HA-fx1100 wood

'Jvc' forumunda emreisiklar tarafından 14 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    3088 eklentisini görüntüle 3089 eklentisini görüntüle 3088 eklentisini görüntüle 3090 eklentisini görüntüle 3091 eklentisini görüntüle 3092 eklentisini görüntüle 3088 eklentisini görüntüle 3089 eklentisini görüntüle

Evet arkadaslar; amazon JPdan ilk alişverisimizi kazasız belasız ve gumruksuz gercekleştirdik....

Tenso isimli bir servis biraz başta ugrastırsada cok iyi bir fiyata turkiyeye ürün gönderiyor, gumruk derdi yok gibi...

2000 yen civarı...

fx1100 leri ise gercekten iyi fiyata aldım.... 30500 yen civari....

kulanılmıs olarak satarken gumruk ödedim diyip 400 dolara satacagım tabi ki :) 300 euroluk velvetler 500euro oluyorsa benim fx1100 niye olmasın.. velvetciler bozulmasın sakın ama, fransada bu fiyata hatta altına bulunur, kibarlıgımdan 300 diyorum... şaka şaka.... satmam satarsamda ucuza....

neyse ilk izlenimler, yapım kalitesi cok iyi, biraz buyukler ama kulakta cok sıkıntısız ve kafada kalıyorlar... yanda tv var hic duymuyorum...

kablosunu cok begendim ince ve dolanmayacak kumas kaplı cins, guzel bir taşıma kutusu ile geliyor...

şu anda dinlememin ilk dakikalarında tracy chapman dinliyorum, açıkcası cok begendimi soyleyemem, basları biraz onde ve biraz boguk, diger her seyi kaplıyor gibim, davullar harika, sıkı ve cok net, ama bas gitar cok onde, bu album olmadı gercekten....

gelelim police "walking on your footsteps " aynı bogukluk kalmadı, ama sting biraz geride, bir perde var gibi ama vurmalılar gercekten super, ama hd800 gibisi yok yahu :)

poison " love on the rocks" her say haha yerli yerinde..... davullar, guitar,vocal..... mojo turuncu oldu yuzde 10larda calıyor herhalde.... kolay suruyorlar...

john coltrane " blue train " her sey guzel.... biraz yine krontabas fazlamı acaba... yok degil... genis acık... sanki zx2 ile dahamı iyi oldu.. zx2ye gectim bu arada...

dire straits " your latest trick " hımm yine bir bas bogulması var super guzel gelen saksafon uzerine...

grieg cello sonata/e.bertrand harmonia mundi yaylılar harika, detay kok yuksek ama piyano sanki yerinde degil...

beethoven violin concerto - I.faust harmonia mundi.... keman super nefesliler gulel ama sanki vurmamlılar girdiginde yine bir sis perdesi gibi..... ama detay ve acıklık gercekten harika....

hımmmm.. kararımı veremedim daha ilk 30dk :) ama ilk izlenimlerim cok pozitif degil.... zx2 adam gibi suruyor nihayet bir kulaklıgı...

dinledigim her sey 44/16 yada 96/24 flac...

Collapse Signature Expand Signature
    8 kişi bunu beğendi.
  2. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    Emre hayırlı olsun,inşallah emeklerine değer,mennun kalırsın bu tenso falan kolay işler değil:) fx850 yi deneyen biri olarak bana sunumu iyi gelmemişti anladığım kadarı ile aynı sunumun içinde yer alıyor fx1100 de..

2 kişi bunu beğendi.
  3. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Walla headfi yikiliyor 850/1100 diye, biraktim calsin bi bakalim

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,110
    Ehm, konuya geri donecek olursak (bunu ben de dedim ya, kiyamet yakindir), izlenimler FX850 ile ortusuyor, onde olan bass ve kismi bogukluk ve perde dahil.

5 kişi bunu beğendi.
  5. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    451
    Önceden fx850 modeli oldukça övülüyordu şu sıralar fx serisi hakkında pek olumlu yorum görmüyorum. Zamanla rakipleri karşısında gerimi kaldı acaba? Önceden fx650 kullandım aklımda fx1100 vardı fakat son zamanlarda soğudum diyebilirim.

2 kişi bunu beğendi.
  6. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    kullandıkca düzeliyor alet.... non stop çalmakta bakalım bir 100 saat sonra ne olacak, bas gitar olmadımı her sey super, davullar yaylılar vokaller harika bir kulaklık, bas gitar işi biraz bozuyor ama ilk 30dk izlenimleri ile simdi arasında cok fark var. yapım kalitesine hayran kaldım ama, kablosu kutusu hepsi iki katı fiyatlı kulaklıklardan bile iyi...

2 kişi bunu beğendi.
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,110
    Kuvvetli ve kendine has bass'ı ile ayrıntılı ve yumuşak tizleri benim etkilemişti. Halen etkiliyor. Ancak HD600 ve TH900 ile karşılaştırınca bass'ın aşırılığı ve diğer frekanslara bulaşması rahatsız ediyor beni. Gel gelelim halen daha zevkli bir IEM dinlemiş te değilim. Gerçi denediğim ürünler çok kısıtlı. IE800 bile denemedim daha. Altone 200 ve H300'e tercih ettim ama.

5 kişi bunu beğendi.
  8. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    2 kişi bunu beğendi.
  9. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    846
    FX1100 ve Z5 nispeten makul fiyatlarına rağmen fun faktörü yüksek kulaklıklar, bütçe bu civarlardaysa ikisi de direkt tavsiyemdir...

4 kişi bunu beğendi.
  10. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    İşte bw p5 dinledim bir sure, fx1100ler evde kalmıştı, zx2 ile, ya bu kadarmı fark eder, bası midi tizi biraktım sanki bir mendil kaltkı! İnsan guzel sese alışınca boyle oluyor herhalde, işin komigi bw p5 daha pahali olabilir, hakkını yemiyim ama benimki ilk versiyon!

Sent from my iPhone using Tapatalk