarak forumda okudugum yorumlara bakarak, kendime bir dap edinmeye karar verdim.
    bunun sonucunda ap100 ile dx90 ı kendime yakın buldum..
    evde hd650 (gümüş kablolu) ile kullanmak istiyorum..
    Dışarda çok önemi yok uygun bütçeli bir iem edinirim..
    tavsiyeniz yada degerli forum dostlarımız ne önerirler merak etmekteyim..
    teşekkürler..
    Savaş

#40 lacordello, 13 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Mart 2016