HİDİZS AP100 Dap İNCELEMESİ

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda karanehir35 tarafından 1 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Carcharies

Carcharies
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    ie800 ile uyumu nasıldır?

2. lacordello

lacordello
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Versiyon konusunda pek bilgi sahibi kimse yok @HaypurTiryading yazdıkları dışında ayrıntılı bir bilgi yok...

Collapse Signature Expand Signature
  3. ionian

ionian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
  4. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    ilk çıkan model ses kalitesi 2.ve 3.jenerasyon kadar iyi değil fiyatı o yüzden ucuz.

5. ionian

ionian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    fiyattan dolayı mı söylediniz 1.jenerasyon olduğunu yoksa her hangi bir noktasından anlaşılıyor mu? Dış görünüşten pek fark göremedim.. Eğer anlayabileceğimiz bir nokta varsa ona göre alışveriş yapayım yanlışa düşmeyelim :)

6. lacordello

lacordello
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Evet bir bilen olsa iyi olucak .. 1. versiyonda deri kılıf ile gelen 2. ve 3. versiyonlar silikon kılıfla geliyormuş.. tahminim 1. versiyon ilk seri oldugu için çoktan tükenmiştir..

7. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    satıcıya sorabilirsiniz,ben zamanında sorduğum için söylüyorum,next generation olarak genelde yazıyorlar açıklamaya.

8. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Amazondan 3.jenerasyon olarak geliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Geçenlerde bir arkadaşım almıştı. Sorarım.

9. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    ben 7-8 ay önce amazondan aldım ama sizin 3. jenerasyon tarifine uymuyordu hocam. arkada logo yok ve deri kılıfla geldi. üreticinin de konuyla ilgili hiç bir açıklamasını göremedim sizin var mı bildiğiniz bir açıklamaları?

10. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Benim bildiğim bir açıklamaları yok, keşke iade etseymişsiniz. Biraz daha verir penondan alırdınız. Almadan o zaman mutlaka amazon'a mail atmak lazım. Kesin teyit sonrası almak mantıklı.

Arkadaşıma az önce sordum, ona gelen cihaz son nesil, silikon kılıflı, logolu ve 073betalı cihazlardanmış.

11. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    :)) neyse sonuçtan memnunum. fırsat olursa diğer cihazları da dinlemek isterim ama merak ettim.

12. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    Dunku bulusmamizda Savas hocanin ap100'unu uzun uzun dinleme firsati bulduk.
    Notrun hafif sicaginda calan dengeli bi alet.Canli ama kulak tirmalamayan tizlere sahip.Dx50den sesi daha govdeli.Dx90 gibi dijitallesme tuzagina da dusmuyor.
    Gogo Penguinin caldigi kontrbassla basslarini da test ettim.Derine inmede bi problem goremedim.Alt frekanslarina gercektende calisilmis bi cihaz izlenimi birakti bende tekrar.
    Yanyana yaptigim testlerde alt frekanslarda x7'den daha derine inmeyi basardi.x7 ise sahne genisligi ve detayda ap100'ün önünde yer aldi.
    Gumus kablolu ve suruculeri degisen hd650ninse daha ferah calmasi hepimizi sasirtan bi durum oldu.

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11 kişi bunu beğendi.
  13. lacordello

lacordello
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Evet hocam buluşma kısa ama etkili bir buluşma oldu özellikle shozy alien bende güzel etki bıraktı..
    Yeni sürücülerin hd650 de bu derece açık çalması hoş, bakalım zamanla ne şekilde burn-in olucak.. suan 7-8 saat cıvarında..
    ayrıca dinleme fırsatı buldugum AKG 3003 hızı,karakteri ve midlerdeki dogallıgıyla bence fiyatını hak ediyor..

5 kişi bunu beğendi.
  14. Atilla

Atilla
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    Merhabalar. Ürün yeni elime geçti. Bilgisayara bağlayıp dac özelliğini bir türlü kullanamadım. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba ?

15. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Öncelikli olarak 069 ve üstü fw yüklemeniz gerekli Hidizs Ap100'e. Eğerki yüklüyse ayarlardan DAC'a almanız lazım.

Windows ve Linux tabanlı sistemlerin kurulum aşamaları farklı.

Linux, Mac, Kodi vb. os'lar driver'a ihtiyaç duymuyor. Ses çıkışından Usb Audio Dac'a almanız yeterli. 24/192 çıkışla çıkacaktır.

Windows kullanıyorsanız sitesinden 069 nolu fw dosyasını indirin. İçinden windows için driver çıkacaktır. 069 fw'yi yüklemenize gerek yok. 069 ve üstü her fw'de dac olarak kullanabiliyorsunuz. Windows'a yüklemesi biraz zahmetli. driver imzalamasını kapatıp yüklemek gerekli. Şuan hatırımda kalan şekliyle, fotoğrafsız olarak tarif edebilirim. Uygulamaya çalışın. Takılırsanız yardımcı olurum. Ben mac'de kullanıyordum. Driver'ını yüklemeyeli çok uzun zaman oldu.

1- Öncelikli olarak admin haklarıyla(yönetici olarak) komut satırını(cmd) açmak gerekli. Komut satırına tırnak içindeki komutu girip enterlayın.

2- "bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON"

3- Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra 069 fw dosyası içinden çıkan driver'ı bilgisayarınıza yükleyin. Çıkan sorulara yinede yükle / evet diyin. Kurulum sorunsuz tamamlandıysa son adıma geçilebilir. Bilgisayarı yeniden başlatmayın.

4- Admin haklarıyla(yönetici olarak) komut satırını tekrar açın. Komut satırına tırnak içindeki komutu girip enterlayın.

5- "bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF"

6- Bilgisayarı yeniden başlatın ve ses çıkışlarından Hidizs'i seçin.

Eğer bu işlemleri yapmadan kurmaya kalkarsanız yüksek ihtimalle hata vericektir.

7 kişi bunu beğendi.
  16. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Bunlari yaptiktan sonra zaten microsoft size sertifkanizi gonderiyor meslek hayatiniza yazilimci olarak devam ediyorsunuz hadi hayirli olsun

9 kişi bunu beğendi.
  17. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Head-fi'da uzun uzadıya bir anlatmışlardı ki ben 6 maddeye indirgedim komut satırıyla. Headfi'dakini yapmak daha zor. :)

2 kişi bunu beğendi.
  18. lacordello

lacordello
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Evet neredeyse karmaşık denebilir :D ..
    bir deveyi hipnotize edip hendekten atlamaya zorlamak gibi :D..
    gırgır bir yana teşekkürler deneyecegim..

19. Atilla

Atilla
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    Çok teşekkürler . Böylesine ilgilenip çok güzel özetlemişsiniz. Yapmayı zor olsa da başardım :) .

20. ionian

ionian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    :D :D iyi güldüm ya sabah sabah :D